Church Land Development - Galeria Korona ul. Warszawska

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1441
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 14 lipca 2010, o 20:03

Jest pozwolenie. Można budować Galerię Korona

Prawomocne pozwolenie na budowę Galerii Korona w Kielcach otrzymała w środę spółka Church Land Development.

O tym, że tak się stanie informowalismy w środowej "Gazecie". - Za dwa, trzy dni Galeria Korona dostanie pozwolenie na budowę - poinformował we wtorek prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

W poniedziałek napisaliśmy, że urzędnicy nadali rygor natychmiastowej wykonalności decyzji środowiskowej, kluczowemu dokumentowi tej inwestycji. Oznacza to, że mimo protestów nie można już blokować jej rozpoczęcia. - Musieliśmy tak postąpić. Tam jest kurzawka, wchodzenie z budową jesienią byłoby zabójcze. Nasze działanie jest zgodne z prawem. Koszty wstrzymania budowy byłyby dla społeczności Kielc bardzo duże - argumentował prezydent.

W przesłanym w środę wieczorem komunikacie spółka Church Land Development informuje, że w Kielcach powstanie "jednej z największych galerii handlowych w Polsce".

"Ostatnia kluczowa decyzja zapadła 14 lipca. Tym samym zamknęła się formalna droga poprzedzająca wejście na plac budowy. Ta inwestycja to jeden, wielki zastrzyk dla miasta. Inwestor, czyli Church Land Development sp. z o.o., której głównym udziałowcem jest Dariusz Miłek przeznaczy na samą budowę gigantycznego obiektu 300 mln złotych. Kolejne 10 mln złotych firma przeznaczyła na infrastruktuę drogową w sąsiedztwie Korony Kielce - miasto zyska więc sklepy, miejsca pracy i nowe drogi. Przy budowie galerii pracować będzie ok. 2000 osób, m.in. firma SPS Construction Spółka z o.o. z Kielc, która zajmie się konstrukcjami żelbetowymi."

W komunikacie czytamy: "- Według naszych założeń już pod koniec lipca rozpoczną się prace budowlane. W pierwszej kolejności przebudowana zostanie instalacja wodociągowa, która przebiega przez plac budowy i obecnie uniemożliwia rozpoczęcie robót betonowych. Zanim wylany zostanie pierwszy beton trzeba wykopać dziurę w ziemi głęboką na 20 metrów. Przed zimą będziemy już jednak z całą pewnością ponad poziomem zero - informuje Lech Chudy, prezes zarządu Church Land Development sp. z o.o."

Galeria powstanie w trójkącie ulic Warszawskiej, Polnej i Radiowej. "Bbędzie więc zlokalizowana w ścisłym centrum miasta, stając się jednym z jego głównych punktów. Obiekt otwarty zostanie w pierwszym kwartale 2012 roku, ale już dziś wzbudza ogromne zainteresowanie mieszkańców, którzy do tej pory nie mieli w swoim mieście porównywalnego centrum handlowego zarówno jeśli chodzi o ilość sklepów, ale także pod względem kubatury. Na trzech poziomach powstanie 140 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gatronomiczne. Zajmą one łącznie 34 tys. m kw.. Kolejne 3 kondygnacje, łącznie z dachem, przeznaczone zostaną na parking gotowy przyjąć 1200 samochodów. Łączna powierzchnia całkowita galerii to 93 tys. m2. Tym, co w wyraźny sposób będzie odróżniać tę galerię handlową od innych w całej Polsce będzie m.in. dwukondygnacyjne wejście do budynku - od ulicy Warszawskiej. Klienci będą mogli przejść do środka dolnym i górnym parterem, które wspólnie tworzyć będą "most""

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 14 lipca 2010, o 23:28

Rzadko na tym forum chwalimy Wojtka, ale myślę, że w tym temacie należą mu się gratulacje za odwagę.

Kwasek
Posty: 218
Rejestracja: 15 lutego 2009, o 13:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kwasek » 15 lipca 2010, o 07:34

Fajnie by bylo jak by to okazala sie transakcja wiazana:) Moze nasz klub doczeka sie wreszcie sponsora.

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 582
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 15 lipca 2010, o 07:44

Przy okazji pan Grudziński dostał prztyczka w nocha :)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 15 lipca 2010, o 08:57

Podejrzewam, że Grudziński tak sprawy nie zostawi i będzie szukał haków prawnych na wydanie decyzji środowiskowej z rygorem natychmiastowej wykonalności... Moim zdaniem to jest najważniejsza (ekonomicznie i architektonicznie) inwestycja kubaturowa w mieście od nastu lat. Może jeszcze Centrum Kultur może się z nią równać, chociaż ciężko porównywać te budynki.

I jeszcze ciekawostka: pierwsza informacja o wydzierżawieniu terenu i planach budowy galerii ukazała się dokładnie 28 lipca 2006 (!). Do czasu wydania pozwolenia na budowę minęło dokładnie 1437 dni.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 15 lipca 2010, o 11:34

Tomasso pisze:Przy okazji pan Grudziński dostał prztyczka w nocha :)
MeehoweCK pisze:Podejrzewam, że Grudziński tak sprawy nie zostawi i będzie szukał haków prawnych na wydanie decyzji środowiskowej z rygorem natychmiastowej wykonalności...
A oto i oświadczenie (?) stowarzyszenia Samorząd 2010 (?):

Ordynarne nadużycie prawa w imię interesów prywatno-kościelnych.

:arrow: http://www.samorzad2010.com/news/171

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 15 lipca 2010, o 12:24

Obrazek
Galeria Korona ma prawomocne pozwolenie na budowę! Nasze poranne informacje się potwierdziły!

Jeszcze rano pisaliśmy, że firma Church Land Development kontrolowana przez znanego polskiego biznesmena Dariusza Miłka, właściciela spółki NG2, która posiada sieć sklepów marki CCC, lada moment ma dostać pozwolenie na budowę. Wieczorem nasza informacja potwierdziła się. Rusza inwestycja za 300 milionów złotych.

Tym sposobem nie ma już żadnych formalnych przeszkód do rozpoczęcia inwestycji. Firma Church Land Development przeznaczy na samą budowę gigantycznego obiektu około 300 milionów złotych. Kolejne 10 mln złotych zostanie wydane na infrastrukturę drogową w sąsiedztwie KORONY KIELCE Przy budowie galerii pracować będzie około tysięcy osób.

- Według naszych założeń już pod koniec lipca rozpoczną się prace budowlane. W pierwszej kolejności przebudowana zostanie instalacja wodociągowa, która przebiega przez plac budowy i obecnie uniemożliwia rozpoczęcie robót betonowych. Zanim wylany zostanie pierwszy beton trzeba wykopać dziurę w ziemi głęboką na 20 metrów. Przed zimą będziemy już jednak z całą pewnością ponad poziomem 0 – informuje Lech Chudy, prezes zarządu Church Land Development.

Obiekt ma zostać otwarty w pierwszym kwartale 2012 roku. Na trzech poziomach powstanie 140 lokali handlowo-usługowych oraz punkty gastronomiczne. Zajmą one łącznie 34 tysiące metrów kwadratowych. Kolejne trzy kondygnacje, łącznie z dachem, przeznaczone zostaną na parking gotowy przyjąć 1200 samochodów.

Tym, co w wyraźny sposób będzie odróżniać tę galerię handlową od innych w całej Polsce będzie między innymi dwukondygnacyjne wejście do budynku – od ulicy Warszawskiej. Klienci będą mogli przejść do środka dolnym i górnym parterem, które wspólnie tworzyć będą „most”.

Co ważne kontrakt na budowę galerii zdobyła kielecka firma SPS Construction.

- Jak tylko dostaniemy informacje, że możemy wchodzić na plac budowy, natychmiast przystępujemy do wykonawstwa. To realizacja trudna technologicznie, głównie ze względu na posadowieniu obiektu. Żeby postawić budynek galerii, trzeba wbić w ziemię około… 1500 pali - ocenia prezes zarządu i współwłaściciel kieleckiej firmy budowlanej SPS Construction, Grzegorz Głasek, który jest dumny z faktu, że to właśnie firma z Kielc wygrała kontrakt i pracownicy z regionu będą mieli pracę przy tej inwestycji. Jednym z głównych podwykonawców będzie kielecka firma Fabet Konstrukcje, która wykona część robót żelbetowych oraz Fabet SA, który dostarczy z kolei beton i prefabrykaty. Przypomnijmy, że Fabet SA dostarcza w tej chwili elementy dla budowanej właśnie Galerii Echo oraz prefabrykaty na Stadion Narodowy w Warszawie.

Ani inwestor, czyli Church Land Development ani wykonawca, czyli SPS Construction nie podają, na jaką kwotę opiewa kontrakt na prace ziemne, fundamentowe oraz stan surowy, ale jak się dowiadujemy nieoficjalnie chodzi o kwotę powyżej 70 milionów złotych netto. To oznacza, że byłaby to jedna z większych umów w historii kieleckiej firmy SPS Construction, obok dwóch największych warszawskich kontraktów, które opiewały na 150 milionów złotych każdy.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... wierdzily-

Kwasek
Posty: 218
Rejestracja: 15 lutego 2009, o 13:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kwasek » 15 lipca 2010, o 13:01

Czytajac to oswiadczenie mozna powiedziec ze ma jakies swoje argumenty inna sprawa jest sposob w jaki je przedstawia :)

Wiadomo jak chodzi o wieksza kase kazdy ma swoje racje.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 15 lipca 2010, o 14:38

maklog pisze:(...) Nie mówiąc już o pożal się boże księgarni tego Pana.
Nie wiem w jakiej branży działasz, ale ja bardzo lubię księgarnię na Sienkiewicza i nie mogę narzekać na zaopatrzenie. Z panem Grudzińskim na pewno w wielu kwestiach dotyczących miasta się nie zgadzam, ale jako księgarza bardzo szanuję. Ma bardzo dużą wiedzę w swojej dziedzinie, jest sympatyczny w relacjach z klientem, robienie zakupów u niego to przyjemność. Osobiście gdy kupuję książki, wolę to robić na Sienkiewicza niż w naszych kieleckich mini-Empikach.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1441
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 18 lipca 2010, o 11:07

Ratusz wymusza: Tak dla Galerii

To już przesądzone. Galeria Korona powstanie, pomimo, że wokół projektu narastają kolejne wątpliwości.

Decyzja środowiskowa w sprawie budowy hipermarketu gotowa była już w czerwcu, jednak blokowały ją protesty meiszkańców. Kilka dni temu podjęto decyzję, nadającą decyzji klauzule natychmiastowej wykonalności. Decyzję podjęto na wniosek inwestora - spółki Church land Development. Oznacza to, że budowa może się rozpocząć w każdej chwili. - Uważam, że to rozsądne rozwiązanie - mówi urzędnik ratusza. - Przecież wszyscy kielczanie chcą tej galerii - dodaje.

- A je nie chcę tej galerii! - denerwuje się lider stowarzyszenia Samorząd 2010, Grzegorz Grudziński. - Czy oznacza to, że nie jestem kielczaninem? Urzędnikowi, który mówi, że wszyscy kielczanie chcą tej galerii trzeba zadać pytanie, na jakiek podstawie tak twierdzi? Poza tym, przecież warto policzyć, ile osób przez galerię straci pracę! - dodaje Gudziński.

Lider Samorządu 2010 uważa, że w sprawie Galerii Korona osobiście zaangażowany jest prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. Nastąpić też tam miało nagięcie prawa i nepotyzm.

Więcej na ten temat już niebawem, tylko w Telegraf24.

http://telegraf24.pl/artykuly/kategoria ... la-galerii

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1035
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 18 lipca 2010, o 16:56

Całe szczęście że już w lipcu ruszają z budową 8)
Every dream has a price

Kot
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 527
Rejestracja: 7 maja 2007, o 16:26
Lokalizacja: Zagórska-Północ

Post autor: Kot » 18 lipca 2010, o 19:49

maciej pisze:Co więcej, argumenty Grudzińskiego nt. zamachu na biednych kupców są o tyle nieuzasadnione, że klienci sklepów w Galerii Korona i kupców z centrum będą jednak należeli do różnych grup.
Tutaj zgoda.
maciej pisze:Tak na dobrą sprawę, to o jakich kupcach mówi Grudziński? Tych z hali przy plantach? Z budek na pl. Wolności? Z paru sklepików przy Małej i Dużej? Nawet jeśli jest ich kilka, to wcale nie będzie mi żal jak padną, bo w tej chwili reprezentują bardzo słaby poziom.
maciej - zauważ tylko, że nie wszystkich musi być stać na czynsz ok. 20 tys. miesięcznie w galerii plus franczyza. Wydaje mi się też, że duża część mieszkańców tego grodu zaopatruje się jednak na Małej, Dużej, Sienkiewicza i Plantach. Nie odbieraj im tego. Mediolan jest jeden.

Żeby było jasne - nie jestem przeciw powstaniu tej galerii, przeciwnie, interesuje mnie architektonicznie i ekonomicznie (miejsca pracy). Za galeriami jednak nie przepadam i nie wchodzę jak nie muszę. Wolałbym widzieć rozwój miasta poprzez poszerzanie zabudowy centrum nie na zasadzie budowy miasta w mieście, a raczej na zasadzie budowy normalnej tkanki miejskiej, w której wszystkie sklepy i usługi oferowane przez galerię mogłyby normalnie znależć swoje miejsce. Jak powstanie w Kielcach druga galeria Wiktora Emmanuela wpisana w tkankę europejskiego miasta to będę przekonany :-)

Co do pana Grudzińskiego - za to jak zachował się wobec ś.p. pana Andrzeja Metzgera, nic u niego nie kupię, ani tam nie wejdę. Przypominam też, że zarząd kieleckiego okręgu Stowarzyszenia Księgarzy Polskich wykluczył go ze swoich szeregów za nieetyczne i niegodne księgarza zachowanie.

Awatar użytkownika
Ahmed
Posty: 239
Rejestracja: 19 maja 2008, o 17:56

Post autor: Ahmed » 18 lipca 2010, o 20:18

Rozumując jak niektóre osoby z tego miasta, Kielce powinny pozostać socjalistycznym skansenem, gdzie garstka będzie trzymać cały handel w mieście. Należy jednak pamietać że inwestycja przyciąga inwestycje, sukces nowej galerii może pokazać innym że Kielce to miasto wielkich możliwości inwestycyjnych, posiadające duży potencjał.
Interes wąskiej niereformowalnej grupki ludzi ma hamować wszystko?
Na to nie może być zgody.
Mój kraj Polska, moja Ojczyzna Świętokrzyskie, mój Dom Kielce

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 18 lipca 2010, o 21:57

Obwieszczenie przyklejone na słupie na rogu ul. Radiowej i Polnej:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Xback
Posty: 77
Rejestracja: 30 marca 2010, o 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Xback » 19 lipca 2010, o 14:33

Czy rozbudowa ul. Radiowej (jest to część tej inwestytcji) do dwóch pasów zakłada wyburzenie zabudowań przedstawionych na poniższej mapce, gdzie znajduje się między innym zakład pogrzebowy?

Obrazek

ODPOWIEDZ