Targi Kielce

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 28 grudnia 2005, o 22:29

Obok Targów straszy od lat wysoki szkielet hali która pasowałaby do Targów / oczywiście po wykończeniu / Kogo ona jest? Ciekawi mnie czy Targi interesowały się tym obiektem ?

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 11 stycznia 2006, o 20:22

Śnieg pokrył Targi :D

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 17 stycznia 2006, o 03:13


Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 17 stycznia 2006, o 20:10

Dla mnie to katastrofa !!! :evil:
Kiedy wreszcie wyrwiemy się od Poznania?!

Jeszcze do tego p. Lubawski stwierdził że paradoksalnie to dobrze dla Targów bo p. Raczyński był problemem w relacjach z Poznaniem.

Mam nadzieję, że p. Raczyński będzie dalej działał dla dobra Kielc.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 17 stycznia 2006, o 20:19

:( :( :( :( :( źle się dzieje...

Targi Kielce ''w obliczu kryzysu''?

Prezes Targów Kielce Tomasz Raczyński zrezygnował ze stanowiska. Przewiduje marginalizację ośrodka.

Jego zdaniem, mimo doskonałych wyników, firma nie może się dalej rozwijać. Główny udziałowiec – Międzynarodowe Targi Poznańskie nie chcą boweim pozostawiać w Kielcach całego zysku. A pieniądze są potrzebne na inwestycje – firma chce starać się o środki unijne i potrzebuje środków na wkład własny.
Zdaniem Tomasza Raczyńskiego atmosfera sądowych sporów o podział zysku nie służy kieleckiemu ośrodkowi. Prezes nie chce komentować nieoficjalnych informacji, jakoby został zmuszony do odejścia przez „obcięcie” mu pensji. Nie potwierdza też pogłosek o zamiarze przejścia do targów katowickich: „Trudno mi w tej chwili powiedzieć. Jestem dyrektorem i prezesem zarządu tej firmy do końca tego miesiąca. Nie zwykłem komentować plotek – jeśli chodzi o wynagrodzenia, to są objęte tajemnicą.”
„Targi Kielce wymagają inwestycji, wymagają polityki prorozwojowej – jej nie ma. Jesteśmy przez głównego właściciela traktowani w mojej ocenie jak konkurencja. Firma stanęła w obliczu kryzysu, któremu ja nie potrafię zaradzić. Jestem przekonany, że przy takiej polityce właścicielskiej nastąpi powolna, a z czasem coraz szybsza marginalizacja kieleckiego ośrodka targowego” – mówi Tomasz Raczyński.
Nowego prezesa wyłonią współwłaściciele – gmina Kielce i Międzynarodowe Targi Poznańskie. To one, jako główny udziałowiec mają jednak decydujący wpływ na kluczowe decyzje.
Czy niebawem z Kielc wyprowadzone zostaną największe imprezy targowe? Prezes Raczyński nie chce komentować, czy były takie naciski ze strony Poznania. A co na to wiceprezydent Kielc, Marian Parafiniuk? „Nie można tego wykluczyć, natomiast wierzę w to, że lobbing, jaki się pojawi w przypadku zagrożeń, pozwoli zachować targom kieleckim dotychczasowe zdobycze rynkowe. W tej chwili snucie jakichś przepowiedni to chyba za wcześnie” – mówi Parafiniuk.
By zyskać większy wpływ na to, co dzieje się w Targach, miasto Kielce rozważa odkupienie udziałów od Targów Poznańskich.

Źródło: Radio Plus

Anonim

Post autor: Anonim » 17 stycznia 2006, o 20:44

Jak Kielce nie zrobia wszystkiego żeby odzyskać większościowe udziały w targach by uniemożliwić MTP ich marginalizację to Kielce i region czeka dalsza zapaść gospodarcza !!!!!!!!!!! Priorytetem dla władz miasta powinno być odzyskanie większościowych udziałów w targach i ich jak najszybszy dalszy rozwój.
Ps. Wkrótce wybory niech Lubawski i jego ekipa udowodni że zasługuje na dalszą kadencję.

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 17 stycznia 2006, o 20:45

Niech nie rozważa tylko je kupi. Jak MTP się zgodzą? :evil:

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 17 stycznia 2006, o 20:49

Zła wiadomość. Czarno to widzę :( ...
Trzeba się wyzwolić spod jarzma Poznania :)...
To jedyne słuszne wyjście z tej napiętej i niejasnej sytuacji.

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 17 stycznia 2006, o 21:01

ehh nieciekawa informacja... :( trzeba oddac Raczynskiemu, ze zrobil wiele dla Targow i przy okazji dla miasta... nie takich informacji sie spodziewalem...
badzmy dobrej mysli, ze wszystko sie ulozy :)

p.s. skoro nie umotywowal swojej rezygnacji powod moze byc chyba tylko jeden - Poznan... moze nie chcial tego glosno mowic :?:
cochi

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 17 stycznia 2006, o 21:03

i tak moj jubileuszowy 50 post zostal napisany w smutnym tonie...

miejmy nadzieje, ze miasto pojdzie po rozum do glowy i odkupi udzialy od Poznania (jesli to mozliwe)
cochi

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 17 stycznia 2006, o 21:07

...i jeśli znajdą się na to pieniądze... :?

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 17 stycznia 2006, o 21:11

oby presja spoleczna i medialna sprawily, aby te pieniadze jakos sie znalazly...

swoja droga prezydent Lubawski dostaje teraz szanse na pokazanie swojej ludzkiej twarzy :wink:
cochi

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 17 stycznia 2006, o 21:19

Jakby mu się szybko udało sprawę rozwiązać to wygrane wybory ma w kieszeni :). Zresztą chyba i tak je wygra, ale nigdy nie wiadomo...
A jeśli nie uda mu się załatwić tej sprawy to opozycja będzie miała dobry argument przeciw Lubawskiemu.

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 17 stycznia 2006, o 21:22

Dzisiejsza opozycja nie powinna się odzywać bo to ona oddała te nieszczęsne udziały.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 17 stycznia 2006, o 21:24

Cała wina po stronie lewicy :).
To Stępień i jego ekipa są za to odpowiedzialni?
Komisja Rewizyjna czuwa!

ODPOWIEDZ