Targi Kielce

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

tk3008
Posty: 177
Rejestracja: 10 maja 2007, o 17:11
Lokalizacja: Kielce/ Kraków

Post autor: tk3008 » 20 lutego 2010, o 21:30

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1072031 ... czyzby rosla nam konkurencja ?!

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 21 lutego 2010, o 15:34

Obrazek

W dali widać dach hali, fajnie to wygląda.
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 23 lutego 2010, o 21:35

Targi Kielce: nowa hala rośnie na potęgę!

Szkielet nowej hali Targów Kielce już stoi Imponuje rozmachem i futurystyczną sylwetką. Jeśli ktoś jeszcze do tej pory miał wątpliwości czy zmieni oblicze Targów Kielce to już teraz wie na pewno, że pchnie te firmę w nową erę. Tak wygląda nowa hala wystawiennicza, która już na dobre wyszła z ziemi. Galeria zdjęć

Jeszcze kilka miesięcy temu widać było tylko wykopy i fundamenty. Dziś można już zobaczyć całą obłą konstrukcję, która właśnie pokrywana jest półprzezroczystym dachem.

Nowa hala Targów Kielce, zupełnie zmienia wygląd całego kieleckiego ośrodka wystawienniczego. Ale nie tylko ona. Główna brama wjazdowa do targów została zabudowana szkłem i w środku tego nowego szklanego pomieszczenia zamontowane będą systemy rejestracji gości.

Pierwsi wystawcy pojawią się w nowej hali jeszcze w tym roku.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 30910.html

Galeria zdjęć :arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ga ... 30904.html

Awatar użytkownika
KamilEm
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 639
Rejestracja: 18 września 2006, o 16:23
Lokalizacja: Kielce - Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: KamilEm » 4 marca 2010, o 20:34

Zdjęcia z wczoraj. Jakość dość marna bo z komórki i tylko dwa bo baterie miałem słabą:
Obrazek
Obrazek

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 5 marca 2010, o 09:03

Sz.J. pisze:Jednak największą winę ponoszą nasi urzędnicy miejscy, którzy nie wydali pozwolenia na budowę magazynu Nomi w Dyminach.
Dlaczego nie wydali tego pozwolenia?

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 9 marca 2010, o 20:38

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zbliżenie na budującą się salę konferencyjną (albo restaurację?)
Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5696
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 12 marca 2010, o 11:14

Koniec "Akropolu". Zniknie szkarada obok Targów Kielce

Betonowa konstrukcja szpecąca okolicę Targów Kielce przestanie w końcu istnieć. Właściciel zadeklarował, że rozbiórkę rozpocznie w najbliższych dniach.

Dokument w tej sprawie kilka dni temu trafił do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. - Bardzo się cieszę, bo ten obiekt na pewno nie był ozdobą tamtejszej okolicy. Spodziewam się, że w połowie kwietnia teren będzie już uprzątnięty - mówi Wiesław Krzyk, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Betonowa konstrukcja przy ul. Zakładowej - ze względu na swój wygląd ironicznie nazywana "Akropolem" - to niewykończone magazyny Pewexu. Bezpośrednio sąsiaduje z terenami Targów Kielce. Wybudowana w czasach PRL-u konstrukcja od lat straszy swoim wyglądem. Wprawdzie kilka lat temu właściciel nieruchomości, firma deweloperska AM Developer powiązana z wydawnictwem MAC Edukacja, zapowiadała że wybuduje w tym miejscu hotel, ale na razie nic z tych planów nie wyszło. Dlatego w ubiegłym roku nadzór budowlany nakazał rozbiórkę "Akropolu". Uchylono ją jednak ze względów formalnych. Od kolejnej decyzji nadzoru budowlanego właściciel nieruchomości już się jednak nie odwoływał. Poinformował tylko, że zajmie się rozbiórką.

- Prace rozpoczną się w najbliższych dniach - potwierdza Olga Matachowska-Sikora, dyrektor AM Developer. Nie chce zdradzić, jakie będą dalsze losy tej nieruchomości. - Pomysłów jest kilka, budowa hotelu również wciąż brana jest pod uwagę. Ale decyzja jeszcze nie zapadła - podkreśla Matachowska-Sikora.

Zadowolenia nie kryje Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce: - Bardzo się cieszę, że nareszcie zniknie ta budowla, chociaż w rozbiórkę uwierzę dopiero, gdy zobaczę pracujące tam maszyny. Nam to sąsiedztwo bardzo nie odpowiadało. Wszyscy goście myśleli, że to cześć naszego terenu i to my się musieliśmy się tłumaczyć i wstydzić - podkreśla.


Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ielce.html

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 23 marca 2010, o 19:31

Spalona hala zburzona


W Targach Kielce kończy się rozbiórka hali, w której jesienią ubiegłego roku doszło do pożaru. Jak informuje zastępca prezesa targów Bożena Staniak ogłoszono już przetarg na wykonawcę nowego obiektu.

Władze ośrodka mają nadzieje, że przetarg uda się szybko rozstrzygnąć i za cztery miesiące w miejsce spalonej hali powstanie nowy budynek. Według kosztorysu na nowy obiekt trzeba będzie wydać ok. 15 mln zł. Bożena Staniak mówi, że nowa hala będzie wyższa od dotychczasowej, będzie w niej też mniej słupów konstrukcyjnych co jest ważne dla wystawców, bo łatwiej tworzy się stoiska.

W kieleckim ośrodku targowym nie jest to jednak jedyna inwestycja. Bożena Staniak mówi, że trwa także budowa drugiej nowej hali. Budynek powinien być gotowy przed jesiennym sezonem targowym.

Pieniądze na odbudowę spalonego obiektu trzeba będzie przesunąć z kwoty zaplanowanej na realizację parkingu. Przedstawiciele kieleckiego ośrodka targowego zapewniają, że ta inwestycja też zostanie zrealizowana, ale na razie musi poczekać.

http://www.radio.kielce.pl/page,,Spalon ... c6aa9.html
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 23 marca 2010, o 20:50

Runęła hala w Targach Kielce

Trwa wyburzanie zniszczonej ubiegłorocznym pożarem hali F w Targach Kielce.Jak będą wyglądać Targi Kielce - zobacz nowe wizualizacjeJeszcze rok temu gościli tu ministrowie. Dzis została kupa gruzu, którą wywożą właśnie w tej chwili wieklkie samochody. Runęła hala F Targów Kielce. Praktycznie z wielkiej budowli nie zostało nic.

Dlatego, że w tym miejscu lada monent rozpocznie się budowa nwoej wyższej hali. Nowa hala powstanie w ciągu czterech najbliższych miesięcy na miejscu tej, która w ubiegłym roku uległa po-żarowi w przeddzień Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Kilka dni temu rozpoczęła się rozbiórka obiektu. Inwestycja w części finansowana jest ze środków europejskich.

- To była nasza najstarsza hala – wyjaśnia prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń. – Teraz kosztem 15 milionów złotych zbudujemy nowoczesny obiekt dla potrzeb targowych. Ze starego pawilonu zostanie tylko fasada. Nowa hala F będzie mieć 4,4 tysiąca metrów kwadratowych, a jej wnętrze stanie się dużo bardziej nowoczesne. Konstrukcja dachu zostanie pod-niesiona o ponad dwa metry. Ze środka zniknie także więk-szość słupów, które utrudniały budowę dużych stoisk. Wyso-kość pawilonu sięgnie 12 metrów.

Budowa kolejnej hali jest jednym z elementów projektu rozbudowy Targów Kielce. Dotychczas z szacowanego na 170 milionów złotych projektu powstał terminal wejściowy z elektro-nicznym systemem rejestracji wystawców i zwiedzających, w budowie jest hala o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadrato-wych i wysokości 15 metrów.

- Wyburzana właśnie hala zastąpi w projekcie unijnym planowany parking wielopoziomowy – mówi prezes Andrzej Mochoń - Nie oznacza to jednak, że nie przystąpimy do jego budowy. Przeciwnie, planujemy rozszerzenie tego projektu.

Dotychczas planowaliśmy parking na 380 samochodów, w nowych zmierzeniach będzie on miał 1000 miejsc. Odbudowa hali jedynie nieco opóźni jego powstanie. Priorytetem jest teraz hala, bez niej organizowanie takich targów jak chociażby Agrotech z wystawcami, których liczba przekracza pięćset oznacza między innymi reglamentację powierzchni i niestety odmowy dla wielu chętnych. Podobnie sytuacja wygląda na targach Autostrada.
Dzięki rozbudowie od sierpnia Targi Kielce dysponowały będą 7 halami wystawowymi o wysokim standardzie. To jeden z największych projektów realizowanych w ramach programu „Rozwój Polski Wschodniej”.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 32651.html

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11633
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 marca 2010, o 20:31

Nowa hala Targów Kielce za 8,6 mln złotych

Wybrano wykonawcę budowy nowej wyższej hali wysta-wienniczej, która zastąpi tę spaloną, oznaczoną jako F.

Przetarg wygrał Polimex Mostostal, który kończy właśnie budowę futurystycznej, stalowo - szklanej hali E. Targi kielce zapłacą za zbudowanie nowej hali 8,6 miliona złotych.

- Polimex Mostostal odbuduje halę w rekordowym tempie. Dzięki temu otwarcie pawilonu odbędzie się na Międzynarodo-wym Salonie Przemysłu Obronnego, co będzie swego rodzaju symbolicznym zamknięciem ubiegłorocznych wydarzeń. Zależy nam na czasie, bo chcemy naszym wystawcom stworzyć jak najlepsze warunki. Dzięki tak szybkiej odbudowie już we wrze-śniu dysponować będziemy 7 halami wystawienniczymi o łącznej powierzchni 36 tysięcy metrów kwadratowych. Udało nam się również zmniejszyć koszty budowy pawilonu F z 15 do 8,6 miliona złotych – mówi prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń.

W miejscu spalonej hali F powstanie całkiem nowy obiekt. Na nowo zostaną zbudowane ściany i strop. Będzie to kon-strukcja lżejsza ze świetlikami na dachu i ze znacznie mniejszą liczbą słupów nośnych, które do tej pory trochę przeszkadzały wystawcom. Nowa hala będzie także o 2 metry wyższa od tej spalonej, co dla wielu wystawców, prezentujących wielkie i wy-sokie maszyny ma niebagatelne znaczenie.

- Dopiero co rozstrzygnęliśmy przetarg na odbudowe spa-lonej w hali, a już w kwietniu rozstrzygniemy przetarg na budo-wę kolejnego wielkiego obiektu - centrum kongresowego – za-powiada prezes Mochoń.

Źródło: Echo Dnia, Jarosław Panek, panek@echodnia.eu

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1035
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 26 marca 2010, o 23:45

Targi, UJK, Politechnika, Lotnisko to powinno rozruszać trochę miasto.
Every dream has a price

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 28 marca 2010, o 20:40

Wyburzanie hali F:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Budowa hali E:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 9 kwietnia 2010, o 15:21

Obrazek

Targi Kielce będą poszukiwać inwestora

Targi Kielce w niedalekiej przyszłości będą poszukiwać inwestora, który zapewni dopływ pieniędzy niezbędnych do zrealizowania nowych inwestycji, takich jak np. budowa wielopoziomowego parkingu dla kilkuset samochodów. Będzie to możliwe dzięki zmianie statusu prawnego firmy ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na spółkę akcyjną.

Zmiana statusu prawnego Targów Kielce nie wprowadziła zmian własnościowych. Nadal niemal 100 procentowym właścicielem jest miasto Kielce.
Targi Kielc czekały blisko rok na prawomocne postanowienie Sądu Rejonowego w Kielcach o przekształceniu w spółkę akcyjną.
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Targi- ... e0780.html

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 9 kwietnia 2010, o 17:37

Już raz miały inwestora i nie nauczyły się na błędzie? Chyba, że sprzedadzą tylko mniejszą część akcji, ale nawet wtedy trzeba się będzie zyskiem dzielić.

Awatar użytkownika
koubah
Posty: 121
Rejestracja: 6 września 2006, o 22:39
Lokalizacja: Kielce

Post autor: koubah » 10 kwietnia 2010, o 08:08

Zaraz, zaraz, jakim błędzie? Chyba nie pamiętamy jak to się stało, że targi wyrosły na gra nr 2 w polskim sektorze targowym. Nie stało się to bynajmniej tylko i wyłącznie, poprzez siłę zarządu TK! Jako jedyny w kraju ośrodek poznański miał niezbędny know-how i TK z tego skorzystały! A kiedy MTP, chciały zrealizować dywidendę, zresztą słusznie jeśli chodzi o ineteresy spółki, która wykłada pieniądze na rozwój jakiegoś biznesu, to Miasto poszło do sądu. Czy nam się to podoba czy nie, nic byśmy w torcie targowym nie znaczyli, gdyby nie właśnie MTP. Zresztą niby mięli 30% udziałów, ale przy WZ liczyły się podwójnie, bo to był jedyny sposób na zachęcenie MTP na inwestycje w Targi Kielce. Inną sprawą już jest to czy Poznań chciał blokować rozwój infrastruktury Kielc. Nasz rynek okazał się być może za mały dla dwóch graczy. Ja liczę na to, że teraz zdobędziemy inwestora który wpuści nas na międzynarodowy rynek targowy, nauczy kolejnego know-how tylko już na arenie międzynarodowej, i mam też nadzieje, że nie będzie blokował naszego rozwoju jak się okaże, że rozwijamy się zbyt szybko. Lubawski wspominał kiedyś zresztą, że nie jest zainteresowany ośrodkiem targowym u naszych zachodnich sąsadów, bo jesteśmy dla nich konkurencja, tylko np. targami z Mediolanu.

ODPOWIEDZ