Lotnisko Kielce

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 13 lipca 2013, o 07:58

A propos lotnisk i ruchu lotniczego z GW

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,142 ... nair_.html

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 15 lipca 2013, o 11:30

No i cytat:
:arrow: "Nowe przepisy, które teraz są konsultowane z krajami Unii, zmierzają do tego, by trudniej było uzyskać zgodę i fundusze na budowę nowego lotniska."
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 8 sierpnia 2013, o 10:37

Lotnisko w Żylinie (80 tys. mieszk.) w Słowacji.
Pas startowy o długości 1150 m (Masłów 1155 m).
Mały terminal, oświetlenie i stara (rocznikowo) Tatra w straży pożarnej.
ATR 42 Czeskich Linii Lotniczych, startuje do Pragi.
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=VH1gfkLQk7U

Słowacy wymyślili super proste rozwiązanie - Praga, a z Pragi wszędzie.
Czy tak trudno skupić siły na takim lotnisku - bardziej realnym, zamiast na drugim Frankfurcie, do którego trzeba dopłacać krocie, a najpierw zbudować?
...a i tak byłby tylko Wizz i Ryan do Oslo i Dublina.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 8 sierpnia 2013, o 12:17


dannn...
Posty: 83
Rejestracja: 30 lipca 2013, o 20:38
Lokalizacja: Kraków/ Kielce

Post autor: dannn... » 8 sierpnia 2013, o 12:26

AR zgadzam się z tobą, że takie rozwiązanie jest idealne dla Kielc ze dwa loty dziennie na trasie Kielce Warszawa.... nie ma co budować kolejnego lotniska bo w okolicy jest ich już dużo.... Kraków Rzeszów Radom Katowice

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 8 sierpnia 2013, o 12:32

Nie wiem czy akurat do W-wy.
Akurat WAW, KRK i KTW, czyli dwa największe i czwarte co do wielkości lotnisko w Polsce, mamy stosunkowo niedaleko.
Wg mnie ważne, żeby cywilne lotnisko było pod Kielcami do dyspozycji.
Jeśli zwiększy się ilość ludzi korzystających z samolotów, mimo spadku demograficznego, to może mielibyśmy chociaż jakieś sezonowe loty, może do GDN, może gdzieś... :)
Miejsce dla prywatnych samolotów i czarterów z okazji imprez.
Może kiedyś wejdą do Polski nowe tanie linie, z innymi, mniejszymi samolotami niż B737 i A320.
Może takie linie powstaną w Polsce?
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 8 sierpnia 2013, o 20:30

Urocze! Najbardziej podoba mi się ten fragment, gdzie rozjechał im się layout strony, więc wcisnęli siedem razy "enter". Siła w precyzji!

Poza płaczliwą argumentacją ("my mądrzy! urząd gupi!"), którą, jak rozumiem, przedstawią WSA są też dwa ciekawe (choć umiarkowanie poprawne językowo) cytaty:
"Ze względu bowiem na termin wydania decyzji i wynikający z niej zakres uzupełnień, uwzględniając procedury których rozpoczęcie możliwe jest po uzyskaniu prawomocnej decyzji środowiskowej a których zakończenia wymagać będzie możliwość złożenia do Wojewody wniosku o wydanie decyzji na realizację lotniska użytku publicznego, nie będziemy w stanie złożyć takiego wniosku przed 31 grudnia 2015. Ten termin jest zaplanowanym w ustawie końcem jej obowiązywania."
Czyli do końca 2015 nawet nie złożą wniosku o pozwolenie na budowę! Z takim harmonogramem, to może trzeba było zacząć szykować dokumenty na bazę teleportów, a nie na lotnisko? Do 2020 na pewno teleporty już zostaną wynalezione, akurat jak Kielce dostaną DŚU.
Informujemy że po złożeniu skargi do Sądu Administracyjnego w Warszawie co musi nastąpić przed 9 sierpnia 2013 treść tej skargi zostanie udostępniona na naszych stronach internetowych.
Termin do jutra. Zobaczymy, co też wymyślą.

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 12 sierpnia 2013, o 09:25

z rozbudową Masłowa jak dla mnie to jak z budową kolei wąskotorowej zamiast zwykłej , niby jest ale tak naprawdę to się do niczego sensowniejszego nie nadaje, zamiast fajnego typowego aeroklubu z klimatem zrobi się takie niewiadomoco dla prywatnych odrzutowców, mi się wydaje , że lepiej robić coś porządnego niż wydawać pieniądze na półśrodki, skoro mam lecieć gdzieś dalej to zapakowanie się do auta wypakowanie w Masłowie, kontrola - lądowanie i przesiadka powiedzmy w Krakowie to powiem szczerze niewiele się czasu zaoszczędzi niż by się autem do Krakowa pojechało, skoro już chcemy robić coś w Masłowie to proszę bardzo, ale niestety wyburzmy trochę domów i z zróbmy porządny pas, z tym,ze to pewnie nie przejdzie, poza tym w tym miejscu duże lotnisko moim zdaniem i tak zniszczyłoby piękny krajobraz
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 13 sierpnia 2013, o 07:43

...cd....

W dniu 8.08.2013r. Spółka PLK SA wniosła skargę na decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z dnia 03.07.2013 r. znak: DOOŚ-oaI.4230.3.2012.mko.26. Decyzja ta uchyla w całości decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach z dnia 21.03.2012r, znak: WOO.I-4230.1.2011.JO.19 (RDOŚ-26-WOO.I-6613/3-31/09/ml), w której określono środowiskowe uwarunkowania realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie Regionalnego Portu Lotniczego Kielce.

TREŚĆ SKARGI

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 13 sierpnia 2013, o 10:34

Przeczytałem sobie. Bez znajomości reszty akt ciężko stwierdzić, czy coś z tego będzie, więc z niecierpliwością oczekuję na wyrok WSA.

Niezbyt dobrze dla PLK rokuje fakt, że w swojej skardze konsekwentnie mylą się w nazwie ustawy, na którą się powołują (ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko).

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 13 sierpnia 2013, o 13:53

To co się dzieje w zakresie lotniska w Masłowie oraz tzw.Portu Lotniczego w Obicach to jakaś powieść Kafki.Do kurwy nędzy co robi zarząd województwa odpowiedzialny za sprawy infrastruktury?Przecież Ci idioci/bo inaczej nie można ich nazwać,wpychają ten region celowo/lub nieświadomie/ w niebyt komunikacyjny.Tak się składa,że mieszkam niedaleko lotniska w Lublinie/Świdniku/i widzę,codziennie wykonywane operacje lotnicze.A Ci debile w Urzędzie Marszałkowskim będą się przyglądać.Nie wiem czemu i komu?Jak się już naprzyglądają to czas minie i wszyscy inni ubiegną Kielce w staraniach o własne lotnisko.
P.S 3 dni temu moja córka leciała do Oslo ze Świdnika/Lublina/,nawet nie wiecie jaka to wygoda mieć swoje lotnisko.Pozdrawiam,nawet 100 km nie chciał bym dojeżdżać.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 13 sierpnia 2013, o 14:33

Ja na Twoim miejscu byłbym ostrożny z inwektywami. Znany jest tu przypadek kiedy urażona duma urzędnika skierowała go wprost w drzwi komendy Policji. :wink: Tu dotkniętymi może się poczuć spora grupa urzędników. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

michau

Post autor: michau » 13 sierpnia 2013, o 16:19

No cóż prawda w oczy kole:)

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 13 sierpnia 2013, o 18:29

bender pisze:Ja na Twoim miejscu byłbym ostrożny z inwektywami. Znany jest tu przypadek kiedy urażona duma urzędnika skierowała go wprost w drzwi komendy Policji. :wink: Tu dotkniętymi może się poczuć spora grupa urzędników. :wink:
Ale ten wpis pochodził z forum GW i nie było w nim żadnych inwektyw a wpis bardzo stonowany. A jednak uraził urzędnika Starostwa :D Przy takim wpisie to strach się bać. Łagry jak nic :D
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 13 sierpnia 2013, o 18:58

darek pisze:P.S 3 dni temu moja córka leciała do Oslo ze Świdnika/Lublina/,nawet nie wiecie jaka to wygoda mieć swoje lotnisko. Pozdrawiam,nawet 100 km nie chciał bym dojeżdżać.
...ale jeśli będziesz lecieć do innego miasta niż Londyn STN/LTN, Dublin lub Oslo TRF, będziesz musiał dojechać....
Oczywiście można się przesiąść na tych lotniskach.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

ODPOWIEDZ