Lotnisko Kielce

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Zdzisław S.
Posty: 231
Rejestracja: 14 lutego 2012, o 08:45
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Zdzisław S. » 19 kwietnia 2012, o 19:08

Jestem gorąco za lotniskiem! W Obicach lub Masłowie, może i tu i tu. Bez komunikacji lotniczej i autostrad (omijają nas z daleka) szybko staniemy się zadupiem.
Czy to dobrze czy to źle, kto to wie, kto to wie..:)

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 19 kwietnia 2012, o 19:38

Aphex1 pisze:Nie, już chyba rok temu wydłużono pas i obecnie ma 1155 metrów.
Jeszcze z 700/800 m i byłoby bardzo dobrze.
Nawet 1500 m byłoby ok.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 19 kwietnia 2012, o 21:07

Zdzisław S. pisze:Jestem gorąco za lotniskiem! W Obicach lub Masłowie, może i tu i tu. Bez komunikacji lotniczej i autostrad (omijają nas z daleka) szybko staniemy się zadupiem.
Nie zgodzę się. Powinniśmy się cieszyć, że zamiast autostrady mamy ekspresówkę (nawet dwie :wink:), bo nie trzeba za przejazd nimi płacić. Jeśli chodzi o lotnisko, to zarówno do Okęcia jak i Balic dojazd jest dobry, a wkrótce będzie jeszcze lepszy. Natomiast jeśli chodzi o rozbudowę Masłowa - jestem jak najbardziej za.

KamilCK
Posty: 166
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 14:55
Lokalizacja: Kielce-Śródmieście

Post autor: KamilCK » 20 kwietnia 2012, o 08:04

andrzeej pisze:
Nie zgodzę się. Powinniśmy się cieszyć, że zamiast autostrady mamy ekspresówkę (nawet dwie :wink:), bo nie trzeba za przejazd nimi płacić. Jeśli chodzi o lotnisko, to zarówno do Okęcia jak i Balic dojazd jest dobry, a wkrótce będzie jeszcze lepszy. Natomiast jeśli chodzi o rozbudowę Masłowa - jestem jak najbardziej za.
Co do dróg to ok. Ale ja z kolei nie zgodzę się z dobrym dojazdem do lotniska w Warszawie czy Krakowie, dobra dostępność to taka w której lotnisko jest oddalone max o 100 km, bądź godzinę jazdy. Do Warszawy mamy ok 180km i trochę lepszy dojazd, Kraków do lotniska około 130 km i kiepski dojazd. Nasze lotnisko i tak nie byłoby alternatywą dla większości ludzi latających z okęcia, ale nieduży port lotniczy w Masłowie dałby miastu wiele, czemu nie odbywają się u nas duże imprezy? Brak lotniska. Czemu nie jesteśmy bazą treningową na Euro? Brak lotniska itd.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 20 kwietnia 2012, o 08:42

Za chwilę pewnie większość czarterów i tanich linii będzie z Modlina, więc dojazd bardzo kiepski.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 20 kwietnia 2012, o 12:52

KamilCK pisze: Co do dróg to ok. Ale ja z kolei nie zgodzę się z dobrym dojazdem do lotniska w Warszawie czy Krakowie, dobra dostępność to taka w której lotnisko jest oddalone max o 100 km, bądź godzinę jazdy. Do Warszawy mamy ok 180km i trochę lepszy dojazd, Kraków do lotniska około 130 km i kiepski dojazd. Nasze lotnisko i tak nie byłoby alternatywą dla większości ludzi latających z okęcia, ale nieduży port lotniczy w Masłowie dałby miastu wiele, czemu nie odbywają się u nas duże imprezy?
Zdecydowanie tak! Lotnisko powinno być w Masłowie - przecież przedłużenie pasa o kilkaset metrów nie jest wielkim problemem i na pewno jest tańsze, szybsze i łatwiejsze do zrobienia, niż likwidacja góry kamienia w Obicach. Poza tym dojazd do Masłowa jest bardzo dobry (blisko S7).

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 20 kwietnia 2012, o 13:03

Dobrze godo. Trza mu wódki dać :lol: Też jestem za Masłowem,ale teraz to już chyba za późno... :?
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Zdzisław S.
Posty: 231
Rejestracja: 14 lutego 2012, o 08:45
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Zdzisław S. » 21 kwietnia 2012, o 21:31

A targi? Bez lotniska kiepsko widzę. Masłów ok! ale za małe na samoloty pasażerskie. Do Warszawy za daleko, a do Balic dojazd fatalny. Ja zwykle wybieram Katowice. Ale to i tak wyprawa. Obice są potrzebne! A Wy się nie znacie ;)
Czy to dobrze czy to źle, kto to wie, kto to wie..:)

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 23 kwietnia 2012, o 11:47

Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 27 kwietnia 2012, o 13:44

ZAWIADOMIENIE O ROZSTRZYGNIĘCIU PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO NA PRZEBUDOWĘ NAPOWIETRZNEJ LINII ENERGETYCZNEJ SN-15 KV, ZLOKALIZOWANEJ NA TERENIE MIEJSCOWOŚCI GRABOWIEC I PIOTRKOWICE GM. CHMIELNIK -

- WYNIKI PRZETARGU

- PROJEKT WYKONAWCZY


źródło: Port Lotniczy Kielce S.A.

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 12 maja 2012, o 09:20

Dla prostrzego zrozumienia co tam ma się dziać podczas przepudowy.
W osi przyszłego pasa startowego nie powinna znajdować się żadna linia energetyczna. Wiec z jednej strony (przyszłego pasa) obecna linia energetyczna zostanie zliwkwidowana i poprowadzona inną trasą jako linia napowietrzna (na słupach) a z drugiej strony (przyszłego pasa) tą samą trasą jako linia kablowa (w ziemi).

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 27 maja 2012, o 07:39

Hiszpanie zamkną 30 lotnisk

30 spośród 47 zarządzanych przez państwo lotnisk w Hiszpanii zostanie częściowo zamkniętych - informuje brytyjski dziennik "The Telegraph". Wiele z nich zostało wybudowanych za fundusze unijne w okresie boomu gospodarczego, a teraz niemal połowa nie obsługuje nawet 100 tys. pasażerów rocznie.

Wśród rekordowych lotnisk, o których pisze "The Telegraph", są porty w Badajoz (ostatni komercyjny lot w styczniu) i Huesce (niecałe 3 tys. pasażerów w 2011 r., ale na lotnisku jest kilka restauracji i sklepów). Na lotniskach w Sabadell i San Bonet nie odprawiono w 2011 r. ani jednego pasażera, a w Madrycie-Cuatro Vientos, wspomnianej Huesce, Albacete i Cordobie liczba podróżnych nie przekroczyła 10 tys.

Teraz zarządzająca hiszpańskimi lotniskami państwowa agencja AENA, która odpowiada także za kontrolę ruchu lotniczego, planuje zamknąć lub skrócić godziny działania dwóch trzecich lotnisk. Część z nich będzie działać tylko w godzinach lotów, a inne zostaną sprowadzone do roli lotnisk awaryjnych z minimalnym wyposażeniem.

Ruch AEN-y ma poprawić trudną sytuację finansową hiszpańskiej agencji. Według szacunków wszystkie lotniska obsługujące mniej niż pół miliona pasażerów rocznie przynoszą straty. Rzecznik agencji poinformował, że trwa analiza i każde lotnisko jest rozpatrywane indywidualnie.

AENA zarządza prawie wszystkimi hiszpańskimi lotniskami, w tym największymi hubami, ale w kraju jest też kilka portów kontrolowanych przez rząd Katalonii oraz prywatnych. Również one mają problemy. Prywatne lotnisko w Castellon, wybudowane za ok. 150 mln euro, przez ponad rok nie przyjęło ani jednego komercyjnego lotu.

Pomimo kłopotów z dochodowością lotnisk, lotnictwo krajowe jest w Hiszpanii mocno rozwinięte. Madryt jest najbardziej ruchliwym portem w Europie pod względem rejsów krajowych. Z kolei połączenie pomiędzy Madrytem a Barceloną jest najczęściej obsługiwanym rejsem w UE. W Hiszpanii na trasach krajowych lata więcej osób niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim.

:arrow: http://www.pasazer.com/in-10546-hiszpan ... otnisk.php

P.S.

Dla mnie to Lotnisko Obice to przechowalnia kolesiów i wylęgarnia niejasnych interesów, zresztą wiele jest takich spółeczek z miastem.

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 27 maja 2012, o 09:11

Trochę off-topic, ale czytałem, że podobnie jest ze stadionami zbudowanymi na Euro w 2004 roku. Portugalii nie stać na ich utrzymanie i rozważane jest ich zamknięcie.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2012, o 09:51 przez andrzeej, łącznie zmieniany 1 raz.

Gajtek
Posty: 64
Rejestracja: 1 grudnia 2008, o 18:21

Post autor: Gajtek » 27 maja 2012, o 09:47

Mundial 2010 był w RPA. Jeśli chodzi o stadiony to raczej w Portugalii, które były zbudowane na Euro 2004.
Kielce - tu jest moje miejsce

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 27 maja 2012, o 09:50

Fakt :oops: chodziło o Portugalię i rok 2004. Szczegóły: http://gospodarka.dziennik.pl/news/arty ... -euro.html

ODPOWIEDZ