Lotnisko Kielce

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Wilhelm
Posty: 255
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 10:22
Lokalizacja: center

Post autor: Wilhelm » 4 listopada 2011, o 19:55

Aphex1 pisze:No właśnie, co do ilości inwestycji i postrzegania tego przez przyjezdnych pozwolę sobie zacytować wypowiedź użytkownika smar z SSC:
Byłem pierwszy raz w Kielcach i to co zobaczyłem, przeszło moje najśmielsze wyobrażenia. Tylu inwestycji drogowych (i nie tylko) jeszcze nie widziałem. Co krok to remonty, poszerzenia, barierki, utrudnienia, żółte linie., itd. Szok! Aż dziwne, że ten wątek taki zaniedbany.
Szkoda, że S74 chcą Wam wcisnąć do miasta.
Wrócę do Kielc za 2-3 lata, wtedy to miasto będzie jeszcze przyjemniejsze niż teraz.
To jest akurat super i wiele wskazuje na to że obrona kieleckiego jako województwa przynosi rezultaty w postaci wielu inwestycji drogowych i nie tylko które, w perspektywie są in plus, proponuję porównać jak sytuacja wygląda w miastach o podobnej wielkości które utraciły status województwa, po prostu bieda aż piszczy! także wielkie dzięki dla SLD i prezydenta Kwaśniewskiego którzy bronili nas przed degradacją choć sympatie polityczne mam całkiem inne :lol:

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 5 listopada 2011, o 11:29

Które miasta masz na myśli z tą biedą, że ąż piszczy :?:

ColinCk
Posty: 45
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, o 09:58

Post autor: ColinCk » 5 listopada 2011, o 12:01

W zeszłym miesiącu przyjechał do mnie kolega z Iławy. Po kilku godzinach pytał czy u nas będzie organizowane coś związane z EURO 2012. Zapytałem dlaczego tak myśli. Odparł, że stara się znaleźć powód dlaczego tyle się u nas remontuje :)

KamilCK
Posty: 166
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 14:55
Lokalizacja: Kielce-Śródmieście

Post autor: KamilCK » 5 listopada 2011, o 16:06

Nowak pisze:Które miasta masz na myśli z tą biedą, że ąż piszczy :?:
Wiem, że nie do mnie ale np. Radom, Częstochowa..

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 5 listopada 2011, o 16:45

Co za głupota...
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

KamilCK
Posty: 166
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 14:55
Lokalizacja: Kielce-Śródmieście

Post autor: KamilCK » 5 listopada 2011, o 17:00

AR pisze:Co za głupota...
Dobry komentarz ale mógłbyś wytłumaczyć o co Ci chodzi..

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 5 listopada 2011, o 17:34

Czekam na dane konkretne potwierdzające tą tezę..
za to można popatrzeć na to gdzie ta bieda http://img194.imageshack.us/img194/9053/tab3ui.jpg z pewnością te nowe ekspresówki, które to widać jak powstają
w mieście przełożą się na wyjście z biedy.

KamilCK
Posty: 166
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 14:55
Lokalizacja: Kielce-Śródmieście

Post autor: KamilCK » 5 listopada 2011, o 23:53

Nowak pisze:Czekam na dane konkretne potwierdzające tą tezę..
za to można popatrzeć na to gdzie ta bieda http://img194.imageshack.us/img194/9053/tab3ui.jpg z pewnością te nowe ekspresówki, które to widać jak powstają
w mieście przełożą się na wyjście z biedy.
Bezrobocie 2011 powiat radomski 31,6% miasto Radom 22,9%,powiat częstochowski 18,4% miasto Częstochowa 12%. Dane GUS'u.
Budżety miast 2011(strony internetowe miast):
Radom-planowane dochody 891 621 400zł, planowane wydatki 890 394 765zł.
Częstochowa-dochody 897 060 880 zł, wydatki 947 780 962 zł.
Teraz porównaj z budżetem Kielc albo wartość nominalną albo przelicz sobie dochody na jednego mieszkańca i porównaj.
To samo możesz porównać pensje w tych miastach zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym. Przepraszam ale nie miałem czasu by szukać ale na pewno dasz sobie radę.

Teraz powiedz mi które miasto z tych trzech (Częstochowa, Radom, Kielce), jest lepiej rozwinięte pod względem: (gospodarkę już pominiemy)
kultury, sportu, walorów przyrodniczych, liczby studentów? Odpowiedz sobie na to pytanie.

Powiedz mi co to w ogóle za ranking?jakie są jego kryteria?
No i ostatnie to nie wiem czy te ekspresówki to ironia czy na prawdę tak myślisz, no i przede wszystkim do jakiego miasta się odnosisz?

O teraz jeszcze znalazłem ranking między innymi jakości życia na którym Kielce są na 7 miejscu. http://www.newsweek.pl/bins/media/pictu ... 7292be.jpg , nie są to najnowsze dane ale myślę, że teraz Kielce wypadłyby jeszcze lepiej..

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 6 listopada 2011, o 10:21

Wątek do innego tematu.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 6 listopada 2011, o 15:59

Czytam i czytam, mądra dyskusja... tylko cały czas się mówi o atrakcyjności lotniska z pozycji przeciętnego Kowalskiego, a o ole pamiętam to mówiło się o położeniu nacisku na cargo, a ruch pasażerski przy okazji. Na Niewachlowie jest ledwo dwa kilometry od lasu do 74 wzdłuż obwodnicy, a tam dalej Natura 2000 wzdłuż Sufragańca, a no i obwodnica Miedzianej Góry. Lasu zieloni nie dadzą wyciąć, bo poszedł by cały pod lotnisko. Jedyne czego mi brakuje to kombinowania równolegle osobnej kolei lotnisko-centrum, tak że 5-10 minut i jestem na miejscu. 20km w linii prostej to 10 minut przy 120km/h. Przy takim tempie to nawet jeden skład na jeden tor by wystarczył, taki szybki tramwaj, albo jak Metro Ligero w Madrycie. Co pół godziny by z lotniska odchodził, albo nawet rzadzje jak nie będzie za wiele samolotów. Przystanki pośrednie może tylko Morawica, Bilcza, może Chałupki... albo nie, bo kolejne miejscowości będą walczyć o przystanek. O, albo pierwsza w Kielcach linia tramwajowa (inne do tego czasu na pewno nie powstaną :wink: ), to i pośrednie przystanki mogłyby powstać. Przepraszam, trochę się rozmarzyłem.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 7 listopada 2011, o 12:12

Już zostawmy lokalizację na Niewachlowie.
Dlaczego odrzucono pomysł budowy lotniska pod Piekoszowem? Teren płaski, drogi dojazdowej nie trzeba tyle budować a kolej w zasięgu ręki.
Masłów totalnie odpada ze względu nawet na otoczenie. Kto by chciał aby wielkie samoloty podchodziły do lądowania tuż nad Łysicą albo Klonówką. Atrakcja turystyczna jak cholera :)

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 7 listopada 2011, o 12:29

Myślisz że grube ryby z piekoszowskich willi daliby sobie lotnisko pod nosem zbudować? Za silne lobby, zapewne padał pomysł lotniska w Piekoszowie w kuluarach i został odrzucony.

Echo Dnia pisze:Spółka Lotnisko Kielce może mieć kłopoty!

Spółka Lotnisko Kielce będzie musiała zapłacić ponad 3 miliony złotych? To oznacza jej poważne kłopoty. Wszystko przez to, że gmina Masłów domaga się od spółki Lotnisko Kielce 3 milionów zaległego podatku.

– Do tego dojdą jeszcze odsetki naliczone od 2006 roku, to będzie spora kwota – wylicza sekretarz gminy Masłów, Bogusław Krukowski.

Władze gminy Masłów od 2010 roku boksowały się z problemem nałożenia podatków na spółkę Lotnisko Kielce. Nie do końca było wiadomo, jak potraktować działalność spółki, która w deklaracjach podatkowych utrzymywała, że grunty, budynki i budowle są zwolnione z opodatkowania, gdyż przeznaczone są do użytku publicznego.

Tymczasem…- Po przeanalizowaniu dokumentacji złożonej przez Spółkę Lotnisko Kielce oraz zasięgnięciu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach, stwierdziliśmy, że grunty, budynki i budowle są związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i powinny być opodatkowane według najwyższych stawek – stwierdza Bogusław Krakowski, sekretarz gminy Masłów.

- W lipcu wezwaliśmy spółkę do przedłożenia dokumentacji potwierdzającej, że lotnisko w Masłowie jest lotniskiem publicznym. Dokumenty takie nie zostały przedstawione – mówi sekretarz gminy. – Daliśmy też szansę władzom lotniska. Chcielibyśmy, by dokonano korekty w zeznaniu podatkowym. Prezes takiej korekty nie dokonał. Dlatego wydaliśmy postanowienie o wszczęciu postępowania administracyjnego, które zakończyło się wydaniem decyzji naliczającej podatki. Decyzja ma trafić do spółki.

I tak gminni urzędnicy wyliczyli, że od 2006 do 2011 roku samych podatków wyszło 3 miliony. Odsetek za pięć lat też będzie sporo.

Prezes spółki Lotnisko Kielce Robert Erdowski nie chce wypowiadać się w tej sprawie, czeka na konkretnie decyzje i pisma. Stwierdza jedynie, że na pewno wójt Masłowa nie jest specjalistą od podatków, a całą sprawę traktuje jako fakt…medialny.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /260766136]
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 11 listopada 2011, o 11:27

Grzegorz pisze:Taki obiekt z powodzeniem mógłby służyć jako pierwszy terminal na lotnisku w Obicach.
...a może to byłby pomysł, żeby otworzyć przy TK taki terminal z parkingiem i kursami autobusowymi na lotnisko Chopina? :)
Taki Airport Shuttle :)
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 21 listopada 2011, o 20:58

Budowa lotniska w Obicach utknęła w martwym punkcie

W poniedziałek, po 2,5 roku czekania miała być wydana decyzja środowiskowa dotycząca budowy lotnika Kielce w Obicach. Nadal jej nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie, a od niej zależą dalsze przygotowania do inwestycji.

- Decyzji nie ma. Do jej wydania brakuje konsultacji społecznych. Zamiast decyzji, na którą czekaliśmy dostaliśmy pismo z ministerstwa o ich rozpoczęciu. W urzędach, miejscu inwestycji, internecie pojawią się obwieszczenia informujące o planowanej budowie, a mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie. Konsultacje potrwają 3 tygodnie. Mamy nadzieję, że nie będzie uwag i decyzja zostanie wydana na początku przyszłego roku, choć nikt nam takiego terminu nie obiecuje. Trudno przewidywać, skoro czekamy już 2,5 roku – wyjaśnia prezes Portu Kielce w Obicach, Ryszard Muciek.

Miasto nie jest jeszcze właścicielem wszystkich działek potrzebnych pod budowę lotniska. Brakuje około 90 hektarów. Wobec części właścicieli gruntu rozpoczęto się postępowanie wywłaszczeniowe. – Zlecone są wyceny 15 nieruchomości położonych w Grabowcu, które mają być gotowe do 15 grudnia. Nie mamy jeszcze wniosku od miasta obejmującego nieruchomości w Obicach – wyjaśnia Ewa Miziołek, naczelniczka, Wydziału Nieruchomości i Geodezji w Starostwie Powiatowym w Kielcach.
Wycenę gruntów w Obicach miasto zleci w osobnym przetargu, ponieważ te nieruchomości wymagają podziału.

Właściciele działek, zastanawiają się, czy nie będą mogli szybko obalić decyzji wywłaszczeniowej, bo jest ona przeprowadzane pod lotnisko a miasto chce najpierw na ich działkach otworzyć kopalnię dolomitu.

- Wywłaszczenie jest przeprowadzane pod lotnisko, ale do jego powstania jest potrzebna makroniwelacja terenu a wykonamy ją częściowo poprzez eksploatację złoża dolomitów. To jest przedsięwzięcie związane z budową lotniska, ujęte w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego – wyjaśnia prezes Portu.
Wydanie decyzji środowiskowej pozwoli na wystąpienie o zgodę na uruchomienie kopalni

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /859764146

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 23 listopada 2011, o 18:01

To jeszcze nie ma lotniska a już jest prezes?

ODPOWIEDZ