Politechnika Świętokrzyska - projekt Modin I/Modin II

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 20 maja 2009, o 20:48

Unijne projekty z Kielc najlepsze w kraju

Wielki sukces w zdobywaniu pieniędzy z Brukseli. Dwa potężne kieleckie projekty unijne uznano za najlepsze w kraju. Nie musimy się martwić ani o pieniądze, ani o terminy.

Trudno mi cokolwiek komentować, bo nie znam tego rankingu - powiedział nam wczoraj prof. Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej. Dziś będzie już miał powody do dumy, bo właśnie na środę Polska Agencja Rozwoju Przemysłu zaplanowała ogłoszenie rankingu na najlepsze projekty zgłoszone przez uczelnie wyższe w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Ale już wczoraj w Kielcach jego najważniejszy szczegół zdradził wiceprezes PARP Dariusz Szewczyk. - Pierwsze miejsce zajął projekt Politechniki Świętokrzyskiej - stwierdził.

To inwestycja warta aż 125 mln zł. W ramach projektu nowe oblicze otrzymają budynki dydaktyczne, hale z łącznikami, powstanie nowa aula wykładowa, zmieni się otoczenie budynków: oświetlenie, sieć wodno-kanalizacyjna, a nawet windy. Termin zakończenia: grudzień 2013.
(...)

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... kraju.html

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 21 maja 2009, o 15:35

Fajnie fajnie. Ale czy przypadkiem budynki i łączniki nie mają już nowego oblicza? Przecież ledwo co były malowane. Chyba ze chodzi o wnętrze budynków. Jakieś instalacje elektryczne czy coś.
Znowu powstanie kolejna aula? Ledwo ta pierwsza zyskała płytę fundamentową a już chcą kolejną robić. Ciekawe gdzie ją wybudują.
Oświetlenie. Czy przypadkiem nie ma nowych lamp na zewnątrz budynku?
Siec wod-kan nie wiem jaka jest więc nie komentuję.
A co do wind. Nie wiem jak w innych budynkach ale w budynku A, te elektryczne windy co chwila się psują. Najsprawniejsza jest ta najstarsza, zwykła (a chyba starsza powinna się częściej psuć niż nowsze). Zresztą wchodzi do niej nawet 10 osób lub więcej. A w tych elektrycznych niestety ale jakiś dureń wymyślił wagę. A że i ona się psuje to czasem nawet 4 osoby to za dużo. W takim razie dobrze że się nimi zajmą. Tylko dlaczego tak późno. Już mnie wtedy tam nie będzie;(

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 21 maja 2009, o 16:33

Zawsze można się postarać i zostać jeszcze rok ;) Ja jeśli się nie postaram, to ostatni rok na tej uczelni spędzę poza budynkiem A, ktory bedzie wtedy remontowany.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 21 maja 2009, o 18:16

Nie polecam takiego starania z własnego doświadzenia :D
pletwa

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 21 maja 2009, o 18:17

Odnośnie wind to mam nadzieję, że wymienią wszystkie, łącznie z tymi nowymi, które są ciasne, na tydzień jazdy tydzień awarii i tylko 4 osoby pojadą, bo włącza się blokada. Stare windy niby takich zabezpieczeń nie miały ani wewnętrznych drzwi, ale udźwignęły tyle osób ile się zmieściło (a więcej się mieściło), no i nie traciło się czasu na zasuwanie wspomnianych drzwi. Nowych wind bez wewnętrznych drzwi już się chyba nie robi, ale mogły by być szybsze i sprawniejsze. Jeśli chodzi o budynki i łączniki to zapewne chodzi o remont wnętrz.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 21 maja 2009, o 19:11

W ogóle dziwne, że w tych budynkach projektowano tak wąskie windy. Wiem, że to są stare budynki, ale wtedy chyba też istniały duże windy? Z własnego doświadczenia wiem, że na politechnice przydałyby się windy wielkością zbliżone do tych z centrów handlowych. Ktoś przede mną napisał, że budynki zyskały nowe oblicze. Owszem - z zewnątrz wyglądają przyzwoicie (dobrze nie będą wyglądały nigdy bo architektura jest taka a nie inna), natomiast wewnątrz to jest jeden wielki koszmar (nie licząc biblioteki rzecz jasna).
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 21 maja 2009, o 19:40

W budynku C albo D mają windy te starsze. Co prawda jadą trochę wolno ale za to są obszerne i nie mają wagi. Tam można wchodzić masowo do nich:)

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 21 maja 2009, o 19:43

Żeby zmieściła się tam większa kabina, to trzeba byłoby powiększyć szyb. Wątpię by w to zainwestowali, choć byłoby to bardzo przydatne. Wydaje mi się jednak że taniej byłoby już zrobić dużą windę na zewnątrz budynku. To jednak byłoby ingerencją w niedawno skończony remont elewacji. Od siebie dodam, że powinni stworzyć łącznik z 2 strony budynków. Tam gdzie jest dojście do hal labolatoryjnych, możnaby bez problemu przebić przejście do kolejnych budynków, kosztem jakiejś przestrzeni dydaktycznej. Dziwię się, że nie ma tam łącznika, przez co trzeba się sporo nachodzić do jedynego obecnie istniejącego.

Obecne wnętrze budynku A ma swoją duszę ;) Aczkolwiek przydałoby się kilka udogodnień, m.in. te windy, bezprzewodowy internet, gniazdka elektryczne blisko stołów.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Arturo
Posty: 172
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 20:42
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Arturo » 21 maja 2009, o 21:03

tomasz2719 pisze:W budynku C albo D mają windy te starsze. Co prawda jadą trochę wolno ale za to są obszerne i nie mają wagi. Tam można wchodzić masowo do nich:)
W D mamy obie starsze :) Zazwyczaj jak jest potrzeba to wchodzi tyle osob ile sie zmiesci, po 8-9 sie zdarza i jedyna reakcja windy jest zapalenie czerwonej kontrolki na panelu, co nie zmienia faktu ze jedzie i tak ;) Natomiast na C z tego co pamietam sa 2 stare i jedna nowa

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 21 maja 2009, o 21:11

Ta nowa w C wcale taka nowa już nie jest ;) A te 2 stare są najlepsze :D Jak pierwszy raz jechałem jedną z nich na 5 piętro i już dojeżdżałem, winda zaczęła trzeszczeć i nagle zwolniła prawie do zera. Zacząłem się modlić, żeby tylko dojechała :D
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 22 maja 2009, o 09:33

Nowe windy są takie ciasne, a za ścianką jest kupa wolnego miejsca żeby miały się gdzie drzwi wewnętrzne schować. Te stare, bez nich, optymalniej wykorzystują szerokość kanału. Winda w bibliotece raczej nie jest do użytku publicznego.
Co do remontu, to jest wysoce wskazany. Laboratoria to podstawa, ale bardziej mam na myśli podłogi z płytkami PCV we wszystkich możliwych kolorach, ułożone w artystycznym nieładzie. Na korytarzach reszta mogłaby się w sumie sprowadzić do pomalowania ścian i sufitów. Będą pewnie wymieniać sufity z ceowników w łącznikach i klapy czy jak to nazwać od kanałów z przewodami w i pod sufitami.

EDIT: Już wiadomo, co to był za wał z ziemi - kanał z rurami
Obrazek Obrazek
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Arturo
Posty: 172
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 20:42
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Arturo » 26 maja 2009, o 09:33

Zdjęcia z 25.V

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Arturo
Posty: 172
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 20:42
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Arturo » 8 czerwca 2009, o 12:46

Po drobnej przerwie ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 8 czerwca 2009, o 17:43

Ciekawie tak kładą pręty zbrojeniowe, na ukos nie równolegle do boków :roll:
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 8 czerwca 2009, o 18:50

Myśle, że akurat ta budowa nie będzie miała żadnych błędów konstrukcyjnych :)
pletwa

ODPOWIEDZ