Plac Wolności

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 10 marca 2006, o 17:22

Kubio pisze:raczej chodzilo mi zachowania ludzi niz o czynniki pogodowe..., ale gdyby zrobili to pod jakims dachem i zamkniete i ladnie wkomponowali w plac to czemu nie...moze wartoby zastrosowac roznice poziomow tak zeby moznabylo wejsc i obejrzec makiete od wewnatrz (w tym pomieszczeniu) ale takze patrzac z gory...
no o to właśnie chodzi, a czynniki ludzkie uspokajać będą ochroniarze, bo w muzeum i tak będą siedzieć,

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 10 marca 2006, o 17:25

Wątpię w sens tego pomysłu. Makieta owszem, ale raczej niewielka np. część Sienkiewicza i to wewnątrz budynku muzeum.

Nie wyobrażam sobie makiety Kielc, no chyba, że wszystkie budynki to bedą kwadratowe pudła bez szczegółów. Taka makieta jest zbyt pracochłonna i pochłania duze koszty.

Tak jak juz powiedziałem makieta tylko wewnątrz, a nie na placu a najlepszym pomysłem byłby chyba konkurs makiet, modeli itp. np. coroczny, coś na wzór krakowskich szopek. Wtedy możnaby zogranizować wystawę na placu.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 10 marca 2006, o 17:27

obysmy nie doczekali sie kolejnej malo atrakcyjnej wizualnie budki ''Policja-Straz Miejska'' w poblizu Muzeum, ktorej zdjecia podczas swoich wycieczek beda robic Japonczycy..., aktora pod pretestem pilnowania porzadku na ,,nowym placu'' pilnowala czy ktos tej makiety nie psuje....

jak sobie wyobrazasz ta makiete w nocy :?: jak duza mialaby ewentualnie byc :?: Co chcialbys aby sie na niej znalazlo (konkretniej):?:
cochi

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 10 marca 2006, o 17:30

tom pisze:konkurs makiet, modeli itp. np. coroczny, coś na wzór krakowskich szopek. Wtedy możnaby zogranizować wystawę na placu.
Popieram ten pomysl. Moznaby wykorzystac do tego media i zrobic doroczny festiwal, a na Targach Kielce targi modelarstwa...
cochi

Nowy
Posty: 246
Rejestracja: 10 lutego 2006, o 14:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Nowy » 13 marca 2006, o 17:00

tom pisze: Nie wyobrażam sobie makiety Kielc, ....
.
i to jest pierwszy z brzegu argument za tym , że to byłby hit na skale Polski
pomysł oczywiście należy dopracować

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 14 marca 2006, o 20:20

Czy jest teraz w Kielcach jakikolwiek typowy sklep modelarski?? Wiem, że jest internet i w ogóle, ale zwykły sklep gdzie można wszystko zobaczyć byłby super. Kiedyś (dawno - jakieś 10 lat temu) był bardzo dobry sklep modelarski na ul. Mickiewicza, obok Prokuratury. A teraz nie wiem... nic mi o czymś takim nie wiadomo :( Harcerz przy pl. Wolności jest bardzo mały...
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 15 marca 2006, o 00:18

Pomysł z wystawą bardzo fajny. W MDK-u byla sekcja modelarska (chyba jest dalej) i pewnie bylaby i stamtad "silna grupa tworcow" Pomysl z placem dla matek z dziećmi w tym miejscu tez mi sie nie podoba jakos. Co tam by mialbyc?? Chustawki, karuzela?? Bez sensu. A jesli nie to co by to miało być... No chyba ze juz jakies tęgie glowy wymyslily coś oryginalnego. Ogrodkow szkoda. Tymbardziej jak juz ktos powiedział wczesniej chodzi o zagospodarowanie placu wieczorem, a wtedy nie powinno byc juz dzieci. Mysle ze plac jest na tyle duzy ze mozna by pogodzić jedno i drugie. Nie sadze ze widok piwa bylby czyms gorszacym bo przeciez jest tego i tak pelno wszedzie a i same ogrodki nie sa zle. Zazwyczaj nikt tam sie nie upija tylko ludzi chodza posiedziec i pogadac przy piwku na powietrzu.

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 15 marca 2006, o 22:50

Hustawka i Karuzela na placu o ktorym myslimy jako jednym z glownych placow w miescie troszke nie przystoi (chyba ze jakies centrum zabawy w dziedzincu, ktorejs z kamiennic :?: ), ale pomysl rynku jako miejsca rozrywkowego rozumianego jako te ogrodki knajpki itd. bardzo mi sie podoba...
cochi

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 15 marca 2006, o 22:57

Plac Wolności jako plac zabaw dla dzieci nie przemawia do mnie. Na tyłach Muzeum Zabawkarstwa jest sporo miejsca obok Koscioła Ewangelickiego :). Poza tym zrobili teraz duzy, przestronny dziedziniec muzeum wiec jest tam sporo miejsca.

Ja bym z placu usunął scenę i to miejsce przeznaczył dla dzieci, np. jako mini park, troche wiecej ławek i wiecej zieleni wzdłuz ulicy. Pozostałą częś placu zostawić w obecnym stanie z ogródkami, zlikwidować jedynie stragany.
Komisja Rewizyjna czuwa!

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 27 kwietnia 2006, o 06:51

w oknach Muzeum Zabawkarstwa widnieje informacja, iż oficjalne otwarcie obiektu jest planowane na 1 czerwca, ceny biletów normalny - 6 zł, ulgowy - 3 zł

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 30 maja 2006, o 20:37

Trochę OT, chociaż też dotyczy Placu Wolności :):
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... ost8665546
Polecam przejrzenie wątku, a szczególnie ostatniej fotorelacji z podanego linka. Wygląda to świetnie wg mnie. Na taki parking czekamy na "naszym" Placu Wolności.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Oskar
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1330
Rejestracja: 19 marca 2006, o 14:34
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Oskar » 25 lipca 2006, o 22:35

Kiedys byl pomysl, ktoregos z forumowiczow zeby zrobic makiete miasta albo samej Sienkiewicza wielkosci odpowiadajacej dzieciom tak aby mogly sie tam bawic. A mnie marzy sie cos takiego jak na zdjeciu nizej (rodzice byli w Chorwacji). Moze nie na Plac Wolnosci ale wzremontowanz Rynek?

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 7 września 2006, o 00:03

Czy ktoś wie co to za "budka" powstaje na Placu?

Obrazek

Zdjęcie zrobiłem wczoraj przy pomocy telefonu.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 września 2006, o 00:42

Pewnie znowu jakis paskudny kiermasz :(

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 7 września 2006, o 23:46

Ten plac musi kiedyś tętnić życiem, tam powinni przychodzić turyści, żeby posiedzieć na ławeczce i napić się herbatki... Nie można tak fajnego miejsca zaprzepaścić znowu na jakieś beznadziejne bazary...

ODPOWIEDZ