TVP3 Kielce nowa siedziba - ul. Ściegiennego

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
GooDek_238
Posty: 329
Rejestracja: 13 stycznia 2011, o 18:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GooDek_238 » 28 lipca 2011, o 14:31

A na dole zrobi się banki i salony sieci GSM ! :twisted:

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 28 lipca 2011, o 17:39

Z perspektywy czasu,a pamiętam doskonale jak rozpoczynano budowę KCK/wtedy Teatru/ jak nie potrzebny okazuje się obecnie ten obiekt,ktorego nie chce ani Teatr Dramatyczny aniFilharmonia ,a użytkowany jest okazjonalnie,aż nóż sie otwieraBo tyle lat to budowano.
Aż się prosi scena Teatru Muzycznego.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 28 lipca 2011, o 19:36

Jezpir pisze:Panie Lubawski, a co Pan planuje zrobić w KCK-u? Wyprowadzi się filharmonia, wyrzucisz Pan telewizję, Adam Wolski zmarł... Szatniarki nie będą płacić czynszu. Kto utrzyma tego molocha?!
Wiem, że prezydent nie odpowie. Ale te pytania cisną mi się na usta.

Przeprowadzka Kubusia. Jest dobrze, ale...

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" wiosną przyszłego roku przeniesie się do Kieleckiego Centrum Kultury.Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" wiosną przyszłego roku przeniesie się do Kieleckiego Centrum Kultury. Aktorzy są z takiej decyzji zadowoleni, ale zaznaczają, że wszystko mogło się potoczyć inaczej.

W jednej kwestii władze miasta, urzędnicy i aktorzy są zgodni. A mianowicie, że pomieszczenia przy ul. Dużej, które teraz zajmuje Kubuś, są niewystarczające. Miasto nie może w nie inwestować, bo budynek nie należy do gminy.

Kubuś zajmie więc małą scenę KCK i pomieszczenia zwolnione przez filharmonię, która przenosi się do nowej siedziby na rogu ulic Głowackiego i Żeromskiego. - KCK to świetnie usytuowane miejsce, dobrze już znane mieszkańcom, i na pewno będzie nam tam lepiej, ale gdyby ktoś nie przespał pewnych szans kilka lat temu, to mielibyśmy teraz nowy budynek - mówi Zdzisław Reczyński z Kubusia.

Chodzi o programy unijne na kulturę, które kilka lat temu w porę wykorzystały Filharmonia Świętokrzyska i Państwowa Szkoła Muzyczna im. Ludomira Różyckiego. - Też powinniśmy mieć nowy budynek. Ilu ludzi przychodzi miesięcznie do filharmonii, a ilu na nasze spektakle? Niestety, teraz to już lament nad rozlanym mlekiem - mówi oburzony Reczyński.

Dodaje, że przeprowadzki wcale by nie było, gdyby nie zeszłoroczna inicjatywa aktorów, którzy rozpoczęli rozmowy z radnymi i prezydentem miasta. - Gdyby nie buntownicy, jak nas nazywa jeden z wiceprezydentów, to nikt by się nie zaczął zastanawiać nad sytuacją Kubusia - zauważa Reczyński.

Ale mimo wszystko Kieleckie Centrum Kultury to według aktorów dobra lokalizacja. Uważają jednak, że małą scenę trzeba gruntowanie wyremontować. Chodzi przede wszystkim o zmianę kąta ułożenia widowni, która jest zbyt stroma, oraz zainstalowanie zapadni scenicznej, pozwalającej na dodatkowe manewrowanie kątem i polem widzenia.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski zapowiedział też, że mała scena nie przestanie jednak służyć innym. - Przedstawienia dla dzieciaków odbywają się w dzień, a wieczorami będzie ona wolna - tłumaczy.

To nie do końca spodobało się artystom. Jak mówi Reczyński, teatr lalek wymaga harmonii i spokoju. - Nie można co chwilę ściągać dekoracji - każdy demontaż to zużywanie materiałów, sił, czasu i pieniędzy - mówi aktor.

Prezydent Lubawski twierdzi jednak, że teatr nie ma się czym martwić. - Kubuś zamontuje się tam na stałe, a nad szczegółami będziemy pracowali po wyborze nowego dyrektora teatru - mówi Lubawski.

Dodaje, że to aktorzy byli inicjatorami przeniesienia. - Powinni się z tego cieszyć. No, chyba że wolą jednak zostać przy ulicy Dużej - podsumowuje prezydent.

Przeprowadzkę teatru zaplanowano na wiosnę, już pod nową dyrekcją. Szefa Kubusia, który zastąpi wieloletnią dyrektorkę Irenę Dragan, poznamy w ciągu kilku dni.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 2 sierpnia 2011, o 10:08

Juliusz Braun mimo,że kielczanin,kiedyś,moze 10,12 lat temu wypowiedział się w RK,że w Kielcach nigdy nie powstanie samodzielny osrodek TVP,co najwyżej moze to być coś podległego pod TVP Kraków.Teraz kiedy sam został prezesem zarzady TVP to aż sie boję co moze być dalej.Pamiętam jak kilka lat temy piękne osrodki TVP pobudowano w Lublinie,Rzeszowie,Bydgoszczy,Białymstoku.A w Kielcach?Działka stoi i porasta chwastami.Wtedy jakoś TVP nie skąpiło kasy na rozwój lokalnych ośrodkow TVP.Więc nadal są lepsi i gorsi.Abonament płacimy wszyscy i wszyscy/czytaj wszystkie województwa powinny byc traktowane sprawiedliwie/,dziwne,ze centrali TVP nie zależało na własnej siedzibie kieleckiej TVP tylko dzeirżawieniu pomieszczeńw KCK.A może myślano,że to i tak tymczasowa TVP w tymczasowej siedzibie?Obym się mylił.

michau

Post autor: michau » 2 sierpnia 2011, o 13:13

darek pisze:Abonament płacimy wszyscy
:lol: :lol: :lol:

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 2 sierpnia 2011, o 14:52

No powiedzmy,że nie wszyscy,ale są tacy co płacą.Ja jestem przedstawicielem już średniego pokolenia i niestety mam ten feler,że płacę co mi nakazano. :(

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 2 sierpnia 2011, o 16:26

darek pisze:No powiedzmy,że nie wszyscy,ale są tacy co płacą.Ja jestem przedstawicielem już średniego pokolenia i niestety mam ten feler,że płacę co mi nakazano. :(
Można być praworządnym i nie dokładać darmozjadom - nie mam telewizora więc nie mam za co płacić. :mrgreen:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 3 sierpnia 2011, o 11:33

Prezes TVP: Inni raczej oferują pomoc. TVP Kielce do radia

Prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun jest zaskoczony ultimatum, jakie dostał od prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego. Ale ma już rozwiązanie - chce umieścić telewizję w siedzibie Radia Kielce, tworząc ośrodek radiowo-telewizyjny. - To tania, ale skuteczna koncepcja - przekonuje w rozmowie z "Gazetą".


W tym roku mija 10 lat, odkąd oddział regionalny TVP dzierżawi pomieszczenia w Kieleckim Centrum Kultury. W środę na konferencji prasowej w ratuszu prezydent Kielc Wojciech Lubawski poinformował, że wysłał do prezesa Brauna pismo, w którym poinformował, że w KCK konieczny jest remont wnętrz, a nie można tego zrobić, gdy pracuje studio telewizyjne. - Dałem telewizji jeszcze rok. Gdyby rozpoczęli budowę nowej siedziby, ten termin mogę jeszcze przedłużyć, ale nie w nieskończoność, bo w końcu straż pożarna wyłączy nam KCK z użytkowania ze względu na stan instalacji - stwierdził Lubawski.

Ziemowit Nowak: Jak pan zareaguje na ultimatum prezydenta Kielc - albo zaczynacie budować oddział, albo się wyprowadźcie z KCK?

Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej: W tej chwili budżet Telewizji Polskiej nie pozwala na rozpoczęcie budowy oddziału w Kielcach. W tym roku na pewno, a w przyszłym, nie wiem. Musimy inwestować w nowe technologie związane z cyfryzacją i nigdzie nic nie budujemy. Poza tym jest jeszcze kwestia koncepcji, jak powinny funkcjonować oddziały regionalne - to jest odrębny temat. W wielu miastach rozmawiamy z władzami na temat możliwie najlepszych i satysfakcjonujących obie strony rozwiązań. Przykro mi, że z Kielc słyszę jedynie ultimatum. Jeżeli będziemy musieli opuścić KCK, to go opuścimy, po prostu. A ponieważ ustawa nakazuje, żeby oddział w Kielcach funkcjonował, będziemy wynajmować jakiś lokal. Szkoda natomiast, że nie ma współpracy tylko takie ultimatum.

Czy prezydent Lubawski nie zaproponował spotkania, rozmowy na ten temat?

- Pan prezydent Lubawski zna mój telefon w Kielcach i Warszawie, ale jedyne co dostałem to takie właśnie pismo w dość ultymatywnym tonie.

- Nie pamiętam dokładnie. Ale szykowałem odpowiedź, dlatego zdziwiło mnie wystąpienie pana prezydenta na konferencji prasowej. Rozpoczęliśmy pewne analizy, co można zrobić tańszym kosztem w Kielcach. Bardzo chętnie byśmy szukali wyjścia w porozumieniu z miastem, a nie obok. Na pismo na pewno odpowiem, ale chciałem w nim przedstawić jakieś propozycje merytoryczne z naszej strony.

Ale racje prezydenta trudno kwestionować - remont jest konieczny, a trudno kuć i borować ściany, wymieniać kable elektryczne, kiedy w budynku na okrągło pracuje studio telewizyjne.

- Ja to rozumiem, tylko wolałbym spokojnie porozmawiać. Sam bardzo bym chciał, żeby oddział w Kielcach funkcjonował w jak najlepszych warunkach. A obecne nie są za dobre. Natomiast muszę się liczyć z realiami. My teraz ograniczamy aktywność w różnych miejscach i raczej mamy oferty pomocy, a nie ultimatum, w stylu: "Radźcie sobie sami". Dziwi mnie, że prezydent ogłasza informacje o takim piśmie na konferencji prasowej, a nie dzwoni, żeby mnie zapytać, co z odpowiedzią.

Czy domyśla się pan, dlaczego prezydent Lubawski postanowił rozmawiać z panem przez dziennikarzy?

- Dziwi mnie to po prostu. Nie wiem, dlaczego, nie będę próbował zgadywać. Wiem tylko, że na ogół w innych miastach to władze zabiegają o rozmowy, wychodzą z jakimiś propozycjami.

No ale propozycja jest - dostaliście kilka lat temu działkę koło WDK, to ją wreszcie wykorzystajcie.

- Powiem wprost. Nie wiem, czy ją będziemy mogli wykorzystać. Myślę teraz o innej koncepcji, kto wie, czy nie lepszej niż budowa nowej siedziby, a na pewno tańszej. Technologia cyfrowa zmienia wymogi dotyczące naszych siedzib. Potrzebna jest nowoczesna siedziba, ale dość kompaktowa.

Jaki to pomysł?

- Chodzi o współpracę z Polskim Radiem. Mają dużą działkę, jest możliwość rozbudowy budynku, który tam stoi. Jest infrastruktura do wykorzystania, mnóstwo rzeczy jest na miejscu. Podobną koncepcję rozważamy jeszcze dla jednego z miast, gdzie jest siedziba telewizji i radia. Koncepcja tania, a skuteczna. Oczywiście trzeba załatwić pewne formalności, bo radio i telewizja to dwa odrębne podmioty, ale w końcu łączy je misja i to, że są to media publiczne. Jak znam kieleckie realia, to wstępnie ten pomysł wydaje mi się atrakcyjny. Wymaga to analiz technicznych i finansowych.

Kiedy zapadnie decyzja?

- Decyzje co do ośrodka w Kielcach muszą zapaść w ciągu kilkunastu miesięcy.
Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... ielce.html

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 3 sierpnia 2011, o 13:15

Wszystko OK.Tylko po co kilka lat temu budowano takie potężne siedziby OTV w Lublinie,Rzeszowie,Bydgoszczy czy Białymstoku.O cyfryzacji wiadomo było już kilka lat temu,że wejdzie.To dlaczego teraz Kielc pozbawia się przynajmniej jakiejś samodzielnej siedziby, tylko wymyśla się hybrydę z RK?
Czyżby podział na lepszych i gorszych?
Ale cóż to Juliusz Braun z Kielc.Gdyby to był prezes z Rzeszowa a chodziło o ośrodek w Rzeszowie to byłaby inna rozmowa, a tak to.....

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 3 sierpnia 2011, o 19:50

Pan Braun to już nie Pan Braun.. . . . Zapomniał już, jak w latach swojej młodości po "wyjściu z podziemia" bratał się na wiecu z Kielczanami i przemawiał z Panem Stępniem przed wyborani . . . i mówił piękne słowa. . .

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Re: TVP3 Kielce nowa siedziba - ul. Ściegiennego

Post autor: hey » 10 stycznia 2015, o 18:34

TVP Kielce w nowej siedzibie od 2017 roku

Od nowego roku ruszą prace nad nową siedzibą Kieleckiego Oddziału Telewizji Polskiej – taką decyzję podjął zarząd i rada nadzorcza TVP. Budowa rozpocznie się w wyjątkowym dla nas czasie – w 2015 roku TVP Kielce obchodzi jubileusz 10-lecia.

KOT – czyli Kielecki Oddział Telewizji i działka na której prawdopodobnie już wkrótce ruszy budowa naszej siedziby. Prawdopodobnie, bo wariantów jest kilka między innymi: nowy budynek przy ulicy Olszewskiego czy adaptacja pomieszczeń w Kieleckim Centrum Kultury.

– Z nowym rokiem zaczniemy znowu intensywną pracę związaną z przygotowaniem, a potem budową ośrodka w Kielcach. Ostatnie lata były trudne finansowo dla telewizji. W tym roku wydaje się że sytuacja jest troszkę lepsza – mówi Juliusz Braun, prezes TVP.

Bez względu na wybór miejsca prace trzeba będzie zacząć od projektu. To zajmie kilka miesięcy. Później przetarg i budowa – do końca 2017 roku TVP Kielce będzie miało nową siedzibę.

– Jest jeszcze inny wariant, ale najprawdopodobniej na działce przy Ściegiennego w 2017 roku, będziemy mogli wprowadzić się do nowego oddziału kieleckiego TVP – mówi Marek Mikos, dyrektor kieleckiego ośrodka TVP.

Kielecki oddział Telewizji Polskiej, jako jeden z trzech w Polsce, nie ma własnej siedziby. Redakcja, montaż, studio telewizyjne nasz zespół pracuje w pomieszczeniach Kieleckiego Centrum Kultury. A wiadomo, że nowoczesna siedziba to dla nas większe możliwości tworzenia programów.

Ostateczną decyzję dotyczącą lokalizacji nowej siedziby TVP Kielce poznamy z końcem marca.

http://www.tvp.pl/tvp-regionalna/aktual ... u/18250440

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: TVP3 Kielce nowa siedziba - ul. Ściegiennego

Post autor: ice » 10 stycznia 2015, o 19:10

Pierwsza wzmianka o nowej siedzibie z lutego 2006 :)

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Re: TVP3 Kielce nowa siedziba - ul. Ściegiennego

Post autor: CKfan » 18 stycznia 2015, o 14:03

Zastanawiam się na ile nowa siedziba może wpłynąć na poprawę jakości programów, bo na razie się tego nie da oglądać.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: TVP3 Kielce nowa siedziba - ul. Ściegiennego

Post autor: ice » 26 września 2017, o 20:52

Taka ma być nowa siedziba TVP Kielce. Za około 15 milionów. Pokazano ją w... Gdańsku

Obrazek

http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,4726 ... ionow.html

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: TVP3 Kielce nowa siedziba - ul. Ściegiennego

Post autor: ice » 20 października 2019, o 14:29

Obrazek

ODPOWIEDZ