Wodociągi Kieleckie - Inwestycje

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 2 września 2012, o 23:56

Gigantycznej inwestycji nie będzie!!!
Podczas poniedziałkowego posiedzenia Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji podjęto decyzję o wycofaniu się Wodociągów Kieleckich z gigantycznej, opiewającej na 550 mln złotych inwestycji. Nie pomogły protesty mieszkańców gminy Masłów, którzy rano pojawili się przed siedzibą wodociągów, żeby zaniechaniu inwestycji zapobiec.

Projekt pod nazwą: „Kompleksowa ochrona wód podziemnych aglomeracji kieleckiej” miał pozwolić na budowę ponad 200 km kanalizacji sanitarnej oraz 20 km sieci wodociągowej w Kielcach, Masłowie, Sitkówce-Nowinach i Zagnańsku.
Przedsięwzięcie miało być jedną z największych inwestycji ekologicznych z udziałem środków unijnych w kraju. Miało, bo dziś podjęto decyzję o wycofaniu się Wodociągów z inwestycji. Mimo sprzeciwu członków MZWiK, reprezentujących Masłów i Zagnańsk.
Całość inwestycji opiewała na pół miliarda zł. Jakiś czas temu prezydent Kielc wyraził swój niepokój o osiągnięcie założonego w projekcie efektu ekologicznego. Dziś mówił, że realizacja zapisów umowy była nie do wykonania, a to mogło skutkować zwrotem unijnej dotacji. Prezydent Kielc, powiedział, że to dobra decyzja, która pozwoli uchronić gminy przed bankructwem.
Jak mówił wójt gminy Masłów, decyzja o wycofaniu się z projektu zapadła mimo zapewnień ze strony gmin Masłów i Zagnańsk, że są w stanie w 100% zagwarantować wymagany efekt ekologiczny. Wójt dodał również, że Masłów nie jest w stanie sam wybudować przyłączy dla mieszkańców.
Na decyzję związku nie zdołali wpłynąć protestujący przed siedziba wodociągów mieszkańcy Masłowa. Kilkadziesiąt osób pojawiło się przed budynkiem na Krakowskiej już po godzinie 9.00 rano.
Mieszkańcy żalili się, że przez brak przyłączy mają problem z rolnictwem, bo uprawy trzeba podlewać, a bez dostępu do wody, wszystko niszczeje i z agroturystyką, która miała pomóc w rozwoju gminy.
Unijna dotacja dla projektu wynosiła ponad 302 ml zł.

http://ntvkielce.pl/index.php/aktualnos ... bdzie.html
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 września 2012, o 00:26

To już przecież nieaktualne.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 3 września 2012, o 12:31

tego to nie wiem. nie jestem w temacie jeśli chodzi o tą sprawe. wczoraj sie natknąłem na to info na stronie ntv i wrzuciłem tu.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Re: Wodociągi Kieleckie - Inwestycje

Post autor: Nowak » 18 lutego 2014, o 11:39

Rozmowa z Henrykiem Milcarzem.
Czyli winni są oni i jak odwracać kota ogonem :)
Złoty cytat: "Unia nie daje pieniędzy, nie dofinansuje... pieniędzy na wymianę czegoś co ktoś, człowiek wcześniej źle zrobił."

http://www.radio.kielce.pl/pl/przeglad-548/_post/20703

ODPOWIEDZ