Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 20 sierpnia 2009, o 20:57

maklog pisze:===============================================
Od siebie dodam, że UJK poszlo na calosc i walczy o cala indykatywna kwote - 40 mln euro. Liczy tez na to, ze rozegra sie ostra walka o ten kontrakt co pozwoli zaoszczedzic nawet kilkanascie milionow :)
Znaczna czesc tych srodkow idzie na sprzet i wyposazenie. To beda jedne z najlepiej wyposazonych laboratoriow w kraju :)
--------------------------------------------------------------------------------------
Od siebie dodam ze bardzo aktywnie bierze w tym udzial prof. W. Kaca Mam nadzieje ze laboratoria beda wysmienite. Do tego potrzeba jeszcze mlodej!!! kadry naukowej i bedziemy miec sukcesy. W nauce! Powodzenia
A ja dodam od siebie, że z profesorem Kacą właśnie nie dawno rozmawialiśmy o "jego" ekipie w Dundee i o tym z jakiego projektu znaleźć kasę, by Was z powrotem pościągać do kraju :)
Nie wiem czy słyszałeś o MAK-Metropolii Akademickiej Kielce, ale ekipa od nich próbuje stworzyć cos, czego jeszcze na UJK nie było - Dział Współpracy z Biznesem i zacząć wreszcie przekształcać tego dinozaura na wzór uczelni anglosaskich. Zrobimy wszystko, żebyście mieli gdzie wracać...
Pzdr
A.
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 25 sierpnia 2009, o 00:13

:) Byloby super! Potrzeba nowej swierzej krwi. Wtedy cos sie bedzie dzialo. Nie majacej kompleksow i chcacych cos zrobic dla uczelni, miasta. A to wcale takie trudne nie jest. Dodam ze prof. Kaca jest chyba jedyna osoba ktorej sie cos chce. Spotkalem sie z nim ostatnio :) i cos wspominal kto wie jak to sie potoczy. Dr M. Kwinkowski i dr Arabski rowniez maczaja w tym swoje palce. Mam nadzieje ze uda sie to bo jest potencjal nie wolno go zmarnowac. Trzymam goraco kciuki Pozdrawiam

Onio
Posty: 186
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, o 16:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Onio » 1 września 2009, o 19:45

baux pisze:Tak samo odnawianie elewacji budynku na Leśnej jest wyznacznikiem, że prawdopodobnie nie prędko zobaczymy nowy kampus, a przecież dalsze prace miały ruszyć w 2010. Obym był w tym przypadku złym prorokiem.
Odnawiają elewacje od strony Leśnej. Niestety nie miałem jak zrobić zdjęć.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 8 września 2009, o 15:07

Pieniądze na rozbudowę bazy dydaktycznej kieleckiego

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach otrzyma w ciągu najbliższych 4 lat - 211 milionów złotych na rozbudowę bazy dydaktycznej uczelni. To prawdopodobnie największa dotacja przeznaczona na jedną wyższą uczelnie w historii naszego kraju.

W kampusie uczelnianym przy ulicy Świętokrzyskiej zostanie powiększony budynek G Wydziału Matematyczno Przyrodniczego. Powstaną nowie laboratoria i łącznik pomiędzy starym i nowym budynkiem.

Do 2013 roku zostaną jeszcze wybudowane biblioteka z centrum informatycznym uczelni oraz centrum języków obcych, służące nie tylko studentom - powiedział prorektor kieleckiego uniwersytetu profesor Jacek Semaniak.

Dodatkowo w ramach pieniędzy z programu operacyjnego Polski Wschodniej uczelnia przebuduje system informatyczny. Pojawią się nowe połączenia budynków kieleckiej uczelni rozsianych po całym mieście. Pozwoli to w przyszłości uruchomić darmowe telefony internetowe dla pracowników i studentów, a także wprowadzić zintegrowany system informatyczny. Takie rozwiązania posiada kilka uczelni w Polsce.

Zmiany czekają też Wydział pedagogiczno - artystyczny uczelni. Za 11 milionów złotych zostanie wybudowane Centrum Edukacji Artystycznej. W budynku przy ulicy Krakowskiej znajdzie się sala koncertowo-konferencyjna z 400 miejscami siedzącymi, dwie aule wykładowe oraz pomieszczenia gdzie artyści będą mogli prezentować swoje prace.

Info: Radio Kielce

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 8 września 2009, o 16:58

Brawo!

Oby te pieniądze zostały dobrze zagospodarowane

Awatar użytkownika
koubah
Posty: 121
Rejestracja: 6 września 2006, o 22:39
Lokalizacja: Kielce

Post autor: koubah » 8 września 2009, o 19:57

Napewno nie największa, niedawno UJ dostał dotację na "odnowę" uniwersytetu z okazji "okrągłej rocznicy odnowienia" i jeżeli dobrze pamiętam to tamta kwota zbliżała się do 800 mln - w tym budowa nowej kliniki dla Colegium Medicum (0.5 mld) do tego będą mieli pieniądze ze sprzedaży zabytkowych budynków klinik przy Kopernika. Jakoś nie wyobrażam sobie tej inwestycji - nowej auli przy Krakowskiej. Teren pod planowaną rozbudowę jest cały dzień "obstawiony" przez auta, gdzie potem zorganizują parking nie mam pojęcia. Najprawdopodobniej ulice Gagarona, Spacerowa, Krakowska oraz Aleja Legionów zostaną poobstawiane przez auta, tak że ciężko będzie przejechać. Jednocześnie muszę pogratulować UJK, mam nadzieję, że urośnie nam w Kielcach baza naukowa na przyzwoitym poziomie.

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 11 października 2009, o 22:15

Drodzy Kieleccy Inwestorzy!

Jak widzicie, (choćby z tego wątku) Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach ma przed sobą niezłą przyszłość - przynajmniej w zakresie budowlanym.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w 2013 roku możemy mieć w Kielcach dwie uczelnie wyższe nie odbiegające architektonicznie od szkół wyższych na Zachodzie.
Śmiem wręcz powiedzieć - mając wgląd w dokumenty UJK i swoje doświadczenia z okresu uczelnianego poza krajem, że wiele owych uczelni wręcz przewyższających. A przecież i WSEiP nie jest tu kopciuszkiem...
Więc...za kilka lat Kielce będą miały stabilną podstawę do bycia ośrodkiem akademickim.
Ale...wielu z Was pewnie się zgodzi, że jeśli chodzi o poziom i jakość tego kształcenia, Europy u nas nie ma. Jest wręcz spory dystans jeśli chodzi nawet o czołowe polskie uczelnie. Stąd mój apel:
Podjąłem się otworzenia UJK na współpracę i kooperację z biznesem. Na dostosowanie uczelni do wymogów nowoczesnej gospodarki, rynku pracy i pracodawców. Na początek chcę, by studenci opuszczający mury tej szkoły usłyszeli od pracodawców, czego oni od nich oczekują. I by z każdym kierunkiem zaczęło współpracować 5 firm - w zakresie praktyk, staży, ustalania programu studiów i zajęć z przedsiębiorczości.
Ale sam temu nie podołam. Potrzebuję Waszej pomocy.
Jeśli macie jakiś, jakikolwiek pomysł na to, co można by zmienić na Uczelni, by studenci ją kończący lepiej radzili sobie na rynku pracy, to będę bardzo, ale to bardzo szczęśliwi jeśli się nimi ze mną podzielicie.
Mail do mnie to akson1@gazeta.pl
Jeśli zaś chcecie porozmawiać ze mną osobiście, macie może jakiś pomysł na współpracę z UJK - nieważne jak niewielką czy wydającą się trudną do zrealizowania, bardzo chętnie się z Wami spotkam w Rektoracie przy ulicy Żeromskiego 5, w pokoju nr 12.
Mój numer telefonu to (41) 349 73 34 lub 664 73 59 55.

Z wyrazami szacunku
Arkadiusz J.Stawicki
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 30 października 2009, o 12:45

Obrazek

Dobry tydzień dla UJK

To jest dobry tydzień dla kieleckiego uniwersytetu. Dwa nowe kierunki otrzymały możliwość doktoryzowania, zamknięto też dokumentację dotycząca rozbudowy uczelni.

Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów przyznała Uniwersytetowi Jana Kochanowskiego możliwość doktoryzowania na chemii oraz nauce o zdrowiu. Tym samym kielecki Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy ma już 10 kierunków studiów z możliwością doktoryzowania. Aby mógł stać się uniwersytetem klasycznym, potrzebne są jeszcze dwa. - Jesteśmy w połowie drogi. W ostatnich latach bardzo szybko nam przybywa tych kierunków. To dowód na naszą wiarygodność i wysoki poziom kształcenia - mówi prof. Regina Renz, rektor uniwersytetu.

Rektor UJK przyznała też, że uczelnia przygotowuje się do otwarcia w Kielcach kierunku lekarskiego, ale do medycyny na UJK jeszcze daleka droga. By uruchomić kierunek, potrzebnych jest około 50 mln zł, w tym są koszty zatrudnienia kadry profesorskiej i stworzenia nowoczesnych laboratoriów. - Ważny jest tu także czynnik polityczny, tzn. wola Ministerstw Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Zdrowia - tłumaczy prof. Renz.

Kielecka uczelnia będzie zabiegała o uruchomienie nowego kierunku. - Zaraz po Wszystkich Świętych bierzemy się do pracy - zapowiedziała prof. Renz. Argumentem "za" ma być to, że średni wiek lekarzy wynosi 55 lat i potrzeba nowej krwi w tym zawodzie.

W tym tygodniu kielecki uniwersytet złożył w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości całą dokumentację projektu rozbudowy kampusu przy ul. Świętokrzyskiej. Znalazł się on na tzw. liście indykatywnej Programu Operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej".

- Dokumentacja jest przygotowana z najwyższą starannością. Jesteśmy pewni, że zostanie oceniona pozytywnie - mówi prof. Jacek Semaniak, prorektor UJK do spraw ogólnych.

Czy tak będzie, dowiemy się już niedługo, bo ocena formalna wniosków trwa dwa miesiące. - Liczymy na to, że w grudniu tego roku zostanie wbita łopata pod rozbudowę kompleksu - mówi prof. Semaniak. Inwestycja ma kosztować 160 mln zł. W planach jest m.in. rozbudowa Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego przy ul. Świętokrzyskiej, w którym mają się znaleźć nowe laboratoria. Obok mają powstać Centrum Języków Obcych i Biblioteka Główna (na zdjęciu). Prace mają być zakończone w 2013 roku. - Myślę, że studenci i pracownicy uczelni to docenią. To będzie jak przesiadka do nowego samochodu - mówi prof. Semaniak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 30 października 2009, o 16:12

No nieźle, nieźle :)

http://ppip.pl/
klikamy w projekty i wybieramy "Zespół Budynków AŚ"
i tu zastanawia mnie tylko jedna wizualizacja na tej stronie - ta na której jest exbud (druga od góry w drugim rzędzie) - obok na działce należącej chyba do echo invest. znajduje sie wieżowiec. ( :?: ) i stoii jakaś zabudowa ( :?: ) - to jakaś porzucona koncepcja zabudowy tego terenu? pierwotna wersja office parku? bo chyba nie luźna wizja autora projektu:)

mam też pytanie odnośnie tego nowego budynku biblioteki, czy ktoś orientuje się czy on będzie zlokalizowany nieco dalej w "szczerym polu"? tzn. blizej instytutu nauk politycznych? - bo tak było chyba przewidziane w projekcie zamieszczonym na poprzedniej stronie tego tematu.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 października 2009, o 16:51

Zdecydowanie wole pierwotny, zwycieski projekt Wojciecha Ciechana, Maciej Sobczyka i Pawła Szumielewicza. Szkoda, ze projekt wykonawczy zostal zrealizowany przez inna pracownie.

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 30 października 2009, o 17:05

Sirek1 pisze:Obrazek
Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję nowego kampusu Akademii Świętokrzyskiej
Marcin Sztandera2006-12-11, ostatnia aktualizacja 2006-12-11 18:16

Przystąpiło do niego siedem zespołów. - Moim zdaniem łatwiej było zrobić projekt, niż wybrać najlepszy - uważa prof. Marian Fikus, przewodniczący jury.

Podkreśla, że tylko trzy zgłoszone projekty spełniały wszystkie wymogi. Pozostałe prace m.in. nie uwzględniały wymagań dotyczących np. wielkości obiektu.

- Były zwyczajnie za duże. A to kosztuje przy realizacji, podobnie jak najbardziej nowatorskie pomysły - mówili członkowie jury. Jeden z projektów, który otrzymał wyróżnienie, zakładał wkomponowanie budynków w nierówności terenu i np. obsianie ich dachów trawą.

Ostatecznie pierwszą nagrodę i 25 tys. zł przyznano spółce Architekci z Bolechowic koło Krakowa (którą tworzą Wojciech Ciechan, Maciej Sobczyk i Paweł Szumielewicz), drugą i 15 tys. zł - pracowni Janusza Pachowskiego z Warszawy, który jest autorem m.in. właśnie realizowanego budynku "G" powstającego w okolicy biurowca Skanska. - Obie koncepcje są bardzo dobre. Na korzyść zwycięskiego projektu przemówiły przede wszystkim względy praktyczne. Jest on tak skonstruowany, że uczelnia może go realizować etapami - podkreśla prof. Fikus.

Przyszłe budynki centrum języków obcych, wydziału pedagogicznego i artystycznego, humanistycznego, zarządzania i administracji oraz biblioteki i centrum sportowego mają być np. nie wyższe niż trzy kondygnacje. Pomiędzy segmentami budynków przewidziane są ogrody wypoczynkowe.

- Teraz będziemy konsultować z zwycięzcami poprawki i dalsze uszczegółowienie projektów. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, budowa rozpocznie się w 2008 roku - mówi Janusz Siwiec, zastępca kanclerza Akademii Świętokrzyskiej.
marcin. sztandera@kielce.agora.pl

Dla "Gazety"
Regina Renz
rektor Akademii Świętokrzyskiej

Jestem zadowolona z takiego werdyktu. Ten projekt zainteresował mnie już na samym początku. Przede wszystkim spodobała mi się jego kameralność, co chyba najbardziej odpowiada uczelni. Tu nie mogą powstawać przytłaczające gmachy

:arrow: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3785212.html
Z tego artykułu wynika, że realizowany projekt biblioteki powinien pochodzić od spółki Architekci z Bolechowic koło Krakowa, którzy wygrali konkurs. Czyżby jakiś błąd z tymi wizualizacjami w dzisiejszym artykule GW?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 października 2009, o 17:12

Problem pojawil sie chyba w momencie zlecenia na projekt wykonawczy. UHP nie dogadal sie z pracownia z Bolechowic.

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 30 października 2009, o 18:16

A mnie bardzo sie podoba ten :)

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 30 października 2009, o 18:30

Niestety niewiele zostało z projektu który wygrał konkurs...

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 30 października 2009, o 18:36

Spójrzcie na biblioteke UŁ to już nie będzie czym się zachwycać.

ODPOWIEDZ