Salony samochodowe, dealerzy i inwestycje motoryzacyjne

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 27 czerwca 2006, o 12:44

Mamy Cadillaca w Kielcach, jednego z pięciu w Polsce
http://www.cadillaceurope.com/index.asp ... terID=1018
Obręcki ponadto prowadzi sprzedaż tej marki w Krakowie, ale nie wiem czy poprzez salon czy konsultanta, nr telefonu widziałem na samochodzie firmowym.
Co do Forda widziałem na szkielecie tablica powierzchnię do wynajęcia, więc chyba nici z tego?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 27 czerwca 2006, o 12:53

Wow :shock: Cadillac to już klasa, nie ma co!!! O Forda trzeba spytac w podziemiach tego budynku inwestorow.

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 27 czerwca 2006, o 15:14

mozeby Mercedes i Seat powrocily?
cochi

Awatar użytkownika
BziQ76
Posty: 174
Rejestracja: 8 października 2005, o 11:21
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: BziQ76 » 28 czerwca 2006, o 11:05

Kubio, a kto będzie kupował te samochody jak mieszkańcy województwa są biedni. :(

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 czerwca 2006, o 11:16

BziQ76 pisze:Kubio, a kto będzie kupował te samochody jak mieszkańcy województwa są biedni. :(
Ci,ktorzy teraz kupują w miastach dookola nas.

Awatar użytkownika
BziQ76
Posty: 174
Rejestracja: 8 października 2005, o 11:21
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: BziQ76 » 28 czerwca 2006, o 11:56

autor pisze:
BziQ76 pisze:Kubio, a kto będzie kupował te samochody jak mieszkańcy województwa są biedni. :(
Ci,ktorzy teraz kupują w miastach dookola nas.
Wszystko to sprawa popytu i podaży :D
Tylko że nie chodzi tu tylko o to że np. Forda kupują w Radomiu czy w innym mieście, każdy dealer musi wykonywać plan sprzedaży (niektóre centrale żyją w Matrix-ie wyznaczając minima) w danym okresie czasu bo inaczej nie dostaną tzw. autoryzacji (oficjalnego przedstawicielstwa) jak również dużego wkładu własnego na zabezpieczenie. W Kielcach było bodajże już dwóch (o tylu wiem) chętnych na przedstawicielstwo Forda (Moto-Sar na Zagnańskiej, inna firma na Warszawskiej przy wylocie z Kielc) i nie dali rady się utrzymać.
Cichoński zrezygnował z Seata na rzecz Hondy bo inaczej (jak kiedyś powiedział w prasie że: "musiałby kupować na zapas co miesiąc kilka samochodów aby sprostać wymaganiom centrali") czekałby go los kilku innych dealerów (Eurocar, Polmozbyt, Motozbyt z Citroenem itp.)

Uwierz mi bo interesowałem się w pewnym okresie czasu rynkiem motoryzacyjnym w Naszym województwie (praca licencjacka i magisterska)

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 28 czerwca 2006, o 17:29

BziQ76 pisze:Kubio, a kto będzie kupował te samochody jak mieszkańcy województwa są biedni. :(
Sprawa hipermarketow samochodowych i konkurencyjnosc naszych dealerow moglaby sprawic, z egdyby sie postarali lapaliby klientow z innych miast np. z Radomia czy Krakowa. Zgodze sie, ze na nowy samochod nie kazdego stac, ale punktu widzenia inwestycyjnego miasta takie marki jak Mercedes to zawsze prestiz dla miasta.
cochi

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 28 czerwca 2006, o 21:56

To wytłumaczcie mi jak w Radomiu Zaszuta utrzymuje się ze sprzedazy drogich Mercedesów i Chryslerow,a przecież Radom to bezrobocie i zastój.Wytłumaczcie mi jak w 160 tysięcznym Rzeszowie jest dwoch dealerów Mercedesa,a na dodatek jeden z nich oprócz meroli sprzedaje Chryslera i Subaru.Ponadto pod Rzeszowem w Sokołowie MLp. jest dealer Volvo.A w Kielcach pustynia.Chyba kwestia zasobności dealerow i marketingu.Dlaczego w Lublinie mogą być dwa salony Seata tego samego dealera i sie utrzymuje,Suzuki jakoś sobie radzi,jest Volvo,a region tez jiby biedny,a w Kielcach brak Seata,Suzuki,Forda nie mówiąc o Audi,Mercedesie,Volvo,Chryslerze itd.Wytlumaczcie mi gdzie jest błąd i przyczyna?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 czerwca 2006, o 22:54

Ja (pewnie juz kiedys pisalem) przyczyne widze w braku opowiednich ludzi do prowadzenia takich obiektow.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Dealerzy

Post autor: Jarek » 7 lipca 2006, o 21:27

autor pisze:Ja (pewnie juz kiedys pisalem) przyczyne widze w braku opowiednich ludzi do prowadzenia takich obiektow.
Dokładnie, u nas coś powstaje, pobędzie chwilę i zaraz znika. No ale nie ma co się dziwić, skoro ludzie wolą pojechać do oddalonych o 100 km serwisów na naprawę, bo lokalni dealerzy nie oferują odpowiedniej jakosci usług.

Romanowski potrafił stworzyć wzorcową stację w Radomiu, i opłacalne dla niego było budowa kolejnej w Kielcach.

Miejmy nadzieję że zmieni się to i powstaną u nas dealerzy którzy myślą poważnie o biznesie i będą potrafili zaoferować wyoski poziom usług.

hmm

Post autor: hmm » 7 lipca 2006, o 21:55

to jest temat dla władz miejskich: jak zatrzymać i jak przyciągnąć nowych dilerów samochodowych do naszego miasta, jakas promocja podatkowa? albo cos w tym stylu?

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Dodge,ale nie w Kielcach.

Post autor: darek » 12 lipca 2006, o 06:38

Ostatnio na polski rynek wszedł Dodge,ale oczywiście nie do Kielc.Znowu jestesmy chyba jedynym regionem uboższym o jedną markę.W Radomiu mają.
www.dodge.pl

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 30 lipca 2006, o 12:27

wiecie po prostu prosucenci zmuszaja naszych dealerow do kupna okreslonej ilosci marek w danym okresie czasu jesli dany dealer utrzymuje sue tylko zjedenje marki to moze sie okazac tak z epo prostu nie wyrobi finansowo i to mzoe byc przyczynba tak malej liczby delaerow w kielcach
cochi

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 30 lipca 2006, o 13:57

autor pisze:Ja (pewnie juz kiedys pisalem) przyczyne widze w braku opowiednich ludzi do prowadzenia takich obiektow.
Swięte słowa :D Jak się np. klientowi w Oplu /Krakowska/ proponuje żeby sobie kupił 10 uszczelek pod czujnik oleju bo dla jednej sztuki to nie będzie zamawiać całego opakowania toż to śmiech na sali :lol: Hmm proponuje śmieszne promocje podatkowe - to jest normalny biznes z którym radzą sobie na około tylko nie u nas.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 30 lipca 2006, o 18:30

a gdzie jest Cadilack?? osobny jakiś budynek czy u Rymanowskiego w salonie?? :?:

ODPOWIEDZ