PUK Kielce - Parking wielopoziomowy, Plac Konstytucji

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 11 stycznia 2006, o 20:17

W pełni popieram przedmówcę :!: Jest to marnowanie terenu. Jeśli ma być zamiast skweru beton to wyłącznie do handlu a parking trzy kondygnacje pod ziemią ! Z tym parkingiem będzie tak samo jak z dworcem PKP -- po kilku latach następcy przebudują go na cele handlowe :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 11 stycznia 2006, o 23:47

oby tak sie stalo...z parkingiem w dol!

Gość

Post autor: Gość » 12 stycznia 2006, o 11:16

Sz.J. pisze: Sprzedać tą działkę jakiemuś deweloperowi na centrum handlowe (bez hipermarketu) pod warunkiem budowy w nim parkingu.

Albo podzielić tą działkę na mniejsze i sprzedać. Mielibyśmy kwartał miasta ze zwartą zabudową, nowe powierzchnie handlowe a parking wewnątrz działki.
Wolnostojący parking można zbudować na Solnej.

Potrzeba w mieście kilka mniejszych parkingów a nie jeden kolos.

Miasto zaoszczędziłoby na budowie, zyskało z podatków od nieruchomości.

Z resztą z tego parkingu korzystaliby głównie i pewnie za darmo
urzędnicy magistratu i ZUSu.
Ten pomysł najbardziej mi się podoba - niestety ale również odnoszę wrażenie iż jedynym powodem lokalizacji parkingu w tym właśnie miejscu jest wygoda urzędników. Zgadzam się że ten plac jest raczej brzydki ale mocno wątpię że betonowy sarkofag doda mu uroku. A jeżeli dodać do tego hałas silników spotęgowany odbiciem dźwięku od konstrukcji budynku - chyba każdy wie jaki hałas jest choćby na parkingu galerii echo....

bernard
Posty: 101
Rejestracja: 9 stycznia 2006, o 20:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: bernard » 12 stycznia 2006, o 11:28

wybaczcie, to ja byłem, mam jakieś problemy z logowaniem:-)
bernard

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 12 stycznia 2006, o 21:07

Już wcześniej się wypowiadałem, że jeśli budować parkingi, to tylko podziemne. Przede wszystkim nie szpecą otoczenia. Choć ten projekt akurat mnie się podoba.

Najważniejszą kwestią jest jednak wjazd i wyjazd z takiego parkingu. Trzeba powiedzieć jasno. Korki jak były tak będą, bo przy budowie czegokolwiek zapomina się o tej kwestii. Przecież ulica Kozia i Orla ją jednopasmowe. Jak ludzie w godzinach porannych i po pracy zaczną tędy jechać to życzę powodzenia.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 12 stycznia 2006, o 21:24

Jednokierunkowe :)

corse
Posty: 207
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:47
Lokalizacja: Korsyka

Co jest grane z tym parkingiem ???

Post autor: corse » 14 stycznia 2006, o 16:31

W Europie .. parkingi nadziemne .. to teraz osobliwe przypadki .
Czasami ekspertyza wyklucza wybudowanie parkingu podziemnego
i wtedy bywa to konieczne ..... ale tylko w wypadku braku innego miejsca
i na Boga .. nie w centrum ( starym sercu ) miasta !!!
Mamy np . miejsce przed UW .. przy ulicy IX w .
Wystarczy zdrowy kompromis i co za tym idzie .. dobry - rozbudowany
lub nowy .. parking . A teraz , na dodatek - jest kolejny wojewoda .
Rozumiem .. prezydent i poprzednik p . Banasia .. nie przepadali za
swoim widokiem ( to tak delikatnie powiedziane ) .. ale teraz jest szansa
na porozumienie w tej sprawie . Czy nie fajna jest np . taka wizja - spoko
realna : parkujemy sobie tam auto , przechodzimy przez zebry na IX w .
i dalej .. niewielkim , gustownym trakcikiem .. otoczonym z lewej i prawej
strony .. zagospodarowanym terenem ..... dochodzimy do P . Konstytucji
gdzie stoi sobie np ..... cudna , bajkowa karuzela ?
To tylko minutka spacerku od UW .. a potem jaka frajda dla dzieci
i tych malutkich .. i tych wielkich - czyli Nas ! :wink:

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 15 stycznia 2006, o 10:04

Mimo wszystko wg mnie lepsze takie zagospodarowanie placu, niz żadne. Owszem wolałbym parking podziemny, ale niestety nie można mieć wszystkiego. Widocznie są jakieś powody dla których musi powstać naziemny. A jesli chodzi o lokalizację akurat w tym miejscu to wiadomo.... pomiędzy Ratuszem a ZUSem :). Urzędnicy będą mieli większy komfort z parkowaniem. Dla mieszkańców to też ulga, bo mam nadzieję, że uda się trochę ogarnąć ten chaos drogowy.
Pamiętajmy, że na wiosnę zniknie około 100 miejsc parkingowych na Sienkiewicza. Mają być utworzone miejsca parkingowe wzdłuz Paderewskiego, ale to chyba też całkiem nie rozwiaże problemu.
Parking jest konieczny i musi powstać, a ja tak bardzo nie opłakiwałbym, że powstanie w samym centrum tzw. "kieleckiego Starego Miasta", bo wystarczy popatrzeć na jego niektórych sąsiadów, którzy w niczym nie przypominają budynków historycznych.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 15 stycznia 2006, o 10:16

Czy gdyby parking powstał na Solnej albo Przed U.W. to urzędnicy nie dojdą do U.M ? Zagospodarowanie placu może polegać na na jego odpowiedniej przebudowie a nie na wciskaniu samochodów w samo centrum.Po remoncie placu sznur samochodów dalej będzie się przetaczał przez ciasne uliczki typu Orla. Swego czasu była koncepcja budowy parkingu pod placem Wolności i to byłoby praktyczne rozwiązanie.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 15 stycznia 2006, o 10:23

Prawda jest taka, ze parking najprawdopodobniej powstanie na Placu Konstytucji i raczej nic tego nie zmieni. Na Placu Wolności, przed U.W. czy na Solnej tez mogą powstać, ale niestety chyba dopiero po tym na Placu Konstytucji. Owszem, po zamknięciu Rynku cały ruch przerzuci sie na Kozia/Orla, które dotychczas były zupełnie zapomniane. Obawaim sie trochę jak to będzie, ale jestem dobrej myśli :)

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 15 stycznia 2006, o 10:35

W planach jest także przebudowa Warszawskiej przed rynkiem to dojazdu przez rok i tak nie będzie .Pozostanie tylko od IXw.Kielc i totalny korek.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 15 stycznia 2006, o 10:38

Warszawska to dopiero po Rynku więc za jakieś 2-4 lata. Do tego czasu moze coś wymyślą?
Takim moim marzeniem jest całkowite wyeliminowanie ruchu kołowego z centrum miasta. Żeby mozna było spokojnie przejść się po mieście, środkiem ulicy, bez obawy, że cos na mnie najedzie :).

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 15 stycznia 2006, o 10:41

A więc parking aut za IX w.Kielc :D No włąśnie przyjemnie było by pospacerować po rynku ,Orlej, Koziej, Nowosilnicznej itd. Ale się nie da bo sznur samochdów...

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 15 stycznia 2006, o 10:45

Parking na Placu Konstytucji raczej nie zmieni tej sytuacji. Wszyscy bedą się do niego pchać, a to najblizsza okolica Rynku. Na szczęscie na Rynek nie bedzie sie dało wjechać, więc chociaż tyle dobrego. Duza i Mała też będzie zamknięta dla ruchu na całej długości. Żeby tylko nie skończyło się to paraliżem miasta...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 stycznia 2006, o 12:18

Nie zapominajmy jeszcze o nowoprojektowanej drodze, ktora powstanie przy paskudnym domu zwiazkow zawodowych :)

ODPOWIEDZ