PUK Kielce - Parking wielopoziomowy, Plac Konstytucji

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
argos
Posty: 112
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:09
Lokalizacja: z Kielc

Post autor: argos » 20 stycznia 2006, o 18:56

Najlepiej zjechac pod ziemie i po klopocie ale prezydent sie upiera przy naziemnym. Zeby chociaz jakos ladnie wygladal bo jak raz postawia to moze zostac tam na wieki.
Rappers I monkey flip em with the funky rhythm I be kickin, musician, inflictin composition...

madax6
Posty: 19
Rejestracja: 13 stycznia 2006, o 13:04

Post autor: madax6 » 20 stycznia 2006, o 23:33

ja też wolałbym pod ziemią, ale podobno problem jest z rodzajem ziemi i co sie z tym wiąże z wodami gruntowymi

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 21 stycznia 2006, o 14:59

madax6 pisze:parking na 374 miejsca - widziałem nowa wizualizację. sama wizualizacja wygląda całkiem nieźle
madax6 a masz moze gdzies ten projekt? czy moglbys zrobic mu jakas fote i wkleic na stronke, abysmy orientacyjnie wuedzieli jak wyglada nowy projekt...
cochi

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 lutego 2006, o 00:33

Obrazek

Jedna z nowych wizualizacji. Więcej projektów bezpośrednio na stronie.

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 3 lutego 2006, o 17:15

nie wiem od kiedy stoi ta tablica, ale zauważyłem ją dopiero dzisiaj - na rogu ul. Leśnej, obok budynku WSP - przedstawia wizualizacje parkingu, oraz opis po polsku i angielsku

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 3 lutego 2006, o 19:22

Obejrzalem sobie tego nowego ''Srodmieskiego" kolosa i wyglada to wszystko calkiem niezle... choc mogli zjechac troche pod ziemie...

Ale 3 'levele' to jak na Kielce to juz cos :)
cochi

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 3 lutego 2006, o 21:46

Nawet ładnie wygląda, mam nadzieję, ze to juz ostateczny projekt i nic sie nie zmieni. Jak ładnie go podświetlą to będzie całkiem fajny obiekt. A te kolumny to chyba jakiś taki element historyzujący :). Zawsze lapszy taki niż żadny.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 lutego 2006, o 22:36

Ciekawi mnie jak beda wygladaly te kolumny...czy to bedzie betonowa lufa czy gotowe 8)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 4 lutego 2006, o 00:32

Obrazek
W maju początek budowy parkingu wielopoziomowego w Kielcach

Obrazek Anna Roży 04-02-2006

Wojewódzki sąd administracyjny nie orzeknie wstrzymania decyzji o wydaniu warunków zabudowy wielopoziomowego parkingu przy pl. Konstytucji w Kielcach. To umożliwi Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. - Złożymy go w przyszłym tygodniu - zapowiada Jacek Nowak z PUK. Budowa ma ruszyć w maju.

WSA odpowiedział na pismo kieleckiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, którzy oprotestowali decyzję o wydaniu warunków zabudowy. Sąd uznał, że możliwość jej wstrzymania nie leży w jego kompetencjach. - Nie zajął się naszą skargą. Obawiam się, że zostanie ona rozpatrzona kiedy już parking powstanie. Skarga nie wstrzymuje decyzji o wydaniu warunków zabudowy, co otwiera inwestorowi możliwość starania się o pozwolenie na budowę - mówi Regina Kozakiewicz-Opałko z SAP.

Budowę parkingu oprotestowało także Towarzystwo Urbanistów Polskich. Miejscy prawnicy uznali jednak, że nie może być ono stroną w postępowaniu.

- To dla nas bardzo dobre wiadomości. Budowę chcielibyśmy rozpocząć w maju. Mamy nadzieję, że parking uda się wybudować w ciągu pół roku - twierdzi Jacek Nowak, odpowiedzialny za tę inwestycję w PUK.

Parking będzie miał cztery kondygnacje - w sumie 11 400 m kw. powierzchni. Będzie w nim 388 miejsc postojowych, a auta na razie wjeżdżać będą do niego od strony ul. Piotrkowskiej. Gdy ruch na Rynku zostanie zamknięty, o co walczy prezydent Kielc Wojciech Lubawski, dojeżdżać się będzie ulicami Kozią i Orlą.

Kielczanie, którzy są ciekawi, jak będzie wyglądać okolica po wybudowaniu parkingu, mogą obejrzeć wizualizacje na tablicach, które stanęły na pl. Konstytucji.

Obrazek
Fot. Paweł Małecki / AG

Awatar użytkownika
cochi
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1533
Rejestracja: 21 grudnia 2005, o 16:09
Lokalizacja: Kielce, Warszawa

Post autor: cochi » 4 lutego 2006, o 13:39

Ten bilbord wyglada okazale...

Zobaczymy jak to bedzie wygladalo jak powstanie...

Mam nadzieje ze pomyslei o tym, aby pswoalo to do UM :) i okolic...
cochi

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 4 lutego 2006, o 16:26

Trzeba sie bedzie wybrać i obejrzeć dokładnie ten billboard :).
Jak na razie wydaje sie, ze parking nie będzie za bardzo kantrastował z okolicą, bo kolory są odpowiednie i wysokość też dobra.
Czyli do końca roku parking będzie juz uruchomiony :!:
Komisja Rewizyjna czuwa!

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 4 lutego 2006, o 19:06

Dosyć fajnie to wszystko wygląda i komponuje się z otoczeniem. Zwłaszcza te kolumny są ciekawym pomysłem. Kolejna niezła inwestycja w centrum. A przecież zaraz po niej zacznie się przebudowa Rynku i ulic Dużej, Małej oraz Warszawskiej. Centrum zmieni się na lepsze. Już teraz co roku jest coraz ładniejsze.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 5 lutego 2006, o 14:44

tyle było krzyku, że jak to... że poco... itp
a tu prosze - bardzo okazale sie to prezentuje moim zdaniem i na wizualizacjach wszystko jest cacy i ok :D
Pozatym chciałem dodac ze ten obskurny plac - parking czyli plac konstytucji jest placem od lat 70' wczesniej był zabudowany były tam jekieś kamienice i rudery.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 7 lutego 2006, o 22:50

Boss pisze:tyle było krzyku, że jak to... że poco... itp
a tu prosze - bardzo okazale sie to prezentuje moim zdaniem i na wizualizacjach wszystko jest cacy i ok :D
Pozatym chciałem dodac ze ten obskurny plac - parking czyli plac konstytucji jest placem od lat 70' wczesniej był zabudowany były tam jekieś kamienice i rudery.
Prezydent mówił o odtworzeniu linii przebiegu ulic sprzed wyburzenia tych kwartałów kamienic. Podobno parking wielopoziomowy ma odtworzyc siatkę tych ulic, ale w jaki sposób to ja nie wiem.
Komisja Rewizyjna czuwa!

bart!!

Post autor: bart!! » 7 lutego 2006, o 23:07

drugi taki bilboard jest przy IX wieków jak sie zjezdzana piotrkowska tam gdzi wesołe miasteczko troche śmiesznie bo duzo ludzi myśli ze to właśnie tam na tym duzym placu bedzie parking ale co tam... :lol:

ODPOWIEDZ