PUK Kielce - Parking wielopoziomowy, Plac Konstytucji

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 12 sierpnia 2010, o 22:36

Gdyby to była prawda, to mielibyśmy niezłą aferę 8) Ostatnio mam wrażenie, że pewna kielecka gazeta nas czyta :wink: Gazeto, do dzieła - sprawdź, kto dostarcza szyby!

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 13 sierpnia 2010, o 07:08

Już biegną i sprawdzają... :roll:
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 13 sierpnia 2010, o 07:20

To Pan Prezydent ma bardzo rozbudowaną rodzinę. Albo mocno skoligaconą. Jakoś te teorie spiskowe nie do końca mnie przekonują. Zarówno teoria wandala, jak i wszechobecnych nielegalnych zysków.
Jeżpir

reed
Posty: 82
Rejestracja: 30 listopada 2006, o 15:28
Lokalizacja: Kielce

Post autor: reed » 13 sierpnia 2010, o 10:33

Ja nie twierdzę że tak jest, tylko tak słyszałem i grzecznie zapytałem czy ktoś może to potwierdzić. A propos "rozbudowanej rodziny" to wiesz, czym więcej możesz tym okazuje się, że większą rodzine masz :wink:

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 7 września 2010, o 20:03

Kolejna szyba do wymiany, tym razem od strony UM. Ewidentnie uszkodzona przez uderzenie. Na srodku placu tez ktos rozbil lampe umieszczona w jezdni. Mam nadzieje, ze zjeba zlapali.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 10 września 2010, o 19:08

Szósta rozbita szklana kurtyna na parkingu w centrum Kielc! Rzucono w nią kamieniem. Sprawca zatrzymany!

Uszkodzona jest kolejna kurtyna wodna na parkingu wielopoziomowym w centrum Kielc. Tym razem policjanci mają podejrzanego. Mówią, że nie łączą tego przypadku z wcześniejszymi aktami wandalizmu.
Szósta rozbita szklana kurtyna na parkingu w centrum Kielc.

Szósta rozbita szklana kurtyna na parkingu w centrum Kielc.

- To już szósty przypadek uszkodzenia kurtyny. Tym razem od strony Urzędu Miasta. Ktoś uszkodził ją w ostatni poniedziałek między godziną 12 a 13. Jest nagranie z monitoringu, ale nie chcę mówić za policjantów – przyznaje Zdzisław Łysak z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Kielcach.

A policjanci mówią, że nagranie się przydało. Dotarli do około 60-letniego kielczanina. Jak informują, mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Tłumaczył podobno, że przechodząc koło kurtyn zauważył kamień, a ponieważ słyszał o wcześniejszych uszkodzeniach i chciał zapobiec kolejnemu, odkopnął go. Kamień trafił w szybę i uszkodził ją. Przypomnijmy, że wymiana jednej kurtyny to koszt około 20 tysięcy złotych. Policjanci wstępnie wykluczają, by mężczyzna miał jakikolwiek związek z wcześniejszymi uszkodzeniami parkingowych kurtyn.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /874434734
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 11 września 2010, o 08:33

Szyby na parkingu Centrum pękają od małego uderzenia

Policji udało się złapać wandala, który zniszczył kolejną szybę na parkingu Centrum. Ale film pokazał coś jeszcze - szyba pęka od stosunkowo niewielkiego uderzenia.
Tak wygląda zniszczona szyba przy kieleckim parkingu Centrum

Tym razem do aktu wandalizmu doszło w poniedziałek między godziną 12 a 13. Około 60-letni mężczyzna, mieszkaniec Kielc, przechodził obok parkingu i w pewnym momencie kopnął kamień w kierunku kurtyny wodnej, a ten uszkodził szybę. - Całe zdarzenie zostało nagrane przez kamerę monitoringu. Na tej podstawie wytypowaliśmy sprawcę i w czwartek został zatrzymany - mówi Justyna Błaszczyk z zespołu prasowego KWP. Niestety, warta 20 tys. zł szyba nadaje się tylko do wymiany.

Jest to już szósta zniszczona szyba ze wzmocnionego klejonego szkła użyta do budowy kurtyn wodnych zdobiących parking otwarty w grudniu ubiegłego roku. Od początku kielczanie zastanawiali się, czy za tak częste uszkodzenia szyb odpowiada konstrukcja budowli, źle wykonane mocowanie czy tylko wandal. Ostatni nagrany film pokazuje, że prawda może leżeć po środku. - Niewątpliwie winien jest ten, kto rzuca kamieniem. Ale wzmocniona szyba nie powinna tak łatwo pękać. Prawdopodobnie naprężenia są tak duże, że wystarczy stosunkowo niewielkie uderzenie, aby pękła. A tak być nie powinno - mówi nam osoba dobrze zorientowana w sprawie, która prosi o anonimowość.

Czy możliwe jest, aby to projekt budynku, konstrukcja lub złe wykonanie powodowały, że kurtyny wodne na parkingu Centrum są zbyt kruche? Nie potwierdza tego Maciej Topolski, rzecznik prasowy firmy Condite, głównego wykonawcy parkingu. - Jestem przekonany, że parking jest zbudowany zgodnie ze sztuką budowlaną. I trzeba być ostrożnym z wyciąganiem wniosków w takich sprawach, jak się nie jest ekspertem budowlanym - mówi Topolski. I dodaje: - Z drugiej strony warto się zastanowić, czy kopanie kamienia w kierunku fontanny zrobionej ze szkła jest normalnym cywilizowanym zachowaniem.

Wszystko wskazuje też na to, że schwytany w czwartek mężczyzna nie odpowiada za pozostałe akty wandalizmu. - Nie łączymy tego zdarzenia z poprzednimi uszkodzeniami szyb - mówi Błaszczyk. Do tej pory ktoś niszczył szyby w nocy.
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... zenia.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

KS
Posty: 2
Rejestracja: 28 marca 2008, o 14:48
Lokalizacja: Kielce; Warszawa

Post autor: KS » 13 września 2010, o 20:46

Kurcze, muszę uważać, bo jeśli moja 2,5 letnia córeczka kopnie jakiś kamyk w stronę kurtyny, to może mnie to kosztować 20 tysia. Będzie nagranie na monitoringu i proszę bardzo ...sprawca jak się patrzy.

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 14 września 2010, o 06:08

Kolejne zniszczenia na parkingu Centrum

Cztery ciężkie kamienne kule wyrwane z posadzki, potłuczona lampa - to kolejne zniszczenia na parkingu Centrum. Aż trudno uwierzyć, że można było tak łatwo wyrwać z podstaw i przesunąć ogromne kule.

- Samochodami tam jeżdżą, mimo znaków, i jak widzą, że ul. Leśna jest zamknięta, to zawracają. I wjeżdżają tyłem w te kule - tłumaczy Zdzisław Łysak z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, odpowiedzialny za miejskie parkingi. - Już zgłosiliśmy kamieniarzowi sprawę, w tym tygodniu poprawią te kule - dodaje. Co innego z rozbiciem wmontowanej w posadzkę lampy, która jest częścią iluminacji nowego parkingu. - To musiał zrobić ktoś celowo, takiej lampy nie da się stłuc, najeżdżając samochodem, jest za mocna. Niestety, wandala nie udało się złapać - mówi Łysak.
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ntrum.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Danon » 14 września 2010, o 11:54

Naoglądali się ojca Mateusza, to jeżdżą nam po placach i Sienkiewicza. :lol:

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 15 września 2010, o 09:27

Czy pęknięta szyba od strony ZUS to szyba nr 7 czy nie wymieniona jeszcze stara?

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 15 września 2010, o 11:13

Ja bym się zastanowił, czy nie lepiej byłoby te szyby zrobić z innego materiału, który tak łatwo się nie rozwala. Tylko czy wyglądałby on tak samo dobrze jak te szyby co są teraz? Ale przynajmniej w budżecie miasta mielibyśmy więcej kasy, która mogłaby pójść na coś bardziej przydatnego miastu.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2011, o 21:19 przez tomasz2719, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 15 września 2010, o 12:09

Przypominam, ze to niby takie same wzmocnione szyby, jak wokół hokejowych lodowisk - wytrzymujące uderzenie krążka hokejowego :P
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 15 września 2010, o 19:10

ice pisze:Czy pęknięta szyba od strony ZUS to szyba nr 7 czy nie wymieniona jeszcze stara?
ta szyba byla juz wymieniana wiec mozna ja zaliczyc do kolejnej rozbitej. Jest uderzenie na dole wiec pewnie znowu ktos kopnal kamien. Nie jest to trudne. Zajalbym sie w koncu wykonawca tych szyb.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 15 września 2010, o 19:30

Szyby same w sobie pewnie są ok.
Ich nieodpowiednie mocowanie powoduje za duże naprężenia.
Widac to gołym okiem, nawet z daleka, że szyby są bardzo powyginane.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

ODPOWIEDZ