Budowa street workout Parku w Kielcach

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Charliebg2
Posty: 1
Rejestracja: 7 czerwca 2013, o 23:10
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Budowa street workout Parku w Kielcach

Post autor: Charliebg2 » 9 czerwca 2013, o 22:18

Witam, ostatnio natknąłem się na filmik (umieszczony poniżej), który pokazuje nowo wybudowany street workout park w Lublińcu.
Street workout park czyli miejsce do ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych na powietrzu.
Sam trochę ćwiczę i myślę, że jest to dobra opcja by w Kielcach wybudować podobny park. Na 2 załączonym filmiku jest pokazany, jak widać, nie jest to coś co pochłonie dużo pieniędzy, po prostu kilka rurek ;).
Ponieważ nigdy się tym nie zajmowałem, chciałem zapytać jak dojść do tego by ktoś się tym zajął, ew. rozpatrzył sprawę.. Tam po prostu poszli z tym do Burmistrza, do kogo ja mam iść, bo chyba nie do pana prezydenta Lubawskiego :>?
Pozdrawiam !

1. http://www.youtube.com/watch?v=v7Ye3jyfasc
2. http://www.youtube.com/watch?v=gnYmYn-liiQ

Awatar użytkownika
Danon
Posty: 282
Rejestracja: 21 września 2005, o 23:21
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Danon » 12 czerwca 2013, o 21:52

Czytasz mi w myślach! Jeśli chodzi o parki do street workoutu, choć oczywiście nie tylko to, jesteśmy na mapie Polski czarną dziurą, więc warto byłoby coś w tym kierunku zrobić, choć na WELa nie ma raczej co liczyć. :)

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 13 czerwca 2013, o 04:28

Przecież precedens już jest - zbudowano siłownię pod chmurką nad Silnicą i zapowiadano budowę kolejnych. Jak rozumiem "street workout" nie oznacza tego, co dosłowne znaczenie tych słów, więc takie siłownie się nie kwalifikują, ale sądzę, że jeśli zwrócicie się do ludzi z UM, którzy o tym decydowali, to pewnie mogą dostawić też te drabinki (zwłaszcza, że wyglądają taniej niż te dotychczasowe sprzęty).

Przy okazji - to jest świetny pomysł na projekt do zgłoszenia do budżetu partycypacyjnego.

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 213
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: spidimarcin » 30 sierpnia 2013, o 14:26

Niestety w kielcach jest za mało zainteresowanych taką formą aktywności :( Większość woli popijać piwko albo palić to i owo niż ćwiczyć... Nie twierdzę, że nie ma w ogóle ludzi ćwiczących no ale jakoś czarno widzę przyszłość tego pomysłu. Kiedyś, pamiętam za małolata, było pełno placów zabaw z takimi rurkami, drabinkami nadającymi się do ćwiczeń, a teraz wszystkie zlikwidowane (przynajmniej u mnie na osiedlu - czarnów :lol: ), a nowo budowane są tylko przy nowych blokach np. na ślichowicach. Jedyny sensowny plac został na skwerze szarych szeregów i tam sporo osób ćwiczy, ewentualnie na terenie liceum słowackiego lub mechanika można ale czasami woźna ma zły dzień i wygania :P Mówię to z własnego doświadczenia bo staram się trenować to i owo i taki park bardzo by się przydał ale jak pisałem wcześniej czarno to widzę..

ODPOWIEDZ