Szpital Kielecki św. Aleksandra - Inwestycje

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

gawelek13
Posty: 53
Rejestracja: 28 września 2006, o 22:10
Lokalizacja: Kielce

Szpital Kielecki św. Aleksandra - Inwestycje

Post autor: gawelek13 » 21 września 2012, o 13:30

Wielkie inwestycje w Szpitalu Kieleckim. Zobacz je!

Szpitalny oddział ratunkowy i oddział ortopedii, nowy blok operacyjny – to początek inwestycji, które spółka Artmedik szykuje w Szpitalu Kieleckim. Powodzenie projektu zależy od tego, czy władze miasta zgodzą się wydzierżawić spółce działkę pod rozbudowę szpitala.

W rok po wzięciu w dzierżawę niepublicznego Szpitala Kieleckiego zarząd spółki Artmedik szykuje duże inwestycje. Jak zapowiada Robert Frańczak, dyrektor spółki do spraw rozwoju, oferta placówki może się powiększyć o Szpitalny Oddział Ratunkowy, oddział ortopedii, pracownię endoskopii, nowy blok operacyjny i Oddział Intensywnej Opieki Medycznej.

Nowy pięciokondygnacyjny budynek zaopatrzony w lądowisko dla śmigłowca ratunkowego miałby stanąć na działce, na której obecnie mieści się nieużywana od 15 lat szpitalna pralnia. Jak wyjaśniał Robert Frańczak, teren, na którym zarząd spółki planował rozbudowę, okazał się za mały. Po wybudowaniu całego skrzydła nie byłoby możliwości dojazdu z dwóch stron do oddziału ratunkowego, zabrakłoby również miejsca na drogę dojazdową wokół budynku, wymaganą ze względu na przepisy bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Inwestycja ma kosztować około 50 milionów złotych, część to środki własne Artmedik, część będzie dofinansowana z funduszy unijnych, spółka planuje również wziąć kredyt.

Dwa SORy w Kielcach

Nowy oddział ratunkowy w Szpitalu Kieleckim ma być gotowy w drugiej połowie 2014 roku. W tym samym czasie ma być otwarty nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Wojewódzkim na Czarnowie.

– To będzie całkowicie nowy oddział, z osobnym wejściami, dużo przestronniejszy od tego, który mamy obecnie. Liczymy też, że wreszcie skończą się problemy z pijanymi pacjentami – powiedział nam dr Bolesław Rylski, zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego.

– Nie będziemy konkurencją dla oddziału na Czarnowie – mówią przedstawiciele zarządu Szpitala Kieleckiego. - Drugi oddział ratunkowy jest niezbędny w Kielcach, ponieważ jeden oddział w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym nie jest w stanie przyjąć takiej masy pacjentów – przekonuje dr Artur Lepiarczyk, dyrektor do spraw lecznictwa w Szpitalu Kieleckim. Zgodnie z wymaganiami Unii Europejskiej na jeden taki oddział powinno przypadać 150 tysięcy pacjentów. Oddział na Czarnowie, obsługujący całe miasto i powiat kielecki przyjmuje rocznie 500 tysięcy chorych.

Jak nas poinformowała Beata Szczepanek, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, do Funduszu wpłynęły już pisma od spółki Artmedik w sprawie utworzenia w Szpitalu Kieleckim oddziału ratunkowego i oddziału ortopedii. – Widzimy potrzebę utworzenia obu oddziałów – mówi rzecznik.

Czy władze Kielc przychylą się do planów spółki i wydzierżawią działkę należącą do miasta pod budowę nowego skrzydła Szpitala Kieleckiego? Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji w Urzędzie Miasta zastrzegł się, że nie może udzielić odpowiedzi na to pytanie bez konsultacji z prezydentem Lubawskim, który obecnie przebywa w delegacji.

- Nie ulega wątpliwości, że drugi oddział ratunkowy jest potrzebny w mieście. Zaprosimy przedstawicieli spółki Artmedik na najbliższą komisję zdrowia, żeby zapoznali radnych z planami rozbudowy szpitala – powiedział nam Włodzimierz Wielgus, przewodniczący komisji zdrowia w Radzie Miasta.

To początek inwestycji

Jak zapowiadają przedstawiciele spółki Artmedik, to dopiero początek inwestycji w Szpitalu Kieleckim, bowiem żeby oddział ratunkowy mógł spełniać swoje zadanie, potrzebuje zaplecza: neurochirurgii, urologii, chirurgii naczyniowej i urazowej, pełnej diagnostyki obrazowej. – Chcemy, żeby trafiający do nas pacjenci z urazami byli nie tylko diagnozowani, ale również kompleksowo leczeni – podkreśla dr Lepiarczyk.

Robert Frańczak nie ukrywa, że spółka chce stworzyć w Szpitalu Kieleckim pełnoprofilową lecznicę z siecią poradni przyszpitalnych, działających w województwie świętokrzyskim i poza nim.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /120719144

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Będzie oddział ratunkowy. Radni przekazali działkę szpitalowi

Decyzję poprzedziła burzliwa dyskusja, ale w końcu radni przekazali spółce ArtMedik działkę pod budowę oddziału ratunkowego w Szpitalu Kieleckim.

Największe opory mieli radni z klubu PSL. - Czy nie powinno to nastąpić w drodze sprzedaży? Dlaczego mamy być dobrym wujkiem? - pytał Jerzy Pyrek. Dodał, że obawia się, czy w Szpitalu Kieleckim rzeczywiście będzie działał SOR.

Poparł go klubowy kolega Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. - Nie czarujmy się, tam będą zarabiać, a SOR jest wytrychem - stwierdził.

Wątpliwości próbował rozwiać Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji kieleckiego ratusza. - Cel użytkowania działki został określony w uchwale. Jeśli jakimś cudem nie byłby realizowany, będzie to podstawą do rozwiązania umowy - wyjaśniał.

Przypomnijmy, że prowadząca lecznicę przy ul. Kościuszki spółka ArtMedik wystąpiła do radnych o oddanie w użytkowanie położonej przy szpitalu działki, na której powstać ma nowy obiekt. Oprócz oddziału ratunkowego znalazłoby się tam również zaplecze diagnostyczne oraz oddziały ortopedii, urologii i neurochirurgii. Inwestycja szacowana jest na ok. 50 mln zł, z czego zdecydowana większość to środki spółki, a 4 mln zł pochodzić mają z dotacji unijnej. Budowa powinna rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Podczas czwartkowej sesji pozostali radni byli innego zdania. - Firma chce inwestować w trudnych, kryzysowych czasach. Dajmy jej szansę - podkreślał Stanisław Rupniewski z SLD.

O tym, jak potrzebny w mieście jest drugi SOR, mówił też radny SLD Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. - Będzie tragedia, jeśli szpital [przy ul. Kościuszki nie będzie się rozwijał. Teraz nie posiada dobrego bloku operacyjnego ani części diagnostycznej - mówił. I dodał, że dzięki inwestycji pracę znajdą m.in. pielęgniarki.

Poparł go radny PiS Mariusz Goraj. - Przekazanie tej działki to logiczna ciągłość. Trzecią kadencję trwa dyskusja o konieczności utworzenia drugiego SOR-u - zaznaczał.

Ostatecznie uchwała przeszła 19 głosami. Przeciw byli Góźdź i Pyrek, a Jarosław Karyś z PiS i Oleg Magdziarz z SLD wstrzymali się od głosu.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... ialke.html

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 4 grudnia 2012, o 20:46

BIP pisze:Prezydent Miasta Kielce

podaje do wiadomości, że została wydana decyzja umarzająca postępowanie w sprawie o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego:

rozbudowa i przebudowa budynku Szpitala Kieleckiego Św. Aleksandra w Kielcach z wykorzystaniem dachu na cele lądowiska dla śmigłowców ratunkowych, budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych (do 78 stanowisk), na terenie obejmującym działki 66/6, 66/7, 66/9 i 66/11, obręb 0017 przy ul. Tadeusza Kościuszki w Kielcach, oraz budowa zjazdu z ul. Tadeusza Kościuszki na terenie obejmującym działkę nr ewid. 67/1 i zjazdu z ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego na terenie obejmującym działkę nr ewid. 47/3, obręb 0017 w Kielcach.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 9 grudnia 2012, o 12:26

Powód?
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 9 grudnia 2012, o 19:27

Z obwieszczenia nie wynika, jak kogoś ciekawi, to pewnie przez telefon można się dowiedzieć.

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 12 grudnia 2012, o 19:06

No i się wyjaśniło, pewnie były błędy.
BIP pisze: Kielce, dnia 6 grudnia 2012r.

Znak: AU-I.6733.112.2012.OJObwieszczenie

Zgodnie z art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071, z późn. zm.) oraz 53 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( tekst jednolity z 2012r. poz. 647 )

Prezydent Miasta Kielce podaje do wiadomości, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego:

rozbudowa i przebudowa Szpitala Kieleckiego Św. Aleksandra w Kielcach z wykorzystaniem dachu na cele lądowiska dla śmigłowców ratunkowych, budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych (do 78 stanowisk), na terenie obejmującym działki 66/6, 66/7, 66/9 i 66/11, obręb 0017 przy ul. Tadeusza Kościuszki w Kielcach, oraz budowa zjazdu z ul. Tadeusza Kościuszki na terenie obejmującym działkę nr ewid. 67/1
i zjazdu z ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego na terenie obejmującym działkę
nr ewid. 47/3, obręb 0017 w Kielcach

gawelek13
Posty: 53
Rejestracja: 28 września 2006, o 22:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: gawelek13 » 5 lutego 2013, o 07:38

Inwestycja Szpitala Kieleckiego: Ratunkowy wybudują w rok

Za miesiąc powinna się rozpocząć budowa pawilonu przy Szpitalu Kieleckim, gdzie będzie się mieścił m.in. oddział ratunkowy. Lecznica załatwiła już większość formalności związanych z budową.
- Otrzymaliśmy decyzję o ustaleniu warunków zabudowy, teraz czekamy na pozwolenie na budowę. Mamy nadzieję, że inwestycję uda się rozpocząć jeszcze w marcu - informuje Robert Frańczak, wicedyrektor spółki ArtMedik, właściciela Szpitala Kieleckiego.

W nowym pawilonie, oprócz SOR-u, będą m.in. zaplecze diagnostyczne oraz oddział ortopedii. - Rozmawialiśmy na temat naszej inwestycji z Narodowym Funduszem Zdrowia, będziemy mieć pieniądze na ten cel - mówi Frańczak. W budynku będzie jeszcze miejsce na dwa kolejne oddziały. Budowa skończy się w maju przyszłego roku i będzie kosztować 50 mln zł.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z2K0Jm4DKC

gawelek13
Posty: 53
Rejestracja: 28 września 2006, o 22:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: gawelek13 » 11 maja 2013, o 07:34

Szpital Kielecki Świętego Aleksandra realizuje wielkie plany

Wkrótce Szpital Kielecki przy ulicy Kościuszki rozbuduje się o kolejny pawilon, w którym będzie mieścił się drugi oddział ratunkowy w Kielcach, a także inne oddziały zabezpieczające potrzeby mieszkańców.

Właśnie uzyskaliśmy zgodę na budowę tego obiektu – informuje Robert Frańczak, pełnomocnik spółki Artmedik, która od dwóch lat jest właścicielem szpitala. – Prace rozpoczną się wkrótce, prawdopodobnie jeszcze w maju, a ich zakończenie planujemy na lipiec 2014 rok. Nowoczesny pawilon będzie miał powierzchnię 7800 metrów i zostanie usytuowany na działce za budynkiem obecnego szpitala. Koszt tej inwestycji wyniesie około 60 milionów złotych. Pomysł poprzedniej dyrekcji był taki, żeby był to obiekt wielkości 1800 metrów, my zmieniliśmy projekt i znacznie go powiększyliśmy z korzyścią dla przyszłych pacjentów.

Artur Lepiarczyk, dyrektor ds. medycznych wyjaśnia, że na parterze nowego obiektu będzie mieścił się oddział ratunkowy i oddział diagnostyki obrazowej wyposażony w tomograf i rezonans. – Na pierwszym piętrze znajdą się sale operacyjne oraz sześciołóżkowy oddział intensywnej terapii medycznej – informuje. - Drugie piętro przeznaczone zostało dla oddziału urazowo-ortopedycznego zabezpieczającego działalność SOR-u. Na trzecim planujemy utworzyć oddziały urologiczny i chirurgii naczyniowej, tak, aby szpitalny oddział ratunkowy był nie tylko izbą przyjęć, ale stwarzał możliwość kompleksowego świadczenia usług w pełnym zakresie. O tym, jakie oddziały ostatecznie tam powstaną zadecydujemy po otrzymaniu opinii funduszu zdrowia, dotyczącej zapotrzebowania na określone świadczenia zdrowotne. Nie planujemy dublowania istniejących już w Kielcach oddziałów, takich jak na przykład kardiologia inwazyjna.

Robert Frańczak dodaje, że bardzo cieszy się z możliwości rozpoczęcia tej inwestycji, ponieważ od chwili, gdy spółka Artmedik przejęła szpital, cały czas stara się go rozwijać. – Planujemy także rozbudowę oddziału położniczego i neonatologicznego w celu podwyższenia standardu pobytu rodzących w naszym szpitalu oraz utworzenie intensywnej opieki neonatologicznej – mówi. Dyrektor Lepiarczyk dodaje, że jest to związane z dużą ilością porodów odbywających się w ich szpitalu. – W 2012 roku ponad dwa tysiące rodzących wybrało nasz szpital – podkreśla. – Obecnie zwiększamy zatrudnienie w grupie lekarzy związanych z przyszłą planowaną działalnością oddziału ratunkowego. W ubiegłym roku leczyło się u nas ponad 10 tysięcy pacjentów.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /130509110

gawelek13
Posty: 53
Rejestracja: 28 września 2006, o 22:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: gawelek13 » 9 września 2013, o 20:02

W Szpitalu Kieleckim ruszyła budowa oddziału ratunkowego [WIDEO]

Wreszcie rozpoczęła się budowa oddziału ratunkowego przy Szpitalu Kieleckim usytuowanym przy ul. Kościuszki. Trwa wymiana instalacji wodno kanalizacyjnych i elektrycznych a potem zaczną być wykonywane roboty ziemne i stawiane fundamenty.

Budowa nowego pawilonu, w którym będzie się mieścił oddział ratunkowy ma być zakończona w lipcu 2014 roku. – Pierwotnie, według pomysłu poprzedniej dyrekcji ten obiekt miał mieć 1800 metrów, my zmieniliśmy projekt i znacznie go powiększyliśmy, bo teraz będzie miał 7800 metrów - informuje Robert Frańczak, pełnomocnik spółki Artmedik, która jest właścicielem szpitala. – Koszt inwestycji wyniesie około 60 milionów złotych.

Dr. Artur Lepiarczyk, dyrektor ds. medycznych dodaje, że nowy oddział ratunkowy będzie się mieścił na parterze nowego obiektu obok oddziału diagnostyki obrazowej wyposażonego w tomograf i rezonans. Kielczanie będą mogli do niego dojechać od ulicy Ryszarda Kaczorowskiego. – Na pierwszym piętrze znajdą się sale operacyjne oraz sześciołóżkowy oddział intensywnej terapii medycznej – informuje. - Drugie piętro przeznaczyliśmy dla oddziału urazowo-ortopedycznego zabezpieczającego działalność oddziału ratunkowego. Na trzecim zajdzie się prawdopodobnie oddział urologii. Usytuowanie pawilonu jest atrakcyjne, będzie się mieścił na działce miasta sąsiadującej z działką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, gdzie ma powstać budynek, w którym mają się kształcić przyszli studenci medycyny. A rozbudowa naszego szpitala będzie się wiązała z przyjmowaniem nowych pracowników. Na pewno będziemy potrzebować lekarzy chirurgów, anestezjologów, radiologów i ortopedów i pielęgniarki.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /130908996

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 11 grudnia 2013, o 11:30

Unijne piniądze na rozbudowę szpitala

4 mln zł z Unii Europejskiej otrzymał Szpital Kielecki. Lecznica przeznaczy pieniądze na budowę oddziału intensywnej opieki medycznej oraz bloku operacyjnego z czterema salami operacyjnymi.

Robert Frańczak, dyrektor ds. rozwoju spółki ArtMedik, która prowadzi szpital informuje, że inwestycja już się rozpoczęła. Wylane zostały fundamenty, trwa budowa piwnic.

Z przyznanej szpitalowi dotacji 3,5 mln zł zostanie przeznaczone na prace budowlane, a pół mln zł na zakup wyposażenia OIOM-u i bloku operacyjnego. Zakupione zostaną m.in. stoły operacyjne oraz respiratory.

W grudniu lub w styczniu lecznica, otrzyma także 14 mln zł na działalność badawczo - naukową. Powstanie laboratorium inżynierii komórkowej z bankiem tkanek, centrum symulacji medycznej, zaplecze diagnostyczne z nowoczesnym tomografem komputerowym. Aparatura umożliwi bezinwazyjne usuwania guzów macicy i piersi. Będzie to pierwsza taka instalacja w Polsce i trzecie w Europie.

Budowa oddziału intensywnej opieki medycznej oraz bloku operacyjnego w Szpitalu Kieleckim ma kosztować 60 mln zł i zakończyć się w grudniu przyszłego roku.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-19107

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: Szpital Kielecki św. Aleksandra - Inwestycje

Post autor: Sirek1 » 22 stycznia 2015, o 09:54

Szpital Kielecki poszerza swoją działalność

Budynki dla nowych oddziałów, specjalistycznych laboratoriów i pracowni do wysokiej klasy diagnostyki powstały przy Szpitalu Kieleckim. Lecznica przy ulicy Kościuszki poszerza część medyczną i badawczą - informuje Robert Frańczak, dyrektor do spraw rozwoju spółki ArtMedik, prowadzącej kielecki szpital.

W nowych obiektach ma funkcjonować drugi w Kielcach Szpitalny Oddział Ratunkowy, OIOM z 6-cioma stanowiskami, a także m. in. ortopedia z częścią urazową i neurologia z częścią udarową.

Dyrektor podkreśla, że powierzchnia nowych pawilonów to łącznie 8 i pół tysiąca metrów kwadratowych. Budynki są obecnie w stanie surowym zamkniętym. Trwa tam montaż instalacji, m. in. elektrycznych i klimatyzacji. Prace zakończą się w maju. W czerwcu natomiast chcemy uzyskać pozwolenie na użytkowanie - dodaje dyrektor.

Firma ArtMedik kupiła także budynek dawnego biurowca SHL, przy ulicy Zagnańskiej w Kielcach. Po remoncie tam także powstaną przychodnie i pracownie badawcze.

http://www.radio.kielce.pl/pl/post-29479

ODPOWIEDZ