Plany inwestycyjne w Kielcach

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: spidimarcin » 7 maja 2014, o 00:19

Wielka woda przy nowej tamie w Kielcach? Na rzece Sufraganiec może powstać potężny zbiornik (mapa, WIDEO)

Gigantyczny zbiornik rekreacyjny i przeciwpowodziowy miasto chce wybudować w kieleckiej dzielnicy Białogon. Na inwestycje potrzeba aż 50 milionów złotych, ale może być dofinansowana z Unii Europejskiej.

Zbiornik ma powstać na rzece Sufraganiec (dopływy Bobrzy) między Górą Marmurek a Machnowicą. Pracownicy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, którzy przygotowali jego koncepcję opracowali dwa warianty różniące się przede wszystkim długością i kształtem tamy. W pierwszym z nich ma mieć 1,162 kilometra i kształt rogala. Jej przyczółki znajdą się 500 metrów od Bobrzy i 200 metrów od mostu w Pietraszkach. Powierzchnia lustra wody wyniosłaby 69 hektarów, a jego maksymalna głębokość 4,2 metra. Długość linii brzegowej wahałaby się od 2,5 do 3 kilometrów zależnie od poziomu wody.

Obrazek

W drugim wariancie zapora byłaby krótsza, miałaby 988 metrów, o kształcie zbliżonym do linii prostej, od mostu w Pietraszkach byłaby oddalona o 500 metrów. Powierzchnia zbiornika wynosiłaby 53 hektary, a inne parametry byłyby podobne do tych w pierwszym wariancie.
- Planujemy urozmaiconą linię brzegową z licznymi zatoczkami i cyplami potęgujące walory widokowe – mówił Roman Suligowski z Instytutu Geografii Uniwersytetu.

OCHRONI PRZED POWODZIAMI

Zbiornik ma pełnić dwie funkcje, przeciwpowodziową i rekreacyjną. Zbierze wodę opadową i z roztopów spływającą kanałami burzowymi z zachodniej części miasta. Akwen będzie w stanie przyjmować ją przez 6-7 godziny podczas bardzo intensywnych opadów deszczu i odprowadzi ją zanim nadejdzie fala powodziowa z Silnicy. To pozwoli uchronić Białogon przed powodziami.

Plaże, przystań dla łódek i jachtów, hotel czy inna infrastruktura rekreacyjna będą atrakcyjne także dla mieszkańców całych Kielc, nie tylko Białogonu i Pietraszek. Takie wykorzystanie zbiornika jest możliwe tylko od strony północnej, gdzie brzeg jest niski i blisko znajdują się tereny zurbanizowane. To miejsce ma jednak wadę, głębokość wody wyniesie zaledwie pół metra i to na dużej odległości od brzegu. – To uniemożliwi utrzymanie przystani blisko brzegu, trzeba będzie zastanowić się nad pogłębieniem tego miejsca – przyznał Artur Hajdorowicz dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Kielcach.

[...]
Przy budowie zbiornika nie powinno być większych problemów, choć koliduje on z obecną infrastrukturą. Konieczne będzie przesunięcie ulicy Dzikowskiego o 400 metrów, kanału sanitarnego oraz linii energetycznej.
- Te prace nie powinny być problem - przyznaje Roman Suligowski z Instytutu Geografii. – Budowa zbiornika nie powinna mieć negatywnego wpływu na środowisko, ani na pobliskie ujęcie wody pitnej, ale konieczne będzie uzyskanie wielu opinii i pozwoleń.

Największą przeszkodą może być wykup działek. Do przejęcia jest ich 790.
- Właściciele mogą odmawiać ich sprzedaży albo żądać wygórowanych cen. Przyjęliśmy, że będzie to 50 tysięcy złotych za hektar – przyznaje.

- Poradzimy sobie z tym, ponieważ możemy grunty przejąć na mocy specustawy powodziowej nawet przy sprzeciwie właścicieli – dodał Witold Bruzda, zastępca dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta w Kielcach.

Teren przeznaczony pod akwen to obecnie łąki, które kilka lat temu były jeszcze koszone, a ostatnio zmieniają się w nieużytki.
Inwestycja wraz z przygotowaniami ma kosztować około 50 milionów złotych. Miasto zamierza ubiegać się o unijne dofinansowanie nawet do 85 procent kosztów, w latach 2014 -2020.

MIESZKAŃCY SIĘ CIESZĄ

- To jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Białogonu. Czekamy na ten zbiornik od kilkunastu lat, od czasu ucieczki wody ze Stawu Białogońskiego. Dzielnica przestanie być zalewana po opadach deszczu, czy roztopach, a dzięki rekreacyjnemu wykorzystaniu zbiornika osiedle będzie się rozwijać. Dla nas ważny jest także aspekt przeciwpowodziowy, ponieważ w pobliżu mamy olbrzymie treny z torfem, który często się pali przez wiele dni, bo nie ma wody do jego gaszenia – przyznał Witold Borowiec, radny z Białogonu.

ECHO

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 289
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

JULA w Kielcach

Post autor: Krzysiek Kielce » 27 maja 2014, o 07:14

W październiku 2014 r. szwedzki koncern JULA planuje otworzyć market w Kielcach.
Ciekaw jestem lokalizacji ( Ślichowice - działka firmy Bartos?, siedziba po NOMI?, tereny Plazy?, działka za MAKRO?)
źródło: http://candidate.ecompetence.se/julapl/ ... e70661bf41
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... ienia.html

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 212
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: spidimarcin » 29 maja 2014, o 11:38

W centrum Kielc ruszy budowa dwóch nowoczesnych biurowców. Zobacz jak wygląda jeden z nich

Dwie inwestycje biurowo-mieszkalne w centrum Kielc, przy ulicach IX Wieków oraz Panoramicznej, rozpoczną się najwcześniej w przyszłym roku. Wizualizacja jednego obiektu już jest gotowa, na drugi są dwie koncepcje.

Obrazek

U zbiegu ulic IX Wieków Kielc i Pelca nowoczesny budynek biurowy będzie realizować kielecki Apolloplast. Ale prace ruszą najwcześniej pod koniec przyszłego roku. - Cały czas jeszcze badamy rynek. Chcemy zaskoczyć ciekawym, oryginalnym projektem i mamy już dwie koncepcje, nad którymi pracujemy. Inwestycja zacznie się prawdopodobnie dopiero pod koniec przyszłego roku - mówi Jacek Brzozowski, właściciel Apolloplastu.

Deweloper zaznacza też, że ważną kwestią w przypadku planowanej inwestycji są również miejsca parkingowe. - W całym mieście jest coraz mniej miejsca na samochody, a mamy ich coraz więcej. Szczególnie dotyczy to centrum miasta, które jest systematycznie zabudowywane, dlatego trzeba o to szczególnie zadbać - dodaje Brzozowski.

W tym roku na pewno nie rozpocznie się też inwestycja kieleckiej spółki Becher przy ulicy Panoramicznej. Za budynkiem dawnego kina Romantica ma powstać nowoczesny obiekt usługowo-handlowy i mieszkalny Etiuda. - W najbliższych miesiącach ten projekt nie będzie realizowany. Prace zaczną się najwcześniej w przyszłym roku. W niższym, pięciokondygnacyjnym skrzydle budynku mają się znaleźć duże powierzchnie biurowe, natomiast lokale mieszkalne będą w wyższym skrzydle od 5 do 10 kondygnacji - informuje Katarzyna Kwietniewska ze spółki Becher.

- Na razie skupiamy się inwestycji mieszkaniowej na osiedlu Ślichowice, u zbiegu ulic Szajnowicza-Iwanowa i Kazimierza Wielkiego. Powstanie tam 80 mieszkań o powierzchni od 26 do 110 metrów kwadratowych. Prace mają ruszyć w lipcu, a zakończą się zimą 2015 roku - dodaje.

L I N K

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: ice » 29 maja 2014, o 12:15

Becher chyba jeden z ładniejszych budynków w mieście.
Chętnie widział bym jego dolną część przy IXw.
Ciekawe co pokaże Apolloplast.

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: Sebastian » 18 czerwca 2014, o 11:17

Przy Wrzosowej powstanie Biedronka

Przy ulicy Wrzosowej w Kielcach w sąsiedztwie Zespołu Szkół Informatycznych otwarty zostanie pierwszy w tej części Kielc dyskont spożywczy portugalskiej sieci Biedronka. Obecnie na ulicy Wrzosowej prowadzone są prace związane z budową podjazdu na parking przed marketem.
Jak informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło jezdnia na odcinku od Hauke-Bosaka do Oboźnej zostanie poszerzona, co poprawi płynność i bezpieczeństwo jazdy.
Supermarket będzie znajdował się w pobliżu Zespołu Szkół Informatycznych.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-23951
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: Nowak » 14 lipca 2014, o 12:16

Prezydent Miasta Kielce podaje do publicznej wiadomości informację,


że dnia 21 maja 2014 r., została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, znak: Śr-I.6220.6.2014, stwierdzająca brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn.:
„Budynek handlowo - usługowy wraz z parkingiem na ok. 195 miejsc postojowych”,planowanego do realizacji na działkach o nr ewid. 382/3, 382/4, 382/5, 382/6, obręb geodezyjny 0006 i 836/2, 836/15, 836/21, 836/22, 836/23, 836/26, 836/27, 836/38, 836/39 obręb geodezyjny 0007, u zbiegu ulic Generała Władysława Sikorskiego i Warszawskiej w Kielcach.

źródło: http://goo.gl/Lz0csj

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: ice » 14 lipca 2014, o 13:28

To tam gdzie dwupoziomowy garaż? :roll:

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11645
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: Autor » 14 lipca 2014, o 15:27

Poltank przygotowuje wg dokumentacji PPAB Partyka budowę w Kielcach centrum handlowego o pow. 4,4 tys. m2. Zenon Człeczyński, współwłaściciel firmy Poltank, uzyskał w maju decyzję środowiskową dla realizacji obiektu handlowo-usługowego w Kielcach w rejonie ulic Sikorskiego i Warszawskiej. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano uruchomienie budynku o powierzchni 4,4 tys. m2. Uzupełnieniem będzie zewnętrzny parking (ok. 0,5 ha), przeznaczony dla 195 pojazdów. Inwestycja powstanie na bazie dokumentacji przygotowanej przez Pracownię Projektową Architektoniczno-Budowlaną Jerzy Partyka.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: halny » 18 lipca 2014, o 18:42

Witam
"Właściciel Apolloplastu-
Deweloper zaznacza też, że ważną kwestią w przypadku planowanej inwestycji są również miejsca parkingowe"
A co w kwestii parkowania ma do powiedzenia Becher i jego projektant Etiudy na Panoramicznej ??
Taka wielka inwestycja a co z parkowaniem ?
Projekt do realizacji ale w zupełnie innym miejscu.

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: ice » 19 lipca 2014, o 08:36

Myślisz, że Apolloplast wybudje przy IXw. parking jak przez marketem a Becher nie zrobi parkingu podziemnego?

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: halny » 21 lipca 2014, o 19:34

Myślę, że budynek przy Panoramicznej na siłę wciska się w zbyt małą działkę a jego kubatura ściągnie wielką ilość aut. Nie sądzę aby w podziemiach była wystarczająca liczba miejsc parkingowych. Gdyby miał tylko pięć pięter to ok.Niezły projekt ale w innym miejscu Budynek Apolloplastu na IXw.Kielc ma w najbliższej okolicy parking piętrowy dla interesantów i jest to już jakieś rozwiązanie.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: tomasz2719 » 21 lipca 2014, o 21:44

Mówisz ze się wciska na siłę? To co powiesz na to: http://kultura.wp.pl/title,Otwarto-najw ... aid=1131fe :D .

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: halny » 26 lipca 2014, o 11:42

Świetny dowcip :lol: . Pozdrawiam.

magdal
Posty: 5
Rejestracja: 29 sierpnia 2013, o 12:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: magdal » 9 sierpnia 2014, o 14:42

Teraz wszystko się wciska.
Byle jak najwięcej w jak najmniejszym miejscu.
Byłam ostatnio w Poznaniu u rodziny to tam też przesadzają. Gdzie się da to stawiają galerie handlowe.
Byle blisko centrum nie ważne, że chyba już nie potrzebne...

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Re: Plany inwestycyjne w Kielcach

Post autor: bender » 11 sierpnia 2014, o 22:19

Życzę mam takiego Starego Browaru z tamtejszym parkiem. ;-)
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

ODPOWIEDZ