Plany inwestycyjne w Kielcach

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 29 października 2011, o 18:41

Marszałek nie wyklucza rozbudowy budunku przy Alei IX Kielc

Niewykluczone, że siedziba Urzędu Marszałkowskiego przy alei IX Wieków Kielc zostanie rozbudowana. Władze rozważają takie rozwiązanie, ale prace najwcześniej mogłyby rozpocząć się za 2 lata. Na razie jednak jak informuje sekretarz województwa Bernard Antos planowany jest generalny remont, bo budynek C2 w którym pracują urzędnicy marszałka jest w fatalnym stanie.
Wkrótce powinien zostać rozstrzygnięty przetarg na wymianę okien, płyt którymi obłożony jest budynek oraz wind.
W przyszłym roku w budżecie województwa zaplanowano na ten cel 10 mln złotych. Rok później zaplanowano prace wewnątrz obiektu. W sumie remont ma kosztować 14 mln złotych.

Bernard Antos dodaje że odnowienie budynku nie rozwiązuje wszystkich problemów bo że siedziby różnych departamentów mieszczą się aż w pięciu miejscach rozrzuconych w różnych częściach miasta. Dlatego rozważana jest rozbudowa siedziby marszałka przy al. XI Wieków Kielc. Zanim do tego dojdzie konieczne będzie przeanalizowanie wszystkich kosztów. Obecnie za roczną dzierżawę pomieszczeń, urząd płaci co roku 1 mln 700 tysięcy złotych. Część tej kwoty pochodzi z dotacji unijnej.

Anna Roży

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Marsza ... 3d61a.html
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 308
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 7 listopada 2011, o 10:48

Temat kamienic pojawiał się tutaj dlatego zamieszczam informacje poniżej:

Kryzys wstrzymuje dewelopera
Kamienice przy ulicy Paderewskiego 10 i 12 w Kielcach na razie nie zmienią wizerunku. Kryzys gospodarczy powstrzymuje właścicieli przed remontem budynków, czy wyburzeniem i postawieniem nowego gmachu na obu działkach.
Właścicielem obu przedwojennych budynków jest „Dorbud”. Prezes firmy, Tomasz Tworek zapowiadał na początku roku wyburzenie ich i postawnie nowoczesnego gmachu o 7 kondygnacjach, z mieszkaniami i lokalami usługowymi, z podziemnym parkingiem. Na jedną nieruchomość były już wydane warunki zabudowy. Plany zostały zawieszone z powodu kryzysu gospodarczego.
- Nie sztuka coś postawić, żeby stało puste a niestety teraz tak się może zdarzyć. Na razie ponownie analizujemy koncepcje i trudno powiedzieć, która zwycięży czy powstaną mieszkania, lokale użytkowe czy jeszcze coś innego. Nie wiemy, czy wyburzymy kamienice i postawimy coś nowego, czy zdecydujemy się na remont, choć ta druga koncepcja jest raczej mało realna. Budynki są w słabym stanie technicznym. Wymagają generalnego remontu, bardzo kosztownego a uzyskana powierzchnia może nas nie zadowolić. Na razie będziemy rozważać kolejne koncepcje i analizować, która zapewni zyski. Jest to przedsięwzięcie komercyjne, więc musimy o nich myśleć – przyznaje prezes.
Budynki, choć przedwojenne nie są zabytkami, ale znajdują się w centrum miasta, więc znajdują się w strefie ochrony konserwatorskiej. – Zdajemy sobie z tego sprawę, że nowe budynki muszą pasować do istniejącej zabudowy centrum Kielc i konserwator zabytków musi zaakceptować ich wygląd – dodaje prezes.
źródło: www.strefabiznesu.echodnia.eu

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 7 listopada 2011, o 11:12

Zdecydowanie najlepiej, gdyby oryginalna przedwojenna modernistyczna zabudowa Paderewskiego została zachowana. Ileż mamy takich ulic?
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 7 listopada 2011, o 18:18

Widzę, że kryzys ma też dobre strony :D

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 7 listopada 2011, o 19:04

a co myślicie o sytuacji jak z ul. Sienkiewicza 8? tzn o całkiem nowym budynku ale z odtworzonym frontem od ul Paderewskiego. czy wg Was byłby to zgniły kompromis? nie wiem tylko jak miałoby się to do słów inwestora który mówił o 7 kondygnacyjnym gmachu
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 7 listopada 2011, o 19:57

Jak dla mnie tak - w tym przypadku byłbym zadowolony. Niestety przedwojenna wysokość kondygnacji jest z punktu widzenia przeciętnego developera - patrzącego głównie na maksymalny możliwy zysk - "nieekonomiczna".
Są jednak ludzie, którzy zdecydowanie wolą mieszkać w mieszkaniach o przedwojennych rozmiarach. Pod tym względem wyremontowana kamienica z lat 30-tych byłaby unikalną oferta na rynku - trochę jak lofty.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Onio
Posty: 186
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, o 16:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Onio » 23 listopada 2011, o 21:28

Przy przystanku "Domaszowska Garaże" tj naprzeciwko salonu Mercedesa planowany jest blok mieszkalny. Wizualizację można zobaczyć na budynku gdzie znajduje się klub Sekwana.

Obecnie są na etapie "poszukiwania inwestora".

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 30 grudnia 2011, o 21:48

Do 26 stycznia 2012 wyłożony jest plan obszaru ograniczonego ulicami Klonowa-Jesionowa-Zagnańska-Witosa-[projektowany łącznik między Orkana a Witosa] pod nazwą Zalew kielecki.

Kawał pola. Poniżej moje sugestie, które proponuje rozpatrzyć jako SKI:
1. Zakaz realizacji ogrodzeń frontowych wzdłuż dróg publicznych (z wyjątkiem zabudowy jednorodzinnej).
2. Wykreślenie z planu drogi ekspresowej (KDS), ewentualnie wpuszczenie jej w tunel.
3. Zachowanie przystanku "Klonowa bloki" w obecnym miejscu (w stronę południową jest w ogóle zlikwidowany).
4. Zmiana U/MN2 na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.
5. Stworzenie obowiązującej linii zabudowy wzdłuż Zagnańskiej i Witosa (U/MN1, MN1, MN2, MN3, MW2) przez zabudowę mieszkaniową wielorodzinną lub usługową.
6. MW1, MW2 - wyłącznie płaskie dachy, nakaz umieszczenia usług w przyziemiach, zakaz ogrodzeń. MW2 - 19 metrów wysokości dopuszczalnej.
7. U/MW1, U/MW2 - wyłącznie płaskie dachy, wysokość do 19 metrów od strony Klonowej, zakaz ogrodzeń, nakaz usług w przyziemiach;
8. U1, U2 - wtf?
9. URS1, URS2 - wyłącznie płaskie dachy (tam nigdzie nie ma wielospadowych!), URS1 - zmiana niefunkcjonalnych linii zabudowy;
10. URT1, URT2, URT3 - nie rozumiem tego:
§ 38.
1)przeznaczenie podstawowe: usługi rekreacji, rozrywki, turystyki i wypoczynku;
2) przeznaczenie uzupełniające:
a) usługi podstawowe;
b) mieszkalnictwo wielorodzinne – w strefie zabudowy frontowej wyłącznie na
kondygnacja powyżej parteru;
Czyli można tam postawić budynki mieszkalne byle w przyziemiu była rozrywka? Ogólnie mi się podoba (tym bardziej, że wreszcie są płaskie dachy i obowiązująca linia :) ), ale nie wiem czy taki zapis (URT) nie wprowadza zamętu. Aha, i podniósłbym z 14 na 19 m;
11. UST1, UST2 - wprowadziłbym zabudowę wzdłuż projektowanej drogi 18KDD od strony zachodniej z obowiązującą linią, tak żeby pierzeja była po dwóch stronach ulicy.
12. Zd1 - likwidacja ogródków działkowych?
13. Zapisanie ścieżki rowerowej na całym odcinku Zagnańskiej.
14. Zapisanie przystanku przy 4KDZ przy skrzyżowaniu z Orkana w stronę południowo-wschodnią.
To chyba tyle.

Tekst planu
Rysunek planu

Przy okazji - przystąpiono do sporządzania planu rejonu Okrzei.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 2 stycznia 2012, o 13:46

Ważny obszar. Już chyba z sześć lat trwa uchwalanie tego planu. Przejrzałem i widzę to bardzo podobnie - w zdecydowanej większości zgadzam się z powyższymi uwagami. Moim zdaniem przede wszystkim trzeba walczyć o wyższe pierzeje a także jednolicie płaskie dachy wzdłuż Klonowej (URT1,2,3; U/MW1,2). Oczywiście również na odcinku U/MN2, gdzie wpisanie zabudowy jednorodzinnej jest dla mnie niepojęte! Mam tylko wątpliwość dotyczącą postulatu macieja dotyczącego ewentualnej drugiej pierzei wzdłuż nowoprojektowanej drogi 18KDD - tam chodzi również o reprezentacyjny widok od strony zalewu, to nie powinien być widok na tyły budynków.
Rzeczywiście § 38 jest dziwny.
Kwestia drogi ekspresowej (a także przystanków) - trzeba to podnosić, bez dwóch zdań.
Chyba dobrze byłoby dopisać rodzaj materiału, z jakiego miałyby być budowane drogi rowerowe.
Ogródków działkowych bym nie ruszał.
Zwracam uwagę, że zrezygnowano z możliwości postawienia wysokiego budynku na działce Tęczy (URS2). Najpierw mówiono, że jest to jedno z miejsc, gdzie potencjalnie mógłby stanąć "drapacz chmur", potem A. Hajdorowicz odpisał mi na forum miejskim "W rejonie skrzyżowania ul. Zagnańskiej i Jesionowej dopuszcza sie zabudowę do 30 m". Rozumiem teraz, że chodziło o ewentualną w/z związaną z sąsiadującymi dwoma wieżowcami. Może jednak dopuścić tam wysoki budynek?

I jeszcze a propos Okrzei/Pocieszki. W czasie Targów "4 Kąty", w trakcie zorganizowanego przez Forum Rozwoju Kielc panelu dyskusyjnego dotyczącego planów zagospodarowania, z ust A. Hajdorowicza padły dziwne słowa. Mówił o rozpoczęciu prac nad tym planem kładąc przy tym akcent na przecinające dolinę Silnicy przedłużenie Pocieszki i twierdząc, że już rysują wstępne koncepcje estakady. A.H. dawał przy tym do zrozumienia, że zgoda na budowę wydana na obecnym zakończeniu Pocieszki była błędem i prawdopodobnie trzeba będzie w przyszłości wywłaszczyć działkę i zburzyć budynek (!). Na nasze stwierdzenia, że chodzi przecież o potężny 11-kondygnacyjny gmach (czyli Becher Eleven). p. Artur sprawiał wrażenie zaskoczonego. Nie wiem czy to rzeczywiste zaskoczenie, ale juz teraz można stwierdzić, że nikt przecież nie będzie odkupował i burzył nowego wieżowca. Czyli główne założenie tego planu jest bez sensu.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 3 stycznia 2012, o 00:37

RZ pisze:Moim zdaniem przede wszystkim trzeba walczyć o wyższe pierzeje a także jednolicie płaskie dachy wzdłuż Klonowej (URT1,2,3; U/MW1,2). Oczywiście również na odcinku U/MN2, gdzie wpisanie zabudowy jednorodzinnej jest dla mnie niepojęte!
Tak, przyjrzałem się temu jeszcze raz i jeszcze mniej mi się podoba. Po pierwsze, mimo, że została ustalona zabudowa jednorodzinna, to jej wysokość maksymalna jest taka sama jak bloków w strefie obok U/MW1 czyli do 12 metrów! Nie wiem, chyba planują tam cygańskie osiedle z "jednorodzinnymi" domami po 4 kondygnacje naziemne. Po drugie, wzdłuż Klonowej zapisana została obowiązująca linia zabudowy, co znaczy, że fronty tych cygańskich pałaców będą musiały znajdować się dokładnie przy chodniku. Żeby uzmysłowić radiosłuchaczom, o którym obszarze mowa wklejam mapkę:
Obrazek
Północna część tego obszaru jest w ogóle niezabudowana, a tuż obok powstają kolejne bloczki.
RZ pisze:Mam tylko wątpliwość dotyczącą postulatu macieja dotyczącego ewentualnej drugiej pierzei wzdłuż nowoprojektowanej drogi 18KDD - tam chodzi również o reprezentacyjny widok od strony zalewu, to nie powinien być widok na tyły budynków.
Zgoda, chociaż wyobrażam sobie, że i tyły można zagospodarować, a nawet zapisać w planie całkiem zgrabnie - np. przez tarasową, zieloną zabudowę (coś jak: to lub to lub to). Ulica z zabudową wyłącznie po jednej stronie to kiepska ulica.
RZ pisze:Chyba dobrze byłoby dopisać rodzaj materiału, z jakiego miałyby być budowane drogi rowerowe.
I elewacje wzdłuż Klonowej!
RZ pisze:I jeszcze a propos Okrzei/Pocieszki. (...)Czyli główne założenie tego planu jest bez sensu.
Niekoniecznie. Zwróć uwagę, że między Becherem 11, a najbliższym bloczkiem po południowej stronie jest miejsce. Wprawdzie przedłużenie będzie wymagało jakiejś dziwacznej przebudowy skrzyżowania z Wiosenną, ale myślę, że jest możliwe. Bardziej mnie martwi, że plan obejmuje tylko wschodnią stronę Okrzei, a zachodnia dalej będzie degradowana.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 3 stycznia 2012, o 06:39

maciej pisze: Niekoniecznie. Zwróć uwagę, że między Becherem 11, a najbliższym bloczkiem po południowej stronie jest miejsce. Wprawdzie przedłużenie będzie wymagało jakiejś dziwacznej przebudowy skrzyżowania z Wiosenną, ale myślę, że jest możliwe. Bardziej mnie martwi, że plan obejmuje tylko wschodnią stronę Okrzei, a zachodnia dalej będzie degradowana.
Na rzeczonym spotkaniu było wyraźnie powiedziane, że taka opcja w praktyce odpada. Wiem też, że mieszkańcy wieżowca Nowy Świat 14a, pod którego oknami chciałbyś :wink: puścić ulicę w życiu się na nią nie zgodzą (i im się nie dziwię).
Dodam, że ja osobiście nie boleję nad takim rozwojem sytuacji, bo mimo, że rozumiem potrzebę takiej drogi, znacznie ważniejsze jest dla mnie zachowanie doliny Silnicy.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 3 stycznia 2012, o 11:05

RZ pisze:Chyba dobrze byłoby dopisać rodzaj materiału, z jakiego miałyby być budowane drogi rowerowe.
Dobrze by było, ale nie realne. Kiedyś wnioskowałem o taki zapis do mpzp Planty i dostałem odp (ustna), ze nie praktykują takiego czegoś, choć rzeczywiście jest taka możliwość.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 3 stycznia 2012, o 11:12

Wnioskować nie zaszkodzi :)
Tym bardziej, że sytuacja się zmienia i BPP raczej się zgadza z nami w kwestiach rowerowych...
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 308
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 16 stycznia 2012, o 11:46

Kolejny sklep wielkopowierzchniowy ma powstać w Kielcach
Do wydziału architektury kieleckiego Urzędu Miasta wpłynął wniosek o warunki zabudowy dla dużego sklepu.
Ma on mieć powierzchnię do 1990 metrów kwadratowych – mówi dyrektor wydziału Andrzej Kędra. - Ponieważ wniosek nie zawierał kilku informacji, między innymi o zaopatrzeniu w wodę, składający musi go uzupełnić. Wodociągi kieleckie już taką zgodę wydały i po dostarczeniu wszystkich potrzebnych dokumentów będziemy go rozpatrywać.
Działka, na której ma stanąć sklep znajduje się w strefie ochrony ujęć wody, ale zgodnie z rozporządzeniem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej z Krakowa można na niej budować, jeśli inwestycja ma związek z usługami komunikacyjnymi.
– Inwestor wykorzystał ten zapis stwierdzając, że w sklepie będzie prowadzona sprzedaż artykułów motoryzacyjnych - wyjaśnia Kędra. Czy sklep będzie należał do którejś ze znanych sieci, nie wiadomo. Krzysztof Wojsa reprezentujący inwestora odmówił ujawnienia tej informacji.
źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /971012108

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 308
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 17 stycznia 2012, o 11:36

Znany deweloper wybuduje w Kielcach halę tenisową
Deweloper Ryszard Grzyb dysponuje kilkoma lokalizacjami, ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła ale hala na pewno powstanie w którejś z północnych dzielnic Kielc – przymierzany jest między innymi Bocianek lub ulica Klonowa.
Podłoża kortów wykonane będą z nowoczesnych poliuretanowych tworzyw, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo dla tenisistów. Nawierzchnie kortów stanowić będzie najnowszej generacji trawa syntetyczna, zasypywana kwarcem barwionym. W hali znajdować się będą minimum trzy korty. Będzie można również zagrać w piłkę nożną oraz inne gry zespołowe oraz skorzystać z relaksujących zabiegów: masaże, sauna, jacuzzi. W hali będzie znajdować się również trybuna dla 200 widzów oraz pokoje gościnne. ''Rozmawiamy już ze specjalistami od tenisa, prowadzenie klubu powierzymy doświadczonym fachowcom oraz profesjonalnej kadrze trenerskiej- zapowiada Ryszard Grzyb.
źródło: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 77039.html

ODPOWIEDZ