Euro 2016 w Piłce Ręcznej a Kielce

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 2 lipca 2012, o 21:37

kamilkw pisze:Jakie szczęście, że tylko Ty masz takie poglądy... Najlepiej nic nie robić nie?
Obawiam się, że to Wy jesteście w mniejszości. :wink:

Wyobraź sobie, że ja wpadam na pomysł wybudowania np. strzelnicy za 200 baniek kosztem hali, basenu i kilku przedszkoli. Wchodzisz w to?
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 2 lipca 2012, o 21:47

Trojanek pisze:Bender tradycyjnie już pisze, choć nie ma najmniejszego pojęcia o temacie w którym się wypowiada. Jakbyś miał odrobinę pojęcia o ręcznej, nie wypisywałbyś takich głupot, bo akurat w polskiej lidze spadek VTK z ekstraklasy jest możliwy jakby do innych polskich miast przeniosly się najlepsze europejskie drużyny :D.
Nie takie rzeczy działy się w sporcie. Kto by pomyślał, że Klicki z dnia na dzień wycofa się z Korony.
Narazie nie wiadomo jaki jest pomysł na sfinansowanie tego przedsięwzięcia, ale jak wiadomo, miasta na to nie stać, i jak widać, chcą wziąść w tym udział prywatni przedsiębiorcy jak Servaas. Bender za to już z założenia woli negować, choć jeszcze nic nie wie. A ta "grupka kibiców" to kilka tysięcy kielczan chodzących na mecze, oprócz Bendera oczywiście, on chyba woli balet.
Pierwszy raz od nie wiem ilu lat nie kupię karnetu na Vive bo zwyczajnie nie mam czasu z niego korzystać. Więc argument chybiony. ;) Mnie przy bocznej było bardzo dobrze - od kilku lat to samo dobre miejsce. Jeśli podejmowane są rozmowy z Lubawskim to tak czy inaczej miasto weźmie udział w przedsięwzięciu. Chyba nie sądzisz, że sponsorzy wyskoczą z 200 baniek?
Ale innym nie jest obojętne.
Toteż wyrżam moje zdanie.
Napisałeś, że nie jesteś egoistą, ale za to populistą doskonałym. A za resztkę z tych szkół (których zresztą jest za dużo w stosunku do spadającej liczby uczniów, i są zamykane, a nie budowane) dróg i chodników powinieneś jeszcze wyrazić chęć nakarnienia głodnych dzieci, również afrykańskich.
Gdyby się dało...Powtarzam - hala to rozrywka dla kilku tysięcy Kielczan. Co z resztą? Dlaczego z kasy miasta miałyby odpływać kolejne pieniądze po milionach dla patałachów z Korony (działaczy, nie piłkarzy)?
Poza tym hala nie może służyć tylko handballowi, teraz hale są wielofunkcyjne, i jak każdy tego typu obiekt mają służyć społeczeństwu a nie drużynie sportowej, one są dla ludzi, Ty możesz się nie interesować i nie chodzić na mecze czy cokolwiek innego się tam odbędzie, ale te tysiące krzesełek wypełniają ludzie, więc nie bredź, że nie są to potrzeby ogółu, są , tylko Ty ogółem nie jesteś.
LOL. Mamy już Stadion przy Ściegiennego. Poza rozgrywanymi meczami tętni życiem. Nie udało się zorganizować nawet głupiej strefy kibica. Ile imprez odbyło się na nim od czasu otwarcia? Jak społeczeństwo korzysta z hali przy Bocznej?
Ostatnio zmieniony 3 lipca 2012, o 08:30 przez bender, łącznie zmieniany 1 raz.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Trojanek
Posty: 223
Rejestracja: 31 lipca 2009, o 22:06
Lokalizacja: CK

Post autor: Trojanek » 3 lipca 2012, o 00:10

Bender pisze:Nie takie rzeczy działy się w sporcie. Kto by pomyślał, że Klicki z dnia na dzień wycofa się z Korony.
No a widzisz, mimo to jest w ekstraklasie. Poza tym mimo wszystko VTK ma bardziej zdywersyfikowanych sponsorów, oczywiście odejście Servasa, Targów, Rihamu byłoby bolesne, ale pierwszy nie zrezygnuje bo to jego życie i stworzonej przez siebie potęgi nikt by nie opuścił, a wszyscy naraz nie odejdą, stąd Twoja teoria w tym przypadku leży.
Bender pisze:Powtarzam - hala to rozrywka dla kilku tysięcy Kielczan. Co z resztą? Dlaczego z kasy miasta miałyby odpływać kolejne pieniądze po milionach dla patałachów z Korony (działaczy, nie piłkarzy)?
Wskaż mi chociaz jeden cel, z którego będą korzystać WSZYSCY mieszkańcy. Albo przynajmniej więcej niż te kilka tysięcy? Tylko bez ściemy i zmiany tematu. To co podałeś : szkoła - dla kilkuset, przedszkole - dla kilkudziesięciu, chodnik - zalezy gdzie będzie, gdzies na uboczu też dla kilkuset lokalesów. Zapytam tak samo, a co z resztą? Teoria, że coś co ma służyć kilku tysiącom a nie wszystkim mieszkańcom jest be, to zwykła propaganda dla ubogich umysłowo - takich inwestycji które mogą służyć wszystkim po prostu nie ma - nie istnieją.
Bender pisze:LOL. Mamy już Stadion przy Ściegiennego. Poza rozgrywanymi meczami tętni życiem. Nie udało się zorganizować nawet głupiej strefy kibica. Ile imprez odbyło się na nim od czasu otwarcia? Jak społeczeństwo korzysta z hali przy Bocznej?
A jak ogół społeczeństwa korzysta z chodnika na ul. Pomorskiej, przedszkola na Kujawskiej, szkoły na Kruszelnickiego? Nie korzysta? No właśnie....
Przykład stadionu na Ściegiennego jest o tyle zły, bo hala ma sens, o ile nie będzie nią zarządzać ekipa Lubawskiego. Stadion jest zmarnowany przez złe zarządzanie, i tu się zgodzę, że nic tam się nie dzieje. Hala Legionów służy mieszkańcom, i to nie tylko kibicom ręcznej, ale także siatkówki, i wielu innym, trzeba tylko chcieć o tym wiedzieć, zamiast lansować teorie potwierdzające własną tezę, wystarczy poszukać:
"Ponad 3 tys. dzieci bawiło się w Hali Legionów podczas Wielkiego Festynu z okazji Dnia Dziecka" , "...już w środę 8 czerwca do Kielc przyjedzie prawie 1500 zawodników z 16 krajów Europy. Pierwsze pojedynki taneczne zostaną rozegrane w czwartek, 9 czerwca, o godzinie 10 w Hali Sportowej przy ulicy Bocznej w Kielcach.", "wakacje 2012 - we wtorki i czwartki gry i zabawy dla najmłodszych w hali Legionów przy ulicy Bocznej w godzinach 11-14".
Przestań więc lansować swoją teorię, bo znowu ujawniasz kompletną niewiedzę w temacie :P

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 3 lipca 2012, o 07:37

Trojanek pisze:No a widzisz, mimo to jest w ekstraklasie. Poza tym mimo wszystko VTK ma bardziej zdywersyfikowanych sponsorów, oczywiście odejście Servasa, Targów, Rihamu byłoby bolesne, ale pierwszy nie zrezygnuje bo to jego życie i stworzonej przez siebie potęgi nikt by nie opuścił, a wszyscy naraz nie odejdą, stąd Twoja teoria w tym przypadku leży.
Ty jesteś optymistą. Ja realistą.
Bender pisze:Wskaż mi chociaz jeden cel, z którego będą korzystać WSZYSCY mieszkańcy. Albo przynajmniej więcej niż te kilka tysięcy? Tylko bez ściemy i zmiany tematu. To co podałeś : szkoła - dla kilkuset, przedszkole - dla kilkudziesięciu, chodnik - zalezy gdzie będzie, gdzies na uboczu też dla kilkuset lokalesów.
I to niby ja używam głupich argumentów. :lol:
Przykład stadionu na Ściegiennego jest o tyle zły, bo hala ma sens, o ile nie będzie nią zarządzać ekipa Lubawskiego. Stadion jest zmarnowany przez złe zarządzanie, i tu się zgodzę, że nic tam się nie dzieje. Hala Legionów służy mieszkańcom, i to nie tylko kibicom ręcznej, ale także siatkówki, i wielu innym, trzeba tylko chcieć o tym wiedzieć, zamiast lansować teorie potwierdzające własną tezę, wystarczy poszukać
Daleko mi od jakiejkolwiek sympatii do Lubawskiego ale obwinianie go o brak wykorzystania stadionu jest równie śmieszne jak wiara w to, że Servaas znajdzie sposób na regularne wypełnianie hali na 8 czy 10k ludzi.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Gajtek
Posty: 64
Rejestracja: 1 grudnia 2008, o 18:21

Post autor: Gajtek » 3 lipca 2012, o 08:27

@bender
Przestań już hejtować budowę hali. Ta hala jest potrzebna Iskrze bardziej niż Ci się wydaje. Myślę, że 10-tysięczny obiekt zostanie spokojnie zapełniony na meczach ligi mistrzów (jak byś nie wiedział Iskra gra w niej co sezon z dużymi sukcesami) jak i na meczach "Świętej Wojny" z Płockiem. Ponadto hala ma mieć ruchomą jedną trybunę, na miejscu której ma być stawiana scena na różne wydarzenia muzyczne. Podejrzewam, że Ty, nawet nie poczujesz, że ta hala powstanie w Kielcach.

Bertus Servaas mówił, że chce się wzorować na hali Veszprem Arena. Nie wiem czy znajdzie się ktoś kto nie chciałby takiego obiektu w Polsce.
Kielce - tu jest moje miejsce

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 3 lipca 2012, o 08:53

Jeżeli nie jest to kolejna idea fix prezydenta, nie ucierpią na jej budowie inne inwestycje (np drogowe) to jestem za.

Poniżej oświadczenie kolejnego sponsora o wycofaniu się z siatkówki...

Oświadczenie prezesa Farta. Wycofuje się ze wspierania zawodowej siatkówki!

Jako prezes klubu siatkarskiego Fart S.A. pragnę poinformować, że znaleźliśmy się w sytuacji, która zmusiła nas do wycofania zespołu z rozgrywek Plus Ligi. Niesprzyjające okoliczności w naszym regionie spowodowały, że nie jesteśmy w stanie zbudować budżetu umożliwiającego rywalizację na poziomie PlusLigi.

Strategiczny sponsor klubu, firma PRI Fart Sp. z o.o. nie jest w stanie samodzielnie utrzymać zespołu na poziomie ekstraklasy. Mimo rozbudowanego marketingu, który doceniany był w siatkarskim świecie, nie udało się zbudować wystarczającej grupy sponsorów, ani znaleźć drugiego sponsora strategicznego. Wszystko to spowodowało, że istnienie siatkówki w regionie świętokrzyskim na najwyższym światowym poziomie stanęło pod znakiem zapytania, a klubowi Fart S.A. grozi upadłość.

Równocześnie jako prezes firmy budowlanej PRI Fart Sp. z o.o. chcę poinformować, że w wyniku tych wydarzeń podjęta została decyzja zarządu o wycofaniu się ze wspierania zawodowej siatkówki. Jako sponsor strategiczny nie jesteśmy zainteresowani dołem tabeli, gdyż nie wpłynie to pozytywnie na wizerunek naszej firmy. W sytuacji gdy klub Fart S.A. nie jest w stanie zbudować budżetu na miarę europejskich pucharów, postanowiliśmy wycofać się ze sponsoringu.

Z tego miejsca chciałem również podziękować wszystkim osobom, którym klub był bliski sercu i uczestniczyli w budowie pozytywnej atmosfery wokół kieleckiej siatkówki. Mam tu na myśli sponsorów, trenerów, zawodników, kibiców, dziennikarzy, pracowników klubu i wszystkich, którzy pomagali organizacyjnie. Chciałem podziękować za zaangażowanie i wsparcie. Mam nadzieję, że ten dotychczasowy wysiłek zaprocentuje w przyszłości i Kielce powrócą do siatkarskiej elity.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/se ... INWESTYCJI
Every dream has a price

felix
Posty: 33
Rejestracja: 6 lutego 2006, o 22:30
Lokalizacja: Kielce

Post autor: felix » 3 lipca 2012, o 09:20

Stadion piłkarski przy Ściegiennego wybudowany był częściowo ze środków z UE, z tego co pamiętam przez pewien okres czasu (kilka lat) nie mogą się tam odbywać inne imprezy niż mecze piłkarskie. Złamanie tego zakazu skutkuje koniecznością zwrotu dofinansowania.

Do budowy nowej hali zawiązana ma być spółka, w której jednym z udziałowców ma być miasto, które jako udział może wniesie działkę np. tą na Ślichowicach, część dołoży UE, może część Lotto (tak było w przypadku stadionu), sponsorzy prywatni resztę i mamy nową halę :)

A może budować halę na terenie Targów Kielce? - oni mają większą możliwość wykorzystania takiego obiektu.
Pozdro4all

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 3 lipca 2012, o 11:39

Gajtek pisze:@bender
Przestań już hejtować budowę hali. Ta hala jest potrzebna Iskrze bardziej niż Ci się wydaje.
To niech ją sobie Iskra wybuduje. Jak dla mnie Servaas może postawić nawet drugiego Jezusa Świebodzińskiego ale niech robi to za swoją kasę.
Myślę, że 10-tysięczny obiekt zostanie spokojnie zapełniony na meczach ligi mistrzów (jak byś nie wiedział Iskra gra w niej co sezon z dużymi sukcesami) jak i na meczach "Świętej Wojny" z Płockiem.
ŁAŁ! ;) Śmiała teza, biorąc pod uwagę, że oparta o halę z 4k miejsc. ;)
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Gajtek
Posty: 64
Rejestracja: 1 grudnia 2008, o 18:21

Post autor: Gajtek » 3 lipca 2012, o 17:03

Głos w sprawie inicjatywy Euro 2016 w Kielcach. "To doskonałe miejsce na polskie handballowe "Wembley". Tu jak nigdzie indziej piłka ręczna w narodowym wydaniu uzyska najwspanialszą oprawę i klimat. To najlepsze lokacyjne źródło na dalszą promocję handballu w Polsce" - uważa pan Adam Dąbek.

W poniedziałek Bertus Servaas przedstawił prezydentowi Wojciechowi Lubawskiemu swoje pomysły na budowę nowej hali w Kielcach. Jest ona potrzebna, by mistrzostwa Europy, których Polska została gospodarzem nie ominęły stolicy województwa. Inicjatywa prezesa Vive Targi Kielce przypadła do gusty włodarzowi miasta.


Więcej pod linkiem:

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... dziwa.html
Kielce - tu jest moje miejsce

Awatar użytkownika
Arturo
Posty: 172
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 20:42
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Arturo » 3 lipca 2012, o 17:33

Lekko facet popuścił fantazji, ale z drugiej strony koncepcja wykreowania się na takie centrum sportowe trzyma się kupy. Skoro wiemy, że przemysłu nie uświadczymy, turystyka nagle nie eksploduje popularnością, to pójście w stronę miasta z bogatym zapleczem sportowym mogłoby się okazać strzałem w dziesiątkę. Oczywiście na drodze stoją finanse, chwilowo wyzwaniem będzie zebrać fundusz na nową halę, a co dopiero taki rozwój jak w powyższym artykule, ale chyba o to w życiu chodzi, by stawiać sobie ambitne cele i dążyć do ich realizacji. Ogólnie jeśli Servaas i spółka ogarną temat kompleksowo, to jestem za, natomiast jeśli to ma być ratuszowy pic na wodę i zbudowanie hali tylko żeby się popisać na jedną imprezę to lepiej odpuścić. Póki co nic nie wiadomo i zostaje tylko czekać z nadzieją :)

mp
Posty: 251
Rejestracja: 9 sierpnia 2010, o 21:16
Lokalizacja: Kraków/Kielce, Ślichowice

Post autor: mp » 3 lipca 2012, o 17:50

Pomijając to wszystko o czym dyskutujecie, bardzo mi się podoba ewentualna lokalizacja hali przy Targach! Przy skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych, parkingi, całkiem cywilizowana pętla autobusowa, nie w centrum, same plusy!

Gajtek
Posty: 64
Rejestracja: 1 grudnia 2008, o 18:21

Post autor: Gajtek » 3 lipca 2012, o 20:11

No i ładnie by się z obwodnicy prezentowała.
Kielce - tu jest moje miejsce

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 4 lipca 2012, o 07:20

Dla mnie mogłaby stanąć na Wietrzni (tyle tam wolnych terenów) albo (być może lepsza lokalizacja :lol: ) na miejscu Stadionu Międzyszkolnego na Prostej,który od wielu lat popada w ruinę :)
...stryjeczny mąż szwagra mojego drugiego męża...

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 4 lipca 2012, o 07:23

Dlaczego chcesz psuć Wietrznię jakimś betonowym klocem? To mają być tereny rekreacyjne...
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 4 lipca 2012, o 08:41

Trudno się zgodzić ze stwierdzeniem, że ME w piłce ręcznej byłyby tylko świętem dla kibiców. Dobrze przygotowana i zorganizowana impreza nakręca wiele branż, na co dzień nie związanych ze sportem. Gotów też byłbym się założyć, że gdyby przeprowadzić w tej sprawie referendum wśród kielczan, to idea organizacji mistrzostw miałaby poparcie większości.
Oczywiście tacy fachowcy jak panowie Sygut czy Gębski najprawdopodobniej koncertowo by taką szansę zmarnowali, ale Bertusowi Servaasowi daję duży kredyt zaufania. Oczywiście nie ma nic na zawsze - wszystko się może zdarzyć i zmienić. Jednak zawsze są jakieś zmienne, bo tak działa świat - trzeba więc zawsze analizować sytuację biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia, tradycje itd. Nie ma zwycięstwa bez podjęcia ryzyka.
B. Servaas nie jest chwilową supernową, działa już w Kielcach sporo lat i dał się poznać z jak najlepszej strony. Również jako człowiek, który ma system wartości odbiegający od przeciętnej rządzących naszym miastem - uważam go po prostu za człowieka uczciwego i słownego. Trzeba też pamiętać, że parę razy już mógł się wycofać, ale tego nie zrobił. Jeżeli więc nie nastąpi nic nieprzewidzianego to zakładam, że będzie działał zgodnie ze swoimi deklaracjami. To jedno. Drugie to fakt, że Kielce są silnym ośrodkiem piłki ręcznej od bardzo dawna - były nim już na długo przed epoką B.S. Takie tradycje łatwo nie zanikają - jest to jeden z wyróżników naszego miasta - pozytywnych wyróżników, na których warto budować.
Kolejna sprawa - uważam, że jeżeli chce się być miastem wojewódzkim czyli w domyśle "pierwszoligowym", trzeba inwestować w obiekty i wydarzenia pierwszoligowe. Trudno, jeśli chodzi o potencjał, porównywać Kielce z Wrocławiem czy Krakowem, tym bardziej więc trzeba walczyć w kategoriach nam dostępnych. W przypadku działki sportowej piłka ręczna jest jedyną popularną dyscypliną zespołową, w której mamy realne szanse być miastem gospodarzem Euro. Porządna "pierwszoligowa" hala też nam się przyda - jeżeli nie będzie o niej decydował i nią zarządzał p. Dębski, tylko Vive, nie będzie ciągnącym koszty wielkim wyrzutem sumienia ale po prostu kolejnym po np. Filharmonii, wielkomiejskim atrybutem naszego miasta. Nieprzypadkowo piszę o Filharmonii, bo w tym przypadku też można uznać, że nowa siedziba nie była potrzebna, bo "jest tyle innych potrzeb", a korzysta z niej miały odsetek kielczan. Porządna filharmonia to tymczasem po prostu atrybut miasta wojewódzkiego (a i tak nasza była najtańsza /i dobrze, bo wyszła OK/). Jak się chce grać w pierwszej lidze to trzeba więcej inwestować w rzeczy ponadpowiatowe.
Oczywiście nie ma porównania popularnosci piłki nożnej i ręcznej, ale ręczną z koszykówką a tym bardziej siatkówką można porównywać. W Polsce za czasów Wenty piłka ręczna zyskała bardzo dużą oglądalność w TV, jest to też (w odróżnieniu od siatkówki) dyscyplina bardzo popularna w kilku ważnych europejskich krajach (z Niemcami na czele).
Co bardzo istotne, pojawienie się Kielc jako miasta gospodarza będzie miało niewątpliwie duże znaczenie dla ich wizerunku. Dotąd Kielce są albo kojarzone negatywnie albo nieznane - ich zaistnienie w świadomości w takim kontekście uważam za bardzo pożądane.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

ODPOWIEDZ