Euro 2016 w Piłce Ręcznej a Kielce

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Euro 2016 w Piłce Ręcznej a Kielce

Post autor: Sirek1 » 25 czerwca 2012, o 18:04

Kielce i Płock muszą być gospodarzami mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych!

Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych bez Kielc czy Płocka? Niemożliwe! Jest szansa, że Europejska Federacja Piłki Ręcznej zmieni decyzję i najważniejsza w Europie impreza piłkarzy ręcznych odbędzie się w tych miastach. Ale problem jest kielecka hala.

Ten tekst ukazuje się zarówno na kieleckich stronach "Gazety Wyborczej", jak i na stronach płockich "Gazety". Wspólnie nie wyobrażamy sobie bowiem, by przyznana Polsce w sobotę organizacja mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w 2016 roku, odbyła się bez tych dwóch najsilniejszych w tej dyscyplinie ośrodkach w kraju. A tak na razie się zapowiada.

Wielki sukces polska piłka ręczna odniosła w sobotnie popołudnie w Monte Carlo podczas Kongresu Europejskiej Federacji Piłki Recznej (EHF). Nasz kraj dostał 27 głosów spośród 46 przedstawicieli narodowych federacji. W ostatnich kilkudziesięciu godzinach wielki lobbing wykonała też Chorwacja, której dawano najmniejsze szanse w tej rywalizacji - otrzymała 15 głosów. Niespodziewanie najmniej delegatów, zaledwie czterech, poparło Norwegię.

Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych w 2016 roku zaplanowano na ostatnie dwa tygodnie stycznia. W swojej ofercie Związek Piłki Ręcznej w Polsce zaproponował, żeby rozgrywane były w trójmiejskiej Ergo Arenie, katowickim Spodku, Atlas Arenie w Łodzi oraz powstającej hali na krakowskich Czyżynach. W rezerwie pozostaje Wrocław. Tymczasem dwa ośrodki dominujące od lat w polskiej piłce ręcznej, czyli Kielce i Płock, miałyby obejść się smakiem.

- Nie ma takiej możliwości. Musimy zrobić wszystko, żeby ta impreza była u nas. Rozumiem, że reprezentacja Polski powinna grać w największych polskich halach, ale inne drużyny spokojnie mogą rozgrywać swoje mecze u nas - podkreśla Bertus Servaas, prezes Vive Targi Kielce Kielce, tegorocznego mistrza Polski piłkarzy ręcznych

- To wielka szansa promocyjna dla miasta i drużyny. Nie możemy jej stracić - dodaje Andrzej Miszczyński, prezes SPR Wisła Płock.

Płock ma łatwiejszą drogę, bo pojemność Orlen Areny to ponad 5 tysięcy widzów, czyli mniej więcej tyle, ile wymaga EHF. Mimo to płocka hala, podobnie jak mogący pomieścić blisko 4 tys. widzów obiekt w Kielcach, nie zostały zgłoszone do oficjalnego folderu zaprezentowanego EHF.

Nie oznacza to jednak, że mistrzostwa Europy nie odbędą się w Kielcach czy Płocku. W ostatnich latach wielokrotnie zdarzało się bowiem, że po przyznaniu organizacji imprezy zmieniano gospodarzy imprezy.

- Według mi teraz to tylko kwestia hali. Trzeba ją zdomernizować, bo już nie mówią o budowie nowej, a o resztę możemy być spokojni. Hotele mamy OK., kibiców świetnych, co pokazuje Euro 2012, to wszystko służy dyscyplinie - podkreśla Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Miasto deklaruje pomoc. Jeśli będą takie możliwości zrobimy wszystko, żeby mistrzostwa rozgrywano także u nas. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że reprezentacja Polski powinna grać w najbardziej atrakcyjnej hali, ale myślę, że inne mecze oglądałoby mnóstwo ludzi. Widowisko byłoby piekielne, gwarantujemy to. To jest gra warta świeczki - mówi Andrzej Sygut, wiceprezydent Kielc.

- Jako kibic nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. - Będziemy walczyć, by ugrać kawałek mistrzostw dla Płocka. Od poniedziałku zaczynamy w tej sprawie lobbować w Związku Piłki Ręcznej - zapowiada Marcin Uchwał, sekretarz miasta Płock.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... uropy.html
===============================================
Mistrzostwa Europy bez Kielc? Mówią prezydent, prezes, trener Wenta

- Nie ma wyjścia, żeby organizować mistrzostwa Europy, Kielce muszą mieć nowoczesną halę mniej więcej na 8 tysięcy widzów - mówi prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. - Nie stać nas na inwestycję rzędu 100-150 milionów złotych - odpowiada prezydent Kielc. - Kielcom potrzebny jest nowy obiekt - podkreśla Bogdan Wenta.

W poniedziałek na łamach "Gazety Wyborczej" w Kielcach i Płocku zaapelowaliśmy, że przyznane w sobotę Polsce mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych w 2016 roku, nie mogą nie dobywać się w tych dwóch najsilniejszych ośrodkach męskiej piłki ręcznej w kraju.

Na przeszkodzie stoją jednak hale - ta kielecka ma blisko 4 tys. pojemności, płocka jest o ponad tysiąc miejsc pojemniejsza. Obu obiektów zabrakło jednak w oficjalnej aplikacji Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Dla Gazety

Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Rozmawiałem już dziś przed południem z Bertusem Servaasem, mówiłem, że nie ma wyjścia - musicie mieć nowoczesną halę mniej więcej na 8 tysięcy widzów. Takie są zalecenia Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej [EHF]. Zgadzam się, że poprzednie mistrzostwa Europy rozgrywane były na mniejszych halach, ale trochę się pozmieniało, także w podejściu EHF do organizacji tych imprez. Nowoczesny, duży obiekt to podstawa. Tym bardziej, że my jako organizator, możemy zarobić głównie na biletach, bo wszystkie prawa do reklam ma EHF. Zaproponowaliśmy w aplikacji pięć miast - Trójmiasto, Katowice, Łódź, Kraków oraz rezerwowy Wrocław. I na razie tego się trzymamy.

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc

Od lat Kielce są stolicą polskiej piłki ręcznej. Mamy tradycje, cudownych kibiców, nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie starali się o organizację mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w 2016 roku. Nie będę teraz jednak deklarował budowy nowej hali, bo nie ma na to pieniędzy. Taka inwestycja to według mnie około 100-150 milionów złotych. Natomiast adaptacja Hali Legionów przy ul. Bocznej jest jak najbardziej realna. Muszę jednak najpierw zasięgnąć opinii architektów. Po tym jak oni wypowiedzą się jakie są możliwości rozbudowy i ile to kosztuję, podejmę decyzję. Daje sobie na to czas o końca roku.

Bogdan Wenta, były trener reprezentacji Polski, szkoleniowiec Vive Targi Kielce

Z logistyki wynika, że Kielcom mistrzostwa Europy jak najbardziej się należą. Niemcy czy Hiszpanie niech grają we Wrocławiu, Skandynawowie w Gdańsku, a drużyny z południa Europy? Naturalnie, że w Kielcach. Nie ma co ukrywać, Kielcom potrzebny jest nowy obiekt. Możemy mówić o rozbudowie Hali Legionów, ale to nie załatwi sprawy. Temat nowej hali będzie wracał. I to wcale nie jest tak, że przyda się ona tylko na kilka spotkań naszej drużyny w Lidze Mistrzów, pojedynki z Płockiem czy mistrzostwa Europy. Przecież nie musi być w niej tylko imprez sportowych, jeśli będzie sensownie zarządzana, to z koncertów i innych pozasportowych imprez na pewno da się ją utrzymać


Więcej... http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ezes_.html
Ostatnio zmieniony 1 lipca 2012, o 08:34 przez Sirek1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 29 czerwca 2012, o 17:29

Piłka ręczna, Euro 2016: Potrzebna nowa hala na 8 tysięcy miejsc

W Studiu Gram Polskiego Radia Kielce odbyła się Debata Euro 2016. W gronie przedstawicieli władz samorządowych miasta i regionu, działaczy piłki ręcznej, dziennikarzy i architektów zastanawialiśmy się, czy można jeszcze uratować dla Kielc organizację Mistrzostw Europy w piłce ręcznej w 2016 roku.

Jeżeli Kielce mają być jednym z miast gospodarzy Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn w 2016 potrzebna jest nowa hala na 8 tysięcy miejsc z pełną infrastrukturą. To główny wniosek z wczorajszej Debaty Euro 2016, jaka odbyła się w Radiu Kielce. W Studiu Gram naszej rozgłośni gościliśmy przedstawicieli samorządów, ZPRwP, architekta i dziennikarzy regionalnych mediów.

Przypomnijmy, EHF przyznała organizację mistrzostw starego kontynentu w piłce ręcznej mężczyzn Polsce. Z kolei nasz związek zaproponował w aplikacji złożonej do Federacji cztery miasta - gospodarzy: Gdańsk z Ergo Areną, Łódź z Atlas Areną, Katowice ze Spodkiem i Kraków z nowopowstającą halą w podkrakowskich Czyżynach. Miastem rezerwowym jest Wrocław z Halą Tysiąclecia.

Mimo to, jak zapewnia prezes związku Andrzej Kraśnicki Kielce wciąż mają szansę na organizację meczów, pod warunkiem jednak, że powstanie tutaj nowa hala na 8 tysięcy miejsc. Jej koszt, to w przybliżeniu, od 100 do 150 milionów złotych. 50% sumy mogłoby pochodzić z Totalizatora Sportowego i Ministerstwa Sportu, gdyby obiekt został uznany za strategiczny dla dyscypliny - stwierdził Jacek Kowalczyk z Urzędu Marszałkowskiego. Pozostała kwota obciążyłaby miasto.

Jednak sposób na pozyskanie pieniędzy ma włodarz Vive Targów Bertus Servaas. - Przedstawię go na wtorkowym spotkaniu z prezydentem Lubawskim. To naprawdę nie musi aż tak obciążać budżetu miasta, powiedział Holender

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Pilka- ... 4eec8.html
===============================================
Euro 2016 a Kielce. Projektant Hali Legionów: Rozbudowa jest możliwa

- Rozbudować czy przebudować Halę Legionów da się na pewno. Ale decyzje poprzedzić musi dokładna analiza, ile miejsc da się dołożyć i ile będzie to kosztowało - mówi architekt doskonale znający obiekt przy ul. Bocznej w Kielcach.

Andrzej Detka szefuje Pracowni Architektonicznej "Detan" w Kielcach, a to właśnie ona kilka lat temu zaprojektowała Halę Legionów. A po tym, jak w sobotę w Monte Carlo Europejska Federacja Piłki Ręcznej [EHF] przyznała Polsce prawo organizacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, wrócił temat rozgrywania ich m.in. w Kielcach i Płocku. Problem w tym, że w swej aplikacji Związek Piłki Ręcznej w Polsce nie umieścił tych miast, argumentując to m.in. zbyt małymi halami. - Nie ma wyjścia, musicie mieć nowoczesną halę, mniej więcej na 8 tys. widzów. Takie są zalecenia EHF - stwierdził nawet Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP i szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

O taką inwestycję będzie jednak niezwykle trudno. Nie ukrywa tego prezydent Kielc. - Nie będę teraz deklarował budowy nowej hali, bo nie ma na to pieniędzy. To według mnie około 100-150 mln zł - powiedział nam Wojciech Lubawski. - Natomiast adaptacja Hali Legionów jest jak najbardziej realna - dodał.

O rozbudowie tego obiektu mówi się już od kilku lat, odkąd coraz większe sukcesy zaczęli odnosić piłkarze ręczni Vive Targi Kielce. Działacze klubu wielokrotnie, głównie przy okazji meczów z zespołem z Płocka czy Ligi Mistrzów, podkreślali, że zainteresowanie było dużo większe niż pojemność hali.

Oddano ją do użytku w sierpniu 2006 roku. Ma nieco ponad 3 tys. miejsc siedzących, ale po ustawieniu dostawek pojemność wzrasta do ponad 4 tys.

Andrzej Detka od razu zastrzega, że rozbudowa Hali Legionów do 8 tys. miejsc nie jest wykonalna. - Ale nie oznacza to, że nie jest możliwa w ogóle rozbudowa czy przebudowa. Oczywiście nie jest to takie proste, ale na pewno da się zrobić - podkreśla architekt, jeden z projektantów hali przy ul. Bocznej.

Nie chce na razie mówić o szczegółach. - Trzeba usiąść nad dokumentacją, widzę kilka wyjść, choć o takiej inwestycji trudno mówić w dwóch zdaniach. Można pójść w stronę rozbudowy części z modułem lekkoatletycznym, można spróbować obniżyć boisko, bo jest na to miejsce - zastanawia się Detka.

Dodaje jednak, że decyzję powinna poprzedzić rzetelna analiza możliwości przebudowy tego obiektu. - Żeby potem faktycznie nie okazało się, że prościej było zbudować nową halę - dodaje szef pracowni Detan.

Euro 2016 bez nas? W środę debata w Radiu Kielce

Godzinna debata w całości poświęcona organizacji w Kielcach mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w 2016 roku rozpocznie się dziś o godz. 15.30 w Studiu "Gram" Polskiego Radia Kielce i będzie transmitowana przez tę rozgłośnię. Wśród zaproszonych gości sa m.in. wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut, prezes Vive Targi Kielce Bertus Servaas czy projektant Hali Legionów Andrzej Detka.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... udowa.html
Ostatnio zmieniony 1 lipca 2012, o 12:52 przez Sirek1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 29 czerwca 2012, o 19:05

Może się nie znam, ale 150 mln za taką halę to wydaje mi się dość mało... Poza tym we Wrocławiu jest chyba Hala Stulecia, a nie tysiąclecia.

lukaszek92
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011, o 13:54
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: lukaszek92 » 29 czerwca 2012, o 19:31

a nawet jakby taka hala miala powastac to gdzie by mogla powastac ?
Tylko kielce.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 29 czerwca 2012, o 19:41

Ja bym był za okolicą Targów i obwodnicy. Ale nie wiem czy tam jest wystarczająco duży teren miasta. Taka hala zajmuje mniej więcej tyle miejsca co stadion.

lukaszek92
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011, o 13:54
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: lukaszek92 » 29 czerwca 2012, o 20:31

właśnie to musi byc miejsce zdala od centrum , przeciez to ma byc duzy obiekt a jak jest ze stadinem korony wystarczy jakis meczy i kilka ulic jest wyłączonych na kilka godzin miejsce wokol stadionu jest praktycznie sparalizowane przez caly dzien , hala na bocznej tez w super miejscu nie stoi wokol pelno domu i nawet dojazdu porzadnego nie widac. miejsce na malikowie na przeciwko papierni tez wydaje mi sie bardzo dobra lokalizacjia albo w okolicach wylotu na lublin nie wiem czy tam jakis teren jest miejski ale np przy nowej trasie jest mnostwo wolnych pul na ktorych taki obiekt ladnie by sie prezentowal.
Tylko kielce.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 29 czerwca 2012, o 20:55

MeehoweCK pisze:Ja bym był za okolicą Targów i obwodnicy. Ale nie wiem czy tam jest wystarczająco duży teren miasta. Taka hala zajmuje mniej więcej tyle miejsca co stadion.
Jakby jeszcze parkingi targów mogły być dzielone z halą, to koszty budowy by znacznie spadły :) Tak samo jak i powierzchnia potrzebnego gruntu.

lukaszek92 pisze:...
Proszę Cię... Skorzystaj z jakiejś przeglądarki która ma wbudowany słownik ortograficzny. Zwoje mózgowe się prostują czytając Twojego posta... Dodatkowo zdania budujesz w jakiś dziwny sposób.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 30 czerwca 2012, o 18:49

Ciekawa sprawa. Rozumiem, że wtedy Kielce znalazłyby się na liście rezerwowej obok Wrocławia?

Tak na marginesie to w Częstochowie oddano niedawno do użytku nowoczesną halę na 7100 miejsc:

Obrazek

Źródło: http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 16&page=89

Szkoda, że w Kielcach od razu nie pomyślano o większym obiekcie... Jednak teraz to już za późno, żeby o tym rozmawiać. Ja byłbym za powstaniem nowej hali, bo taka impreza to naprawdę duża promocja dla miasta. Tym bardziej jeżeli co najmniej 50% środków pochodziłoby z zewnątrz. Bardzo mnie ciekawi propozycja pana Servaasa.

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 30 czerwca 2012, o 22:10

Grzegorz pisze:Ciekawa sprawa. Rozumiem, że wtedy Kielce znalazłyby się na liście rezerwowej obok Wrocławia?
Nie sądzę by ktoś zdecydował się na budowę nowej hali nie mając 100% pewności, że odbędą się tam mecze.
"Lekarz może pogrzebać swoje błędy, architekt może jedynie doradzić klientowi by zasadził winorośl". Frank Lloyd Wright

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 1 lipca 2012, o 12:47

Tydzień z głowy. Mistrzostwa Europy u nas? Potrzeba więcej chęci

Jeszcze dobrze nie rozpoczęliśmy merytorycznej dyskusji nad możliwościami organizacji w Kielcach mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w 2016 roku, a już mam wrażenie, że nie wszystkim ona pasuje.

"Gazeta" zaaranżowała dyskusję na temat zorganizowania w Kielcach tej imprezy - to prawda. Nie wiem, czy to źle, czy dobrze, bo głosy dochodzą do mnie różne. Wiem natomiast, że oczekiwania, iż w stolicy polskiej piłki ręcznej powinna się odbyć część przyznanych Polsce mistrzostw Europy szczypiornistów, nie są szowinistycznym wybrykiem. Tym bardziej że upomnieliśmy się nie tylko o Kielce, ale i także silny w tej dyscyplinie Płock. Pewnie swego czasu prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nawet nie myślał, że mecze piłkarskiego Euro 2012 mogą ominąć jego miasto. Tymczasem ominęły, choć gród pod Wawelem przyjął kilka występujących w tej imprezie reprezentacji. Dobre i to, ale zabrakło kropki nad "i".

Do dyskusji zaprosiliśmy wszystkie środowiska. Nie po to, żeby nam tej kropki nad "i" zabrakło, ale po to, żeby zastanowić się, czy mamy ją w ogóle nad czym postawić. Ku wielkiej uciesze odzew był, i nadal jest, bardzo duży. Efektem m.in. opublikowanych w "Gazecie" apeli twórcy potęgi polskiej piłki ręcznej trenera Bogdana Wenty oraz prezesa Vive Targi Kielce Bertusa Servaasa była środowa debata w Radiu Kielce. Nie spodziewałem się po niej rewolucyjnych decyzji, ale wyszedłem z delikatnym niesmakiem. Przy okazji dyskusji o rozbudowie Hali Legionów przy ulicy Bocznej czy budowie nowej, dużo większej hali sportowej zaczęły się rozliczania, kto właściwie winien jest temu, że ten pierwszy obiekt wygląda tak, jak wygląda i nie służy wielu celom, którym miał służyć. Na szczęście jeden z jego architektów, Andrzej Detka, przypomniał, w jakich realiach - sportowych i nie tylko - w 2003 roku tworzono założenia tego projektu.

Dzień później ze zdumieniem przeczytałem wypowiedź prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego, który dyskusję nad warunkami przyjęcia uczestników mistrzostw Europy skwitował słowami: "Szkoda, że nasze lokalne środowisko obudziło się dopiero po fakcie. Chyba zabrakło aktywności, gdy przygotowywano ogólny projekt zgłoszenia kandydatury Polski do mistrzostw".

Zdziwiłem się, bo o staraniach o to, aby Kielce były miastem gospodarzem tej imprezy, dyskutuje się od lat, także z udziałem pana prezydenta Lubawskiego.

"Nie widzę przeszkód, żebyśmy wybudowali nową halę na 10 tysięcy miejsc. Nie można jednak tego zrobić jedynie z myślą o tej jednej imprezie. Taki obiekt musi żyć, stale gościć ważne turnieje. Dlatego potrzeba nam jeszcze lepszej piłki ręcznej, siatkówki w ekstraklasie, znów dobrej koszykówki" - to cytat prezydenta z "Gazety" z 5 lutego 2010 roku, gdy po apelu Bogdana Wenty władze polskiej piłki ręcznej zapowiedziały rozpoczęcie starań o przyznanie Polsce organizacji mistrzostw świata w 2015 roku lub mistrzostw Europy w 2016 roku.

Wypowiedź prezydenta zaskoczyła mnie, bo wierzę, że Wojciech Lubawski wcale nie jest przekonany, że jest za późno, że środowisko się spóźniło. Utwierdza mnie w tym jego poniedziałkowa wypowiedź dla "Gazety": "Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie starali się o organizację mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w 2016 roku. Nie będę teraz jednak deklarował budowy nowej hali, bo nie ma na to pieniędzy".

Nikt nie oczekuje takiej deklaracji już teraz, teraz potrzebne są chęci, dobra wola, dyskusja. Ciekawy jestem zdania marszałka województwa, pani wojewody, parlamentarzystów, radnych miasta czy województwa. Tymczasem wiem, co o tym myślą radni z Płocka, bo przeczytałem ich natychmiastowy apel do Ministerstwa Sportu i Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Nie twierdzę, że nowa hala w Kielcach jest niezbędna, nie twierdzę nawet, że mistrzostwa Europy w 2016 roku muszą być rozgrywane w Kielcach. Twierdzę tylko, że wszystkie, absolutnie wszystkie środowiska, najważniejsi ludzie w mieście i województwie muszą się wypowiedzieć, co w tej sprawie możemy zrobić. Nawet dla czystości sumienia

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... rzeba.html

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 2 lipca 2012, o 10:38

"Lekarz może pogrzebać swoje błędy, architekt może jedynie doradzić klientowi by zasadził winorośl". Frank Lloyd Wright

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 2 lipca 2012, o 11:06

Myślałem, że długo nie znajdzie się w tym mieście pomysł, który dorówna poziomem głupoty lotnisku...Tak się niestety stało.

Ciekawe po co nam ona...
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 2 lipca 2012, o 11:31

np: po to żeby mogły się odbyć w Kielcach mistrzostwa świata.
W takim przypadku przydało by się też głupie lotnisko.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 2 lipca 2012, o 12:09

A po co nam te MŚ czy ME? Może lepiej wydać 1/100 tej kwoty na porządną promocję miasta? Bo, z całym szacunkiem dla szczypiorniaka, ale nie jest on czołową dyscypliną sportu i korzyści płynące z organizacji mistrzostw będą śmieszne w porównaniu z kosztami.

Kolejnej hali Kielce nie potrzebują - VIVE ma swoją, z reguły wystarczająco dużą. Co będzie się dziać w tej nowej po mistrzostwach? Liga firm?

Mamy już stadion Korony, który generuje duże koszty, a brakuje pieniędzy na utrzymanie klubu...
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 2 lipca 2012, o 12:14

To podobne pytanie do stadionów na Euro... Sądzę, że miasta Euro 2012 mimo wszystko nie będą żałować decyzji wejścia w tę zabawę - chociaż zostaną z wielkimi pożerającymi koszty stadionami.
Dla miasta wielkości Kielc taką szansą jest Euro "ręczne". Szansą, która zdarza sie rzadko. Jeśli budowa hali wiązałaby się z pewnością, że Kielce zostaną miastem gospodarzem to jestem bardzo za. Tym bardziej, że to inicjatywa Bertusa Servaasa, który bardziej niz ktokolwiek inny w Kielcach zasługuje na zaufanie. Bo gdyby to zależało wyłącznie od ekipy W. Lubawskiego, to po 10 latach doświadczeń nie postawiłbym na powodzenie tej inwestycji złamanego grosza...
Hala Legionów od początku była nieporozumieniem - tak uważam od dawna i zresztą nieraz o tym pisałem. Taką szansę dla Kielc jak mistrzostwa Europy czy świata w piłkę ręczną można było przewidzieć już dawno i moim zdaniem grzechem byłoby z niej nie skorzystać. Jeśli taką halą zarządzałoby później Vive to też jestem w miarę spokojny o jej prosperowanie.

Przy okazji - to dobry moment, żeby sprzedać halę na Żytniej - byłoby trochę pieniędzy na wkład własny miasta.

Tekst z GW rzucający trochę więcej światła na sprawę:
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... lcach.html
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

ODPOWIEDZ