NFZ - Nowa siedziba ul. Wrzosowa

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

NFZ - Nowa siedziba ul. Wrzosowa

Post autor: Adasiek CK » 27 maja 2011, o 10:19

hey pisze:Będzie taniej? Świętokrzyski NFZ-et myśli o nowej siedzibie

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia chciałby się przeprowadzić. - Wtedy będzie taniej - przekonują urzędnicy. - Może niech pracują efektywniej - odpowiada członek sejmowej komisji zdrowia.

- Ta inwestycja pozwoliłaby nam zredukować koszty administracyjne. Problem leży w wynajmowaniu pomieszczeń w budynkach seminarium przy ul. Jana Pawła II oraz biurowcu Miteksu przy ul. Wesołej. Właśnie ze względu na bardzo duże koszty wynajmu tych pomieszczeń, centrala Narodowego Funduszu Zdrowia zleciła opracowanie analizy kosztorysowej, która ma pokazać jakie rozwiązanie będzie najtańsze - mówi Beata Szczepanek, rzeczniczka świętokrzyskiego oddziału NFZ-etu.

Centrala Funduszu zwróciła się do dyrektorów wszystkich 16 oddziałów wojewódzkich z prośbą o przygotowanie projektów planów inwestycyjnych na najbliższe lata. - Zapytaliśmy m.in. o budynki, w których teraz znajdują się siedziby oddziałów, a które nie zawsze są naszą własnością. Poruszyliśmy kwestię tego, czy w przyszłości nie można byłoby ich wykupić lub wybudować nowe siedziby. Po to, by zredukować koszty związane z najmem pomieszczeń biurowych - informuje Magdalena Stawarska z Biura Komunikacji Społecznej Centrali NFZ. I dodaje: - Celem jest m.in. scalenie lokalizacji dotychczas rozproszonych pomieszczeń na terenie miasta i zmniejszenie wysokich kosztów związanych z ich użytkowaniem, ale także lepsza funkcjonalność i dostępność ubezpieczonych do terenowego oddziału.

Największe potrzeby zgłosiło pięć oddziałów. - Świętokrzyski, mazowiecki, małopolski, lubelski oraz wielkopolski - wyjaśnia Stawarska.

Świętokrzyski oddział NFZ-etu korzysta teraz z pomieszczeń w trzech budynkach. Do niego należy siedziba przy ul. Jana Pawła II 9, a oprócz na tej samej ulicy wynajmuje pomieszczenia od Seminarium Duchownego, zaś przy Wesołej od Miteksu. - Świętokrzyski oddział NFZ argumentował swój wniosek tym, że ponosi wysokie koszty wynajmując pomieszczenia w dwóch budynkach w centrum miasta. Scalenie ich w jednym miejscu z pewnością zmniejszy wydatki - przekonuje Stawarska.

Nie wiadomo jeszcze czy w Kielcach miałby zostać zbudowany nowy biurowiec czy kupiony już istniejący. - Te kwestie są dopiero analizowane, żadne decyzje jeszcze nie zapadły - mówi Stawarska. Nieoficjalnie mówi się, że Fundusz miałby kupić działkę w dzielnicy Piaski i tam budować nową siedzibę. - Nie kupiliśmy żadnej działki, ani nie braliśmy udziały w żadnym przetargu na ten temat - odpowiada Szczepanek. - Dopóki nie ma zatwierdzonego planu inwestycyjnego, jest za wcześnie by coś mówić. Analiza jest jedynie pewnym rozpoznaniem, próbą szukania oszczędności administracyjnych - dodaje.

Pomysł wybudowania nowej siedziby dziwi posła SLD Sławomira Kopycińskiego, członka sejmowej komisji zdrowia. - To wielki skandal - mówi. I podkreśla, że w ostatnich latach budynek przy ul. Jana Pawła II przeszedł został wyremontowany, a na potrzeby urzędników zaadaptowano poddasze. - Nie widzę konieczności wybudowania kolejnej siedziby. Raczej zastanowiłby się nad efektywnością pracy osób tam zatrudnionych - podkreśla.

W świętokrzyskim oddziale NFZ-etu pracują teraz 173 osoby, dwa lata temu było ich 165, a w 2007 roku - 140. - Jeśli pani dyrektor Zofia Wilczyńska będzie w takim tempie zatrudniała pracowników, to niedługo nie zmieszczą się w budynku ZUS-u - zaznacza Kopyciński.

Pomysłem zdziwiony jest również Włodzimierz Wielgus, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach. - Zastanawiam się po co Fundusz decyduje się na nową siedzibę. Przecież minister zdrowia Ewa Kopacz otwarcie mówi, że trzeba będzie stworzyć nowe, konkurencyjne dla Funduszu instytucje - podkreśla.

angelina.kosiek@kielce.agora.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... nowej.html
===============================================
NFZ chce się budować
Angelina Kosiek

Zakupem wartej blisko 2 mln zł działki przy ul. Wrzosowej w Kielcach interesuje się świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Miałaby tam powstać nowa siedziba, bowiem urzędnicy nie mieszczą się w budynku przy ul. Jana Pawła II. - To rozpusta - ocenia poseł SLD Sławomir Kopyciński
Obrazek
Działką obok budującej się siedziby starostwa powiatowego zainteresował się NFZ
Fot. Paweł Małecki / Agencja Gaz

Chodzi o działkę przy ul. Wrzosowej, obok której nową siedzibę będzie budowało Starostwo Powiatowe w Kielcach. - W ubiegłym tygodniu dyrektor NFZ-etu Zofia Wilczyńska przysłała do nas pismo dotyczące tej działki. Była zainteresowana kupnem. My też jak najbardziej chcemy ją sprzedać, ale oczywiście najpierw zgodę muszą wyrazić radni - mówi Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miasta w Kielcach.

Fundusz jest zainteresowany działką o powierzchni 1 ha, która kosztować będzie około 2 mln zł. Beata Szczepanek, rzeczniczka świętokrzyskiego oddziału NFZ-etu, potwierdza i wyjaśnia: - Rada centrali Funduszu wyraziła zgodę i przyznała środki z planu inwestycyjnego, który jest niezależny i nie ma nic wspólnego ze środkami na leczenie oraz nie wpływa na budżet przeznaczony na finansowanie świadczeń medycznych. Pochodzi ze środków z amortyzacji.

I dodaje, że w związku z tym prowadzą "rozeznanie cenowe i lokalizacyjne". - Na razie nic nie kupiliśmy, nie uczestniczyliśmy w przetargach i w ogóle nie wiemy, czy będziemy kupować, czy może zrezygnujemy z zakupu i nie wykorzystamy przyznanych środków inwestycyjnych - podkreśla rzeczniczka.

I zaznacza, że ani w tym, ani w przyszłym roku na pewno nie rozpocznie się budowa nowej siedziby NFZ-etu.

O planach inwestycyjnych świętokrzyskiego oddziału NFZ-etu pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas tłumaczono, że Fundusz myśli o nowej, większej siedzibie, bo musi wynajmować pomieszczenia od Seminarium Duchownego i Mitexu, a to jest bardzo kosztowne.

Przypomnijmy: w ostatnich latach za kadencji Zofii Wilczyńskiej sporo wzrosło zatrudnienie w świętokrzyskim oddziale NFZ-etu. Teraz pracuje tam 175 osób, a w 2007 r. było ich 140, ale na potrzeby urzędników zaadaptowano też strych budynku przy ul. Jana Pawła II. - Ostatni remont przeprowadzany był, kiedy dyrektorem była pani Ewa Cybula, później wykonywane były jedynie jednorazowe prace zabezpieczeniowo-adaptacyjne strychu i np. w ostatnich dwóch latach nie tylko nie wkładaliśmy pieniędzy w obecną siedzibę, ale przeciwnie, np. w 2010 r. na kosztach administracyjnych zaoszczędziliśmy 800 tys. zł - wylicza Szczepanek.

- Jedyne remonty, które przeprowadzono za mojej kadencji, dotyczyły poszerzenia schodów zewnętrznych i dobudowy barierek, a także zamontowaliśmy automatyczne drzwi. Zrobiliśmy wprawdzie analizę kosztów adaptacji poddasza, ponieważ chcieliśmy przenieść urzędników z budynku seminarium i zaoszczędzić koszty. Okazało się, że wynajem będzie tańszy, w związku z tym podjęłam decyzję o przedłużeniu umowy - tłumaczy Ewa Cybula, poprzednia dyrektorka NFZ-etu.

Planami Funduszu zdziwiony jest poseł SLD Sławomir Kopyciński, członek sejmowej komisji zdrowia. - To rozpusta. Siedziba NFZ-etu przy ul. Jana Pawła II jest w pełni wystarczająca, ale po prostu tam jest przerost zatrudnienia. Jeśli były takie plany, to po co w ogóle remontowano ten obiekt? - pyta poseł.

- Jak mają pieniądze, to niech budują. Ale honorowo byłoby najpierw zapłacić za nadwykonania, mojemu szpitalowi tylko za ubiegły rok są winni 13,8 mln zł - oburza się Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, największej lecznicy w regionie.

NFZ twierdzi, że przenosiny to dobre rozwiązanie. - Naszym celem jest dalsza redukcja kosztów administracyjnych, stanowią one 0,8 proc. budżetu [roczny budżet NFZ-etu to ponad 1,7 mld zł, czyli koszty administracyjne pochłaniają około 15 mln zł - przyp. red.]. W dużym stopniu zależą od kosztów wynajmu dwóch budynków Mitexu i seminarium. Scalenie trzech obiektów w jedną siedzibę zmniejszyłoby wydatki administracyjne w znaczący sposób. Nie mówiąc o tym, że bardzo poprawiłyby się warunki przyjęć i obsługi ubezpieczonych - przekonuje Szczepanek. Dla porównania w 2006 r. koszty administracyjne wynosiły 9,7 mln zł, z czego 5,7 mln zł na wynagrodzenia (teraz pensje i nagrody dla pracowników pochłaniają ponad 9 mln zł).

Czy budowa nowej siedziby NFZ to dobra decyzja? - Nie potrafię tego ocenić. Nie znam argumentów NFZ-etu, ale zapytam, ile płacą za wynajem i czy rzeczywiście się nie mieszczą w tej siedzibie - mówi Marzena Okła-Drewnowicz, przewodnicząca PO w regionie.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce
:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,9674967.html
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 27 maja 2011, o 16:23

Urzędnicy się nie mieszczą? I z tego powodu chcą się budować? Przecież zaraz zostaną zwolnieni i znów się będą mieścić w starej siedzibie:

Obrazek
Rząd zwalnia po cichu
Mateusz Rzemek 26-05-2011, ostatnia aktualizacja 26-05-2011 02:56

„Rz" dotarła do dokumentu, który wskazuje, że już w lutym rząd miał opracowany alternatywny plan zwolnień w administracji.

Plan B został przygotowany tuż po tym, gdy prezydent skierował do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych. Na podstawie ustawy pracę miało stracić w latach 2011 – 2013 10 proc. urzędników. Wniosek prezydenta spowodował jednak wstrzymanie zwolnień.

Tym razem rząd zrezygnował z przygotowywania specjalnych przepisów i ograniczył się do zaleceń dla kierowników poszczególnych urzędów. Mieliby oni zmniejszyć zatrudnienie do poziomu z końca 2007 r. W ten sposób pracę straciłoby ponad 20 tys. osób.

Na posiedzeniu Rady Ministrów 22 lutego premier Donald Tusk zobowiązał szefów poszczególnych resortów, aby przeprowadzili cięcia do końca września tego roku.

Redukcje objęłyby, oprócz Kancelarii Premiera i ministerstw, także ZUS, KRUS, NFZ, wojskowe i rolnicze agencje oraz państwowe fundusze.

– Oficjalnie nie dostaliśmy żadnego pisma, ale po cichu usłyszeliśmy, aby zwalniać osoby w wieku emerytalnym lub nie przedłużać umów na czas określony – potwierdza nieoficjalnie urzędnik z jednego z ministerstw. – Ze zwolnieniami czekamy do wyroku TK, który zostanie ogłoszony za trzy tygodnie.

Procedury związane z redukcją zatrudnienia uruchomiły już inne instytucje.

– Ostatnio dyrektorzy oddziałów terenowych dostali polecenie zwolnienia konkretnej liczby osób, centrala wyliczyła bowiem, że w niektórych z nich jest za dużo pracowników – tłumaczy Ewa Brożek, wiceprzewodnicząca „Solidarności" w ZUS. – Pracę ma stracić ponad 600 osób. Bez czekania na rozstrzygnięcie Trybunału, czy ustawowa racjonalizacja zatrudnienia jest zgodna z konstytucją czy też nie. Ciche zwolnienia na nowych zasadach polegają na wykorzystaniu przepisów przeciwko pracownikom.

Jak mówi Zbigniew Derdziuk, prezes ZUS, są to „naturalne odejścia" związane z obowiązkiem rezygnacji z zatrudnienia przed przejściem na emeryturę lub zakończeniem umów zawartych na czas określony. Nie trzeba wtedy pytać związków zawodowych o zgodę, a pracownik, który odejdzie z pracy w urzędzie, nie ma prawa się odwołać do sądu pracy.

Minister Michał Boni, autor założeń, odmówił „Rz" komentarza w tej sprawie.

http://www.rp.pl/artykul/664044_Rzad_ch ... nikow.html

Od siebie dodam, że ten artykuł to 100% prawdy.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 8 czerwca 2011, o 11:51

PO o nowej siedzibie NFZ: Chcą budować, żeby zaoszczędzić
Angelina Kosiek

Czy świętokrzyskiemu oddziałowi Narodowego Funduszu Zdrowia potrzebna jest nowa siedziba? Przewodnicząca PO w regionie twierdzi, że tak, bo obniży to koszty administracyjne
Kielce. Siedziba świętokrzyskiego oddziału NFZ przy ul. Jana Pawła II

W ubiegłym tygodniu napisaliśmy o planach inwestycyjnych świętokrzyskiego oddziału NFZ-etu. Jest on zainteresowany zakupem wartej około 2 mln zł działki przy ul. Wrzosowej w Kielcach. Miałaby na niej powstać nowa siedziba funduszu, bo urzędnicy nie mieszczą się w zabytkowym obiekcie przy ul. Jana Pawła II 9. W ostatnich latach znacząco wzrosło zatrudnienie w świętokrzyskim oddziale, teraz pracuje tam 175 osób, a jeszcze kilka lat temu - 140. Na potrzeby urzędników, funduszu zaadaptował już poddasze w budynku przy ul. Jana Pawła II 9. Ponad tydzień temu zapytaliśmy rzeczniczkę świętokrzyskiego oddziału NFZ-etu Beatę Szczapanek jakie były koszty tej inwestycji, czekamy na odpowiedź.

Rozmowa z Marzeną Okłą-Drewnowicz*

Angelina Kosiek: Dlaczego świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia chce budować nową siedzibę?

Marzena Okła-Drewnowicz: Kontaktowałam się w tej sprawie z naszym oddziałem i centralą funduszu. Dowiedziałam się w Warszawie, że zbierali dane ze wszystkich oddziałów w sprawie kosztów eksploatacji, bo cały czas zastanawiają się, jak obniżyć wydatki. Teraz świętokrzyski oddział NFZ-etu zajmuje nie tylko swój budynek, ale musi wynajmować też pomieszczenia od Mitexu i Seminarium Duchownego. Gdyby mieli jedną siedzibę, te koszty docelowo by zminimalizowano.

Zakup działki i budowa nowej siedziby będą kosztować kilkadziesiąt milionów złotych. A może wystarczy zmniejszyć zatrudnienie, a przecież Platforma Obywatelska obiecywała nam tanie państwo.

- Rozmawiałam o tym z panią dyrektor Zofią Wilczyńską i stwierdziła, że wzrosło zatrudnienie, bo przybyły im nowe zadania.

Ale też część obowiązków im odpadła, np. promocja badań profilaktycznych cytologii i mammografii.

- Nie mam w tej chwili dokumentów, żeby rzetelnie to potwierdzić. Gdybym była populistką, to pewnie bym tak powiedziała, ale ja najpierw czekam na rzetelne dane, o które wystąpiłam. Rada centrali NFZ-etu twierdzi natomiast, że ta decyzja przyczyni się do obniżenia kosztów administracyjnych w przyszłości. Budowa nowej siedziby będzie rozłożona w czasie, więc te wydatki będą rozłożone na kilka lat. Oprócz tego, że wynajmowanie pomieszczeń generuje koszty, to przecież jeszcze poprawi się organizacja, interesanci będą mieli lepszy dostęp.

Jeśli wejdzie w życie propozycja premiera Donalda Tuska o obniżeniu o 10 proc. zatrudnienia w administracji państwowej, to budowa nowej siedziby nie będzie potrzebna. Może więc należy wstrzymać się z decyzjami o takich inwestycjach.

- Na dziś trudno mi powiedzieć, ile osób pracuje w budynkach Mitexu i Seminarium Duchownego. Jeśli rzeczywiście 10 proc. z całej załogi, no to nie ma sensu budować nowej siedziby. Zwrócę się z tym pytaniem, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Na pewno to uczynię.

*Marzena Okła-Drewnowicz jest przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... edzic.html
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 15 lipca 2011, o 20:38

Świętokrzyski NFZ planuje budowę nowej siedziby

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia rozważa budowę nowej siedziby. Dyrektor oddziału Zofia Wilczyńska rozmawiała o możliwości pozyskania działki z pracownikami kieleckiego magistratu.

Szefowa NFZ wyjaśnia, że rozważana jest możliwość budowy, bo obecnie urzędnicy funduszu pracują w trzech budynkach, co powoduje spore utrudnienia. Zapewnia, że pieniądze na ten cel na pewno nie będą pochodziły ze składek ubezpieczeniowych i nie maja nic wspólnego ze środkami przekazywanymi na leczenie. Dyrektor podkreśla, że to zupełnie inna pula środków.

Sekretarz miasta Janusz Koza informuje, że chodzi o działkę przy ulicy Popiełuszki w pobliżu nieruchomości kupionej przez starostwo. Narodowy Fundusz Zdrowia chciałby nabyć nieruchomość w trybie bezprzetargowym.

Janusz Koza dodaje, że przedstawiciele NFZ muszą dokładnie określić swoje oczekiwania. Wówczas urzędnicy ratusza będą mogli przygotować właściwą uchwałę. Na sprzedaż działki w trybie bezprzetargowym muszą zgodzić się radni.
Anna Roży
anna.rozy@radio.kielce.pl

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Swieto ... 4488c.html
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 15 lipca 2011, o 20:43

I tak rzekomo jedna z najlepszych działek w Polsce, grunt na medal zostaje zmarnowany na inwestycje z budżetówki...
pletwa

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 15 lipca 2011, o 22:52

Pisałem o tym wcześniej. Argumentem jest ciasnota spowodowana nadmiarem pracowników. Ustawa o redukcji zatrudnienia zawetowana przez prezydenta zakładała zwalnianie 10% pracowników budżetówki. I o te 10% pracowników chodzi w przypadku NFZ którzy nie mają miejsca. Inne urzędy zwalniają pomimo braku ustawy a NFZ jako święta krowa tego nie robi... Ja tego nie rozumiem.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 15 lipca 2011, o 23:29

Dokładnie tak. Nie będzie dobrze w tym kraju, dopóki będzie to Rzeczpospolita Urzędnicza. Najlepszym rozwiązaniem problemów lokalowych NFZ-u byłaby redukcja zatrudnienia, a nie budowa nowych biurowców.

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 26 lipca 2011, o 07:07

NFZ chce kupić działkę od miasta. Pilnie

Narodowy Fundusz Zdrowia oficjalnie poprosił miasto o sprzedaż działki przy ul. Popiełuszki. Tereny obok chce z kolei kupić Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.


W poniedziałek wnioskiem NFZ zajmowali się radni z komisji gospodarki komunalnej. - Mamy dylemat, bo instytucje jeszcze nie określiły precyzyjnie kwestii podziału gruntu - mówi Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji w kieleckim ratuszu. Dodaje, że NFZ chce kupić 1,2 hektara, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska pół hektara. - NFZ poprosił o pilne załatwienie sprawy, bo do końca sierpnia musi złożyć wniosek do swojej centrali o zabezpieczenie środków na ten cel - wyjaśnia dyrektor.

Radni jednak nie wydali opinii inaczej. - W czwartek przed sesją odbędzie się kolejne posiedzenie komisji i wtedy zdecydujemy - mówił Władysław Burzawa, przewodniczący komisji.

O pomyśle zakupu tej działki przez świętokrzyski oddział NFZ pisaliśmy już pod koniec maja. Wówczas rzeczniczka oddziału Beata Szczepanek twierdziła, że jeszcze daleko do finalizacji transakcji. - Na razie nic nie kupiliśmy i w ogóle nie wiemy, czy będziemy kupować - podkreślała.
Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ilnie.html

Kolejny Fundusz chce na Wrzosową. Chętni do "Gruntu na medal"

Tereny przy ul. Wrzosowej w Kielcach przyciągają kolejną instytucję. Siedzibę chce tam wybudować Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


O sprzedaży działki w sąsiedztwie powstającego budynku starostwa powiatowego decydować dziś będą kieleccy radni. Obok teren chce również kupić Narodowy Fundusz Zdrowia. To fragment nieruchomości wyróżnionej w 2007 roku w konkursie "Grunt na medal" na najlepsze tereny inwestycyjne w kraju. WFOŚiGW jest zainteresowany półhektarową działką.

- Nasza rada nadzorcza już w ubiegłym roku zgodziła się na prace przygotowawcze. Jeżeli wszystko poszłoby sprawnie, do nowego budynku moglibyśmy się wprowadzić w 2013 roku - mówi Ryszard Żołyniak, prezes WFOŚiGW. Tłumaczy, że przeprowadzka jest konieczna. - Od lat wynajmujemy pomieszczenia w prywatnych kamienicach. Jest bardzo ciasno, szczególnie, że realizujemy duże programy unijne związane z ochroną środowiska. Brakuje nam miejsce na magazynowanie akt, a gdy musimy przeprowadzić jakieś szkolenie dla beneficjentów, to wynajmujemy pomieszczenia - wylicza.

Prezes Żołyniak dodaje, że tylko w ubiegłym roku za wynajem 467 metrów kwadratowych biura zapłacono około 190 tys. zł czynszu. - W dłuższej perspektywie realizacja takiej inwestycji na pewno będzie bardziej opłacalna. Tym bardziej że ceny biur w centrum przecież nie spadną. A tu problemy są nawet z parkowaniem - mówi.
Źródło: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... runtu.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 19 lutego 2012, o 20:28

400 tysięcy złotych na projekt nowej siedziby NFZ

400 tysięcy złotych otrzymał z centrali świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace projektowe nowej siedziby NFZ- poinformowała Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału.
Budynek powstanie na działce, którą Fundusz, za dwa miliony złotych odkupił w ubiegłym roku od miasta. Chodzi o nieruchomość przy ul. księdza Jerzego Popiełuszki. Budowa rozpocznie się najwcześniej za dwa lata.
Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ma także otrzymać pieniądze na wymianę serwerów i oprogramowania komputerowego. Chodzi o dostosowanie do nowego systemu informatycznego w służbie zdrowia.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,400-ty ... 62852.html

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 19 lutego 2012, o 20:30

Ciekawe czy łaskawie ogłoszą konkurs...

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 20 lutego 2012, o 10:01

Już widzę jak ogłosili konkurs...
Obym się mylił.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 22 lutego 2012, o 09:59

Konkurs? Nie będzie żadnego konkursu. Trzeba komisję konkursową powołać. To muszą być specjaliści, a im się płaci. Będzie przetarg nieograniczony z jednym krtyterium.
Niestety. :cry:
Jeżpir

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 22 lutego 2012, o 11:00

Na pewno będzie kryterium ceny, bo NFZ (podobnie jak ZUS) jest wyczulony na zarzut "budowania pałaców". Więc będzie tanio i przaśnie.

Mnie natomiast zastanawia, dlaczego miasto dopuściło, żeby NFZ się budował akurat w takim miejscu. Zwróćcie uwagę, jak się to kłóci z ul. Armii Ludowej - buduje się ulicę z buspasami i pętlą, która wymusza omijanie przez autobusy Wrzosowej, a równocześnie przy Wrzosowej lokuje się kolejne instytucje.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 22 lutego 2012, o 11:52

Bo urbanisci w tym miescie nie maja nic do powiedzenia, a radni zezwalajacy na bezprzetargowa sprzedaz nie maja pojecia, ze robia zle.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11641
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 20 października 2012, o 00:32

Trwa postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na opracowanie i wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę budynku biurowego na działce nr 1492/7 przy ul. Wrzosowej w Kielcach.

Koncepcja urbanistyczno – architektoniczna przygotowana przez B&B ARCH STUDIO autorską pracownię architektury Alicji Bojarowicz (skład zespołu arch. Alicja BOJAROWICZ, arch. Marcin KAMIŃSKI, arch. Bartosz BOJAROWICZ)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ