Budar - biurowiec al. IX Wieków Kielc / M. Pelca

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 5 listopada 2012, o 20:41

panGargamel pisze:A tak w ogole... to nie wiem po co tak kombinowac z tymi roznymi wykuszami... Nie prosciej zrobic cos na wzor tych projektow, ktore wstawilem powyzej?
Oczywiście, że tamte projekty lepsze.
Ludzie uważają, że jeśli coś posiada prostą formę, to znaczy że projektant się nie wysilił przy projektowaniu.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 6 listopada 2012, o 17:50

Temu projektowi brakuje tylko spadzistego dachu :P :lol:

Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 6 listopada 2012, o 18:00

AR pisze:
panGargamel pisze:A tak w ogole... to nie wiem po co tak kombinowac z tymi roznymi wykuszami... Nie prosciej zrobic cos na wzor tych projektow, ktore wstawilem powyzej?
Oczywiście, że tamte projekty lepsze.
Ludzie uważają, że jeśli coś posiada prostą formę, to znaczy że projektant się nie wysilił przy projektowaniu.
Oj niestety chyba cos w tym jest...
Na przyklad tu inwestor musial miec poczucie dobrze wykonanej pracy gdy placil zatrudnionemu przez siebie architektowi! (ktory z kolei tak sie wysilil, ze chyba dotarl do jakis nowych stanow swiadomosci):

Obrazek

:twisted:
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 6 listopada 2012, o 22:46

Budynek TVP zaprojektował Czesław Bielecki, który zresztą kandydował nawet na prezydenta stolicy. Z tego co pamiętam, ten budynek ma przypominać rozwijającą się rolkę taśmy filmowej. Twórca tego budynku jest partnerem życiowym scenarzystki I. Łepkowskiej, więc ja tu widzę wyjątkowe decorum, gdzie forma zewnętrzna budynku pasuje do kiczu tworzonego wewnątrz, a odpowiedzialność artystyczną za to wszystko ponosi jedna para konkubentów.

Zresztą twórca budynku TVP mieszka w dosłownym zamku Gargamela, więc moim zdaniem i tak się bardzo wysilił przy projektowaniu tego cuda, bo w jego guście pewnie by była jakaś wiejska chata na sterydach.

Należy natomiast docenić, że budynek świetnie wpasowuje się w otoczenie. Zawsze sobie wyobrażałem, że powinni organizować tam jakieś rekonstrukcje historyczne bitew morskich pomiędzy tym okrętem TVP (w środku budynku widać szary dziób wyłaniający się spośród fal szkła), a znajdującym się przecznicę dalej okrętem Zeptera. Takie warszawskie "Treasure Island".

Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 7 listopada 2012, o 10:23

tak... kojarze Czesia.... Bog jednak czuwal nad Warszawa w czasie ostatnich wyborow. Mysle, ze gdyby wygral, napewno chcialby po sobie cos wiecej zostawic niz powyzsze dzielo i nie oparł by sie pokusie aby zaprojektowac (czytaj: zmasakrowac) wygony wokol PKIN-u :)

A co do domu to wypraszam sobie... to jakas wtorna kopia! :) ale powaznie... ten dom, z przymrozeniem oka jeszcze ujdzie jako jakis park rozrywki, czy cos. Jednak budynek TVP jest jakos tam wyjatkowy i ustawia nowa poprzeczke dla naszych rodzimych "tworczych" architektow!

A Zepter tez mocny, nie znalem tego dziela... autor przypadkiem nie ten sam? :twisted:
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 14 grudnia 2012, o 20:48

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 14 grudnia 2012, o 21:58

dla mnie porażka :evil:
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 14 grudnia 2012, o 23:01

Roznie moze byc, ale przy nieostrożnym operowaniu materialami elewacyjnymi i szklem spokojnie moga z tego wyjsc szalone lata 90-te.
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 14 grudnia 2012, o 23:19

nie wiem co Wy tu na tym forum macie z tymi materiałami i wykończeniem... za bardzo je fetyszyzujecie. jak coś jest kupą i zostanie obsypane złotem i diamentami to dalej to będzie stolec tyle że pokryty drogocennym kruszcem.
ja rozumiem że stal, drewno, granit, marmur, etc. mogą być i są fajne ale dużo większe wrażenie na mnie robi kiedy ktoś z niczego robi coś. bo kiedy projekt jest słaby a całym jego atutem ma być to że elewacja kosztuje drugie tyle co sam budynek to ja dziękuje za taka architekture.
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 14 grudnia 2012, o 23:54

A ja ubolewam nad tym, dlaczego nie można go było wyrównać wysokością do Becherów. No chyba, że ta wizualka jakaś koślawa.
Projekt jest kiepski i nawet przeszklona winda tego nie zrekompensuje.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Chyba pozostaje nam pomarzyć o takiej architekturze :cry:
panGargamel pisze: Obrazek.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 15 grudnia 2012, o 09:45

Kupa a nie budynek.
Jak można wymyślić takiego paszkwila...
O zwykłym nowoczesnym, prostym budynku możemy właśnie pomarzyć.
Ciągle rządzi wiejski styl, a ludziom to się właśnie podoba - im coś bardziej skomplikowane i wydumane, tym bardziej widać że autor projektu pracował nad tym.
Jakże to tak zapłacić za projekt składajacy się z prostokątów?!
Bzdura...
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

lukaszek92
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011, o 13:54
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: lukaszek92 » 15 grudnia 2012, o 15:03

niestety ktos przy robieniu tego projektu mial niezło s....e i nie myslal o stworzeniu czego ladnego
Tylko kielce.

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 17 grudnia 2012, o 15:16

Kaszana i tyle, w dodatku za niski. Znów odblaskowe listewki, kolorowe szkło, może jakiś neonik...

T A N D E T A

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 18 grudnia 2012, o 14:42

Co się buduje. Kolejny biurowiec stanie w centrum Kielc

Obrazek

Tak wyglądał będzie budynek usługowo-mieszkalny "Aqua", który za dwa lata stanie u zbiegu ulic Pelca (przedłużenie Nowego Światu) i IX Wieków Kielc. - Wyróżni go panoramiczna przeszklona winda oraz gra świateł na elewacji - zachwala autor projektu.

Na parterze mają być sklepy, a na pozostałych piętrach lokale biurowe i usługowe. - W kameralnej części zaprojektowano też mieszkania oraz pomieszczenia gospodarcze - opowiada Monika Stojek-Rybak, autor projektu i inwestor zastępczy z firmy "Centrum". Tłumaczy, że mieszkania będą niewielkie. - Ale będzie je można ze sobą łączyć - mówi Stojek-Rybak.

W podziemnym parkingu będzie 38 stanowisk. - Część tradycyjnych, a część z platformami parkingowymi, by auta mogły parkować jedno nad drugim - tłumaczy projektantka. Inwestorem jest firma Budar ze Smykowa. Budowa ma się rozpocząć w marcu 2013 roku i potrwać dwa lat.

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... ntrum.html

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 18 grudnia 2012, o 15:34

To taka architektura lat 90-tych, która u nas niestety przetrwa dłużej niz 15-20 lat.

ODPOWIEDZ