Kolporter - ul. Mielczarskiego 123

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 lutego 2008, o 15:44

msz1 pisze:Te ceglane budynki to były kiedyś stajnie? Ja pamiętam jak nie tak dawno temu znajdowały się tam warsztaty i hale do produkcji konstrukcji stalowych nieistniejącego już dziś zakładu prefabrykacji Prestal.
Szukam jeszcze potwierdzenia w jakichś źródłach, ale na 90% tak.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 26 lutego 2008, o 20:09

Podobno cały ten teren był koszarami wojsk carskich, budynki na terenie MAC Edukacja (bok dworca busików) oraz mieszkalny przy Grochowej to pozostałości. Podobnie jak budynki Spółdzielni Rolniczej wzdłuż granicy działki Kolportera.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 lutego 2008, o 23:43

Obrazek Obrazek Obrazek
Kuba opisze, a potem ktorys moderator wydzieli ladnie temat o rewitalizacji Czarnowa.

Awatar użytkownika
koubah
Posty: 121
Rejestracja: 6 września 2006, o 22:39
Lokalizacja: Kielce

Post autor: koubah » 27 lutego 2008, o 00:24

dlugo nie bylo takie zamieszania na forum. Jakas ozywcza moc postow ToMike'a pouyszyla mnie na tyle, ze poprosilem Autora zeby umiescil obrazki z mojego dyplomu bo dotyczy bezposrednio tego tematu. Mam nadzieje, ze wniesie wiele do dyskusji. Juz w dziale "ogolne" zostaly opublikowane obrazki z innej czesci pracy. Teraz czas na czesc urbanistyczna. Propozycja jest taka, aby schowac tory pod ziemia na odcinku od Grunwaldziej po 1 maja i odzyskac teren. Dosyc smiale zalozenie sprawilo mi troszke problemow, bo jak tu znalezc funkcje miejskie, metropolitalne, aby nie ciachac kolejnych kwartalow zabudowy mieszkaniowej i nie powtarzac funkcji ktore juz znalazly swoje miejsce. Jeden z obrazkow jest podpisany co powinno rozjasnic sytuacje.
Niestety na takie szeroko zakrojone dzialania jest juz za pozno, zamiast miasta bedziemy mieli wezel na wezle i zero przestrzeni dla mieszkancow, a szkoda, bo centrum powinno byc jednak dla ludzi przede wszystkim. Moze gdyby dyskusja na ten temat odbyla sie na forum publicznym 2 -3 lata wstecz cos mogloby z tego wyniknac. Wiec praca juz wiem na pewno pozostanie nierealna dywagacja na temat rozwoju przestrzennego tej czesci miasta. A zatem milego ogladania.
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2008, o 00:49 przez koubah, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Charon
Posty: 205
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 02:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Charon » 27 lutego 2008, o 00:48

koubah pisze:... poprosilem Autora zeby umiescil obrazki z mojego dyplomu ...
właśnie miałem pytać co to za studenckie opracowanie ... no to już wiem :)

petermks
Posty: 68
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:54

Post autor: petermks » 27 lutego 2008, o 06:50

Żeby Władcy Naszego Miasta z Panem prezydentem choc w połowie martwili się o jego rozwój tak jak obecni na tym forum....Smutne jest to że w Naszym mieście od zakończenia( kwestia gustu) budowy stadionu tak naprawdę nic ciekawego się nie dzieje. Wszystkie powazne inwestycje przesuwane sa z roku na rok a w centrum straszą coraz to nowe jednopietrowce. Pan Prezydent raz na kwartał wyskoczy z jakimś cudownym pomysłem , troche sie o Nim mówi i pisze a potem cisza...... no i kolejny super pomysł ( oczywiście na papierze) . Potrzebujemy jako miasto zmian i to szybkich , ale niestety obecni włodarze to grupa która chce sobie spokojnie przeczekac na stołkach a nie ludzie którzy zmienią wizerunek miasta.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 27 lutego 2008, o 12:59

koubah pisze:Niestety na takie szeroko zakrojone dzialania jest juz za pozno, zamiast miasta bedziemy mieli wezel na wezle i zero przestrzeni dla mieszkancow, a szkoda, bo centrum powinno byc jednak dla ludzi przede wszystkim.
Nie będę podważał Twojej wiedzy bo bardzo Cię za nią cenię, ale mam pewne obiekcje co do tego co napisałeś. Przyznasz, że centra polskich miast są dosyć specyficzne jak na warunki europejskie. Dominuje w nich nie tylko stara zabudowa, a i przetaczają się przez nie duże ilości samochodów z innych dzielnic. Dzielnice centralne pełnią w Polsce bardzo ważne funkcje komunikacyjne. Rozumiem, że chodzi Ci o zorganizowanie centrum jak np. w Rzymie, gdzie na próżno szukać w ścisłym centrum jakiegokolwiek skrzyżowania wielopoziomowego - wszystko jest tam w ładzie i porządku. Wyobrażasz sobie taką sytuację w centrum Kielc? Wydaje mi się, że niezbędne byłoby do tego wycofanie (np. za pomocą opłat) ruchu kołowego z centrum i, co za tym idzie, bardzo kosztowne rozwiązania komunikacyjne w satelickich rejonach miasta, na co z wiadomych powodów Kielce nie mogą sobie pozwolić. Inaczej utknęlibyśmy w korkach :roll:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Wizard » 27 lutego 2008, o 15:08

Osobiście uważam, że potrzebna jest obwodnica bo:
- żeby przejechać przez Kielce od Łodzi w stronę Tarnowa, Lublina trzeba przejechać przez całe miasto,
- żeby przejechać od strony Krakowa do Lublina, też trzeba wjechać do miasta, a tymi drogami przejeżdża naprawdę dużo samochodów, TIRów przede wszystkim...
Every dream has a price

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 27 lutego 2008, o 16:20

A propos węzłów itp. - jestem nieco zaniepokojony ikonką jaką wybrał sobie ostatnio MeehoweCK :P
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 27 lutego 2008, o 18:14

RZ pisze:A propos węzłów itp. - jestem nieco zaniepokojony ikonką jaką wybrał sobie ostatnio MeehoweCK :P
spokojnie RZ :) to nie jest żadna wizualizacja z kieleckich planów :P To tylko skrzyżowanie autostrad miejskich 105 i 110 w Los Angeles, które z satelity wygląda :arrow: tak. Nie sądzę, by kiedykolwiek w Kielcach powstał podobny potwór :D
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2008, o 22:57 przez MeehoweCK, łącznie zmieniany 1 raz.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 27 lutego 2008, o 18:56

koubah pisze:dlugo nie bylo takie zamieszania na forum. Jakas ozywcza moc postow ToMike'a pouyszyla mnie na tyle, ze poprosilem Autora zeby umiescil obrazki z mojego dyplomu bo dotyczy bezposrednio tego tematu. Mam nadzieje, ze wniesie wiele do dyskusji.
Myślę, że nie ma się co poddawać, wprawdzie nie odkręcimy pewnych rzeczy, ale uważam, że kwestię Nowego Centrum można jeszcze nieźle rozwiązać, dając możliwość przesunięcia środką cięzkości z Sienkiewicza/Paderewskiego, na, co najmniej koniec Sienikiewicza, z możliwością rozwinięcią okolic Mielczarskiego (majonez!!!!). Mieszkaniówki nie można lokalizować w pierwszej linii od torów, więc musi powstać bufor w postaci biur, handlu, czy czegokolwiek innego. Mieszane funkcje zawsze są dla tkanki miejskiej najzdrowsze, bo nie powodują wymierania całych kwartałów po 18:00 (vide Służewiec Fabryczny w W-wie, lub, jak kto woli Mokotow Business Park), ani pustyni z 1.000 mieszkań bez infrastruktury. Obecnie tak się dzieje właście na Służewcu Fabrycznym w W-wie, Miasto zachęca do budowania w typowo biurowych lokalizacjach mieszkań, by nieco ożywić cały kwartał. I słusznie. Druga strona torów ma potencjał, Majonez, MAC, Elektromax, Kolporter i MPEC to prawie 20 ha, czyli jakieś, lekko licząc, 300.000 - 400.000 m2 powierzchni użytkowej, to prawie 7000 mieszkań (siedem tysięcy) lub innych powierzchni. A do tego dołożyłbym obszary wzdłuż Nowożelaznej/Zagnańskiej, slumsy, których musimy się wstydzić w XXI w. Tam też jest drugie tyle, a mówimy o centrum miasta!

Awatar użytkownika
koubah
Posty: 121
Rejestracja: 6 września 2006, o 22:39
Lokalizacja: Kielce

Post autor: koubah » 27 lutego 2008, o 23:55

nie wycofuje sie z tego, zreszta rozmowaialismy juz nie raz na ten temat, chcialbym tylko zeby przy przestepowaniu do tego typu prac byla dyskusja na ten tematm ogolna, moze uwienczona konkursem urbanistycznym itd. Tak sie powinno traktowac newralgiczne czesci miasta.
Jestem przeciwnikiem tworzeniem takich "terenochlonnych" rozwiazan w Centrum. Rozumiem fakt, ze zdecydowano sie wlasciwie dokonczyc dawno juz ujete w planach inwestycje, ale skala tych wezlow mnie przeraza. Takie tereny w centrum sie poprostu beda marnowac. Zamiast usprawnic komunkacje ulica Jagiellonska, sprobowac przedluzyc ja do Lodzkiej i Tarnowskiej tak Aby powstal drugi Ring obwodnicy, to urzednicy serwuja nam trase przez centrum jak Opolska w Krakowie. Z checia bym pobieral oplaty za wjazd do centrum pod warunkiem ze bedzie doskonala komunikacja miejska, sciezki i parkingi rowerowe, wiec i alternatywa dla transportu indywidualnego.
Co do okolic ulicy Mielczarskiego i torow. Ten teren ma ogromny potencjal, oczywiscie ze sama mieszkaniowka jest szkodliwa dla miasta, podobnie jak same biura same muzea. Miasto to nie jest twor homogeniczny, wiec co celu i sposobu rozbudowy zgadzam sie w calej rozciaglosci z ToMike'm

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 28 lutego 2008, o 09:29

Słuchajcie, a może powinni nas zatrudnić do konsultowania planów zagospodarowania? Ostatnio rozmawiałem z kilkoma deweloperami i doszliśmy do wniosku, że w Urzędzi trzeba zatrudnić profesjonalnego Architekta Miasta, z wizją, misją i jajami, a my, deweloperzy, zrobimy zrzutkę na jego pensję :lol: Nie ma się co wymądrzać w krytyce i próbować robić drugi Paryż z Kielc, ale jest tu na forum spora grupa ludzi, która mogłaby być źródłem całkiem zgrabnych pomysłów urbanistycznych.

maju
Posty: 205
Rejestracja: 10 stycznia 2006, o 18:08
Lokalizacja: Kielce-KSM,Warszawa-StaraPraga
Kontakt:

może małymi kroczkami..

Post autor: maju » 29 lutego 2008, o 03:13

... na początku niech sie znajdzie osoba, która będzie referowała Prezydentowi przebieg dyskusji na forum - taki rzecznik prasowo-forumowy ;)) Mam cichą nadzieję ,że ktoś z górnych władz miasta przynajmniej czyta raz na jakiś czas to forum....

Awatar użytkownika
T0MIKE
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1375
Rejestracja: 25 marca 2007, o 19:35
Lokalizacja: ni stąd ni z owąd
Kontakt:

Post autor: T0MIKE » 29 lutego 2008, o 09:08

Tak, ale Prezydent musi chcieć uznać nasze racje, dlatego pisałem o lobbingu, nie tylko u Prezydenta, ale i wśród radnych. Ja się tutaj czuję raczej wyautowany z uwagi na potencjalny konflikt interesów. Choć pewnie jednak więkoszść z nas, bezpośrednio lub pośrednio jest związana w jakiś sposób z biznesem. Ale to dobry sposób. Forma komentarzy niektórych forumowiczów jest tak udana i celna, a jednoczeście bardzo profesjonalna, że ja jestem zszokowany. Fora kojarzą się raczej z gówniarzerią i pieniactwem, a tu, proszę... Popieram wniosek o ustanowienie rzecznika, będę wspierał merytorycznie, jeśli będzie wola.

ODPOWIEDZ