Nalepa Capital Trust/Rank Progress - Centrum S7/S74

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 1 czerwca 2011, o 07:33

MadMike pisze:Wystarczy, że jest to lokalizacja u skrzyżowania dwóch dróg o znaczeniu krajowym tuż przy granicy wojewódzkiego miasta... To wymarzone miejsce... Do tego pewnie doszły problemy z inwestycją w Radomiu... To wystarczy, by wszystkie inne nawet najbardziej optymistyczne dane zeszły na drugi plan.
MadMike, nie siej defetyzmu :P Oczywiście skrzyżowanie S7 i S74 jest nie bez znaczenia, ale jestem przekonany, że czynnik przesądzający w takich sprawach to catchment i siła nabywcza potencjalnych klientów. Przy skrzyżowaniu np. S19 i A2 takie centrum nie miałoby racji bytu, nie uważasz?

Awatar użytkownika
kolo
Posty: 43
Rejestracja: 11 marca 2008, o 17:50

Post autor: kolo » 1 czerwca 2011, o 09:38

35 tys. m. kw to tak idealnie pod IKEA. Sama powierzchnia zdradza tą inwestycję, mają swoje sklepy o pow. ~33tys. I to w pierwszym etapie :)
sklep meblowy o powierzchni ponad 6 tys. m kw.
- tu celuje w Agata Meble.

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 1 czerwca 2011, o 12:32

maciej pisze: MadMike, nie siej defetyzmu :P Oczywiście skrzyżowanie S7 i S74 jest nie bez znaczenia, ale jestem przekonany, że czynnik przesądzający w takich sprawach to catchment i siła nabywcza potencjalnych klientów. Przy skrzyżowaniu np. S19 i A2 takie centrum nie miałoby racji bytu, nie uważasz?
Dlatego też wspomniałem o tym małym szczególe, że tuż przy skrzyżowaniu S7/S74 leży 200-tysięczna stolica regionu :wink: Czego o skrzyżowaniu S19/A2 nie można powiedzieć.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 3 czerwca 2011, o 20:34

Rank Progress: 16 centrów za 2,2 mld zł do końca 2014 roku

Centra makroregionalne w Kielcach i Warszawie wzbudziły największe zainteresowanie podczas zakończonego I Forum Rank Progress. Spółka zaprezentowała 13 nowych projektów oraz 3 realizowane. Do 2014 roku zamierza zainwestować 2,2 mld złotych. Zgodnie ze strategią, wszystkie obiekty powstaną w małych i średnich miastach. Spółka chce w ten sposób umocnić pozycję i zyskać przewagę konkurencyjną na rynkach lokalnych.

Na I Forum Rank Progress spotkali się przedstawiciele kilkudziesięciu sieci, a wśród nich między innymi Tesco, Empik, LPP, Douglas, Takko, Deichmann, Jeronimo Martins, C&A, H&M, Pepco, OBI, Leroy Merlin, Praktiker, NG2, Komfort, Castorama, Real, Amrest, Rossmann, McDonald’s Polska. Podczas dwóch dni prezentacji oraz roboczych spotkań rozmawiano o nowych planowanych przez Rank Progress centrach.

"W takiej formule spotkaliśmy się z naszymi partnerami po raz pierwszy i już dzisiaj mogę zadeklarować, że będziemy kontynuować ten rodzaj dialogu" - podkreśla Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress SA.

Spośród 16 inwestycji, planowanych w latach 2011 - 2014, w budowie są już trzy - w Kaliszu, Krośnie i Świdnicy. Na etapie zaawansowanych przygotowań znajdują się inwestycje w Skarżysku-Kamiennej, Chojnicach, Grudziądzu, Jarosławiu, Olsztynie, Opolu - Turawie, Kielcach i w Duchnowie pod Warszawą. Deweloper zaplanował też projekty w Jaworznie, Nowym Targu, Bełchatowie, Tychach oraz Zawierciu. Wszystkie obiekty zlokalizowane będą w małych i średnich miastach lub na obrzeżach miast, przy głównych szlakach komunikacyjnych danego regionu. Jest to zgodne ze strategią Rank Progress, która zakłada, iż rynki lokalne to najbardziej atrakcyjny obszar rozwoju projektów komercyjnych.

"Inwestycje planowane w mniejszych miastach cieszą się dużym zainteresowaniem większości działających w Polsce globalnych i krajowych operatorów. Potwierdziło to I Forum Rank Progress. Operatorzy przyznali nam, że ustalając wspólnie nasze projekty mamy gwarancję dobrej lokalizacji i komercjalizacji na odpowiednim poziomie. Nasze plany inwestycyjne są więc ambitne, ale realne, o czym świadczy także status zaawansowania poszczególnych inwestycji. Nowe projekty pozwolą nam zwiększyć przewagę konkurencyjną na rynkach lokalnych oraz poszerzyć zasięg geograficzny działalności. Oczekujemy, że inwestycje te wpłyną na wzrost wartości rynkowej spółki oraz przyniosą wysoki stopień zwrotu. Przyszłe centra handlowe będą też stanowić stałe i bezpieczne źródło naszych przychodów" - zapowiada Jan Mroczka.

Największym zainteresowaniem cieszyły się dwa duże projekty dotyczące centrów makroregionalnych w Kielcach (116 000 mkw. powierzchni całkowitej) oraz Duchnowie pod Warszawą (69 600 mkw. powierzchni całkowitej).

"Podczas Forum przeprowadziliśmy także bardzo konkretne rozmowy dotyczące lokalizacji salonów w centrach, które już realizujemy (Krosno) lub mamy w najbliższych planach (Skarżysko-Kamienna i Chojnice). Mamy wstępnie złożone deklaracje podpisania umów najmu. Jeden z wiodących operatorów spożywczych jest bardzo poważnie zainteresowany partnerską umową z Rank Progress obejmującą wynajem powierzchni we wszystkich realizowanych przez nas centrach. To pokazuje, że takie spotkania przynoszą obu stronom wymierne korzyści" - podkreśla Piotr Kowalski, Dyrektor ds. Komercjalizacji Rank Progress SA.

Rank Progress zamierza przeznaczyć na wszystkie inwestycje, planowane do końca 2014 roku, ok. 2,2 mld zł. Projekty mają być sfinansowane ze środków własnych spółki lub w oparciu o kapitał zewnętrzny.

"Wybór finansowania będzie zależał od aktualnej sytuacji na rynku finansowym oraz inwestycyjnym. Finansowaniem naszych projektów bardzo zainteresowane są banki oraz fundusze inwestycyjne, których przedstawiciele byli na naszym Forum. Nie wykluczamy jednak emisji obligacji lub akcji, jeśli cena akcji na giełdzie będzie atrakcyjna. Kapitał na inwestycje możemy również pozyskać od docelowego inwestora lub ze sprzedaży naszych centrów handlowych" - wyjaśnia Mariusz Kaczmarek, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy Rank Progress SA.

W ostatnim czasie Grupa Kapitałowa Rank Progress SA wystawiła na sprzedaż kaliską Galerię Tęcza. W maju br., za 149 mln zł netto, sprzedała funduszowi Blackstone Real Estate Galerię Twierdza I oraz Park Handlowy Twierdza II w Kłodzku. Zysk Grupy Kapitałowej z transakcji wyniósł 48 mln zł.

W kwietniu natomiast, z tym samym inwestorem, spółka podpisała przedwstępną umowę sprzedaży zamojskiej Galerii Twierdza. Transakcja ta ma zostać sfinalizowana do końca lipca br., a jej zakładana wartość to ok. 190 mln zł netto. Jeśli Amerykanie zakupią obiekty w Kaliszu i Zamościu w cenie ustalonej w umowach przedwstępnych, Grupa Kapitałowa Rank Progress zyska na transakcji nawet 140 mln zł.

"Bez względu na źródło finansowania, wierzymy w powodzenie naszych inwestycji i ich atrakcyjność zarówno dla najemców, jak i potencjalnych inwestorów. Jesteśmy przekonani, że utrzymamy silny trend wzrostowy, który odnotowujemy obecnie. Dotyczy on nie tylko naszych aktywów i kapitału własnego, ale również wyników finansowych. W 2010 roku zarobiliśmy 91 mln zł, czyli o 4 mln zł więcej, niż zakładała prognoza, a w pierwszym kwartale tego roku wykonaliśmy już 26% prognozy na rok 2011" - mówi Jan Mroczka.

W I kwartale 2011 r. Grupa Kapitałowa Rank Progress SA wypracowała zysk netto na poziomie 34,61 mln zł, wobec straty blisko 6,5 mln zł w analogicznym kwartale 2010 r. Aktywa zwiększyły się do kwoty 954 mln zł i były większe o 50% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej wyniosły 14,53 mln zł, co oznacza wzrost o 11% w odniesieniu do I kwartału 2010.

Na 2011 r. spółka prognozuje zysk na poziomie blisko 133 mln zł.

Źródło: Rank Progress
:arrow: http://www.topbiura.pl/33,735,Podglad-aktualnosci.html
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 289
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Krzysiek Kielce » 6 czerwca 2011, o 13:09

Leroy Merlin i galeria handlowa. Gigant pod Kielcami!
Leroy Merlin będzie miał 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, parking przyjmie na raz ponad 7 tysięcy samochodów. Do tego dochodzi potężny sklep meblowy o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych oraz galeria handlowa, jaka zajmie 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Tak będzie wyglądało potężne Centrum Makroregionalne przy krajowej drodze S-7 pod Kielcami.
Coraz więcej wiadomo o wyglądzie i koncepcji Makroregionalnego Centrum Handlowego, jakie pod Kielcami zacznie budować giełdowy deweloper spółka Rank Progress z Legnicy wraz z firmą Nalepa Capital Trust. Kilka dni odbyła się prezentacja planowanych przez Rank Progress Inwestycji w całej Polsce i właśnie na tym spotkaniu zaprezentowano plany kieleckiego centrum, które wśród wszystkich zaprezentowanych projektów cieszyło się niemal największym zainteresowaniem.
Rzeczone spotkanie nosiło oficjalną nazwę I Forum Rank Progress, a przyjechali na nie przedstawiciele kilkudziesięciu największych sieci handlowych w Polsce, a wśród nich między innymi:
Tesco, Empik, Takko, Deichmann, Jeronimo Martins,C&A,H&M,Pepco,OBI, Leroy Merlin,Praktiker,NG2,Komfort, Castorama, Real, Amrest, Rossmann, Mc Donald’s Polska.
Podczas dwóch dni prezentacji oraz roboczych spotkań rozmawiano o nowych planowanych przez Rank Progresss centrach oraz prezentowano ich koncepcję.
- Największym zainteresowaniem cieszyły się istotnie Kielce oraz Centrum Makroregionalne w Duchnowie pod Warszawą – przyznaje rzecznik prasowy spółki Rank Progress, Halina Wyborska.
Centrum pod Kielcami będzie największym projektem inwestycyjnym w całej historii spółki Rank Progress. Przewidziano tutaj aż 116 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, z czego 40 tysięcy zajmie sama galeria handlowa. 18 tysięcy metrów przewidziano dla kolejnego sklepu typu dom i ogród w naszym regionie, czyli marki Leroy Merlin. 6 100 metrów zajmie sklep z meblami, chociaż nie wiadomo jeszcze, do jakiej sieci będzie należał. 4750 metrów zajmie sklep sportowy. Przewidziano też parking dla uwaga 7 600 aut. Kolejne 19 tysięcy metrów zajmie tak zwany Retail Park, czyli powierzchnia biurowo – magazynowa pod wynajem.
- To będzie potężna inwestycja. Przewidujemy, że docelowo znajdzie tu pracę 3 tysiące osób – dodaje dyrektor Wyborska. Przypomnijmy, że I etap tej inwestycji rozpocznie się jeszcze w tym rok, a cały projekt zakończy w 2014 roku.
źródło : http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 60040.html

lukaszek92
Posty: 104
Rejestracja: 24 maja 2011, o 13:54
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: lukaszek92 » 6 czerwca 2011, o 13:34

Powstaja drugie janki jak pod Warszawa. :D
Tylko kielce.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 6 czerwca 2011, o 13:35

Mnie jedno zastanawia. 7600 miejsc parkingowych? Przecież to olbrzymia liczba. Powierzchnia parkingów większa od obiektów handlowych.
pletwa

maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 6 czerwca 2011, o 13:56

A mnie zastanawia kto będzie tam kupował :D Że im się to opłaca. Ale dobrze bardzo dobrze konkurencja wytnie najsłabszych i zostaną sami giganci. I proszę nie atakować :D stwierdzam tylko fakty. Ale to chyba dobrze świadczy o naszym mieście coprawda 200tyś. ale widocznie na tyle bogatym że każdy dostanie coś z tego torciku. Co do tego sklepu z meblami to ma być w końcu ta Ikea czy nie bo byłoby super jakby się zdecydowali. To sklep w którym za śmieszne pieniądze można sobie kupić wiele fajnych rzeczy.

Awatar użytkownika
kamilkw
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1458
Rejestracja: 25 czerwca 2007, o 09:48
Lokalizacja: Morawica/Kielce

Post autor: kamilkw » 6 czerwca 2011, o 14:01

Chętni się znajdą. Idź do pierwszego lepszego hipermarketu. I zobacz ile tam jest ludzi. A w weekend nawet nie ma gdzie zaparkować. Daleko do nasycenia rynku.
pletwa

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 6 czerwca 2011, o 14:54

maklog pisze:A mnie zastanawia kto będzie tam kupował :D Że im się to opłaca. Ale dobrze bardzo dobrze konkurencja wytnie najsłabszych i zostaną sami giganci.
To nie do końca tak działa. Pewna ilość sklepów osiedlowych zawsze zostanie, niezależnie od tego ile będzie hipermarketów.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3000
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10
Lokalizacja: Mokotów

Post autor: Grzegorz » 6 czerwca 2011, o 16:55

Wątpię, żeby to był kompleks głównie dla mieszkańców Kielc i okolic. Myślę, że przede wszystkim nastawiają się na kierowców podróżujących "siódemką", która nie zapominajmy łączy Trójmiasto z Rabką, czyli morze z górami a na odcinku Warszawa - Kraków natężenie ruchu jest ogromne a będzie jeszcze większe jeżeli ta droga stanie się drogą ekspresową na całej swojej długości. Do tego dochodzi przyszła droga ekspresowa S74 i sukces gwarantowany. Wątpię, żeby to centrum było konkurencją dla jakiegokolwiek sklepu znajdującego się obecnie w Kielcach - no może oprócz centrum meblowego DEK, jeżeli powstałaby IKEA, choć to jednak w sumie inny rodzaj sklepów.
Leroy Merlin raczej nie będzie atrakcją dla kielczan ani konkurencją dla innych marketów budowlanych, bo powiedzmy sobie szczerze - komu się będzie chciało jechać tak daleko, skoro po drodze jest choćby OBI z praktycznie identycznym asortymentem? Jednak dla osób przejeżdżających obwodnicą Kielc to ciekawa propozycja.

A tak w ogóle to...

Obrazek
Źródło: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... 60040.html

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Post autor: Tomek » 6 czerwca 2011, o 18:06

Też myślę, że to galeria dla osób które mieszkają w promieniu kilkunastu-kilkudziesięciu kilometrów i mających dobre połączenie drogowe. Jestem przekonany, że wielu ludziom spoza Kielc będzie się opłacało zrobić tam zakupy, zamiast wjeżdżać do centrum Kielc i tracić czas na światłach i w korkach.

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 6 czerwca 2011, o 19:04

na Ikeę to mi to zdecydowanie nie wygląda, za mała powierzchnia, chyba że to tylko takie przymiarki
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11653
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 czerwca 2011, o 19:18

Ponad 30 tys. to za malo? :)

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1162
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 6 czerwca 2011, o 19:21

Grzegorz pisze:Wątpię, żeby to był kompleks głównie dla mieszkańców Kielc i okolic. Myślę, że przede wszystkim nastawiają się na kierowców podróżujących "siódemką", która nie zapominajmy łączy Trójmiasto z Rabką, czyli morze z górami a na odcinku Warszawa - Kraków natężenie ruchu jest ogromne a będzie jeszcze większe. Do tego dochodzi przyszła droga ekspresowa S74 i sukces gwarantowany.
(...)dla osób przejeżdżających obwodnicą Kielc to ciekawa propozycja.
nie wydaje mi się. wyobraź sobie jedzie facet z Warszawy do Krakowa przejeżdża przez obwodnice Kielc i widzi Leroy Merlin i IKEA i dochodzi do wniosku że wpadnie kupi sobie 3 wory gładzi szpachlowej, 2 energooszczędne żarówki, biurko i szafę z IKEI? raczej mało prawdopodobne.
jak ktoś podróżuje z punktu A do punktu B to nie po to żeby gdzieś w środku trasy zatrzymać się na nie istotne w tym momencie zakupy w jakimś molochu.

co nie zmienia faktu że IKEA(o ile faktycznie powstanie) będzie sporym magnesem ale nie dla osób przejeżdżających obwodnicą ale tych dla których IKEA jest celem podróży :lol:
Ostatnio zmieniony 6 czerwca 2011, o 19:37 przez Boss, łącznie zmieniany 1 raz.
CK|PL|EU

ODPOWIEDZ