Inwestor prywatny - wieża widokowa koło Galerii Echo (70m)

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Wizard
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1036
Rejestracja: 16 stycznia 2007, o 22:49
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Inwestor prywatny - wieża widokowa koło Galerii Echo (70m)

Post autor: Wizard » 22 marca 2010, o 17:08

Spojrzymy z góry czyli wieża widokowa przy PŚk.

To będzie pierwszy tego typu obiekt w Polsce, a jeden z trzech w Europie. Mowa o około 70-metrowej wieży widokowej, która stanąć ma na terenie Politechniki Świętokrzyskiej.


- To będzie dobra promocja uczelni i przykład nowoczesnej konstrukcji, z którą bliżej będą się mogli zapoznać nasi studenci. Nie bez znaczenia są też wpływy, jakie będziemy otrzymywać z dzierżawy terenu. Potrzebne nam są pieniądze na kolejne inwestycje - mówi prof. Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej. Pomysł nie wyszedł ze strony uczelni. To propozycja prywatnego inwestora, który chce wydzierżawić teren. Senat uczelni wyraził już zgodę, teraz władze uczelni czekają na kolejny krok inwestora.

Jest nim prywatna firma reprezentowana przez Cezarego Obręckiego. Wzór pochodzi z Francji, a polska firma kupiła prawa do patentu. - W Paryżu działają już dwie prototypowe wieże o w wysokości 40 i 60 metrów. To tak naprawdę połączenie wieży i balonu, który we wnętrzu specjalnej konstrukcji wynosi w górę pasażerów. Dzięki temu latać można w niemal każdych warunkach, a rozrywka dostępna jest dla każdego. Bo wrażenia najłatwiej porównać właśnie do lotu balonem - mówi Obręcki. Wylicza, że kielecka konstrukcja ma mieć około 10 m średnicy i 70 m wysokości, czyli więcej niż 20-piętrowy budynek. Jednorazowo w górę zabierać ma 12 osób. - Sama konstrukcja wieży jest ciekawa. Wymaga gięcia rur o średnicy ok. 20 cm, i to w trzech wymiarach - opowiada biznesmen.

Obręcki nie ukrywa, że to przedsięwzięcie komercyjne. Pierwotnie zastanawiał się nad lokalizacją wieży na placu Wolności. Ale pomysł upadł, bo plac czeka przebudowa. Wtedy zaczął zabiegać o lokalizację na terenie PŚk, w pobliżu Centrum Technologii Laserowych. - To lokalizacja korzystna, choćby ze względu na bliskość galerii handlowej - mówi Obręcki. Dodaje, że trwa przygotowywanie dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji. Sama budowa trwa od czterech do sześciu tygodni. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, wieża mogłaby zacząć działać wiosną przyszłego roku.

W planach jest budowa kolejnych tego typu obiektów w dużych miastach Polski. Czy Kielce nie są za małe dla tego typu inwestycji? - Chciałem, żeby właśnie tu powstała taka wieża. Poza tym w Kielcach mieszka 200 tys. osób, z których pewnie niemal wszyscy chcieliby polatać balonem. Wieża da taką możliwość - twierdzi Obręcki.

Pomysł podoba się prezydentowi Kielc. - Słyszałem już o nim. Jeżeli przedsiębiorcy udało się znaleźć miejsce i zrealizuje tę inwestycję, to można się tylko cieszyć. To może być spora atrakcja - mówi Wojciech Lubawski.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... _PSk_.html
Every dream has a price

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 22 marca 2010, o 21:16

Niezwykły obiekt powstanie na terenie kampusu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach

Będzie to pierwsza w Polsce Wieża Aerophare. Poruszająca się w jej ażurowej konstrukcji winda w formie balonu wyniesie pasażerów na wysokość 67 metrów! I to już za rok!

Trzeci tego typu obiekt w Europie chce wybudować kielecka firma Vision. Wieża będzie miała 67 metrów wysokości, czyli tyle, co 20-piętrowy budynek. W jej wnętrzu znajdzie się balon z przymocowaną gondolą, która jednorazowo na podniebną wycieczkę zabierze 12 pasażerów. – Na wiosnę przyszłego roku wieża będzie funkcjonować – zapowiada Cezary Obręcki, przedstawiciel firmy Vision. Nie na wątpliwości, że obiekt okaże się hitem na cały kraj.

- To bardzo dobry pomysł – mówi profesor Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Kiedy tylko od inwestora padła propozycja lokalizacji wieży na terenie uczelni, Jego Magnificencja bez zastanowienia rekomendował Senatowi podjęcie stosownej uchwały o dzierżawie działki pod budowę. – To świetna promocja dla uczelni. Dodatkowo studenci będą mogli poznać nowoczesne konstrukcje i technologie – podkreśla.


Wizualka i dokładna lokalizacja:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /558919063

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 22 marca 2010, o 21:22


maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 22 marca 2010, o 21:24

Dziwne mam odczucia na ten temat. Nie bedzie szpecic krajobrazu taka wielgachna antena? Choc jakby cos takiego bylo obowiazkowo bym sie tym przejechal :)

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 22 marca 2010, o 23:05

Dla mnie to jeden wielki badziew.

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 22 marca 2010, o 23:14

Obrazek

Mnie się podoba, a to akademiki najbardziej szpecą tamtejszą okolicę.

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 23 marca 2010, o 08:22

Szkoda że nie na jakimś wzniesieniu tego nie postawią. "Psie Górki" byłyby fajniejszym miejscem, widoki na pasma południowe a z drugiej strony na centrum Kielc. Dodatkowo zyskaliby jeszcze z 50 metrów na wysokości. Ale pewnie chodzi o aport działki przy PŚ.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 23 marca 2010, o 08:59

Świetna artakcja turustyczna! Niech budują, powstanie coś ciekawego co urozmaici Kielce. Ciekawe na jakiej wysokości będzie się zatrzymywać kosz.

Obrazek

Widzę już komentarz się pojawił, że to be.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
<klawy tekścik w tym miejscu>

j'k
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 858
Rejestracja: 18 listopada 2005, o 17:36

Post autor: j'k » 23 marca 2010, o 12:49

Ale na Targach Kielce przydałaby się. W środku stolik i krzesła. Takie miejsce do ubijania interesów.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 23 marca 2010, o 12:49

Pierwszy pisałem o tej wieży: http://inwestycje.jupiter.superhost.pl/ ... &start=135
Petras pisze:Nie wiem, czy można już zakładać nowy temat, a chyba takiego jeszcze nie ma, ale dowiedziałem się, że senat Politechniki przegłosował ostatnio pomysł zbudowania na terenie kampusu... wieży widokowej. Ponoć rektor jest bardzo zapalony do tego pomysłu. Miałaby to być wysoka stalowa wieża z kratownic, po której wciągałby się balon, gondola albo coś innego. Doktor Kozłowski wspominał o jakiejś francuskiej firmie która miałaby to wykonać... A wspomniał o tym doktor, bo ubolewa że niedługo nie będzie żadnej łąki do robienia odwiertów przez studentów. Znajomi żartują, że postoi dwa lata i zniknie z braku zainteresowania. Mnie też jakoś dziwny wydaje się ten pomysł. Dość jest w Kielcach punktów widokowych. Francuzi byli przeciwko wieży Eiffla, ale to jest coś miłego dla oka, ale pół dźwigu sterczącego w niebo w środku miasta!? Jak to zbudują to trafimy do Teleexpresu, ale raczej nie będzie to powód do dumy.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 23 marca 2010, o 12:50

krajobrazu to nie zepsuje a tylko go urozmaici więc w sumie jestem za:)
CK|PL|EU

maklog
Posty: 186
Rejestracja: 14 maja 2008, o 13:05
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maklog » 23 marca 2010, o 14:11

Adasiek CK pisze:Świetna artakcja turustyczna! Niech budują, powstanie coś ciekawego co urozmaici Kielce. Ciekawe na jakiej wysokości będzie się zatrzymywać kosz.

Obrazek

Widzę już komentarz się pojawił, że to be.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To nie chodzi o to ze bee tylko o to ze taka wielgachna antena w takiej atrakcyjnej czesci miasta moze dziwnie wygladac. Ale napewno bedzie to bardzo atrakcyjne dla kielczan. Jak to postawia bede pierwszy ktory sie tym przejedzie :D

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 23 marca 2010, o 19:07

msz1 pisze:Dla mnie to jeden wielki badziew.
Chodzi mi o takie merytoryczne komentarze.
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 23 marca 2010, o 19:17

Balonem na czubek wieży

70. metrowa wieża widokowa, pierwszy tego typu obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie, powstanie w pobliżu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Obiekt zostanie zbudowany między Centrum Technologii Laserowych, a Domem Asystenta. We wnętrzu konstrukcji umieszczony zostanie balon, który będzie wynosił pasażerów w górę.
Dzięki temu będzie można latać niemal w każdych warunkach, a rozrywka dostępna będzie dla wszystkich. Rektor Politechniki Świętokrzyskiej, prof. Stanisław Adamczak ma nadzieję, że wieża zachęci absolwentów szkół ponadgimnazjalnych do studiowania na kierunkach technicznych
Podobne wieże, o wysokości 40. i 60. metrów działają już w Paryżu. Kielecka konstrukcja ma mieć 10. metrów średnicy i 70. metrów wysokości. Będzie widoczna z odległości 5 km, a jednorazowo w górę ma zabierać 12 osób.

Profesor Stanisław Adamczak podkreśla, że nie bez znaczenia są wpływy, jakie Politechnika będzie otrzymywać z dzierżawy terenu. Wieża widokowa będzie także dużą atrakcją turystyczną
Początkowo inwestor planował wybudować obiekt na placu Wolności w Kielcach, ale pomysł upadł, bo plac czeka przebudowa.

Wieża widokowa przy Politechnice Świętokrzyskiej zacznie działać prawdopodobnie wiosną przyszłego roku.
:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Balone ... 10a4b.html
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Wilhelm
Posty: 255
Rejestracja: 24 lutego 2007, o 10:22
Lokalizacja: center

Post autor: Wilhelm » 23 marca 2010, o 20:47

fajna ta wieża jak dla mnie pomysł ciekawy :P

ODPOWIEDZ