Świętokrzyskie Centrum Onkologii - ul. Artwińskiego

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 29 grudnia 2010, o 22:02

Austriacy wchodzą do centrum onkologii

Firma Jason z Austrii chce w Świętokrzyskim Centrum Onkologii produkować radiofarmaceutyki. W styczniu rozpocznie się adaptacja pomieszczeń.

W połowie roku radiofarmaceutyki powinny być już produkowane u nas - zapowiada Teresa Czernecka, wicedyrektorka ŚCO. Radiofarmaceutyki to związki chemiczne, które stosuje się podczas badania Pozytonowym Tomografem Emisyjnym. Urządzenie to od prawie trzech lat działa w ŚCO i potrafi wskazać nawet pojedyncze komórki rakowe w ludzkim organizmie, nawet zanim powstanie z nich wyczuwalny guz.

Do tej pory radiofarmaceutyki w Polsce produkowało jedynie Centrum Onkologii w Bydgoszczy i tylko na własny użytek. Do Kielc związki sprowadzano z Austrii, a to sporo kosztowało.

Teraz firma Jason zdecydowała się na ich produkcję właśnie w ŚCO. Co oznacza dla centrum prawie 1,5 mln złotych oszczędności. W styczniu Austriacy powinni rozpocząć adaptację pomieszczeń.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... logii.html

Awatar użytkownika
kowalskijohn
Posty: 117
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 09:08

Post autor: kowalskijohn » 6 stycznia 2011, o 01:29

Obrazek
W Kielcach wystartowały międzynarodowe badania populacyjne

W Kielcach ruszyły prowadzone na bardzo dużą skalę badania populacyjne stanu zdrowia mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Wsparte środkami norweskimi badania PONS (Polish – Norwegian Study) dla pierwszych piętnastu tysięcy mieszkańców miasta i powiatu kieleckiego to gruntowne pomiary, które posłużą w przyszłości w diagnostyce chorób cywilizacyjnych, a uczestniczącym w badaniu pozwolą na dokładną i bezpłatną diagnozę stanu zdrowia.

Pierwsze kroki...
- Powinniśmy czuć się dumni z tego, że w naszym regionie powstają tak nowatorskie projekty – mówi Lech Janiszewski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Niezbędny do przechowywania próbek krwi uczestników badania PONS „biobank” w Świętokrzyskim Centrum Onkologii został już wsparty przez zarząd pieniędzmi z Regionalnego Programu Operacyjnego. Docelowy duży „biobank” ma powstać w Regionalnym Centrum Naukowo Technologicznym. W przedsięwzięcie zaangażował się także Urząd Miasta Kielce, bo to właśnie 7,5 tysiąca mieszkańców stolicy regionu przebadanych zostanie w pierwszej fazie projektu. Drugie 7, 5 tysiąca to mieszkańcy powiatu kieleckiego.

Bezpłatna analiza zdrowia...
Ideą projektu PONS i kolejnych projektów zdrowotnych badań populacyjnych jest prowadzenie badań pod kątem nowotworów i innych chorób cywilizacyjnych. Zbiór próbek krwi i moczu pozwoli utworzyć bazę danych, która pomoże w wykrywaniu zależności między trybem i stylem życia oraz uwarunkowaniami genetycznymi, a różnymi schorzeniami. Przechowywane przez lata próbki pozwolą stworzyć terapię i dostosować ją do potrzeb każdego chorego. Lekarze chcą zrozumieć, dlaczego ludzie cierpią na raka, choroby stawów, czy układu krążenia. Niewątpliwą korzyścią dla uczestników diagnozy - osób w wieku 45 – 64 lata - jest bezpłatne przebadanie i poznanie swojego stanu zdrowia.

Wnikliwe badania...
W tej chwili w przychodni na kieleckim osiedlu Barwinek badania już ruszyły. Wykonywane jest EKG, spirometria, mierzenie, ważenie oraz analiza struktury ciała. Ponadto uczestnicy badania wypełniają szczegółową ankietę, która składa się z 370 pytań dotyczących ich stylu oraz jakości życia. Ważną część pomiarów stanowić będzie pobór krwi. – Kolejny punkt ma zostać otwarty na osiedlu Świętokrzyskim i wtedy ruszy też kampania promująca projekt – informuje Artur Sobolewski z kieleckiego magistratu, lokalny koordynator projektu PONS..

Kolejny etap...
– W kolejnym etapie próbki pobrane zostaną tym razem od 100 tysięcy osób. I tu już pojawia się potrzeba logistycznego zorganizowania tego przedsięwzięcia – mówi Lech Janiszewski. Jego zdaniem, by mogły rozpocząć się badania nad zebranymi materiałami, potrzeba zaangażowania wielu podmiotów. Końcowym etapem ma być utworzenie czegoś w rodzaju obserwatorium zdrowia. Właśnie jesteśmy na etapie rozpatrywania wniosku o dofinansowanie budowy takiego obserwatorium z RPO. Powstałoby w Podzamczu Chęcińskim przy RCNT. Obserwatorium będzie zajmowało się badaniem zebranego materiału biologicznego. Na przykład w przypadku, gdy któraś z osób, której próbka została pobrana, trafi po latach do szpitala, prowadzone będą wnikliwe badania kojarzone z próbką – wyjaśnia Janiszewski.

Skąd pieniądze?
Projekt "Ustanowienie infrastruktury dla badania zdrowia populacji Polski", czyli PONS, jest współfinansowany z Polsko-Norweskiego Funduszu Badań Naukowych. Kosztować będzie 2 mln euro.

Projekt realizuje Centrum Onkologii Instytut w Warszawie, Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie jest głównym wykonawcą projektu PONS. Liderem i współtwórcą projektu: jest prof. dr hab. n. med. Witold A. Zatoński oraz prof. Lars J. Vatten (norweski partner i główny współbadacz), profesor epidemiologii na Uniwersytecie Wiedzy i Technologii w Trondheim, a w Kielcach konsorcjum Świętokrzyska Agencja Rozwoju Regionu i Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Agencja odpowiada za badania (odbywają się one w utworzonych specjalnie na potrzeby projektu przychodniach BIO-MEDIC) oraz rekrutację osób, a ŚCO za przechowywanie próbek (bio-bank).

Magda Pokrzepa
Współpraca: Artur Sobolewski,
Urząd Miasta Kielce, lokalny koordynator projektu PONS

============

Obrazek

Świętokrzyskie: realizują ważne badanie populacyjne

Gazeta Wyborcza, JJ/Rynek Zdrowia
30-12-2010 11:03

Obrazek

Już ponad 800 mieszkańców województwa świętokrzyskiego przekonało się do projektu naukowego PONS. Chętnych jednak potrzeba dużo więcej.

PONS (łac. most; POlish-Norwegian Study), to duży projekt naukowo-badawczy realizowany pod kierownictwem prof. Witolda Zatońskiego z Centrum Onkologii w Warszawie. Zakłada, że zostanie przebadanych 15 tys. pacjentów w wieku 45-64 lat.

Celem badania jest ustanowienie solidnej bazy wiedzy dla prewencji głównych przyczyn przedwczesnej zachorowalności i umieralności. W Polsce obserwuje się istotne różnice w zdrowiu i zachorowalności w porównaniu do krajów Europy Zachodniej, szczególną uwagę zwraca znacznie wyższy współczynnik przedwczesnej umieralności. Zachodzi pilna potrzeba zrozumienia tych przyczyn.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej projketu PONS, w pierwszej fazie badania (do końca 2011 roku) przebadanych zostanie 15000 (piętnaście tysięcy) uczestników. 7500 kobiet oraz 7500 mężczyzn zamieszkałych w mieście Kielce (obszar miejski) oraz w wybranych gminach województwa świętokrzyskiego (obszar wiejski), w równych proporcjach (7500 uczestników zamieszkujących obszar miejski – 3750 kobiet i 3750 mężczyzn, 7500 uczestników zamieszkujących obszar wiejski - 3750 kobiet i 3750 mężczyzn).

Najważniejszym elementem badania ankieta dotycząca historii zdrowia uczestnika badania oraz stylu życia, szczególnie w zakresie postawy wobec tytoniu, alkoholu, diety i aktywności fizycznej. Każdy uczestnik badania poddany zostanie kilku badaniom medycznym i pomiarom antropometrycznym (EKG, spirometria, pomiar ciśnienia, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar obwodu pasa, obwodu bioder, masy ciała i wzrostu). Od uczestnika badania pobrana zostanie próbka krwi oraz próbka moczu.

Kielczan i mieszkańców regionu do przebadania się będzie przekonywać m.in. wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Grzegorz Świercz oraz prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Mieszczą się oni w grupie wiekowej, do której skierowany jest program.

Więcej: projectpons.pl
--
To mówiłem ja...
Kowalski John

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 3 marca 2012, o 20:41

Ogłoszono Przetarg na:
Rozbudowa Oddziału Onkohematologicznego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach
Więcej :arrow: Rozbudowa Oddziału Onkohematologicznego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 28 marca 2012, o 18:51

ŚCO buduje ośrodek hematologiczny

Jeszcze w tym roku przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii rozpocznie się budowa ośrodka onkologiczno-hematologicznego na czterdzieści łóżek. Znajdować się w nim będzie laboratorium, dział diagnostyczny, poradnia oraz ośrodek transplantacji szpiku z sześcioma stanowiskami - poinformował Radio Kielce Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO.
Jak dodaje, obecnie pacjenci onkologiczni muszą długo czekać na leczenie, dlatego budowa placówki z ośrodkiem transplantacji jest naszym regionie koniecznością. Lecznica na wykonanie inwestycji ogłosiła już przetarg, otwarcie ofert ma się odbyć za kilka dni. Budowa ośrodka kosztować będzie 18 mln zł. Pieniądze pochodzić będą z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Inwestycja ma zakończyć się za dwa lata.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/

Awatar użytkownika
tester19
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 812
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kielce - Czarnów

Post autor: tester19 » 30 maja 2012, o 19:10

Kontrowersyjna inwestycja przy Karczówkowskiej . Parking na zboczu

Nie ma wątpliwości, że to kontrowersyjna lokalizacja. Parking wielopoziomowy na blisko 400 miejsc, który ma obsługiwać m.in. nowy szpital dziecięcy i centrum onkologii, ma powstać przy ul. Karczówkowskiej w Kielcach, obok ogrodu botanicznego. - To jedyna możliwa lokalizacja - przekonuje inwestor

Decyzję środowiskową dla inwestycji, która ma powstać na działce przy ul. Karczówkowskiej, u zbiegu z Bernardyńską, kielecki ratusz już wydał.

- Z obwieszczenia wynika, że to kolejna twarda inwestycja promująca transport prywatny, która będzie zrealizowana kosztem terenów zielonych. To szczególnie niepokojące, bo od jakiegoś czasu obserwujemy, jak zwiększane są tereny inwestycyjne, a zieleń jest wycinana metodą salami, kawałek po kawałku - mówi Andrzej Wójcik z fundacji Aeris Futuro, koordynator projektu "Zielone wydarzenie". Zauważa, że w tym konkretnym przypadku parking ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie przyszłego ogrodu botanicznego i Karczówki, a urzędnicy wydali decyzję stwierdzającą, że nie trzeba nawet przeprowadzać oceny oddziaływania inwestycji na środowisko

Działaliśmy zgodnie z procedurami. Do wniosku była dołączona tzw. karta informacyjna. To obszerny dokument dotyczący m.in. wpływu inwestycji na środowisko. Był on opiniowany przez sanepid i regionalnego dyrektora ochrony środowiska. Obie opinie wskazywały na brak potrzeby sporządzania oceny oddziaływania na środowisko - tłumaczy Katarzyna Wesołowska, kierowniczka referatu środowiska i usług komunalnych kieleckiego ratusza.

Dodaje, że zgodnie z wnioskiem parking ma obsługiwać nie tylko przyszły szpital dziecięcy, ale również Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Ma służyć też osobom odwiedzającym ogród botaniczny. - To kolejna lokalizacja, którą zgłosił inwestor, dużo lepsza od poprzedniej. Pierwotnie planowano budowę parkingu tuż pod oknami pobliskiego domu pomocy społecznej - mówi urzędniczka.

Rzeczywiście, pierwotnie parking miał być większy i stanąć gdzie indziej. - Myśleliśmy nawet o 600 miejscach, a obiekt miał stanąć znacznie bliżej DPS. Ale lokalizację zmieniliśmy po wizji lokalnej z udziałem m.in. radnych. Krzysztof Słoń, ówczesny przewodniczący rady miasta, zwrócił nam uwagę, że będzie ona bardzo niekorzystna dla starszych ludzi, którzy korzystają z tego domu pomocy. Razem z władzami miasta zaczęliśmy szukać nowej lokalizacji i okazało się, że to jedyne miejsce - mówi Włodzimierz Wielgus, dyrektor szpitala dziecięcego i miejski radny PSL.

Dodaje, że teraz parking ma mieć około 400 miejsc na trzech kondygnacjach. - Precyzyjna liczba będzie znana po zakończeniu wszystkich prac dokumentacyjnych. Proszę też pamiętać, że z jednej strony jest spora skarpa, którą chcemy wykorzystać, a wtedy będzie tam widać tylko dwie kondygnacje - tłumaczy dyrektor Wielgus. Podkreśla, że nie wyobraża sobie budowy szpitala bez parkingu. - To wykluczone. Proszę zobaczyć, co teraz dzieje się wokół ŚCO. Ludzie parkują gdzie popadnie. Miejsce, gdzie ma powstać parking, już teraz też jest w weekendy zastawione samochodami. Parking jest tam potrzebny - przekonuje dyrektor.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa szpitala. - Trwają rozmowy na temat jego finansowania. Musimy ruszyć najpóźniej wiosną przyszłego roku - uważa Włodzimierz Wielgus.

- Nie znam szczegółów tego projektu, a właśnie o szczegółowe rozwiązania wszystko się rozbija. Z jednej strony musimy chronić Karczówkę, ale z drugiej strony parkingi są potrzebne i będą go również potrzebować goście ogrodu botanicznego. Wszystko zależy od statecznych rozwiązań - zauważa Artur Hajdorowicz, dyrektor planowania przestrzennego w kieleckim ratuszu.

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... z1wNU7vhS5
KIELCE - miasto betonu

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 30 maja 2012, o 21:23


Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 maja 2012, o 21:50


Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 7 czerwca 2012, o 06:36

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZYCH OFERT

Dotyczy postępowania: AZP 241-29/2012

przetarg nieograniczony powyżej 5 000 000 Euro na: Rozbudowę Oddziału Onkohematologicznego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich nr 2012/S 43-069824 z dn. 02.03.2012r.

Dyrekcja Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach uprzejmie informuje, że w dniu 30.05.2012r. zatwierdziła propozycję Komisji przetargowej rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego powyżej 5 000 000 Euro na rozbudowę Oddziału Onkohematologicznego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.
Biorąc pod uwagę warunki przedstawione w ofertach wybrano zgodnie z Art. 91. pkt. 1 PZP – ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów określonych w SIWZ w zakresie:

Pakietu nr 1 ofertę nr 3 firmy:
Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego
,, KARTEL” S.A.
ul. Przemysłowa 8;
28-300 Jędrzejów
z ceną brutto: 18 313 326,27 zł
Więcej :arrow: Rozbudowa Oddziału Onkohematologicznego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 29 czerwca 2012, o 17:24

Jednak nie Kartel, po odwołaniach:
Dyrekcja Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach uprzejmie informuje, że zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej Sygn. Akt: KIO 1184/12 z dnia 20 czerwca 2012r. w wyniku ponownego badania i oceny ofert w dniu 28.06.2012r. zatwierdziła propozycję Komisji przetargowej rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego powyżej 5 000 000 Euro na rozbudowę Oddziału Onkohematologicznego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.
Biorąc pod uwagę warunki przedstawione w ofertach wybrano zgodnie z Art. 91. pkt. 1 PZP – ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów określonych w SIWZ:

ofertę nr 7 firmy:
Skanska S.A.
z siedzibą w Warszawie
ul. Gen. J. Zajączka 9
01-518 Warszawa
z ceną brutto: 19 678 104,75 zł
Więcej :arrow: Rozbudowa Oddziału Onkohematologicznego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 5 lipca 2012, o 22:43

Poważne inwestycje i zakupy w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Jak nas poinformował doktor Stanisław Góźdź, dyrektor Centrum, rozstrzygnięty został przetarg na budowę nowej hematologii. Wykonawcą będzie firma Skanska. Nowy pawilon zostanie wybudowany obok pracowni PET (pozytonowego tomografu emisyjnego). Oddział będzie liczył 50 łóżek i siedem stanowisk do transplantacji szpiku, będzie posiadał poradnię i własne laboratorium do badań zgodności tkankowej. Koszt inwestycji sięga około 20 milionów złotych.

Placówka będzie współpracowała z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, które wykonuje badania potencjalnych dawców szpiku, prowadzi również rejestr tych dawców. Nowy ośrodek zacznie przyjmować pacjentów i przeprowadzać przeszczepy szpiku w 2014 roku.

– Zdecydowaliśmy się na budowę tak dużej hematologii wraz z ośrodkiem transplantacji szpiku, ponieważ mamy coraz więcej chorych na białaczkę oraz inne choroby krwi. Oddział, który utworzyliśmy 15 lat temu już nie zaspokaja potrzeb pacjentów, poza tym hematologia bardzo szybko się rozwija jako dziedzina i chcemy dać naszym chorym możliwość korzystania z nowoczesnej terapii i dobrych warunków – mówi Stanisław Góźdź.

Poprawi się również dostęp do nowoczesnej diagnostyki i chirurgii w kieleckiej onkologii. Zarząd województwa wyraził wczoraj zgodę na zaproponowane przez dyrekcję szpitala zakupy aparatury medycznej. Onkologia wzbogaci się o brochofiberoskop o wartości 110 tysięcy złotych dla potrzeb Poradni Torakochirurgii, kolonoskop - 110 tysięcy złotych dla Zakładu Panendoskopii, cytometr przepływowy - 350 tysięcy złotych dla potrzeb Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej (obecnie używany aparat ma już ponad 10 lat, jest już przestarzały technologicznie i podatny na awarie). Szpital zamierza również kupić stanowisko do endoskopowych operacji zatok przynosowych o wartości 800 tysięcy złotych dla Działu Chirurgii Głowy i Szyi. Szacunkowa wartość wszystkich planowanych zakupów to 1 milion 370 tysięcy złotych. Szpital planuje sfinansować zakupy z własnego budżetu.

Onkologia ma szansę również na pozyskanie dodatkowych pieniędzy ze sprzedaży sztucznych nerek, które pozostały po zlikwidowanym na początku tego roku dziale dializ i nefrologii. Ośrodek był wyposażony w pięć nowoczesnych urządzeń do hemodializy firmy Fresenius.

– Pozostawimy sobie jedną sztuczną nerkę dla chorych na nowotwory, wymagających dializy, natomiast pozostałe, kilkuletnie urządzenia, w bardzo dobrym stanie sprzedamy do innej stacji dializ – powiedział nam doktor Góźdź. Nowe urządzenie do hemodializy kosztuje około 40 tysięcy złotych

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /120709472

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 1 sierpnia 2012, o 15:57

Rozbuduje kielecką onkologię - powstaje oddział przeszczepów szpiku kostnego

Skanska rozbuduje Świętokrzyskie Centrum Onkologii. W nowym budynku powstanie odział onkohematologii, w którym przeprowadzane będą przeszczepy szpiku.

Do jesieni 2013 roku powierzchnia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zwiększy się o ponad tysiąc metrów kwadratowych. Inwestycja obejmie rozbudowę szpitala o czterokondygnacyjny obiekt połączony z istniejącym kompleksem szpitala. W nowym budynku znajdzie się Poradnia Onkohematologiczna wraz z laboratorium do badań zgodności tkankowej, Oddział Onkohematologii oraz dwa pododdziały: przeszczepów i białaczek. W dobudowanej części zaprojektowano także pomieszczenie do przygotowania cytostatyków i pracownię preparatyki komórkowej oraz magazyny i szatnie dla personelu.

- Nowy oddział wybudujemy „pod klucz”, czyli wyposażymy go także w urządzenia i aparaturę medyczną – mówi Andrzej Sitarski, Menadżer Projektu, Skanska.

Budynek zostanie całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowane zostaną windy, dojeżdżające na każde piętro. Kabiny zostaną wyposażone w przyciski dla osób niewidomych z oznaczeniami w alfabecie Braille’a oraz poręcze zamontowane na wysokości dostępnej dla osób poruszających się na wózku.

- To bardzo trudna realizacja ze względu na specyfikę miejsca – mówi Andrzej Sitarski. - W każdym szpitalu pacjenci potrzebują ciszy i spokoju, a personel medyczny odpowiednich warunków do pracy. Duża część prac będzie realizowana przy funkcjonującym oddziale, przez co jego pacjenci narażeni będą na hałas. Priorytetem dla nas jest wykonanie prac w najmniej uciążliwy sposób przy zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno chorym, jak i odwiedzającym.

Oddział Hematologii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii powstał kilkanaście lat temu. Jest jedną z najmłodszych placówek onkologicznych w naszym kraju. Każdego roku w Centrum leczonych jest ponad 160 tysięcy osób.

Inwestycja będzie kosztowała blisko 20 milionów złotych

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /120809900
==============================================
ŚCO buduje onkohematologię. Transplantacje szpiku za rok

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach przekazało w czwartek wykonawcy plac pod budowę nowego oddziału onkohematologii. Transplantacje szpiku kostnego będą tam wykonywane od jesieni 2013 roku.
Świętokrzyska placówka zostanie rozbudowana o nowy, 4-kondygnacyjny budynek połączony z istniejącym kompleksem szpitala, w którym obecnie jest 14 oddziałów i 19 poradni. Znajdą się tam m.in. poradnia onkohematologiczna wraz z laboratorium do badań zgodności tkankowej oraz oddział onkohematologii, w którym będą przeprowadzane transplantacje szpiku kostnego.

Projekt ma wartość blisko 20 mln zł brutto i ma być zrealizowany do końca października 2013 roku. - Wszystkie prace będą wykonywane tuż obok Zakładu Medycyny Nuklearnej, część na funkcjonującym oddziale hematologii. Priorytetem jest dla nas taka realizacja budowy, aby była ona jak najmniej uciążliwa zarówno dla chorych, jak i dla odwiedzających ich osób. Wymagania te zostały ujęte nawet w postępowaniu przetargowym - poinformował wicedyrektor ŚCO do spraw techniczno-inwestycyjnych Wojciech Cedro.

Realizatorem budowy jest spółka Skanska, do której zadań będzie należało także wykonanie wszystkich instalacji oraz wyposażenie sal w urządzenia i aparaturę medyczną. Budynek zostanie również całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii jest jedną z najmłodszych i najnowocześniejszych placówek onkologicznych w Polsce. Każdego roku trafia tu ponad 165 tysięcy pacjentów z województwa świętokrzyskiego i sąsiednich. Przy szpitalu działają też dwa kluby: Amazonki, zrzeszający kobiety ze zdiagnozowanym rakiem piersi oraz Gladiator, stowarzyszenie mężczyzn z chorobami prostaty

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... zpiku.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 31 sierpnia 2012, o 18:39

Budują onkohematologię. Chorzy będą krócej czekać

Wmurowano kamień węgielny, a to oznacza, że budowę nowego Centrum Onkologiczno-Hematologicznego w Kielcach można uznać za rozpoczętą.
W nowym czteropiętrowym budynku przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii znajdzie się oddział hematologiczny na 40 łóżek, będzie siedem stanowisk do transplantacji szpiku, oddział białaczkowy, poradnia, laboratoria do badań niezgodności tkankowej oraz ambulatorium.

Wczoraj na uroczystości wmurowania kamienia obecny był wiceminister zdrowia Krzysztof Chlebus. - Jestem pod dużym wrażeniem tego, co zobaczyłem podczas zwiedzania ŚCO. Ten ośrodek funkcjonuje i wspomaga pacjentów nie tylko z regionu województwa świętokrzyskiego, ale także z całej Polski. Jestem pewny, że ta inwestycja przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na leczenie - stwierdził.

Kierownik działającego oddziału onkologiczno-hematologicznego Marcin Pasiarski przypomniał, że z roku na rok przyjmują coraz więcej pacjentów. W 2009 roku było ich 1,3 tys., natomiast w ubiegłym już 2 tysiące. Obecnie na oddziale leczonych jest 40 osób.

- Już za 2 lata będziemy mogli korzystać z nowego oddziału, a wszystko to dzięki pasji i zawziętości dr. Stanisława Góźdźa - stwierdził z kolei Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego

Pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę centrum ŚCO otrzymało w 2008 roku. Projekt placówki udało się zrobić dopiero w tym roku.


:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... zekac.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 6 grudnia 2012, o 19:14

Będą pieniądze na wyposażenie oddziału onko-hematologicznego

Są pieniądze na specjalistyczne wyposażenie nowego oddziału onkologiczno- hematologicznego powstającego przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Jak informuje marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, 4 mln 800 tysięcy zł udało się pozyskać z funduszy unijnych, natomiast 900 tysięcy pochodzić będzie z budżetu województwa.

Oznacza to, że po oddaniu inwestycji, będzie można od razu przyjmować pacjentów. W czterokondygnacyjnym budynku znajdować się będą: oddział hematologiczny na 50 łóżek i 6 stanowisk do transplantacji szpiku, oddział białaczkowy, poradnia, laboratoria do badań zgodności tkankowej oraz ambulatorium.

Dyrektor ŚCO Stanisław Góźdź mówi, że budowa oddziału przebiega zgodnie z harmonogramem. Budowane są ściany.

Jak dodaje na obecnym oddziale onko–hematologicznym jest tylko 28 łóżek, dlatego zdarzają się przypadki, że pacjent musi czekać w kolejce na leczenie.

Nowy oddział ma zostać otwarty w listopadzie przyszłego roku. Inwestycja kosztować będzie 40 mln. Pieniądze pochodzić będą z budżetu województwa oraz ze środków unijnych

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Beda-p ... a03c8.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 20 września 2013, o 07:55

ŚCO kończy budować onkohematologię

Dobiega końca budowa ośrodka onkohematologii, gdzie leczeni będą m.in. pacjenci chorujący na białaczkę. W przyszłości w tej placówce będą wykonywane przeszczepy szpiku kostnego.
- Budowa przebiega zgodnie z planem, do końca roku zakończymy. Później przez mniej więcej trzy miesiące będziemy wyposażać budynek - wyjaśnia Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Inwestycja w dużej części jest finansowana ze środków unijnych. Powstaje, ponieważ w ostatnich latach znacząco wzrosła liczba pacjentów zmagających się z nowotworami krwi, w tym z białaczką. To właśnie z myślą o nich powstanie dział, w którym będą się odbywać przeszczepy szpiku kostnego. Do tej pory pacjenci z województwa świętokrzyskiego musieli szukać pomocy poza regionem.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2fPhHi3XF

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Re: Świętokrzyskie Centrum Onkologii - ul. Artwińskiego

Post autor: Sirek1 » 8 stycznia 2014, o 09:43

Przeszczepy szpiku już niedługo w Kielcach! Klinika Hematologii gotowa

Powstała w rekordowym tempie, w ciągu roku. W marcu przejmie pierwszych pacjentów.

Inwestycja kosztowała 31 milionów złotych, z czego 26 milionów złotych pochodziło z funduszy unijnych, przeznaczonych na budowę i wyposażenie. Wykonawcą budynku była firma Skanska.

– Tempo prac robi wrażenie, tym bardziej, że budowa zaczęła się rok temu, a mamy już budynek gotowy pod klucz. Bardzo potrzebujemy tego ośrodka, bo chorych zapadających na nowotwory i schorzenia krwi przybywa. Teraz będą mogli być leczeni na miejscu, w naszym regionalnym ośrodku dawców szpiku – powiedział nam Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, które jest właścicielem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Podkreślił, że wydatnie poprawi się komfort pacjentów, bo w starym oddziale było tylko 28 łóżek, natomiast nowy będzie liczył 60 miejsc. Poza tym w Kielcach będą prowadzone przeszczepy szpiku kostnego, dotychczas pacjenci z naszego regionu musieli wyjeżdżać do innych miast.

Nowy oddział jest już Kliniką Hematologii. Będzie w nim 60 łóżek, w tym 6 dla chorych poddawanych przeszczepom szpiku, 1 dla chorego po przeszczepie wymagającego intensywnej opieki hematologicznej, 10 łóżek przeznaczono dla pacjentów z ostrą białaczką szpikową. W strukturach kliniki będą działały cztery poradnie: hematologiczna, immunologiczna, transplantologiczna i zaburzeń krzepliwości.

– Chcemy poprawić jakość opieki nad pacjentem i wprowadzić standard według którego chorym będzie zajmował się ten sam lekarz prowadzący i w poradni, i na oddziale – mówi doktor Maciej Pasiarski, kierownik kliniki hematologii.

Obecnie w klinice pracuje 17 lekarzy z drugą specjalizacją z chorób wewnętrznych, hematologii, transplantologii i immunologii. Dział Hematologii należy do Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków (PGBC) i do Polskiej Grupy Leczenia Białaczek (PALG).

Współpracuje z Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie. Ponadto prowadzi badania własne w zakresie znaczenia diagnostyki obrazowej (IMRI) w białaczkach oraz roli komórek dendrytycznych w szpiku mnogim.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140109335

ODPOWIEDZ