Politechnia Świętokrzyska - Projekt Energis

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Politechnia Świętokrzyska - Projekt Energis

Post autor: hey » 21 września 2009, o 12:51

Prezydent Miasta Kielce podaje do publicznej wiadomości informację,

że dnia 04.09.2009 r., na wniosek złożony przez Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach, Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, 25-314 Kielce, została wydana decyzja stwierdzająca brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn.: Budowa budynku dydaktyczno-laboratoryjnego z łącznikiem w ramach projektu „ENERGIS – Budynek dydaktyczno-laboratoryjny Inżynierii Środowiska, Politechnika Świętokrzyska Kielce”, zlokalizowanego przy Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7 w Kielcach, na działkach nr ewid. 187/11, 187/12, 187/13, 187/14 – obręb 0011.


Czy chodzi o ten budynek, który miał powstać pomiędzy bud. A i ulicą Warszawską?

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 21 września 2009, o 16:16

Tak :)
Sorry, takiego mamy prezydenta...

bobek
Posty: 121
Rejestracja: 23 września 2005, o 15:57

Post autor: bobek » 21 września 2009, o 16:56

Znalazłem koszt projektu brutto 35 334 000,00 PLN
W którym miejscu ma powstać ten budynek? Czy chodzi o teren pomiędzy budynkiem A a Warszawską?

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 21 września 2009, o 17:31

patrz wyżej ^
Sorry, takiego mamy prezydenta...

bobek
Posty: 121
Rejestracja: 23 września 2005, o 15:57

Post autor: bobek » 21 września 2009, o 18:12

chodzi mi o dokładna lokalizacje a z numeru ewidencji ciężko mi cokolwiek wywnioskować

Awatar użytkownika
koubah
Posty: 121
Rejestracja: 6 września 2006, o 22:39
Lokalizacja: Kielce

Post autor: koubah » 21 września 2009, o 21:33


Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 21 września 2009, o 22:26

Niezła ta mapa. :D Jak się zorientowałem to te tereny w pomarańczową kratkę to miejsca gdzie jest już coś wymyślone pod zabudowę tyle ze jeszcze to coś się projektuje.:P Mam rację? Bo niektóre rzeczy się zgadzają ale w takim razie zastanawiałbym się co kombinują np. na Wietrzni. No ale to już nie do tego wątku.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 2 listopada 2009, o 18:50

ENERGIS - budynek dydaktyczno-laboratoryjny Inżynierii Środowiska, koszt brutto oszacowano na 35 334 000,00 PLN, w tym dotacja z funduszu EFRR 30 033 900,00 PLN w ramach Priorytetu XIII PO IiŚ Infrastruktura szkolnictwa wyższego.

Lokalizacja: Warszawska/Studencka
Projekt: MFA Biuro Architektoniczne Włodzimierz Tracz

Budynek usytuowany szczytem od ulicy Studenckiej, a wejscie glowne przewidziano w poziomie terenu. Energis bedzie polaczony bezposrednio z istniejacym obok budynkiem dydaktycznym A. (...) Efektem koncowym inwestycji bedzie budynek z salami dydaktycznymi oraz pomieszczeniami dla wykladowcow kierunku inzynierii srodowiska, ktory usamodzielni sie jako Wydzial Inzynierii Srodowiska. W budynku docelowo zlokalizowane zostana laboratoria o charakterze wydzialowym i miedzywydzialowym. Glownie beda to laboratoria inzynierii srodowiska w polaczeniu z kierunkiem automatyka, elektrotechnika oraz budownictwa: laboratoria odnawialnych zrodel energii, systemow inteligentnych, wymiany i odzysku ciepla, bioinzynierii. Caly budynek stanowic bedzie przyklad inwestycji energooszczednej z pozyskiwana energia sloneczna i z zastosowaniem pomp cieplnych ze sterowaniem inteligentym. Stad przewidziane sa sale do prezentacji efektow energooszczednych, zastosowanych rozwiazan automatyki, sterowania, bilansow zyskow i strat energetycznych oraz parametrow srodowiska uzyskanych m.in. przez zainstalowana stacje meteorologiczna. Powszechnym czynnikiem bedzie dostep do wewnetrznej sieci internetowej, gdzie wszystkie parametry z monitoringu klimatu wewnetrznego i zewnetrznego dostepne beda w sieci do wykorzystania przez studentow na cele dydaktyczne, w tym poprzez ogolnodostepne stanowiska zamontowane na stale w korytarzach. Miejscem do integracji spolecznosci akademickiej bedzie urzadzone na parterze studenckie centrum kulturalne. Centrum ma byc dostepne w ciagu dnia do spedzania czasu w przerwach miedzy zajeciami oraz w godzinach popoludniowych i wieczornych do zajec i spotkan kulturanych.

Elewacja zewnetrzna:
- dwuwarstwowe plyty aluminiowe Reynobond
- fasada szklana podwojna z pustka powietrzna wykorzystywana do pozyskiwania ciepla slonecznego i do zamknietej cyrkulacji powietrznej
- tynk mineralny

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 22 grudnia 2009, o 13:59

Nowe inwestycje Politechniki Świętokrzyskiej

Politechnika Świętokrzyska rozpoczyna kolejną ważną inwestycję. U zbiegu ulic Warszawskiej i Alei Tysiąclecia powstanie nowoczesny budynek dydaktyczny ENERGIS z przeznaczeniem dla wydziału inżynierii środowiska.

Cały budynek będzie energooszczędny. Prąd i ciepło pozyskiwane będą z energii słonecznej. Zamontowane zostaną tez wymienniki ciepła. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 35 milionów złotych. Większość pieniędzy pochodzić będzie z funduszy unii europejskiej.

Dziś w Warszawie rektor politechniki, prof. Stanisław Adamczak podpisze umowę z ministerstwem nauki na realizację inwestycji w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Wraz z kielecką uczelnią umowy podpiszą tez Akademia Górnico Hutnicza w Krakowie i Politechnika Łódzka.

Źródło: Radio Kielce, Stanisław Blinstrub

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 22 grudnia 2009, o 14:27

Kurcze nie wiem co sądzic ale wg mnie nie pasuje tam ten budynek i wydaje się mały. Ale moze to wina Wizualki.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 22 grudnia 2009, o 15:25

Jakiś taki nijaki...
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 22 grudnia 2009, o 15:25

Brzydal.

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 22 grudnia 2009, o 18:50

Podobnie jak w przypadku planowanego budynku handlowego na Paderewskiego, walcowe elementy dodają budynkowi kilku kilogramów... W przenośni rzecz ujmująć. W obu przypadkach budynek sprawia wrażenie ciężkiego. Nie przepadam za chaotycznym łączeniem różnych form geometrycznych...

Jeżeli chodzi o architektoniczne otocznie Politechniki, to nie wiem czy cokolwiek mogłoby je uratować... Ostatnio powstają tam znacznie gorsze budynki...

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 22 grudnia 2009, o 18:55

Wg mnie powinien być dłuższy i wyższy o jedną kondygnację. Przecież te dodatkowe pomieszczenia przydadzą się prędzej czy później, skoro uczelnia myśli o rozwoju i tworzeniu kolejnych kierunków/specjalności.
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Cyniczny Optymista
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 838
Rejestracja: 28 lipca 2008, o 11:16
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Cyniczny Optymista » 22 grudnia 2009, o 20:52

Wiecie, czego mi brakuje w budynkach uczelni kieleckich? Jaj u projektantów i władz.
Bo w Łodzi np powstał niedawno budynek Wydziału Prawa w kształcie...paragrafu i już dziś jest jedną z wizytówek miasta.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=305542

A u nas wciąż tylko jeden za drugim, podobne do siebie budynki. Tak naprawdę, żeby nie tabliczki na nich, te z Politbudy mogłyby być na Kampusie UJK i odwrotnie. Niczym, ale to niczym się nie wyróżniają.
I tego właśnie brakuje mi w kieleckiej architekturze.
Odrobiny szaleństwa. Ostatni taki budynek w mieście to PKS.
A od kilkudziesięciu lat - nie powstało tu (IMHO) nic, co mogłoby zwrócić uwagę jakiegoś konkursu.
Szlag!

Pzdr
A.

Ps: Przepraszam za of topa...
Cynizm Optymizm i Ironia
Te trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)

ODPOWIEDZ