Politechnika Świętokrzyska - Inwestycje na terenie kampusu

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

TomanoMo
Posty: 357
Rejestracja: 8 listopada 2010, o 12:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: TomanoMo » 23 lipca 2012, o 14:31

Kielce, dnia 5.06.2012r.

Znak: AU- I.6733.40.2012.EK

OBWIESZCZENIE

Zgodnie z art. 49 ustawy dnia 14.06.1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U z 2000r., Nr 98, poz. 1071z późn. zm.) i art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U nr 80, poz. 717 z późn. zm.),
Prezydent Miasta Kielce

podaje do wiadomości, że dnia 5 czerwca 2012r. wydana została decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji pod nazwą:

budowie budynku Centrum Konferencji, Innowacji, Przedsiębiorczości i Administracji z łącznikiem – obiekt szkolnictwa wyższego o funkcji naukowo-dydaktyczno-administracyjnej wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną na terenie obejmującym działki Nr Nr ew. 187/34, 187/36, 187/62, części działek 187/33, 187/35, 187/39, 187/41, 187/42, 187/60, 187/64, 187/72, 187/73, 187/82, 187/83, 187/84, 187/85, 187/95, 188/1, 188/2 oraz zjazdu na terenie działki Nr ew. 188/7 obręb 0011 przy Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7 w Kielcach.

z up. Prezydenta
mgr Andrzej Kędra
Dyrektor Wydziału
Źródło: http://www.bip.kielce.eu/c/portal/layou ... TANCE_BAkP

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 27 września 2012, o 21:38

Trochę wody w Silnicy już upłynęło odkąd zakończył się remont budynku A, a nim jeszcze się zaczął wpadł mi do głowy pomysł że kiedyś zrobię mały fotoreportaż, porównanie przed- i po remoncie. Nie jest to ocena remontu, są plusy (estetyka, media) i minusy (ławki, windy). Kiedyś może nie było nowocześnie, ale istniał taki klimacik, każde piętro było inne. Po remoncie wszystkie piętra we wszystkich budynkach są takie same. Porównajcie sami!

1
ObrazekObrazek

2
ObrazekObrazek

3
ObrazekObrazek

4
ObrazekObrazek

5
ObrazekObrazek

6
ObrazekObrazek

7
ObrazekObrazek

8
ObrazekObrazek

9
ObrazekObrazek

10
ObrazekObrazek

11
ObrazekObrazek

12
ObrazekObrazek

13
ObrazekObrazek

14
ObrazekObrazek

15
ObrazekObrazek

16
ObrazekObrazek

17
ObrazekObrazek

18
ObrazekObrazek

19
ObrazekObrazek

20
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 4 listopada 2012, o 21:42 przez Petras, łącznie zmieniany 3 razy.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 27 września 2012, o 22:00

a burdel jak za komuny... O rekrutacji dowiedziałem się przez przypadek, mimo że byłem zarejestrowany i czekałem na maila czy się zakwalifikowałem i że mam złożyć papiery. Jak się zapytałem kiedy mam zjazd, to mi powiedziano, żebym śledził na bieżąco stronę (która notabene jest okropna) a plan zajęć będę znał dopiero w dniu zjazdu.
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 27 września 2012, o 22:32

Dowiedziałeś się o rekrutacji przypadkiem? Przecież to chyba normalne, że każda uczelnia rekrutuje. Może chodzi Ci o dodatkową rekrutację (skoro napisałeś, że byłeś zarejestrowany). Na tej uczelni (i na innych pewnie też), jest coś takiego jak rekrutacja dodatkowa. Może nie zawsze, bo w tym roku na dziennych na PŚk nie było dodatkowej bo tyle osób przyjęli, ale na zaocznych jest zawsze. Dla nich to dodatkowa kasa. A jeśli chodzi o zjazd, no panie z dziekanatu, to raczej takich informacji nie wiedzą. Nie mogą wiedzieć o czymś, co jest jeszcze nie ustalone. To nie one ustalają plany zajęć. A plany zajęć, to się nie pojawiają z miesięcznym wyprzedzeniem z pewnego względu. Oni nigdy do samego końca nie są pewni ile studentów będzie przyjętych, więc do samego końca nie ma planów zajęć, bo nie wiadomo ile grup trzeba wydzielić, ile sal na to przyznać, i w rezultacie (jak jest dużo studentów), na uczelni można siedzieć nawet do 22:00, bo jakoś te zajęcia muszą rozłożyć, szczególnie teraz jak budynki są w remoncie i jest mniej sal do dyspozycji. Tak więc w zależności od liczby studentów, którzy do ostatniej chwili czekają ze złożeniem papierów, od nich jest zależny plan zajęć. Nie mogą teraz ustalić planu skoro nie wiedzą czy studentów będzie 50 czy 200. Po drugie nie dziw się, że Cię odesłali do strony uczelni. Musisz się nauczyć, że teraz to ty musisz dbać o siebie. Uczelnia raczej Ci dużo nie pomoże. Chcesz stypendium, musisz sam zadbać aby złożyć właściwie papiery o czasie. Uczelnia Ci o tym nie przypomni. Chcesz wiedzieć kiedy i gdzie masz zajęcia, musisz sam o to zadbać i wchodzić na stronę uczelni dzień w dzień, bo plan zajęć może się pojawić w każdej chwili. Zapewne będzie dzień przed zajęciami. Oto dorosłe życie. Dbaj o własne sprawy osobiście, bo nikt za Ciebie nic nie zrobi. Uczyłem się na PŚk i na stronie uczelni nie korzystałem z 99% informacji. Duża cześć chyba jest dla pracowników. Najważniejsze to znaleźć plan zajęć, kalendarz/terminarz zjazdów, czy telefony do dziekanatu. Jest jeszcze strona biblioteki, z której umiałem tylko sprawdzić czy mam jakąś wypożyczona książkę, którą trzeba zaraz oddać. Ale do tego dochodziłem w wielkich trudach.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 27 września 2012, o 22:56

Przyznam, że zgłupiałem i nie potrafię odgadnąć czy Ty to napisałeś na poważnie? :)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 27 września 2012, o 23:14

Ludzie litości... fotorelacja świetna, ale wrzucajcie proszę miniatury. Nawet jak zlikwidowałem po lewej okienko z zakładkami to i tak mi się nie mieściła strona i musiałem przełączyć na większy monitor...
Ostatnio zmieniony 27 września 2012, o 23:28 przez MeehoweCK, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 27 września 2012, o 23:15

Na poważnie. Choć jeśli chodzi o dziekanat, to zależy od pań z dziekanatu oraz od tego czy jesteś z dziennych (kara boska), czy z zaocznych (błogosławieństwo pod postacią kasy). A najważniejsza informacja na stronie uczleni albo na drzwiach uczelni, to godziny rektorskie :D . Przestrzegaj się oddawania karty ocen do dziekanatu w momencie gdy inni studenci składają wnioski o stypendium. Odpuść sobie z tydzień.

Szerokość strony zwalona przez link w źródle TomanoMo w pierwszym poście na tej stronie. Usunąć to :) .

Awatar użytkownika
Masmix
Posty: 403
Rejestracja: 21 września 2008, o 10:51
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Masmix » 27 września 2012, o 23:25

Oto dorosłe życie.
Ucz sie Marcin ucz! :lol:

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 27 września 2012, o 23:29

@Tomasz, ja studiowałem na tym wydziale dwa lata (najgorsze dwa lata z całej mojej dotychczasowej edukacji) i przyznaję, że jest totalny burdel organizacyjny. Strona uczelni faktycznie jest beznadziejna, kobiety w dziekanacie nic nie wiedzą i traktują studentów jak intruzów. Wykładowcy z zasady nie korzystają z poczty elektronicznej, a na niektóre zajęcia zwyczajnie zdarza im się nie przychodzić. Do tej pory wszystkie oceny są wpisywane do indeksów (na czym traci się w każdej sesji średnio kilka godzin) zamiast do systemu. Indywidualne ustalanie planu czy wybieranie fakultetów to w ogóle jakaś abstrakcja. O poziomie merytorycznym wypowiadać się nie będę, bo się na tym nie znam, ale wady organizacyjne i przykłady niekompetencji mógłbym wymieniać długo. Nie rozumiem jak to jest, że na kilku polskich uczelniach (które działają na podstawie tych samych norm prawnych!) da się sprawnie wszystko zorganizować, a na Politechnice Świętokrzyskiej i wielu innych się nie da.

krln
Posty: 18
Rejestracja: 14 września 2011, o 17:40
Lokalizacja: Sady

Post autor: krln » 28 września 2012, o 00:24

Świetne zdjęcia, już zdążyłam zapomnieć jak było wcześniej. Fakt, że teraz korytarze bardziej przypominają szpital i straciły nieco swój uczelniany klimat, ale powiedzmy sobie szczerze, że ten remont był konieczny, bo wnętrza były po prostu szpetne a wszystkie instalacje w opłakanym stanie. I w końcu jest gdzie siedzieć i przy czym robić projekty... Na każdym piętrze dużo krzesełek, a na 1 więcej stołów. Na tak liczebnym wydziale, na którym praktycznie wszyscy studenci non stop coś liczą czy rysują nieporozumieniem było siedzenie z laptopem na podłodze, składnie na podłodze wielkich formatów czy liczenie projektów wśród miliona porozrzucanych na podłodze kartek, nie wspominając już o rysunku odręcznym czy technicznym, też na podłodze :lol: Ale ślisko jest tak samo jak wcześniej, jak nie gorzej. Białe ściany w niższych częściach są już całe brudne od odcisków butów czekających na wiecznie nieobecnych nauczycieli studentów, pod dziekanatem na ścianie cała kolekcja podeszw 8) A co do pań z dziekanatu, jeden z profesorów powiedział mi w sekrecie, że cierpią one na OZN czyli Ostry Zespół Niedopchnięcia :D Choć osobiście mam z nimi dobry kontakt, ale może dlatego, że ciągle coś tam załatwiam i staram się być miła licząc na odwzajemnienie. W sprawach organizacji można by pisać i pisać, ale to nie to forum, aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę, że spraw jest dużo, a ludzi do nadzorowania mało... Na pewno wszystko się zmieni na lepsze od tego roku, bo WBiIŚ rozdzielony jest na dwa, co usprawni organizację. W budynku A będzie tylko Wydział Budownictwa i Architektury, a w nowo oddanym Energisie Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki. Więcej sal, więcej miejsca, więcej nauczycieli, może w końcu jakiś ludzki plan zajęć. Także dla mnie wszystkie zmiany na ogromny plus i śmiało mogę stwierdzić, że to dzięki budownictwu, inżynierii środowiska i architekturze Politechnika się dobrze trzyma i ciągle rozwija. Nie ujmując oczywiście innym bardzo dobrym technicznym kierunkom. Jeszcze dorzucę trochę poza tematem, że w związku z uruchomieniem geodezji przyszli do nas z ogromnym doświadczeniem i wiedzą wykładowcy z AGH, która jak wiadomo jest wiodącą Uczelnia techniczną w kraju, i co najważniejsze z wielkim sercem i zapałem do pracy, także tworzy się powoli w Kielcach kolejny potężny techniczny kierunek, z czego trzeba się cieszyć.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 28 września 2012, o 07:21

tomasz2719 pisze:Na poważnie.
Zastanawiałem sie czy to nie sarkazm, bo Twój mentorski ton w stosunku do żonatego i dzieciatego urzędnika, który pierwszy fakultet skończył już dość dawno temu i teraz oczekiwałby rzetelnej realizacji usługi za którą płaci, wyszedł nieco zabawnie (co skomentował Masmix :) )
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 28 września 2012, o 07:30

A co konkretnie wam nie pasuje w mojej wypowiedzi? Moja pani z dziekanatu, IŚ dzienne, była wiecznie niezadowolona. Usmiechnięta to ona była tylko jak oddawałeś uzupełniony indeks. Ponoć przy stypendium może i coś pomagała ale to mnie nie dotyczyło. Mnie też kiedyś coś powiedział wykładowca w sekrecie. Ponoć panie z budynku A, są najgorsze na całej uczelni ze wszystkich pań z dziekanatu. Jakby siedziały tam z musu.
A ten USOS, sądziłem że jak jest elektronicznie to nie bedzie latania za wpisami, a mimo wszystko są karty, więc niewiete to zmieniło.
Ostatnio zmieniony 28 września 2012, o 08:01 przez tomasz2719, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 28 września 2012, o 07:46

Co do butów - lamperia by się sprawdziła, i prędzej czy później się pojawi (przynajmniej jeśli w gronie decyzyjnym są jeszcze ludzie myślący). Brakuje mi desek wzdłuż korytarzy, o które można się było oprzeć.

Po 4 latach studiów nie narzekam, choć zawsze największym mankamentem organizacyjnym był i pozostaje plan zajęć - zazwyczaj pojawia się dzień przed rozpoczęciem, a dodatkowo przez remonty zupełnie nieżyciowy (połamany okienkami). Mimo że otwarli Energis nie będzie lepiej, bo studentów więcej. Nie wiem w jakiej skali panie z dziekanatu A są najgorsze, skoro jak zaczynałem to ostatni rok chwalił je, bo wcześniej były jeszcze gorsze ;) Ja tam je lubię, chociaż tej blondynce musiałem czasem tłumaczyć jak przygłuchej babci po co przyszedłem.

Stanie po wpis do indeksu było męczące, ale wprowadzenie USOS nic nie zmieniło - nadal muszę stać z kartą po wpis. Zamiast jednej, czytelnej kartki papieru i indeksu mam teraz trzy z tabelą-łamigłówką i brak indeksu na pamiątkę (jak ja się cieszę, że nasz rocznik jeszcze miał indeks na I stopniu :,-)

A tak na marginesie, jak tylu jest studentów w Polsce i zawodówki pozamykali, to kto łopatą będzie machał? A nie, to już intelektualiści zauważyli i z powrotem lansują modę na szkoły techniczne.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 28 września 2012, o 10:55

Petras pisze:Stanie po wpis do indeksu było męczące, ale wprowadzenie USOS nic nie zmieniło - nadal muszę stać z kartą po wpis. Zamiast jednej, czytelnej kartki papieru i indeksu mam teraz trzy z tabelą-łamigłówką(...)
No i właśnie nie uważasz tego za idiotyzm? Mnie żadnych indeksów, kart, tabelek czy krzyżówek nie wypełniają i wszystko przebiega sprawnie.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 28 września 2012, o 10:58

Ale to wina nie na poziomie PŚk, ale państwa i UoSOSia
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

ODPOWIEDZ