Politechnika Świętokrzyska - Inwestycje na terenie kampusu

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 czerwca 2011, o 14:37

O mozliwosc wyburzenia piramid pytali projektanci, jednak nie ma na to zgody.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 16 czerwca 2011, o 14:39

Te piramidy są cool'owe. Wszyscy na nie zwracają uwagę.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 16 czerwca 2011, o 15:02

tomasz2719 pisze:Może parking to nie park, ale zieleń jest, odgrodzony od ulicy żywopłotem, ale jest jakaś taka przestrzeń.
no ale jaka to przestrzeń, chcesz siedzieć na parkingu i czytać książkę? odpocząć tam? posiedzieć na krawężniku z bliską osoba? równie dobrze można na parkingu Leclerca postawić ławki albo rozłożyć kocyk
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 16 czerwca 2011, o 15:09

Wolę ten parking i przestrzeń, niż kolejny budynek, który tą przestrzeń zabierze. Z lewej budynek, z prawej budynek, a ty tylko możesz iść do przodu po chodniku, a nawet drzewa nie zobaczysz. Taka wizja mnie się nie podoba.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 16 czerwca 2011, o 15:21

skoro politechnika cierpi na brak miejsca które nieuchronnie się kończy to czemu nie buduje "w góre"?
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 16 czerwca 2011, o 15:57

Może nowe budynki są obliczone na ewentualne dobudowanie na nich jednej-dwóch dodatkowych kondygnacji?
maciej pisze:Chodzi o teren w kierunku Al. Solidarności? Cóż, może uda się jeszcze kiedyś zabudować narożnik Tysiąclecia/Warszawska.
Też zastanawia mnie rozbudowa ulicy w kontekście planów Politechniki - myślałem, że rezerwa jest właśnie po północnej stronie.
Od południowej strony bez wyburzania budynków w ogóle nie ma możliwości przeprowadzić drugiej nitki Tysiąclecia. Natomiast o ile nowy budynek byłby umiejscowiony w takim położeniu względem Biblioteki jak to przedstawia pierwsza wizualizacja zwycięskiego projektu to optycznie mogłoby się wydawać, że dałoby się tam "wcisnąć" rzeczoną drugą nitkę.

Obrazek

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 16 czerwca 2011, o 17:45

Zniósłbym ten parking pod warunkiem że będzie ZA DARMO - DLA STUDENTÓW. Ale z kolei z grillowaniem już będzie problem. Co do zabudowy to miał być kiedyś zabudowywany narożnik ale Solidarności i Tysiąclecia, przynajmniej tak wynika ze starej wizualki która zdobiła korytarz w A... nie mogę jej teraz znaleźć.
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 16 czerwca 2011, o 19:30

tomasz2719 pisze:Wolę ten parking i przestrzeń, niż kolejny budynek, który tą przestrzeń zabierze. Z lewej budynek, z prawej budynek, a ty tylko możesz iść do przodu po chodniku, a nawet drzewa nie zobaczysz. Taka wizja mnie się nie podoba.
Ja osobiście wolałbym w miejscu parkingu i piramid solidną wielkomiejską zabudowę, tym bardziej, że gmachy PŚK mnie nie zachwycają i spokojnie bym jej zasłonił. No ale jak już napisałem wyżej okazało się to niemożliwe, więc wolna przestrzeń i widok na rzeczone gmachy pozostaną nienaruszone. Skoro więc jest jak jest, wolałbym parking przynieść gdzie indziej (nie "na widoku") a na rogu Warszawskiej i Alei 1000-lecia PP zrobić skwer z dużą ilością zieleni.
Rozmarzyłem się... :roll:
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 17 czerwca 2011, o 13:40

Petras pisze: Co do zabudowy to miał być kiedyś zabudowywany narożnik ale Solidarności i Tysiąclecia, przynajmniej tak wynika ze starej wizualki która zdobiła korytarz w A... nie mogę jej teraz znaleźć.
Miała tam powstać chyba przychodnia studencka.
Też gdzieś mam stare wizualki.

Awatar użytkownika
Adasiek CK
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1141
Rejestracja: 4 stycznia 2008, o 03:03
Lokalizacja: Kielce <-> Warszawa

Post autor: Adasiek CK » 26 czerwca 2011, o 20:33

Takie coś znalazłem na SSC, trochę nieaktualne:
Obrazek

Ile tam jest wolnego miejsca...
<klawy tekścik w tym miejscu>

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 lipca 2011, o 14:19

Przegrana koncepcja Enone Architekci.

http://archistrona.pl/aktualnosci/show/ ... irmy_enone

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 30 sierpnia 2011, o 18:22

Kolejne trzy (a moze nawet cztery?) akademiki w remoncie, dwa maja juz elewacje (od strony al. Solidarnosci).

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 30 sierpnia 2011, o 19:43

Dwa akademiki od strony Alei Solidarności, te najbliżej GE są skończone na moje oko. Trzeci przy Alei Solidarności oraz trzeci z rzędu od PŚk od jakiegoś czasu już są w trakcie remontu. Remont akademika drugiego od strony PŚk rozpoczął się niedawno. Szósty akademik jeszcze nie ruszony.

Krystian
Posty: 129
Rejestracja: 28 czerwca 2006, o 14:52
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Krystian » 22 września 2011, o 10:34

Obrazek

Awatar użytkownika
tomasz2719
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 867
Rejestracja: 8 marca 2008, o 00:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: tomasz2719 » 24 października 2011, o 22:10

Budynek A został oddany do użytku, choć jeszcze ostatnio coś robili przed wejściem. I zapewne jak się domyśliłem, był to parking tak jak przy budynku D. Wszystko takie sterylne. Oczywiście podobnie jak w budynku D, na 1 piętrze w miejscu dużego holu nie ma żadnych ławek. Budynek D od roku jest czynny i zero ławek. W ogóle nie dbają o studentów. W budynku A zawsze na korytarzach są tłumy ludzi (kierunek budownictwa jest oblegany najbardziej) i zawsze, nawet podczas zajęć, ludzie się kręcili po korytarzach, czy podczas przerw między zajęciami siedzieli i robili projekty przy ławkach. Aktualnie ławek nie ma i z perspektywy budynku D, nie wiem czy się pojawią. Aktualnie zabierają się za budynek B.
W budynku A zlikwidowano bufet ale dziś stwierdziłem, że bufet jednak wróci, tylko że w jakimś innym miejscu. W budynku D także będzie bufet (tam nigdy nie było bufetu bo ten pod biblioteką jest w sumie blisko). A oto dowody, które są umieszczone na stronie PŚk:
http://www.tu.kielce.pl/pliki/aktualnos ... %20_1_.pdf
http://www.tu.kielce.pl/pliki/aktualnos ... %20_1_.pdf
Teraz tylko czekać do stycznia na obiadki :) .

ODPOWIEDZ