Politechnika Świętokrzyska - Inwestycje na terenie kampusu

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 27 października 2010, o 19:12

Mnie się skądś ulęgło, że jak budują zewnętrzne klatki schodowe to wewnątrz stare wyburzą, wyleją stropy i przesuną tam łazienki na miejscu których na każdym piętrze przybędzie jeden pokój. Ale nie, to tylko wymogi prawne, wewnątrz wszystko zostaje po staremu (chyba). Kolory są w miarę stonowane, nie takl jak turkusowe bloki po malowaniu na Ślichowicach. Zobaczymy jak następne kolory :)
Co do Polibudy... przydałoby się utwardzone bezpośrednie połączenie między kampusami a halą sportową, rozumiem że porządne będzie jak się Echo zwinie z Galerii, ale tu jesień, deszcze będą i trzeba będzie nadkładać drogi do Centrum Laserowego, a dla studenta każda minuta cenna :P
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 27 października 2010, o 21:13

Takie to brzydkie i pstrokate, żadnego polotu dla mnie nie ma.Tak, różni się od tych na Słonecznym, ale kolorami, wygląda jakby obie realizacje były dziełem tego samego "artysty" :)

maciej
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 534
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, o 17:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maciej » 27 października 2010, o 22:37

Chyba lepiej by było jakby boczne ściany były pomalowane na ten jasny kolor. Ale i tak jest bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 31 października 2010, o 18:27

Jak dla mnie malowanie bardzo udane na 5.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Arturo
Posty: 172
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 20:42
Lokalizacja: Kielce, Ślichowice
Kontakt:

Post autor: Arturo » 9 listopada 2010, o 17:26

Budowa budynku Inżynierii Środowiska. Nie spodziewałem się 2 poziomów w głąb ziemi.


Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 1 grudnia 2010, o 12:54

Stawiają żurawia na Warszawskiej.

felix
Posty: 33
Rejestracja: 6 lutego 2006, o 22:30
Lokalizacja: Kielce

Post autor: felix » 1 grudnia 2010, o 21:54

Budowa budynku Inżynierii Środowiska. Nie spodziewałem się 2 poziomów w głąb ziemi.
Na poniomie -2 będzie się znajdować wielka piaskownica, która będzie mieć na celu akumulację ciepła, zebranego w czasie lata i które będzie oddawane w okresie zimy
Pozdro4all

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 26 lutego 2011, o 15:08

Sportowe wejście naszych inżynierów

Politechnika Świętokrzyska chce mieć sport akademicki z najwyższej półki. W planach są m.in. stworzenie kolejnych drużyn oraz rozbudowa infrastruktury.

- Marzy mi się, żeby nasze drużyny grały w rozgrywkach ligowych, jak najlepsze uczelnie w kraju. Wyniki naukowe mamy coraz lepsze, ale ze sportem akademickim jeszcze nie jest najlepiej. A to przecież szansa na ściągnięcie kolejnych studentów i dalszy rozwój uczelni - mówi Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Pierwsze kroki już poczyniono. Uczelnia po tym, jak Echo Investment wybudowało halę sportową na PŚk, utworzyła Centrum Sportu, a jego dyrektorem został były wieloletni pracownik Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Stanisław Hojda.

Może się też już pochwalić swoimi drużynami: w drugiej lidze piłki ręcznej oraz trzeciej lidze koszykówki.

Co więcej, władze politechniki podpisały porozumienie z Fartem Kielce. Dzięki temu powstała drużyna siatkarzy, która od nowego sezonu zagra w II lidze. - My udostępnimy halę Centrum Sportu i damy studentom możliwość uprawiania sportu wyczynowego, a Fart będzie drużynę finansował - tłumaczył rektor PŚk.

To nie koniec. Uczelnia chce stworzyć żeńską drużynę piłki ręcznej oraz siatkówki. - Któraś z tych drużyn, prawdopodobnie piłki ręcznej, zagra już w sezonie 2011/2012. Problemów z naborem nie powinno być, bo studentki na naszej uczelni stanowią 25 proc. słuchaczy - zapowiada rektor Adamczak.

- Przy takich przedsięwzięciach najważniejsze jest, żeby byli odpowiedni ludzie i infrastruktura. Tego politechnice nie brakuje, a po rozmowach ze studentami wiem, że zainteresowanie sportem jest spore - mówi Stanisław Hojda.

Zastrzega, że nie chodzi o stworzenie drużyn z najwyższej półki tak od razu. - To wymaga czasu i konsekwencji. Uczelnia może być świetnym buforem, pozwalającym na przechodzenie od sportu amatorskiego do ligowego. A współpraca wzorem tej z Fartem jest korzystna dla obu stron - podkreśla Hojda.

Dodaje, że ewentualne osiągnięcia sportowe są też brane pod uwagę przy tworzeniu różnych rankingów uczelni.

Rektorowi marzy się nawet ekstraklasa. - W Kielcach na pewno jest miejsce np. na drugą drużynę piłki ręcznej. Nie na zasadzie konkurencji dla Vive Targów Kielce, ale jako współpraca i ewentualne zaplecze - opowiada prof. Adamczak.

Uczelnia pracuje też nad rozbudową bazy sportowej. Wczoraj upłynął termin zgłoszeń do konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zagospodarowania terenu uczelni pomiędzy ul. Warszawską i al. Solidarności.

- Szukamy pomysłów na ostateczne zagospodarowanie całego terenu uczelni. Pomiędzy biblioteką i akademikami chcemy wybudować centrum innowacyjno-konferencyjne z salą na 600 miejsc, a w rejonie hali sportowej boisko piłkarsko-lekkoatletyczne. Poza tym projektanci doradzą nam, jak zorganizować cały kampus wzorem najlepszych uczelni - mówi Adamczak

Zainteresowanie konkursem, w którym główna nagroda to 50 tys. zł, jest bardzo duże. Wczoraj przed południem było ponad 80 chętnych. Konkurs będzie rozstrzygnięty przed wakacjami i wtedy zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie szczegółowego projektu.

Co ciekawe, takie działania są prowadzone, choć uczelnia nie ma jeszcze zagwarantowanego finansowania na inwestycję wycenianą na blisko 60 mln zł. - Spodziewam się, że wkrótce pojawią się oszczędności z już realizowanych projektów unijnych. Wtedy będą szukać dodatkowych projektów do szybkiej realizacji. To jest nasza szansa - tłumaczy Adamczak.



Dla "Gazety"

prof. Janusz Czerwiński, wieloletni rektor AWF w Gdańsku


W ostatnim okresie wiele uczelni poszukuje różnych rozwiązań, które wykraczają poza zwykłe ramy działalności, np. Politechnika Opolska ma Wydział Wychowania Fizycznego. Postawienie na rozwój sportu akademickiego nie jest więc czymś zupełnie nowym. Ale jeżeli jest on poparty konsekwentnymi działaniami władz uczelni i dobrą atmosferą w środowisku, to efekty, chociaż nie od razu, na pewno przyjdą. Środowisko kieleckie jest szczególnie sprzyjające, jeśli chodzi o gry zespołowe, nie tylko piłkę ręczną. Sam rektor Adamczak dał się poznać jako osoba bardzo aktywna i myślę, że uda mu się zrealizować jego pomysł.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 25 marca 2011, o 11:18


Wmurowano kamień węgielny pod Energis
, nowy budynek Politechniki Świętokrzyskiej. Do metalowej puszki umieszczonej w jego ścianie włożono godło państwowe, symbole województwa i miasta, posążek naukowca, płaskorzeźbę wzgórza katedralnego oraz kielnię.

Rektor Politechniki Świętokrzyskiej profesor Stanisław Adamczak powiedział, że jest to bardzo ważny dzień dla miasta i uczelni. Nowy budynek który zostanie oddany w przyszłym roku będzie szczytem inżynierii budowlanej. Zastosowane rozwiązanie spowodują, że będzie samowystarczalny energetycznie.

Będzie siedzibą nowotworzonego Wydział Inżynierii Środowiska.

W uroczystości wzięła udział min. minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka.
Radio Kielce

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 25 marca 2011, o 11:22

Najnowocześniejsze laboratorium w regionie
Politechnika Świętokrzyska pełna sprzętu zakupionego od firm prezentujących się na targach CONTROL-STOM

CONTROL-STOM
Politechnika Świętokrzyska swoje laboratorium wyposażyła w sprzęt zakupiony na targach CONTROL-STOM
Otwarcie dofinansowanego z unijnych funduszy laboratorium największej w regionie uczelni technicznej odbędzie 23 marca. Według projektu w ramach działania 2.1 „Rozwój innowacji oraz wpieranie działalności dydaktycznej i badawczej szkół wyższych oraz placówek sektora badania i rozwój Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013” na wyposażenie placówki przeznaczono 1,56 mln złotych. Umowę w tej sprawie na początku stycznia podpisali Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz rektor Politechniki Świętokrzyskiej profesor Stanisław Adamczak.

Dzięki unijnemu wsparciu uczelnia zakupiła między innymi specjalistyczną aparaturę pomiarową, najnowocześniejsze obrabiarki oraz mikroskopy i w ten sposób jej laboratoria stały się najnowocześniejszymi w województwie.

Duża część sprzętu, która służyć będzie kształceniu przyszłych specjalistów została zakupiona na Targach Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM.

Targi Kielce

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 19 maja 2011, o 19:42

Myślałem że mnie oczy zwodzą ze zmęczenia... Czy tak powinna wyglądać elewacja po kilku miesiącach? Chyba że to kwaśne deszcze, ja nie odrzucam żadnej teorii, nawet o pocących się na słono ścianach...
Obrazek Obrazek
"Rzecznik MZD zapowiada, że mimo protestów inwestycja zostanie zrealizowana."

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 19 maja 2011, o 19:59

To cytrynówka paruje przez ściany :lol:
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Onio
Posty: 186
Rejestracja: 14 kwietnia 2008, o 16:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Onio » 19 maja 2011, o 20:45

Ściana od strony klubu "Pod Krechą" wygląda podobnie.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 23 maja 2011, o 11:57

Do poprawki, wyślijcie temat do Echa lub wyborczej.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
lukas000
Posty: 204
Rejestracja: 7 marca 2011, o 15:41
Lokalizacja: mam to wiedzieć:)

Post autor: lukas000 » 30 maja 2011, o 09:50

Budynek Energis

Obrazek

ODPOWIEDZ