Starostwo Powiatowe w Kielcach - Nowa siedziba

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 7 stycznia 2013, o 17:50

A tak w ogóle to zapomniałem się Wam pochwalić :) Otóż parę tygodni temu panowie Wrzałka i Janus złożyli doniesienie, że wpis internetowy, którego dokonałem godzi w ich dobre imię :) Miałem więc wezwanie i byłem przesłuchiwany na policji :) Co to był za wpis? Otóż pod artykułem, który miał tytuł "Kto wykończy budynek starostwa?" napisałem: "starostwo wykończą panowie Wrzałka i Janus ;)"
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 7 stycznia 2013, o 17:52

A jak cię znaleźli? Szukali po IP i przez dostawcę internetu, czy się domyślili z twojego pseudonimu i innych wpisów na forum?

Ciekawi mnie, na ile byli cięci / zaradni.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 7 stycznia 2013, o 17:53

Już nie jesteś anonimowy w sieci 8) Widocznie uznali, że to zadanie by ich przerosło... ups... zaraz i mnie namierzą :lol:
Sorry, takiego mamy prezydenta...

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 7 stycznia 2013, o 17:55

Na forach GW to nikt nie jest anonimowy, chyba że się loguje ze specjalnie do tego celu kupionego komputera z jakiegoś hotspotu.

Awatar użytkownika
CKfan
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4200
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 20:56
Lokalizacja: Kielce os. Jagiellońskie

Post autor: CKfan » 7 stycznia 2013, o 17:57

A może panowie tak walą z automatu i szukają swojego nazwiska w postach? Jak jest nazwisko, to składają doniesienie 8) Zapomnieli jednak, że są osobami publicznymi i jeszcze będą na kolanach skamleć o głosy i właśnie o to, żeby o nich pisano :D
Sorry, takiego mamy prezydenta...

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 7 stycznia 2013, o 18:17

Rafał... Ty kryminalisto! ;)

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 7 stycznia 2013, o 18:24

Przecież napisałeś prawdę. To teraz się przesłuchuje za pisanie prawdy, napisz który komisariat prowadzi sprawę to się zgłoszę że ja też tak myślę.

Stawiam na Tolka Banana :!: :D

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 7 stycznia 2013, o 18:45

grzebo pisze:A jak cię znaleźli? Szukali po IP i przez dostawcę internetu, czy się domyślili z twojego pseudonimu i innych wpisów na forum?

Ciekawi mnie, na ile byli cięci / zaradni.
Szukali mnie po IP. Od razu przyznałem się do tego wpisu, co ponoć było wyjątkowe :D Policjantka mnie przesłuchująca była bardzo fajna i najwyraźniej było jej trochę głupio ;)
Pomijając grę słów i znaczek ";)" przy moim wpisie, oficjalnie uważam, że decyzje finansowe dotyczące budowy siedziby mogą doprowadzić Starostwo do bankructwa i w tym sensie panowie starostowie mogą je wykończyć nie tylko w sensie dosłownym (jako "budowlańcy") ale i przenośnym. Już sobie wyobrażałem, że będę tak zeznawał na dalszym etapie, ale prokuratura chyba dała sobie spokój bo nic się nie dzieje ;)
A tak na poważnie - o ile uważam, że za różne chamskie pomówienia powinno się czasem ścigać internautów, o tyle panowie starostowie w tym przypadku nieco się ośmieszyli. Jeśli będę miał okazję, to im to powiem :)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 7 stycznia 2013, o 19:46

Ja tam nie wiem, ale chciałbym nieśmiało zauważyć, że znów Ich obraziłeś pisząc "panowie" z małej litery :P I to dwukrotnie!!
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 7 stycznia 2013, o 20:12

RZ pisze:A tak w ogóle to zapomniałem się Wam pochwalić :) Otóż parę tygodni temu panowie Wrzałka i Janus złożyli doniesienie, że wpis internetowy, którego dokonałem godzi w ich dobre imię :) Miałem więc wezwanie i byłem przesłuchiwany na policji :) Co to był za wpis? Otóż pod artykułem, który miał tytuł "Kto wykończy budynek starostwa?" napisałem: "starostwo wykończą panowie Wrzałka i Janus ;)"
Żenada. :wink: Goście na poważnych stanowiskach, a zachowują się jak dzieci debiutujące w internecie. :roll:

Ciekawy jestem dlaczego nie przyszło im do głowy wytoczenie powództwa o naruszenie dóbr osobistych. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

rzeczownik
Posty: 357
Rejestracja: 12 sierpnia 2008, o 19:50

Post autor: rzeczownik » 7 stycznia 2013, o 21:22

Niech zgadnę. Bo przed sądem przegraliby taką sprawę z kretesem?

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 7 stycznia 2013, o 21:46

Kolego w telewizji i sądzie wszystko jest możliwe. :wink: Nie przesądzajmy żeby nie zniechęcić powodów. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 24 stycznia 2013, o 19:12

RZ pisze:A tak w ogóle to zapomniałem się Wam pochwalić :) Otóż parę tygodni temu panowie Wrzałka i Janus złożyli doniesienie, że wpis internetowy, którego dokonałem godzi w ich dobre imię :) Miałem więc wezwanie i byłem przesłuchiwany na policji :) Co to był za wpis? Otóż pod artykułem, który miał tytuł "Kto wykończy budynek starostwa?" napisałem: "starostwo wykończą panowie Wrzałka i Janus ;)"
Był o Was artykuł w GW
Starostowie poczuli się zniesławieni. Ścigają internautów

Starosta i wicestarosta poskarżyli się na forumowiczów "Gazety" do prokuratury i na policję. Czują się zniesławieni komentarzami w sprawie przetargu na dokończenie budowy siedziby starostwa
- Obaj jesteśmy oburzeni, nie może być bezprawia. Szkalują nas jako osoby publiczne. Nie możemy sobie na to pozwolić - mówi wicestarosta kielecki Zenon Janus. - Chcemy bronić dobrego imienia. Nie poczuwamy się do tego, co zostało zawarte w tych wpisach, bo to nieprawda - dodaje starosta Zdzisław Wrzałka. Chodzi o komentarze internautów do artykułów "Gazety" dotyczących przetargu na dokończenie budowy gmachu starostwa. Jeden z nich, opublikowany jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu, zatytułowaliśmy "Kto wykończy starostwo? Dorbud najtańszy, są też Hiszpanie". Jeden z forowiczów, odnosząc się do pierwszej części tytułu, napisał: "Myślę, że starostwo wykończą panowie Wrzałka i Janus". Drugi z kolei sugerował, że wszystko jest ustawione. Stwierdził, że "starosta Wrzałka kibicuje, coby jego kolega Prezes z Dorbudu wygrał przetarg". Wypomniał też Wrzałce oraz Janusowi, że byli na otwarciu należącej do prezesa firmy restauracji w Borkowie. - To były czasy, kiedy nie było jeszcze mowy o przetargu. Jadąc z Chmielnika, wstąpiliśmy tam na pół godziny. Nie tylko my zresztą byliśmy na tym otwarciu, ale także burmistrzowie - twierdzi wicestarosta Janus. I zapewnia, że przetarg, który ostatecznie wygrał Dorbud, został przeprowadzony prawidłowo. Dochodzenie w sprawie wpisów na forum "Gazety" prowadzą Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. - Wszczęte zostało dochodzenie z art. 212 Kodeksu karnego w kierunku zniesławienia. Policjanci wykonują czynności techniczne - informuje Grzegorz Dudek, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji. Ściganie przestępstw z art. 212 odbywa się z oskarżenia prywatnego. Wicestarosta Janus zapowiada, że wystąpi z nim, jeśli tylko zostaną ustaleni autorzy wpisów. - Nie możemy sobie pozwolić na takie szkalowanie - powtarza. Starosta Wrzałka nie jest jeszcze przekonany, czy tak postąpi. - Poczekajmy na ustalenia policji i prokuratury - mówi.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... autow.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3940
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 24 stycznia 2013, o 19:23

Zaczęło się :D
I.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Wykonanie naprawczych robót budowlanych na elementach konstrukcyjnych budynku siedziby Starostwa Powiatowego w Kielcach zlokalizowanego u zbiegu ulic Wrzosowej i Ks. J. Popiełuszki, zrealizowanych przez poprzedniego wykonawcę robót budowlanych.
II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane.
II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia

Zakres zamówienia wynika bezpośrednio z Ekspertyzy stanu technicznego elementów konstrukcji budynku biurowego pod potrzeby siedziby Starostwa Powiatowego w Kielcach zlokalizowanego u zbiegu ulic Wrzosowej i Ks. Popiełuszki, zrealizowanego przez poprzedniego wykonawcę robót budowlanych oraz z Projektu Konstrukcyjnego. Projekt naprawczych rozwiązań konstrukcyjnych, elementów budynku biurowego pod potrzeby siedziby Starostwa Powiatowego w Kielcach zlokalizowanego u zbiegu ulic Wrzosowej i Ks. Popiełuszki i obejmuje wykonanie napraw i wzmocnień następujących elementów konstrukcji wymienionych w ekspertyzie i projekcie: a) słupy nad parterem w seg. III w osiach 5-I prim i 7 - uciąglić zbrojenie; b) poz. 12.3.6 słup parteru w osi I prim - 5 - zniwelować mimośród słupa poprzez jego dobetonowanie; c) poz. 15.3.6 słup przyziemia w osi I prim - 5 - zniwelować mimośród słupa poprzez jego dobetonowanie; d) poz. 15.3.9 słup przyziemia w osi B - 3 prim - zniwelować mimośród słupa oraz zwiększyć jego nośność poprzez jego dobetonowanie na szer. 10cm; e) poz. 15.3.10 słup przyziemia w osi C prim - 3 prim - zniwelować mimośród słupa oraz zwiększyć jego nośność poprzez jego dobetonowanie na szer. 10cm; f) murowane filary międzyokienne parteru w osiach: A-4, A-6, A-13, A-15, A-16 pomiędzy B a C-19, D-1, H-1, I-1, K-1, pomiędzy O a P-1, pomiędzy P a R-1, pomiędzy R a R prim -1, pomiędzy 3 prim a 4-S, S-5, S-9 oraz w poziomie II piętra pomiędzy osiami A-16 prim a 17 należy wyburzyć i wykonać ponownie z cegły pełnej o wytrzymałości 30MPa lub betonu C20 a 25. g) górne partie słupów w segmencie III - nieciągłości struktury betonu (związane z przerwami technologicznymi wykonywanych betonowań) należy dokonać naprawy powierzchni słupów wg specjalistycznej metody napraw betonu (PPC); h) słupy i ściany na których brak prostolinijności - dokonać korekty poprzez otynkowanie i wyrównanie do pionu; i) ściana murowana z cegły kratówki gr. 25 na parterze pomiędzy osiami E prim -G i 3 prim -5 - należy wyburzyć i wykonać ponownie z płyt gipsowo-kartonowych na systemowych profilach stalowych.

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA
DORBUD S. A., ul. Zagnańska 153, 25-563 Kielce, kraj/woj. świętokrzyskie
http://bzp1.portal.uzp.gov.pl/index.php ... 2013-01-17

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 25 stycznia 2013, o 09:16

Sirek1 pisze:Był o Was artykuł w GW
O proszę! Przeoczyłem :)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

ODPOWIEDZ