Starostwo Powiatowe w Kielcach - Nowa siedziba

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3936
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 30 lipca 2012, o 20:04

Wybrano do realizacji ofertę firmy Dorbud S.A. z ceną brutto 32 220 000zł

:arrow: http://bip.powiat.kielce.pl/bip_admin/z ... mienie.pdf

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3936
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 13 sierpnia 2012, o 18:46

Co zrobi Krajowa Izba Odwoławcza? Decyzja we wtorek

Nie w poniedziałek, a we wtorek przed południem powinna zapaść decyzja Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie odwołania co do wyników przetargu na budowę nowej siedziby kieleckiego starostwa.
Protest, o czym już pisaliśmy, złożyła firma Anna-Bud z Bilczy, która przetarg przegrała. Jego zwycięzcą ogłoszono Dorbud SA, który też złożył najniższą ofertę na dokończenie budowy siedziby przy ul. Wrzosowej. Opiewała ona na kwotę 32,2 mln zł, czyli o 650 tys. zł mniej, niż proponował Anna-Bud. Ten, mimo to, od decyzji starostwa się odwołał. Zarzucił mu też łamanie procedur przetargowych.

A to dlatego, że - zdaniem firmy z podkieleckiej Bilczy - Dorbud we wniosku przedstawił nieprawdziwe referencje o posiadaniu doświadczenia w układaniu sieci komputerowej najwyższej klasy. Starostwo wezwało Dorbud do uzupełnienia dokumentacji o referencje spełniające warunki przetargu, co jednak przedstawiciele Anna-Bud uznali za naruszenie prawa. Domagali się odrzucenia oferty konkurenta.

Sprawą zajmuje się teraz Krajowa Izba Odwoławcza. - Dzisiejsze obrady Izby nie przyniosły decyzji. Ta powinna być znana dopiero we wtorek - poinformowała nas Agata Niebudek-Śmiech, rzecznik starostwa.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... torek.html
===============================================
Co dalej z budową starostwa? We wtorek rozstrzygnięcie

We wtorek, 14 sierpnia zapadnie ostateczna decyzja, kto wybuduje nową siedzibę dla Starostwa Powiatowego w Kielcach. Jak informowaliśmy, przetarg wygrał Dorbud S.A., jednak konkurencyjna firma Anna-Bud odwołała się od tej decyzji - poinformował nas starosta Zdzisław Wrzałka.

Jak dodał, Krajowa Izba Odwoławcza ma zadecydować, czy odwołanie jest zasadne. Jeżeli Izba je odrzuci, prawdopodobnie starostwo podpisze z firmą Dorbud, umowę na wykonanie inwestycji.

Tymczasem, konsorcjum firm KRIB, które dotychczas budowało siedzibę władz powiatu, nadal nie zapłaciło urzędowi prawie 4 mln zł odszkodowania za niewywiązanie się z warunków umowy. Kielecki sąd nakazał KRIB wypłatę pieniędzy, jednak konsorcjum odwołało się od tej decyzji, a sąd w Warszawie przychylił się do ich wniosku. Zdzisław Wrzałka zapowiedział, że teraz, to urząd będzie się odwoływał.

Kieleckie starostwo będzie się mieścić w pięciokondygnacyjnym budynku, przy ulicy księdza Jerzego Popiełuszki. Realizacja inwestycji ma potrwać 15 miesięcy.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Co-dal ... 6fa86.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3936
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 14 sierpnia 2012, o 14:17

Dorbud dokończy budowę siedziby kieleckiego starostwa

Firma Dorbud dokończy budowę nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Kielcach. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie firmy Anna-Bud od decyzji komisji przetargowej.

- Inwestycja będzie realizowana przez Dorbud. Czekamy jeszcze na pisemne uzasadnienie decyzji Krajowej Izby Odwoławczej. Jak tylko je otrzymamy, podpiszemy umowę z nowym wykonawcą - mówi Zdzisław Wrzałka, starosta kielecki.

Zapowiada, że powinno to nastąpić jeszcze w tym tygodniu. - Na budowie są spore opóźnienia. Zależy nam, żeby prace jak najszybciej zostały wznowione - wyjaśnia Wrzałka.

Jak już pisaliśmy, odwołanie od decyzji komisji przetargowej do Krajowej Izby Odwoławczej złożyła firma Anna-Bud z Bilczy, która przegrała. Jego zwycięzcą ogłoszono Dorbud SA, który złożył najniższą ofertę na dokończenie budowy siedziby przy ul. Wrzosowej. Opiewała na kwotę 32,2 mln zł, czyli o 650 tys. zł mniej niż propozycja Anna-Bud. Firma mimo to od decyzji starostwa się odwołała, zarzucając m.in. łamanie procedur przetargowych.

Firma z podkieleckiej Bilczy twierdziła, że Dorbud w złożonym wniosku przedstawił nieprawdziwe referencje o posiadaniu doświadczenia w układaniu sieci komputerowej najwyższej klasy. Starostwo wezwało Dorbud do uzupełnienia dokumentacji o referencje spełniające warunki przetargu, co jednak przedstawiciele Anna-Bud uznali za naruszenie prawa i domagali się odrzucenia oferty konkurenta.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ostwa.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3936
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 27 sierpnia 2012, o 17:55

Umowa podpisana. Dorbud wykończy kieleckie starostwo

W przyszłym tygodniu wznowione zostaną prace przy budowie nowej siedziby kieleckiego starostwa powiatowego. W poniedziałek podpisano umowę na dokończenie tej inwestycji.
Jak pisaliśmy, po zamieszaniu z odwołaniami przetarg ostatecznie wygrała firma Dorbud. Kosztem ponad 32 mln zł inwestycję u zbiegu. al. ks. Popiełuszki i ul. Wrzosowej dokończyć ma w 15 miesięcy.

- To odpowiedzialne zadanie, ale wierzę, że mu podołamy. Zrobimy wszystko, by uspokoić atmosferę wokół tej budowy - stwierdził po podpisaniu umowy Tomasz Tworek, prezes Dorbudu.

Atmosfera jest niespokojna od kilku miesięcy, gdy z powodu opóźnień starostwo zerwało umowę z hiszpańskim konsorcjum realizującym budowę. - Do tej pory ta firma nie wypłaciła nam kary umownej, złożyliśmy wniosek do sądu. Czekamy na decyzję - mówi Zdzisław Wrzałka, starosta kielecki.

Przetarg, który miał wyłonić nowego wykonawcę, też ma już swoją historię. Jeszcze przed jego rozstrzygnięciem oprotestowała go firma Anna-Bud z Bilczy. Starostwo wybrało jednak Dorbud, ale sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej. ta uznała, że wybór starostwa był zgodny z prawem. Odrębne postępowanie prowadzi też prokuratura.

W ciągu tygodnia od dnia podpisania umowy starostwo musi przekazać wykonawcy teren budowy.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... ostwo.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3936
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 19 września 2012, o 19:41

Dorbud przejął budowę kieleckiego starostwa

W czwartek kielecka firma Dorbud oficjalnie przejęła plac budowy siedziby Starostwa Powiatowego w Kielcach u zbiegu ulic Księdza Jerzego Popiełuszki i Wrzosowej.

W poniedziałek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach podpisano umowę z firmą Dorbud na dokończenie budowy siedziby dla starostwa. To właśnie ta firma z Kielc wygrała przetarg z kwotą 32 mln 220 tys. zł., tym samym składając najniższą cenę w przetargu. Dzisiaj oficjalnie przekazano plac nowemu wykonawcy.

- Przekazujemy plac budowy wykonawcy, czyli firmie Dorbud, mam nadzieję, że prace ruszą jak najszybciej – mówił wicestarosta kielecki Zenon Janus.

Tomasz Tworek, prezes zarządu firmy Dorbud przyznał, że jemu też zależy, by jak najszybciej zakończyć inwestycje. – W tym momencie wchodzimy na plac, który wygląda nieco księżycowo, wszystko jest rozkopane, nie uporządkowane i trochę będziemy się z tym męczyć. Na pewno nie będzie to łatwa budowa z racji tego, że została przerwana przez poprzedniego wykonawcę i czasu nie jest tak dużo. Dlatego chcemy jak najszybciej postawić nowe ogrodzenie i budować. Chcemy też uspokoić atmosferę wokół tej budowy – stwierdził Tomasz Tworek.

Przypomnijmy, w marcu starostwo zerwało umowę z poprzednim wykonawcą, konsorcjum wykonującym inwestycję dla powiatu, w skład, którego wchodziły firmy: Kompleksowa Realizacja Inwestycji Budowlanych z Warszawy, firma z Hiszpanii oraz Przedsiębiorstwo Budowlane "Rystal-Bud" z Kielc. Powodem było nie wywiązanie się z warunków umowy. Sprawy o odszkodowania do tej pory toczą się w sądach.

Zdaniem prezesa Dorbudu cały problem z zamieszaniem z budową siedziby starostwa wziął się z tego, że w przetargach startują firmy hiszpańskie. – Które zaniżają kosztorysy – mówi prezes Dorbudu. – Startuję w wielu przetargach i widzę co się dzieje w całej Polsce, firmy hiszpańskie wygrywają najniższą ceną, a potem okazuje się, że nie są przygotowani do inwestycji. Rozbabrują ją i znikają. W Polsce jest mi znanych już kilka tego typu przykładów.

Jak zapowiada Tomasz Tworek, budynek starostwa w stanie surowym będzie gotowy do końca roku. Firma będzie pracować również przez zimę, by wszelkie prace zostały zakończone w terminie

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /120839932
Jutro mijają trzy tygodnie od przejęcia placu budowy a na budowie... postawili ogrodzenie...

Awatar użytkownika
Clavius
Posty: 81
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 14:57
Lokalizacja: EGLC/EPKA

Post autor: Clavius » 9 października 2012, o 16:51

Zdzisie:

1. Piękny widok będą mieć biurwy:

Obrazek

2.

Obrazek

3.

Obrazek

4. Budowa parkingu:

Obrazek

5.

Obrazek

6.

Obrazek

7.

Obrazek

8.

Obrazek

9.

Obrazek

10. Budowa żyje:

Obrazek
"Nie da się" to nic innego jak "nie chce się + nie umie się"

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3936
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 2 stycznia 2013, o 17:52

Wycinka drzew i krzewów wraz z karczowaniem pni oraz wytyczenie pasa drogowego na potrzeby inwestycji pn.: Budowa drogi wewnętrznej z włączeniem do ulicy Popiełuszki, na potrzeby obsługi komunikacyjnej Starostwa Powiatowego w Kielcach
:arrow: http://www.mzd.kielce.pl/index.php?opti ... &Itemid=29

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 2 stycznia 2013, o 19:54

Z tego, co pamiętam, wjazd miał być od Wrzosowej. Jak ci urzędnicy będą do pracy jeździć, przez Dyminy? :lol:

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 2 stycznia 2013, o 20:13

Pewnie nagle okaże się, że w tym miejscu od lat konieczna była zawrotka i tylko przez przeoczenie nie powstała.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 3 stycznia 2013, o 00:40

Co ciekawsze dokumenty wgrałem do nas, na przyszłość:
http://kieleckieinwestycje.org/pliki/starostwo/

- 130 drzew do wykarczowania,
- DDR będzie odtworzona z kostki,
- zostanie wytyczony przejazd rowerowy.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 7 stycznia 2013, o 09:10

Jak dojechać do nowej siedziby starostwa? Potrzebna droga i nowa zgoda.

Ponad milion złotych kosztować będzie budowa drogi wewnętrznej do nowej siedziby kieleckiego starostwa. Ale ta inwestycja komunikacji w tym miejscu może nie rozwiązać. Starostwu potrzebna będzie nowa zgoda drogowców.
Budowę blisko stumetrowego odcinka z wjazdem i wyjazdem z al. ks. Jerzego Popiełuszki zaplanowano na najbliższe miesiące. - Nowy biurowiec starostwa to duży obiekt, urząd musi mieć zapewnioną obsługę komunikacyjną - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Problem w tym, że aby dostać się tym wjazdem do starostwa, trzeba będzie pojechać w stronę Dymin, tam zawrócić w stronę Kielc. - Rzeczywiście tak będzie - przyznaje Skrzydło.

Wyjściem jest zrobienie wjazdu do urzędu od strony ul. Wrzosowej. Nie wiadomo jednak, czy będzie na to zgoda. - Obecny wjazd jest tymczasowy, możemy go użytkować tylko do końca tego roku. Będziemy się jednak starać o przedłużenie zgody, bo z centrum Kielc tylko w ten sposób będzie można do nas dojechać - informuje Agnieszka Dębacz z Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Kielcach. Dodaje, że problem rozwiązałoby przedłużenie planowanej drogi wewnętrznej, by połączyła się z Wrzosową. - Tak wynika z planu zagospodarowania - dodaje Dębacz.

Potwierdza to rzecznik MZD. - Na razie zbudujemy tylko fragment tej drogi, czy powstanie reszta, będzie zależało od właścicieli kolejnych działek. Można ją tak zrobić, by powstała tam pętla - mówi Skrzydło.

Drogowcy podkreślają jednak, że ze względów bezpieczeństwa z pewnością nie zgodzą się na wyjazd ze starostwa na ul. Wrzosowej w lewo w stronę centrum Kielc. - Pozostaje możliwość wjazdu do urzędu z tej ulicy i powrót na nią jedynie w prawą stronę, w kierunku Bukówki - twierdzi rzecznik. Dodaje, że z pewnością MZD będzie rozpatrywało ewentualny wniosek starostwa o przedłużenie zgody na wjazd od ul. Wrzosowej.

Tymczasem drogowcy ogłosili przetarg na wycinkę drzew oraz chaszczy i wytyczenie pasa drogowego na tyłach nowej siedziby starostwa. Całą inwestycja pochłonie 1,1 mln zł.
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... zebna.html

Rewelacja. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 7 stycznia 2013, o 14:33

w tym momencie mnie po prostu zatkało .. :?
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Awatar użytkownika
panGargamel
Posty: 238
Rejestracja: 26 września 2012, o 11:47
Lokalizacja: Z Miasta EKRANÓW i wyciętych DRZEW

Post autor: panGargamel » 7 stycznia 2013, o 14:40

Jak i tak trzeba jechac do Dymin... to juz mogli w Dyminach tego kloca postawic. Taniej by bylo :roll:

ehhhh wszystko zle...
Łyso wszędzie, pusto wszędzie...
Co to będzie?
Pięknie będzie!
Tu wytniemy drzewo, a tam ekran będzie!

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 7 stycznia 2013, o 14:45

Między jezdniami powinni postawić ekrany albo bariery zaczynające się przy Castoramie a kończące odpowiednio w Morawicy/Sukowie. Nikomu nie przyjdzie do głowy zakłócanie pracy paniom ze starostwa. :wink:

Moim zdaniem trzeba zadbać o bezkolizyjność wjazdów i wyjazdów. Jakaś estakada z piętrowym ślimaczkiem się nada. :wink:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

grzebo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1434
Rejestracja: 12 stycznia 2009, o 14:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: grzebo » 7 stycznia 2013, o 17:25

Nie wystarczy dojechać do Dymin, bo w Dyminach nie ma przewidzianej zawrotki. Trzeba będzie skręcać w prawo w Kalinową albo w lewo w Leśniówkę, tam wykonywać manewr zawracania na trzy, i dopiero wjechać z powrotem na Ściegiennego w stronę Kielc.

Projekt:
http://kieleckieinwestycje.org/pliki/Sc ... af_2_5.pdf

Może MZD startuje w jakimś konkursie "ile ruchu da się wzbudzić jedną nową inwestycją"? Po planowanym wymuszeniu cyrkulowania autobusów na Grunwaldzkiej to już drugi taki ich wyskok. Może tutaj też walną estakadę.

ODPOWIEDZ