Starostwo Powiatowe w Kielcach - Nowa siedziba

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Starostwo Powiatowe w Kielcach - Nowa siedziba

Post autor: sueno » 28 sierpnia 2009, o 10:11

Obrazek
Powiat kupi działkę. I zbuduje nową siedzibę
jak
2009-08-27, ostatnia aktualizacja 2009-08-27 19:31

Rada powiatu kieleckiego jednogłośnie zgodziła się w czwartek na zakup działki od miasta Kielce pod budowę siedziby starostwa.
Jak poinformował starosta Zenon Janus, cena jest już wynegocjowana - za nieco ponad dwa hektary gruntu u zbiegu al. Popiełuszki i ul. Wrzosowej powiat zapłaci około 3,7 mln zł.

Uchwałę wyrażającą zgodę na zakup radni podjęli jednogłośnie. - Lepiej kupić działkę i wybudować nową siedzibę, niż kupować starą - mówi Mieczysław Gębski, radny z opozycyjnego PiS-u. Przypomnijmy, że poprzednio zarząd powiatu planował kupić biurowiec MPK, a jeszcze wcześniej budynek urzędu miasta przy ul. Szymanowskiego i biurowiec Kolportera przy ul. Strycharskiej.

- Po podpisaniu aktu notarialnego ogłosimy przetarg na projekt i budowę równocześnie, bo to taniej wychodzi - zapowiada starosta Janus. Według niego budowa ruszy wiosną przyszłego roku, a zakończona zostanie w 2011 roku. Obecnie wydziały i powiatowe instytucje znajdują w różnych punktach miasta. Nowa siedziba ma mieć około siedem tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i parking na 300 samochodów.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... dzibe.html

W 2011 roku Starostwo Powiatowe w Kielcach będzie miało nową siedzibę
Artykuł dodany: 2009-08-27 15:21:21, ostatnia aktualizacja: 2009-08-27 15:42:59

Starostwo powiatowe odkupi od Kielc działkę u zbiegu ulic Popiełuszki i Wrzosowej. Na terenie o powierzchni dwóch hektarów wybudowana zostanie nowa siedziba starostwa. - Taką decyzję podjęli dziś radni podczas sesji Rady Powiatu - poinformował starosta kielecki Zenon Janus.
Jak zapowiedział starosta, jeżeli wszystko będzie szło zgodnie z planem, siedziba Starostwa Powiatowego w Kielcach zostanie wybudowana do końca 2011 roku.

Podczas sesji radni zdecydowali także o przekazaniu dwóch dróg dojazdowych do planowanego lotniska w Obicach na rzecz gminy Kielce.
Radni udzielili także wsparcia finansowego, po 10 tysięcy złotych, dla powodzian z gminy Radogoszcz i Dąbrowa Tarnowska. Pieniądze od starostwa otrzyma także województwo małopolskie na zorganizowanie kolonii dla dzieci.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,W-2011 ... 020d3.html

Obrazek
Radni powiatu kieleckiego za kupnem działki

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu kieleckiego radni przegłosowali uchwałę o kupnie działki pod budowę nowej siedziby starostwa.
Ponad godzinę trwała dyskusja nad wprowadzeniem do porządku obrad uchwały o przekazaniu gminie Sitkówka-Nowiny prowadzenia szkoły ponadgimnazjalnej - zawodowej. Z taką inicjatywą wyszło czterech radnych z Komisji Edukacji. O potrzebie powołania takiej szkoły przekonywał wójt gminy - Stanisław Barycki, natomiast wicestarosta kielecki - Marian Ferdek tłumaczył, że ze względów formalnych jest zbyt późno na utworzenie placówki, a poza tym prowadzenie szkół ponadgimnazjalnych to zadanie samorządu powiatowego i nie ma potrzeby przekazywania go samorządom innego szczebla.
- Ta dyskusja nie może nas podzielić, dla nas najważniejsze powinno być dobro młodzieży - uspokajał nastroje przewodniczący Tomasz Lato. Natomiast starosta Zenon Janus zadeklarował, że Zarząd Powiatu otwarty jest na współpracę.
- Jeśli tylko wszystkie formalne kwestie zostaną dobrze przygotowane, to placówka ta będzie mogła ruszyć w przyszłym roku szkolnym - zadeklarował Zenon Janus.
Ostatecznie, po głosowaniu, projekt uchwały nie został wprowadzony pod obrady.

W bloku uchwal przyjęło m.in. uchwały o zmianach w budżecie na ten rok, zaciągnięciu kredytu długoterminowego oraz udzieleniu pomocy finansowej (po 10 tys. zł) gminom: Dąbrowa Tarnowska i Radogoszcz, które ucierpiały w czasie ostatniej powodzi oraz dzieciom powodzian z województwa małopolskiego. Jednogłośnie radni przyjęli uchwałę o odpłatnym nabyciu od gminy Kielce na własność nieruchomości przy ul. Popiełuszki, która ma być przeznaczona pod budowę nowej siedziby starostwa. Przyjęto także uchwały dotyczące statutów rodzinnych domów dziecka i Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka - Szpital Specjalistyczny w Kielcach.

źródło: wrota świętokrzyskie

Obrazek
Radni zgodzili się na zakup działki pod budowę nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Kielcach
/ka/

Radni Powiatu Kieleckiego jednogłośnie przegłosowali podczas czwartkowej sesji uchwałę dotyczącą kupna od gminy Kielce działki o powierzchni ponad dwa hektary przy alei Popiełuszki w Kielcach.

Na tym terenie ma stanąć nowa siedziba Starostwa Powiatowego w Kielcach.
Radni podjęli także decyzje o udzieleniu pomocy finansowej w kwocie po 10 tysięcy złotych gminom Dąbrowa Tarnowska i Radogoszcz, które ucierpiały podczas ostatniej powodzi, a także dzieciom powodzian z województwa małopolskiego.

Ponad godzinę trwała dyskusja nad wprowadzeniem do porządku obrad uchwały o przekazaniu gminie Sitkówka - Nowiny prowadzenia szkoły ponadgimnazjalnej – zawodowej. O potrzebie powołania placówki przekonywał wójt Stanisław Barycki. Wicestarosta kielecki Marian Ferdek z kolei tłumaczył, że jest zbyt późno na utworzenie szkoły od września 2009 roku. Ostatecznie radni zadecydowali o tym, że uchwała nie została poddana pod głosowanie.

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /452156065
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

pk5
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1436
Rejestracja: 18 lutego 2008, o 17:30

Post autor: pk5 » 28 sierpnia 2009, o 10:40

głupota

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 10 września 2009, o 20:58

Tak marnuje się grunt na medal.. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 11 września 2009, o 09:25

Miejmy nadzieję, że na tym gruncie powstanie równiez budynek na medal.

Awatar użytkownika
Charon
Posty: 205
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 02:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Charon » 11 września 2009, o 12:12

płonne te nadzieje ... zapewne będzie przetarg na opracowanie dokumentacji (i wygra np. Inwestrpojekt ... ) albo wręcz 'zaprojektuj i wybuduj' ... a wtedy jakość architektury stoi daleko w kolejce za ceną, prostotą wykonania, terminem i zyskiem firmy budowlanej ... już mi szkoda tej działki

=CK=
Posty: 304
Rejestracja: 20 lipca 2008, o 11:19

Post autor: =CK= » 11 września 2009, o 14:14

Czy ten pas wytyczony i obsadzony już krawężnikami wzdłuż DK73 to ścieżka rowerowa czy tylko chodnik?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11645
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 października 2009, o 18:10

Mam taka propozycje. Obawiajac sie sposobu wyboru projektu nowej siedziby Starostwa, chcialbym przekonac instytucje do przeprowadzenia konkursu. Budynek powstanie w dosc reprezentacyjnym miejscu, przy drodze krajowej i bedzie pierwszym, ktory powstanie na dosc sporym terenie, wiec dobry projekt molgby niejako nadac ton lub wskazac poziom innym inwestorom.

Zobaczcie projekty, ktore wplynely na konkursy architektoniczne w roznych miastach Polski:

Konkurs otwarty na opracowanie projektu koncepcyjnego Lubelskiego Centrum Konferencyjnego oraz siedziby Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie
http://www.a-ronet.pl/index.php?mod=konkurs&k_id=506

Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno - funkcjonalnej rozbudowy/nadbudowy budynku Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze przy ul Podgórnej 7
:arrow: http://www.a-ronet.pl/index.php?mod=konkurs&k_id=526

Konkurs na opracowanie koncepcji projektu Ratusza w Rewalu
:arrow: http://www.a-ronet.pl/index.php?mod=konkurs&k_id=605

Konkurs architektoniczny, jednoetapowy, otwarty na koncepcję zagospodarowania terenu oraz opracowanie koncepcji modernizacji budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.
:arrow: http://www.a-ronet.pl/index.php?mod=konkurs&k_id=479

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 3 października 2009, o 23:53

Charon pisze:płonne te nadzieje ... zapewne będzie przetarg na opracowanie dokumentacji (i wygra np. Inwestrpojekt ... ) albo wręcz 'zaprojektuj i wybuduj' ... a wtedy jakość architektury stoi daleko w kolejce za ceną, prostotą wykonania, terminem i zyskiem firmy budowlanej ... już mi szkoda tej działki
A ja mam nadzieję, że jeśli jednak ogłoszą konkurs to wystartujesz i zobaczymy w Kielcach kawałek architektury na światowym poziomie. :)

Awatar użytkownika
koubah
Posty: 121
Rejestracja: 6 września 2006, o 22:39
Lokalizacja: Kielce

Post autor: koubah » 4 października 2009, o 07:19

Koncepcje już jakiś czas temu zrealizowała jedna z kieleckich pracowni, więc raczej możemy być pewni, że ogłoszą potem przetarg. Nie mam pewności, czy z takim starostą jakiego ma powiat kielecki, konkurs architektoniczny przejdzie. Jeszcze jakiś czas temu łudziłem się, że tworzą koncepcję, aby napisać program funkcjonalny inwestycji, może oszacować koszty, możliwości przestrzenne, coś co można by na upartego nazwać analizą chłonności działki.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 4 października 2009, o 09:13

Nie wiedząc którą działkę dostaną zrobili koncepcję? Można tak?
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

redoxygene
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 781
Rejestracja: 22 czerwca 2008, o 20:36

Post autor: redoxygene » 4 października 2009, o 14:17

A co za problem :P

Awatar użytkownika
piter84
Posty: 112
Rejestracja: 5 grudnia 2007, o 13:43

Post autor: piter84 » 7 października 2009, o 12:31


Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5706
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 7 października 2009, o 12:33

Kolejny kielecki shit :evil:
Chyba się powtórzę ale szkoda działki :?

baux
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1203
Rejestracja: 1 kwietnia 2008, o 19:21
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy Centrum a Kadzielnią...

Post autor: baux » 7 października 2009, o 13:27

Obrazek

Nowy budynek starostwa kieleckiego na miarę XXI wieku

Ponad 2-hektarowa działka przy ulicy Popiełuszki w Kielcach jest już własnością kieleckiego starostwa. Właśnie na tym terenie powstanie nowa siedziba tej instytucji. Prace budowlane mają się rozpocząć na początku przyszłego roku.

Obecnie Starostwo Powiatowe w Kielcach przygotowuje się do specyfikacji. Projekt został już wybrany a przetarg zostanie ogłoszony jesienią tego roku. Nowy budynek będzie miał 8 tysięcy metrów kw. powierzchni i 4 kondygnacje. Samo archiwum znajdzie się na ponad 2 tysiącach metrów. Nowa siedziba starosty kieleckiego będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – duża, szeroka winda, będzie idealnym łącznikiem między piętrami. Osoby niepełnosprawne nie będą miały problemu z poruszaniem się po budynku. – Lokalizacja jest bardzo dobra, bo nie w centrum miasta. Będziemy mieli parking na 309 miejsc. W nowej siedzibie będzie pełna elektronizacja, kioski komputerowe, e-urząd. Nareszcie petent będzie przyjmowany w godziwych warunkach, a co najważniejsze wszystkie wydziały należące do naszej instytucji będą się znajdować w jednym budynku. To będzie siedziba na miarą XXI wieku – podkreśla Zenon Janus, starosta kielecki. Realny termin, kiedy przeprowadzi się starostwo do nowej siedziby to rok 2011. Koszt inwestycji to około 30 milionów złotych. - Będziemy się starali pozyskać fundusze na budowę z różnych źródeł, ponieważ dla naszego budżetu byłoby to bardzo duże obciążenie – dodaje starosta.

Wizualizacje:
1
2

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11645
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 7 października 2009, o 16:03

Nawet nie wiedzialem, ze juz tak daleko zabrneli z przygotowaniami do inwestycji. Jak dla mnie to na miare konca XX wieku, a nie XXI :)

ODPOWIEDZ