Echo Investment - Astra Office Park, Al. Solidarności

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

blitzaaa
Posty: 41
Rejestracja: 9 grudnia 2010, o 23:22
Lokalizacja: powiatowy

Post autor: blitzaaa » 23 stycznia 2011, o 21:33

To proponuje wpisać w przeglądarkę nazwę Astra Park Kielce :D
Też byłem zaskoczony :wink: Ale za to można znaleźć dzięki temu info o wypasionym systemie grzewczo klimatyzacyjnym w budynkach o których swojacy mówią po prostu - Te Sołowowa :lol:
Nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy - chińskie przysłowie

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 23 stycznia 2011, o 23:44

Czy ja wiem. Zwykła pompa ciepła, tyle że bardzo rozbudowana. Atrakcyjność systemu wynika z tego, że jest jeszcze rzadko stosowany w naszym kraju.

michau

Post autor: michau » 24 stycznia 2011, o 15:43

Czy czwarty budynek bedzie wygladał tak samo lub bardzo podobnie jak pozostałe trzy? Jest napisane że będzie wiekszy, ale czy wyzszy?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11636
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 22 sierpnia 2011, o 13:36

Zarząd spółki Echo Investment S.A. (Emitent, Kupujący), informuje, iż w dniu 11 sierpnia 2011 roku, Emitent zawarł ze spółką „Ustra” sp. z o.o. (Sprzedający), z siedzibą w Kielcach przy al. Solidarności 36, wpisaną do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Kielcach X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 224675, przedwstępną umowę sprzedaży udziałów dotyczącą udziałów w spółce Astra Park sp. z o.o. (Spółka) z siedzibą w Kielcach przy al. Solidarności 36 wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Kielcach, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 271678.

Umowa dotyczy wszystkich udziałów spółki Astra Park Sp. z o.o. - tj. 738 801 (siedemset trzydzieści osiem tysięcy osiemset jeden) udziałów Spółki o łącznej wartości nominalnej 36 940 050 (trzydzieści sześć milionów dziewięćset czterdzieści tysięcy pięćdziesiąt) złotych.

Umowa ostateczna zostanie zawarta pod warunkiem m.in. udzielenia przez Eurohypo Aktiengesellschaft z siedzibą w Eschborn Niemcy, banku w którym spółka Astra sp. z o.o. posiada kredyt na kwotę 21,8 mln EUR, zgody na sprzedaż udziałów.

Ostateczna umowa sprzedaży zostanie zawarta po spełnieniu się warunków, jednak nie później niż do dnia 30 września 2011 r. W przypadku nie spełnienia się warunków w w/w terminie umowa ulega rozwiązaniu.

Strony ustalają cenę sprzedaży udziałów na kwotę 67,50 mln PLN.

Cena za udziały zostanie zapłacona w terminie 3 dni od zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży.

Wartość nabywanych aktywów uznano za znaczące na podstawie kryterium kapitałów własnych Emitenta.

Nabycie aktywów zostanie sfinansowane z kapitałów własnych Emitenta, a nabywane aktywa stanowić będą długoterminową inwestycję.

Sprzedający jest podmiotem zależnym od Pana Michała Sołowowa, znaczącego akcjonariusza Emitenta.

Spółka Astra Park Sp. z o.o. jest właścicielem nowoczesnego kompleksu biurowego w Kielcach przy al. Solidarności 36, w skład którego wchodzą trzy budynki biurowe o łącznej powierzchni wynajmowalnej 16 300 mkw oraz przylegające do nich nieruchomości gruntowe stanowiące rezerwę pod rozbudowę parku biurowego. Emitent posiada prawomocne pozwolenie na budowę czwartego budynku biurowego o powierzchni całkowitej 10 000 mkw.

Emitent, oprócz powiększenia w wyniku nabycia Spółki portfolio powierzchni biurowej, zamierza w przyszłości wykorzystać potencjał należących do nabywanej Spółki nieruchomości gruntowych w celu rozbudowy istniejącego kompleksu biurowego, a tym samym zwiększenia NOI projektu.

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 22 sierpnia 2011, o 14:55

Jak ładnie można opisać przełożenie przez Sołowowa gotówki z jednej kieszeni do drugiej. :mrgreen:
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 22 sierpnia 2011, o 18:56

Spółki notowane na giełdzie muszą informować o każdej takiej transakcji.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11636
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 21 grudnia 2011, o 13:34

Certyfikat GreenBuilding dla Astra Park
21-12-2011 09:30

Kompleks biurowy Astra Park, zrealizowany w Kielcach przez Echo Investment, otrzymał certyfikat GreenBuilding. To pierwszy biurowiec w regionie, który uzyskał takie potwierdzenie spełnienia norm ekologicznych.

GreenBuidling to program Komisji Europejskiej, którego celem jest podniesienie poziomu efektywnego wykorzystania energii w budynkach. Aby budynek mógł otrzymać certyfikat, konieczne jest spełnienie podstawowego warunku - zużycie energii musi być mniejsze przynajmniej o 25 proc. niż przewidują krajowe normy w miejscu, gdzie projekt jest realizowany.

Astra Park to nowoczesny kompleks biurowy zlokalizowany w Kielcach przy al. Solidarności 36. W jego skład wchodzą trzy budynki o łącznej powierzchni wynajmowalnej 16,3 tys. mkw. W biurowcu, oddanym do użytku w 2007 roku, siedziby mają m.in. Echo Investment, Cersanit, Barlinek. Projektantem obiektu jest DDJM Biuro Architektoniczne Sp. z o.o.

To nie pierwszy certyfikat GreenBuilding dla budynku zrealizowanego przez Echo Investment. W lutym 2011 wyróżnienie zdobył nowoczesny biurowiec Park Postępu zlokalizowany na warszawskim Mokotowie. Obecnie trwają prace nad uzyskaniem certyfikatów dla innych obiektów realizowanych przez Echo.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 23 grudnia 2011, o 10:20

Będą w końcu budować ten czwarty?

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 27 listopada 2012, o 17:34

Grand Prix dla biurowca Astra Park w Kielcach

Spółka Echo Investment otrzymała Grand Prix konkursu EXPO 3x20 na Targach POLEKO. Nagrodę w kategorii „Praktyczna realizacja celów Pakietu Klimatyczno-Energetycznego na przykładach wdrożonych w Polsce instalacji grzewczo-klimatyzacyjnych z pompami ciepła” zdobył kompleks biurowy Astra Park w Kielcach.

- Budowa kompleksu biurowego Astra Park w Kielcach rozpoczęła się w 2006 roku. Należało jak zwykle szukać rozwiązań gwarantujących najwyższy komfort i jakość, tak aby budynki posiadały ponadczasowy wygląd i charakter oraz długo mogły się opierać zmianom w technice instalacyjnej. Na dodatek, aby były wygodne, bezpieczne, ekonomiczne w eksploatacji oraz tanie inwestycyjnie - mówi Grzegorz Juszczyk, specjalista ds. HVAC z Działu Doradztwa Technicznego.

Po dogłębnej analizie okazało się, że można zachować w pełni autonomiczny system grzewczo-chłodniczy dla każdego pomieszczenia biurowego i jednocześnie obniżyć koszty inwestycyjne. Zastosowany został, nowatorski na rynku powierzchni biurowych w Polsce, system WLHP (ang. Water-Loop Heat Pumps). Podczas wprowadzania nowych rozwiązań wykorzystano kilkuletnie doświadczenia z eksploatacji podobnego systemu w Centrum Handlowym Galaxy w Szczecinie, który był jedną z pierwszych instalacji WLHP w Polsce.

Astra Park to nowoczesny kompleks biurowy zlokalizowany w Kielcach przy al. Solidarności 36. W jego skład wchodzą trzy budynki o łącznej powierzchni wynajmowalnej 16 300 mkw. W biurowcu, oddanym do użytku w 2007 roku, siedziby mają m.in. Echo Investment, Cersanit, Barlinek. Projektantem obiektu jest DDJM Biuro Architektoniczne Sp. z o.o

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... w-kielcach

ODPOWIEDZ