GeoPark Kielce - Modernizacja Kadzielni

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
MadMike
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1127
Rejestracja: 2 kwietnia 2007, o 13:09
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Post autor: MadMike » 6 listopada 2008, o 18:00

Mnie architektonicznie nowy okrojony projekt się nie podoba... Oba projekty są tej samej pracowni, z tym że ten podany przeze mnie jest starszy... Poza tym znikneły tekie smaczki, jak przejście nad sceną do kawiarni i prawdopodobnie pomieszczenia pod sceną... Samo zadaszenie jest nieciekawe... Nie podoba mi się. Ale jak to się mówi o gustach się nie dyskutuje:)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 listopada 2008, o 19:19

W sumie to wydaje mi sie, ze scena jest jednym z najwazniejszych elementow tej inwestycji, a tymczasem nowy projekt pokazuje ja w bardzo okrojonej formie. Dziwne...

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 6 listopada 2008, o 20:40

Obrazek
Miliony na dach amfiteatru na Kadzielni
Monika Rosmanowska
2008-11-06, ostatnia aktualizacja 2008-11-06 18:56

W 2010 roku nie poznamy kieleckiego amfiteatru. Po latach niepowodzeń Geopark zdobył wreszcie pieniądze na jego modernizację. Miliony dostała nie tylko Kadzielnia, ale także m.in. Chęciny i Sandomierz.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Fot. IMB ASYMETRIA ARCHITEKCI

- Radość jest niesamowita, długo czekaliśmy na tę chwilę. Wreszcie miejsce, którym chwalimy się przed gośćmi, będzie wyglądało jeszcze piękniej - mówi Elżbieta Czajkowska, dyrektorka Geoparku Kielce.

Na realizację inwestycja czeka od lat. Dwukrotnie bezskutecznie starała się o wsparcie z funduszy norweskich. W czwartek zarząd województwa przeznaczył na tę inwestycję 12,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Podpisanie w przyszłym tygodniu preumowy będzie oznaczać, że Geopark może zaczynać przygotowania do inwestycji: występować o pozwolenie na budowę i ogłaszać przetarg.

Za pieniądze z RPO zmodernizowana zostanie widownia, przebudowana i rozbudowana będzie scena, a także wejście i kasy. Najważniejszym elementem projektu jest jednak budowa stałego zadaszenia nad sceną oraz składanego, chroniącego widownię. Takie rozwiązanie pozwoli wydłużyć sezon i organizować imprezy bez względu na aurę. Całość inwestycji kosztować będzie 16 mln zł. Budowa ruszy na wiosnę, jej zakończenie zaplanowano na 2010 rok.

Poza pieniędzmi na Kadzielnię zarząd województwa podzielił też w czwartek miliony na inne projekty, które promować mają województwo świętokrzyskie.

Ponad 6,5 mln zł dostaną Chęciny na stworzenie infrastruktury wokół i na zamku. Planowana jest tam m.in. rozbudowa parkingu, wybrukowanie i oświetlenie alejki prowadzącej do zabytku, ustawienie przy niej stylizowanych straganów, budowę sanitariatów, odtworzenie studni na zamku czy udostępnienie dla zwiedzających skarbca. - Często po zwiedzaniu zamku turyści byli rozczarowani, przekazywali nam wiele uwag. Zebraliśmy je wszystkie i bazując na nich, stworzyliśmy projekt. Zaczynamy w przyszłym roku. Całość ma być gotowa w 2010 roku - zdradza Robert Jaworski, burmistrz Chęcin.

Pieniądze, około 6 mln zł, dostanie też Sandomierz na rewitalizację bulwaru Piłsudskiego, Europejskie Centrum Bajki na promocję (1 mln zł) oraz Regionalna Organizacja Turystyczna na stworzenie kompleksowej kampanii województwa świętokrzyskiego (5,8 mln zł).

- Lada chwila prace przy tych inwestycjach będą się mogły zacząć. Pieniądze są zabezpieczone. Zabieramy się za kolejne działania w ramach RPO. Do końca roku chcielibyśmy zamknąć większość spośród nich - zapowiada Marcin Perz, członek zarządu województwa.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... ielni.html
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 6 listopada 2008, o 20:57

Ten nowy budynek nie zbyt mi się podoba.
Kojarzy mi się z jakimś starym biurowcem z lat 80tych :?
To nie będzie żadnego backstage'u :?:
Beznadziejnie troche.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 6 listopada 2008, o 21:08

Moim zdaniem budynek bardzo dobry, ale ten dach to się biednie prezentuje...
Komisja Rewizyjna czuwa!

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 6 listopada 2008, o 21:26

Im dłużej na to patrze tym bardziej mi się nie podoba :?
Jedyna fajna rzecz w tym budynku to to, że tak wystaje nad skałami.
Ogólnie brzydal jakich mało.
Jakoś wogołe bez klimatu :?
Rozumiem, że zniknie ten fajny letni bar.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 6 listopada 2008, o 21:30

Dla mnie shit.
az szkoda tego miejsca dla takiego dziada.

a za scena bedzie tak fajnie widac caly parking i przyjezdzajace i odjezdzajace samochody
super...
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 6 listopada 2008, o 22:28

Profanacja Kadzielni.
Szkoda bo była fajną perełką na skalę europejską :(
Już wolał bym żeby pozostało tak jak jest :!:

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 6 listopada 2008, o 22:35

A ja bym chciał zobaczyć pełne wizualki tej inwestycji bo coś mi się wydaje, że to nie będzie tak źle wyglądać jak wszyscy twierdzicie :P
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 7 listopada 2008, o 00:37

Mnie sie podoba. Czas na zmiany, wejście będzie wg. mnie fajne i może wreszcie wielkie gale i koncerty zaczną sie odbywać!
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 7 listopada 2008, o 07:59

Szkoda, że nie będzie nic za sceną. Powstanie wrażenie występu na łące. Choć to pozwoli na "rozwinięcie" skąpego dość miejsca przed widownią na większe pokazy. Ale skąd artyści będą wychodzić? Z przyczep kempingowych? Z budynku z boku widowni? Jakoś tego nie widzę.
Budynek mógłby wyglądać ładniej, ale.. tak naprawdę to nie mam w głowie gotowego pomysłu na jakąkolwiek bryłę, która "grałaby" z otoczeniem. Może całość zaplecza artystyczno-gastronomicznego powinna być ukryta w sztucznej jaskini? Nie wiem... Co do dachu - dobrze, że będzie. Jeszcze lepiej, że będzie zadaszał i widownię. Jest "lekki" - fajnie. Dobrze, że nie jest stadionowy, bo tu w ogóle by nie grał.
Ogólnie: może być (choć mogło być lepiej). Poważnym minusem jest brak zaplecza sceny.
Jeżpir

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 7 listopada 2008, o 09:06

Co ma ten projekt wspólnego (poza rozkładanym zadaszeniem widowni) z projektem, który wygrał konkurs? :(
Po scenie bedzie hulał wiatr? A zaplecze pod podłogą? Gdzie najciekawsza część projektu czyli mostek?
Budynek na górze zupełnie mi się nie podoba...
Najpierw się ucieszyłem, że wreszcie, po czterech latach czekania, ruszy najwazniejsza dla mnie inwestycja, a potem zobaczyłem wizualizacje i mina mi zrzedła...
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Nowak
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1647
Rejestracja: 29 maja 2006, o 20:09
Lokalizacja: Kraków / Kielce

Post autor: Nowak » 7 listopada 2008, o 10:09

Projekt beznadziejny, takie pudło na desce do prasowania..:wink: ja bym sie zastanowil na ich miejscu jeszcze troche, bo w moim odczuciu inne projekty byly lepsze, nawet duzo. Tutaj ta architektura nie powala, niby cos sie chce fajnego ale to nie to.

Awatar użytkownika
sueno
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 4907
Rejestracja: 31 maja 2006, o 21:56
Lokalizacja: Świat czerwonego smoka
Kontakt:

Post autor: sueno » 7 listopada 2008, o 10:45

Już miałem dosyć tego waszego narzekania i zadzwoniłem do "Rezerwatu Kadzielnia pod numer 41 361 47 68. Pan który odebrał (niestety nie zapamiętałem nazwiska) zapewnił mnie, że będzie realizowany dokładnie ten sam projekt który wygrał konkurs. Projekt nie był i nie będzie modyfikowany. Praca ma się ukazać w internecie w całości. Zgodził się ze mną, że zamieszczone wizualki w Echu i Radiu Kielce były "niefortunne" :P
Wspomniał jeszcze że robota będzie realizowana w dwóch etapach. Najpierw scena i widownia a następnie infrastruktura towarzysząca (kawiarnie itepe.)

Było zadzwonić najpierw a nie marudzić :P Dobrze że mam wyrobione zdanie na temat "Żetelności" lokalnych mediów i nie wierzę we wszystko co napiszą :P
Najlepsza gra w sieci: http://www.reddragon.pl

"Są fachowcy i nie widzę potrzeby, żeby nauczyciel dyktował, jak ma się budować drogi" - autor znany :D

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 7 listopada 2008, o 11:25

Ale to przecież kwestia nie treści informacji, ale wizualek, których owe media sobie nie wymyśliły... Ciekawe co ma oznaczać ich "niefortunność"? 8)
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

ODPOWIEDZ