Rozbudowa Sądu Okręgowego w Kielcach

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 7 grudnia 2011, o 08:46

Ptaszek odleciał. Wstawiają okna i kryją dach.
Jeżpir

Kot
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 527
Rejestracja: 7 maja 2007, o 16:26
Lokalizacja: Zagórska-Północ

Post autor: Kot » 31 grudnia 2011, o 14:43

31.12.2011
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 11 stycznia 2012, o 14:27

05.01.2012r
Obrazek
Jeżpir

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 22 kwietnia 2013, o 07:21

Sąd się rozbudował. Osiem sal rozpraw więcej

O nowe skrzydło o powierzchni użytkowej blisko 5 tys. m kw. powiększy się siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Seminaryjskiej w Kielcach. - Roboty zostały zakończone, w maju możemy się przeprowadzać - mówi rzecznik sądu.

Przeprowadzka obejmie dwa wydziały karne, w tym jeden odwoławczy, a także wydział penitencjarny i nadzoru nad wykonywaniem orzeczeń karnych.

- Cała administracja, księgowość, dwa wydziały cywilne oraz wydział wizytacyjny zostają na swoim miejscu, tzn. w starej części budynku od strony ul. Seminaryjskiej - informuje Marcin Chałoński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach. Do nowego skrzydła będzie się można dostać bezpośrednio ze starej części budynku. W tej nowej ma być m.in. osiem sal rozpraw, w tym jedna z przeznaczeniem dla szczególnie niebezpiecznych przestępców. Do tego działać będą również trzy windy. - Roboty budowlane już się zakończyły, teraz prace skupiają się na umeblowaniu pomieszczeń - mówi sędzia Chałoński.

Jak dodaje, sędziowie do nowej części budynku mają się przenieść jeszcze w maju. Najprawdopodobniej też wtedy, a najpóźniej w czerwcu, w nowym skrzydle odbędą się pierwsze rozprawy. - Dla nas to ważne wydarzenie. W starej części sądu brakowało już miejsca, było bardzo ciasno. Teraz, dzięki rozbudowie, powierzchnia znacznie się zwiększy. Ta użytkowa aż o ponad 4,8 tys. m kw. - wylicza rzecznik.

O rozbudowę swojej siedziby sąd okręgowy starał się od wielu lat. Na poczet tej inwestycji kupił m.in. sąsiednią działkę. W końcu, w 2010 r. otrzymał na inwestycję pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Budowa nowego skrzydła kosztowała ponad 20 mln zł.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... iecej.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 2 czerwca 2013, o 16:23

Sąd się zmienia. Jest już punkt obsługi, od lipca rozprawy

Nowoczesny punkt obsługi interesantów otwarto w nowym skrzydle kieleckiego sądu okręgowego przy ul. Seminaryjskiej. - Liczymy, że przybliży sąd dla odwiedzających go - mówi sędzia Marcin Chałoński.
Podyskutuj także na Facebooku Gazeta.pl Kielce - porozmawiaj z nami

To pierwsze miejsce dostępne w nowym budynku. Jak informowaliśmy, przeprowadzą się do niego dwa wydziały karne, a także wydział penitencjarny i nadzoru nad wykonywaniem orzeczeń karnych. - Część sędziów już trafiła na nowe miejsce. Funkcjonują już tam też sekretariaty wydziałów. Ale pierwsze rozprawy w nowych pomieszczeniach odbędą się dopiero 1 lipca - przyznaje Chałoński. W sumie w tej części sądu będzie osiem sal rozpraw, w tym jedna z przeznaczeniem dla przestępców niebezpiecznych.

Otwarty jest już za to punkt obsługi interesantów. Aby do niego dotrzeć, trzeba wejść przez główne wejście sądu przy ul. Seminaryjskiej i kierować się na wprost. - Na miejscu pracują przedstawiciele sekretariatów oddelegowani do udzielania informacji. Tam można dowiedzieć się o terminach rozpraw, ale zainteresowani mogą uzyskać też np. wgląd do akt danej sprawy - mówi Chałoński

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... lipca.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 28 września 2013, o 07:34

8 nowych sal rozpraw w Sądzie Okręgowym

W Kielcach została otwarta nowa część Sądu Okręgowego. "Budżet Ministerstwa Sprawiedliwości pozwolił wybudować nowe skrzydło i zmodernizować istniejący budynek dla sprawniejszego funkcjonowania sądu" - powiedział wiceminister sprawiedliwości Wojciech Węgrzyn, który wziął udział w uroczystości.

W nowym skrzydle znajduje się 8 nowoczesnych, klimatyzowanych sal rozpraw z możliwością rejestracji przebiegu procesów. Są elektroniczne wokandy i osobne wejścia dla oskarżonych. W głównym holu gmachu sądu przygotowano Biuro Obsługi Interesantów połączone z czytelnią akt i możliwością odtworzenia audio i video protokołów z rozpraw - mówi sędzia Marcin Chałoński, rzecznik Sądu Okręgowego. Dodaje, że inwestycja była konieczna ze względu na coraz trudniejsze warunki pracy w dotychczasowym budynku.

Budowa trwała niecałe 3 lata. Inwestycje rozpoczęto w połowie 2010 roku. Jej koszt to około 30 milionów złotych. W nowych salach rozprawy odbywają się od lipca.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-17077
===============================================

Pałac sprawiedliwości w Kielcach. Zobacz, co kryje nowa siedziba sądu

Blisko 30 mln zł - tyle kosztowała budowa nowego skrzydła Sądu Okręgowego. Budowa trwała 3 lata, siedziba temidy dzięki niej powiększyła się o 1/3. Dziś uroczyście zaprezentowano tę część gmachu. My zajrzeliśmy do jej środka.

Budynek Sądu Okręgowego oddano do użytku w 1947 roku - Spełniał warunki, przewidziane dla sądu rejonowego, jak i okręgowego - opowiadał dziś prezes Sądu Okręgowego w Kielcach, Bogusław Sędkowski. Ale z biegiem czasu, sędziom, pracownikom sądowym, ale i interesantom, zaczęło być w nim za ciasno. - Przybywało spraw, brakowało miejsca - mówił Marcin Chałoński, rzecznik Sądu Okręgowego.

Slajdy :arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/56,35255 ... kryje.html

ODPOWIEDZ