Plaza Centers - ul. Zagnańska/Jesionowa

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
olek
Posty: 25
Rejestracja: 1 grudnia 2007, o 12:47
Lokalizacja: Południowo Wschodnie Kielce
Kontakt:

Post autor: olek » 13 stycznia 2008, o 12:19

hey pisze:Miejsca pod handel w Kielcach
- W Kielcach ubywa mieszkańców i czy potrzebne są kolejne supermarkety? Może te tereny przeznaczyć pod inne cele, na przykład przemysł, który zapewni miastu rozwój, bo przecież z supermarketów nic nie mamy, nie przynoszą nam żadnego dochodu. Tylko spowodują większe korki w mieście - skwitował radny Marek Wołowiec.

Echo Dnia
w moim 1 poście na tym forum chciałbym się przywitać z użytkownikami:) Chociaż forum śledzę od jakiegoś czasu to postanowiłem w końcu włączyć się również w dyskusję.


Odnosząc się do wypowiedzi Marka Wołowca: Z tego co mi wiadomo to liczba mieszkańców Kielc się zmniejszyła i nie stanowi już 200 tyś. osób przez co straciliśmy status dużego miasta, ale chyba Pan radny nie wziął jednego z głównych czynników pod uwagę- ludzie wyprowadzają się za miasto. Cóż z tego, że faktyczna liczba mieszkańców się zmniejsza, jeżeli wciąż do sklepów jest tyle samo chętnych, którzy dojeżdżają do Kielc i jeżdżą na zakupy do galerii handlowych i jako przykład mogę podać wielu moich znajomych administracyjnie zamieszkujących nie w Kielcach. A co do korków...hmm nie wiem ale jak dla mnie to ta wypowiedź jest trochę bez sensu... Jeżeli będzie więcej galerii w różnych punktach miasta to korki zamiast się nasilić to się zniwelują, bo kliencie się rozłożą po różnych centrach rozrywkowo-handlowych, usytuowanych w różnych punktach miasta co nie będzie powodowało tego, że ,,milion": osób czeka w weekend na wjazd do Echo i Pasazu.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 1 czerwca 2008, o 22:34

Obrazek
Echo Investment kupiło działkę obok Plazy

Kielecka spółka Echo Investment kupiła działkę w bezpośrednim sąsiedztwie przyszłej galerii Plaza Centers. - To może znacznie utrudnić budowę centrum handlowego - twierdzą urzędnicy i pośrednicy handlu nieruchomościami.


Chodzi o teren byłej bazy PKS przy ul. Zagnańskiej w Kielcach. Hektarową działkę w 2006 roku przewoźnik sprzedał Kolporterowi SA, który zapłacił ponad 100 zł za metr kwadratowy i był jedynym oferentem.

Na początku 2008 roku pozostałe trzy hektary u zbiegu Zagnańskiej i Jesionowej kupiła na przetargu grupa Plaza Centers. Tym razem cena była znacznie wyższa - 600 zł za metr, dzięki czemu stojący na granicy bankructwa PKS zainkasował 18,5 mln zł.

Po podpisaniu umowy Plaza Centers ujawniła, że chce do 2011 roku wybudować tam centrum handlowo-rozrywkowe za 90 mln euro. Ma ono mieć 57 tys. metrów kwadratowych, więc będzie ponad dwa razy większe od Galerii Echo. Plaza już rozpoczęła wykup kolejnych graniczących z jej nieruchomością działek.

Tymczasem pod koniec kwietnia Kolporter SA sprzedał swój teren. - Nabywcą jest jedna ze spółek powiązanych z Echo Investment - potwierdza Maciej Topolski, rzecznik prasowy Kolportera. Nie chce zdradzić, jaka była cena. - To tajemnica. Ale oferta była atrakcyjna - podkreśla Topolski. Osoby związane z Kolporterem nieoficjalnie dodają, że cena musiała być rzeczywiście dobra. - Prezes Krzysztof Klicki bardzo chętnie inwestuje teraz w nieruchomości i niechętnie ich się pozbywa - tłumaczą.

- Moim zdaniem Echo, będąc najbliższym sąsiadem, chce mieć wpływ na budowę Plazy, która przecież będzie konkurencją dla ich Galerii - mówi jeden z kieleckich pośredników w handlu nieruchomościami. I przypomina, że np. na Ślichowicach Echo też było właścicielem nieruchomości przylegających do ul. Szajnowicza, obok których budową marketu zainteresowany był Carrefour. Gdy sprawa działki trafiła do sądu, Andrzej Majcher, ówczesny prezes zarządu Echo Investment, na pytanie prokuratora, czy byliby w stanie utrudniać Carrefourowi inwestycję, odparł, że maksymalnie staraliby się ją opóźnić.

Taki stan może skomplikować plany budowy galerii. - W przypadku Plazy problemem jest obsługa komunikacyjna centrum. Tam jest zbyt mało miejsca na zorganizowanie wjazdu i wyjazdu na ul. Zagnańską, a przed skrzyżowaniem z ul. Jesionową. Gdyby Plaza miała działkę Echa, organizacja ruchu byłaby znacznie łatwiejsza i tańsza. Teraz trzeba myśleć chyba o kosztownym skrzyżowaniu dwupoziomowym - wyjaśnia Artur Hajdorowicz, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego UM w Kielcach.

Piotr Wojtaszek z biura prasowego Plazy Centers uspokaja: - Dokładnie analizujemy kupowane grunty i wszelkie możliwości wybudowania na nich centrum, wraz z dojazdami. Tereny przejęte w Kielcach zapewniają nam możliwość realizacji naszych planów.

Jak dowiedziała się "Gazeta", Plaza poprosiła o przygotowanie koncepcji obsługi komunikacyjnej firmę, która pracuje nad projektem modernizacji ul. Zagnańskiej w ramach budowy węzła Żelazna.

Wojciech Gepner, doradca ds. public relations Echo Investment SA, jest oburzony stwierdzeniami, że chodzi o zablokowanie inwestycji konkurencji. - To zarzut mocno na wyrost. Przecież nawet nie wiadomo dokładnie, jakie plany ma Plaza. Generalnie kupujemy działki niezależnie od innych inwestorów, a to po prostu atrakcyjna nieruchomość i normalne, że nasza firma się nią zainteresowała. A w miastach zawsze się z kimś graniczy - podkreśla.

Dodaje, że spółka przy Zagnańskiej chciałaby wybudować hotel lub mieszkania. - Na taki rodzaj zabudowy pozwalają obecne przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego. Decyzja, co tam powstanie, zapadnie prawdopodobnie do końca roku - twierdzi Gepner.

Ale kiedy ruszy inwestycja, nie wiadomo. - Problemem są nie pieniądze czy technologia, tylko załatwianie wszystkich formalności - podkreśla.

Czy Echo odsprzeda działkę Plazie, jeśli będzie taka propozycja? - Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie - mówi Gepner.

Zdaniem Plazy budowa nowego centrum przy ul. Zagnańskiej ruszy w przyszłym roku i potrwa do roku 2011. - Oczywiście są to wstępne plany, uzależnione m.in. od momentu uzyskania przez spółkę pozwolenia na budowę - zastrzega biuro prasowe Plaza Centers.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 1 czerwca 2008, o 23:08

Wydaje mi się, czy w okolicy terenu, na którym powstanie Galeria IX Wieków Echo też posiada działkę?

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3000
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10
Lokalizacja: Mokotów

Post autor: Grzegorz » 2 czerwca 2008, o 08:51

Nie wydaje Ci się.... Panie Sołowow - tak się pan dorobił tych milionów? Żałosne.... Monopol pseudo Galerii Echo trwa....

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5708
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 2 czerwca 2008, o 08:56

Mam nadzieje, ze to nie utrudni budowy Plazy i jeden biznesmen niebedzie blokowal inwestycji w calych Kielcach bo to by bylo nie ladne z jego strony :?

Awatar użytkownika
pawel_ŚLV
Posty: 300
Rejestracja: 14 marca 2008, o 22:44
Lokalizacja: Kielce\Skarżysko
Kontakt:

Post autor: pawel_ŚLV » 2 czerwca 2008, o 09:32

Przecież z tego artykułu jasno wynika że Plaza zbuduje tam nowe centrum handlowe, skoro poprosili firmę która zaprojektowała węzeł Żelazna-Skrzetle to myślą poważanie o tej inwestycji, faktycznie największym problemem będzie wjazd/wyjazd na Zagnańską przy ruchliwym rondzie krajowej 74.
Waleczne Serce Korona Kielce

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 2 czerwca 2008, o 09:41

pawel_ŚLV pisze:(...)faktycznie największym problemem będzie wjazd/wyjazd na Zagnańską przy ruchliwym rondzie krajowej 74.
Po pierwsze to nie jest rondo, tylko skrzyżowanie z wyspą centralną. A po drugie - wjazd/wyjazd taki jak na przykład przy obecnej Galerii Echo nie może w ogóle powstać blisko tego skrzyżowania bo jest niezgodny z obowiązującymi normami. Albo wjazdy będą dwupoziomowe (z węzła), albo w znacznej odległości od skrzyżowania, prowadzące do dróg zbiorczych.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Michał
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1258
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 01:09

Post autor: Michał » 2 czerwca 2008, o 11:04

tak samo jak niezgodny z przepisami jest słynny zjazd z Łódzkiej w stronę elektrociepłowni ;)

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 583
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 2 czerwca 2008, o 14:16

Coś była mowa że Echo chce tam hotel budować a w planach jest miejsce na taka inwestycje naprzeciwko bazy, gdzie teraz jest "małpi gaj". Może im o to chodzi.....oby.

theknight
Posty: 10
Rejestracja: 23 lutego 2008, o 14:43
Lokalizacja: Ślichowice/Poznań

Post autor: theknight » 2 czerwca 2008, o 21:35

Gazeta pisze:Gdyby Plaza miała działkę Echa, organizacja ruchu byłaby znacznie łatwiejsza i tańsza. Teraz trzeba myśleć chyba o kosztownym skrzyżowaniu dwupoziomowym
zauważyliście to? czyżby naprawdę chcieli się wykpić zwykłymi zjazdami?... może te niefair zagrania Echa okażą się nawet pomocne, bo nie wyobrażam sobie, żeby tam nie było dwupoziomowego skrzyżowania.

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 2 czerwca 2008, o 22:07

To jest raczej dopowiedzenie gazety. Z moich informacji wynika, że MZD nie podpisze koniecznych dokumentów bez dwupoziomowego węzła. Z resztą był parę miesięcy artykuł na ten temat, że warunkiem wybudowania Plazy będzie przebudowa skrzyżowania.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

theknight
Posty: 10
Rejestracja: 23 lutego 2008, o 14:43
Lokalizacja: Ślichowice/Poznań

Post autor: theknight » 2 czerwca 2008, o 22:26

no tak, tylko to podobno powiedział dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta...
liczę więc na MZD :roll:

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 2 czerwca 2008, o 22:33

Dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta może nie czyta naszego forum i nie wie wszystkiego
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

theknight
Posty: 10
Rejestracja: 23 lutego 2008, o 14:43
Lokalizacja: Ślichowice/Poznań

Post autor: theknight » 2 czerwca 2008, o 22:40

to niech dołączą to do jego obowiązków, żeby więcej ludzi nie stresował :wink:

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5708
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 2 czerwca 2008, o 23:10

Tomasso pisze:Coś była mowa że Echo chce tam hotel budować a w planach jest miejsce na taka inwestycje naprzeciwko bazy, gdzie teraz jest "małpi gaj". Może im o to chodzi.....oby.
Czy ktos wie, ktora dokladnie dzialke kupilo Echo :?:
Pomysl z budowa hotelu w "malpim gaju" badzo mi sie podoba.
Denerwuje mnie ten las na skrzyzowaniu :?

ODPOWIEDZ