Plaza Centers - ul. Zagnańska/Jesionowa

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Lucens
Posty: 148
Rejestracja: 10 stycznia 2007, o 15:30
Lokalizacja: os. Świętokrzyskie

Post autor: Lucens » 26 kwietnia 2010, o 09:16

Ewentulana rezygnacja Plazy z inwestycji nie będzie żadnym zaskoczeniem. Rozmawiałem niedawno z osobą z branży i podano mi przykład bodajże Przemyśla (liczba mieszkańców - ok. 66 tyś.), gdzie kilka lat temu do inwestycji w centra/galerie handlowe przy mierzało się 4 albo 5 firm. Wszystkie kupiły działki, przygotowały teren, ustaliły komunikację, a ostatecznie wybudowało się jedno centrum - pozostali zrezygnowali. Krótko mówiąc obowiązywała zasada: kto pierwszy ten lepszy i dla pozostałych inwestycja przestała być opłacalna. Ponoć to normalna praktyka i zapewne także w Kielcach będzie mieć zastosowanie.

Pozostaje się cieszyć, że inwestor Galerii Korona się nie wycofuje i będzie w Kielcach konkurencja w tej branży.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 kwietnia 2010, o 09:56

Dla mnie to dobra wiadomość. Jak już wczesniej napisałem, wątpię w realność powstania w Kielcach czterech galerii, a znacznie ważniejsza jest dla mnie ewentualna galeria przy Mielczarskiego, która w efekcie wybudowania Plazy mogłaby nie powstać (inna mocno niepokojąca sprawa to to, że teraz Echo Inw. przymierza się do kupna PKS-u, czyli chciałoby wybudować galerię przy Czarnowskiej - w miejscu dworca PKS...). Jeśli będzie Multikino w Koronie (bardzo dobrze) trzecie kino może też się za bardzo nie opłacać.
Myślę, że ostatecznie przesądziła kwestia garaży wzdłuż Silnicy i tego, że każdy z ich właścicieli jest stroną w postepowaniu (swoją drogą zadziwiające, ze nikt jakoś tego wczesniej nie zauważył). No i ten dojazd byłby fatalny z punktu widzenia mieszkańców osiedla Dolina Silnicy, którzy, oprócz tego, że z dwóch stron będą mieli ruchliwe dwupasmówki, to jeszcze z dwóch pozostałych drogę dojazdową do dużego obiektu handlowego. Zostaliby na wyspie wśród ulic.
Plaza była co prawda bardzo zdeterminowana, przez co trochę przetarła szlaki ewentualnemu przyszłemu inwestorowi w tym miejscu. M.in. wszystko wyburzono i zrobiono sporą rekultywację skażonego terenu.
O ile skażenie terenu nie będzie w tym przeszkadzało widzę tam po prostu miejce na mieszkaniówkę.
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2010, o 09:59 przez RZ, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 26 kwietnia 2010, o 09:56

Lucens pisze:Ewentulana rezygnacja Plazy z inwestycji nie będzie żadnym zaskoczeniem. Rozmawiałem niedawno z osobą z branży i podano mi przykład bodajże Przemyśla (liczba mieszkańców - ok. 66 tyś.), gdzie kilka lat temu do inwestycji w centra/galerie handlowe przy mierzało się 4 albo 5 firm. Wszystkie kupiły działki, przygotowały teren, ustaliły komunikację, a ostatecznie wybudowało się jedno centrum - pozostali zrezygnowali. Krótko mówiąc obowiązywała zasada: kto pierwszy ten lepszy i dla pozostałych inwestycja przestała być opłacalna. Ponoć to normalna praktyka i zapewne także w Kielcach będzie mieć zastosowanie.
Myślę, że przyczyna w Kielcach leży gdzie indziej. Jakby nie patrzeć, Przemyśl ma się do Kielc mniej więcej tak jak Kielce do Poznania, więc ciężko w ogóle te dwa miasta porównywać. Ktoś znający się na tej branży mówił mi kiedyś, że Kielce mają znacznie większą "chłonność" powierzchni handlowej niż inne miasta podobnej wielkości w Polsce. Dzieje się tak dlatego, że prawie cały region robi zakupy w Kielcach, bo inne miasta regionu są za biedne na utrzymanie popytu na taką inwestycję.

Wydaje mi się, że komunikacja jest głównym powodem, dla którego Plaza rozważa wycofanie się. Mnie by taka ewentualna decyzja wręcz ucieszyła, bo zwiększyłaby szansę na powstanie czegoś fajnego przy Mielczarskiego.
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 26 kwietnia 2010, o 10:10

RZ pisze:O ile skażenie terenu nie będzie w tym przeszkadzało widzę tam po prostu miejce na mieszkaniówkę.
Mieszkania? Przy skrzyżowaniu Zagnańskiej i Jesionowej!? Nie sądzę, by dało się zachować reżim decybeli. Zwłaszcza, że DK74 ma być S74.
Jeżpir

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 kwietnia 2010, o 10:30

No faktycznie, nawet przy ekranach dzwiękochłonnych (które pewnie będą) nie chciałbym mieszkać blisko Jesionowej... Ale jeśli od strony ulicy byłby np. biurowiec, to już w głebi działki, od strony Silnicy spokojnie można budowac mieszkania.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

shogun2111
Posty: 182
Rejestracja: 10 czerwca 2008, o 14:33
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: shogun2111 » 26 kwietnia 2010, o 11:24

Pasowalby tam jakis wysoki biurowiec, cos w stylu Kolportera

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5738
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ice » 26 kwietnia 2010, o 11:41

Miejsce wyłącznie na komercje lub biura.
Skończy się zapewne na stacji benzynowej :?

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 26 kwietnia 2010, o 11:41

Może być jeszcze hotel. Biurowców zdaje się mamy dość w Kielcach, choć większość z nich nie zapewnia odpowiednich standardów.
Faktycznie, Rafał, w głębi działki można stawiać mieszkalny budynek, ale zapewne jeden (większy) lub dwa (mniejsze). Reszta działki byłaby na zabudowę "tłumiącą".
Jeżpir

Awatar użytkownika
Gandalf
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 703
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Gandalf » 26 kwietnia 2010, o 15:41

ice pisze:Miejsce wyłącznie na komercje lub biura.
Skończy się zapewne na stacji benzynowej :?
I tego się najbardziej obawiam. Że ktoś sobie umyśli postawić tam stację benzynową, ewentualnie jakieś jednopoziomowe "baraczki" - np. kolejną stację kontroli pojazdów. To by było potworne marnotrawstwo terenu.

Jeśli już nie "idziemy" w stronę galerii handlowo-rozrywkowej to ja widziałbym tam powierzchnię biurową - tyle, że dość wysoką - np. taką jak Echo buduje w Łodzi: http://www.echo.com.pl/biura.php?o=65 lub taką jak GTC w Krakowie: http://www.gtc.com.pl/web/pl/investment/show/id/6 (strasznie mi się te budynki podobają). [podaję tę porównania bardziej w formie marzeń i pobożnych życzeń, a nie realnych możliwości]

W hotel zasadniczo nie wierzę - chyba na pewien czas wykorzystaliśmy "limit" na budowę hoteli w Kielcach - tym bardziej jeżeli plany budowy hotelu-wieżowca przy Targach Kielce są prawdziwe.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 26 kwietnia 2010, o 15:46

PZP jest tworzony.

Xback
Posty: 77
Rejestracja: 30 marca 2010, o 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Xback » 26 kwietnia 2010, o 17:11

Gandalf pisze:W hotel zasadniczo nie wierzę - chyba na pewien czas wykorzystaliśmy "limit" na budowę hoteli w Kielcach - tym bardziej jeżeli plany budowy hotelu-wieżowca przy Targach Kielce są prawdziwe.
Hotel ten nie powstanie

Awatar użytkownika
cm
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1665
Rejestracja: 19 stycznia 2007, o 14:22
Lokalizacja: Sienkiewicza - centrum świata ;-)

Post autor: cm » 26 kwietnia 2010, o 20:35

Pomijając ew. stację benzynową (tfu!), najbardziej zmartwiłaby mnie budowa w tym miejscu 2-3 piętrowych bloczków mieszkalnych. Tak eksponowane miejsce zasługuje na coś lepszego. Jeśli nie biurowiec, to przynajmniej okazały apartamentowiec w dobrym stylu.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 26 kwietnia 2010, o 21:57

Jeśli nie powstanie galeria, to tym bardziej stacja benzynowa. No bo gdzie byłyby zjazdy do niej?
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 589
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Post autor: Tomasso » 27 kwietnia 2010, o 08:07

Hotel to ma powstać po drugiej stronie w "małpim gaju". Fajnie jakby tu powstał Aquapark, tylko pewnie znowu ten dojazd. A galerii mamy przecież już sporo (Bodzentyńska, Czarnowska....) .....:P

Lucens
Posty: 148
Rejestracja: 10 stycznia 2007, o 15:30
Lokalizacja: os. Świętokrzyskie

Post autor: Lucens » 27 kwietnia 2010, o 09:06

Xback pisze:
Gandalf pisze:W hotel zasadniczo nie wierzę - chyba na pewien czas wykorzystaliśmy "limit" na budowę hoteli w Kielcach - tym bardziej jeżeli plany budowy hotelu-wieżowca przy Targach Kielce są prawdziwe.
Hotel ten nie powstanie
Hotel ten powstanie, tylko zmienił się inwestor. Nowy inwestor współpracuje z Targami i jest właśnie w trakcie rozmów nt. odkupienia od MAC Edukacja działki.

ODPOWIEDZ