IKEA

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

maark
Posty: 243
Rejestracja: 18 października 2006, o 10:05

Post autor: maark » 22 grudnia 2007, o 23:44

cm pisze:O meblach z Ikei mam zdanie powiedzmy średnie, ale te klopsiki... :wink:
Nie sądzę, żebyśmy mieli jakikolwiek wpływ na decyzję. Tu się liczy wyłącznie rachunek ekonomiczny (liczba mieszkańców x średnia siła nabywcza)
Ten rachunek ekonomiczny to wychodzi stanowczo korzystniej dla Kielc.
Nie mam nic przeciwko Radomiowi ale to biedne z bardzo wysoką stopą bezrobocia miasto. Nowe inwestycje to można policzyć na palcach jednej ręki. O mieszkaniach takich jakie buduje w Kielcach Becher Kolporter czy inni deweloperzy to narazie tam mogą jedynie pomarzyć. Oczywiście są również tacy których stać na "dobre życie". Ale biorąc pod uwagę całokształt to Radom wygląda jakby był 20 lat do tyłu za Kielcami.

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 22 grudnia 2007, o 23:52

maark pisze:
cm pisze:O meblach z Ikei mam zdanie powiedzmy średnie, ale te klopsiki... :wink:
Nie sądzę, żebyśmy mieli jakikolwiek wpływ na decyzję. Tu się liczy wyłącznie rachunek ekonomiczny (liczba mieszkańców x średnia siła nabywcza)
Ten rachunek ekonomiczny to wychodzi stanowczo korzystniej dla Kielc.
Nie mam nic przeciwko Radomiowi ale to biedne z bardzo wysoką stopą bezrobocia miasto. Nowe inwestycje to można policzyć na palcach jednej ręki. O mieszkaniach takich jakie buduje w Kielcach Becher Kolporter czy inni deweloperzy to narazie tam mogą jedynie pomarzyć. Oczywiście są również tacy których stać na "dobre życie". Ale biorąc pod uwagę całokształt to Radom wygląda jakby był 20 lat do tyłu za Kielcami.
Z drugiej strony to dużo ludzi z Radomia pracuje w Warszawie. Tak sobie myślę że jak Radom już połączy się ze stolicą S-7 to może stać się taką sypialnią Warszawy, zważywszy na to że ceny mieszkań są tam 3 razy niższe. A dojechanie 100km do pracy dobrą drogą to nie jest znowu jakiś problem.

Awatar użytkownika
Michel2
Posty: 383
Rejestracja: 20 marca 2006, o 10:21
Lokalizacja: Ziemia Swietokrzyska :*
Kontakt:

Post autor: Michel2 » 22 grudnia 2007, o 23:57

msz1 pisze:A dojechanie 100km do pracy dobrą drogą to nie jest znowu jakiś problem.


Nawet przy S7 to będzie nieco ponad godzina drogi, czyli można powiedzieć ze max czasu jaki ludzie są w stanie poświecić na dojeżdżanie do pracy w jedna stronę. Ale jeszcze koszty dochodzą. :wink:
www.nowiny.com.pl - serwis internetowy gminy Sitkówka-Nowiny
Kocham Świętokrzyskie :* :)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 23 grudnia 2007, o 02:13

Nie chcę być złym prorokiem, ale wydaje mi się, że jednak powstanie w Radomiu i będzie drugim sklepem dla Warszawy... A szkoda, bo to fajna sieć...

jasiek
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 508
Rejestracja: 21 maja 2006, o 23:10

Post autor: jasiek » 23 grudnia 2007, o 11:47

Grzegorz pisze:Nie chcę być złym prorokiem, ale wydaje mi się, że jednak powstanie w Radomiu i będzie drugim sklepem dla Warszawy... A szkoda, bo to fajna sieć...
trzecim sklepem, w Warszawie sa dwa.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 23 grudnia 2007, o 12:51

autor pisze:Nie sadze, by ktokolwiek walczyl o Ikea w Kielcach, w sumie nie wiem czy o tego typu inwestycje wladze powinny walczyc.
A władze Radomia jednak walczą, więc masz odpowiedź.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

kon_rad
Posty: 158
Rejestracja: 22 grudnia 2006, o 02:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kon_rad » 23 grudnia 2007, o 14:18

Nawet przy S7 to będzie nieco ponad godzina drogi, czyli można powiedzieć ze max czasu jaki ludzie są w stanie poświecić na dojeżdżanie do pracy w jedna stronę. Ale jeszcze koszty dochodzą. :wink:
Tym bardziej, że od Grójca nie będzie chyba drogi S tylko zwykła dwupasmówka. Do Janek się dojedzie, a później korki. Przez Magdalenkę podobnie...

tk3008
Posty: 177
Rejestracja: 10 maja 2007, o 17:11
Lokalizacja: Kielce/ Kraków

Post autor: tk3008 » 23 grudnia 2007, o 15:10

kurcze auchan pracuje nad 9 nowymi lokalizacjami swoich hipermarketow w polsce, IKEA takze u nas i w radomiu, moze jednak wybuduja u nas park handlowy na scieggiennego :P ... jak beda jakies nowe watki to piszcie :)

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 23 grudnia 2007, o 21:44

Tym bardziej, że od Grójca nie będzie chyba drogi S tylko zwykła dwupasmówka. Do Janek się dojedzie, a później korki. Przez Magdalenkę podobnie...[/quote]


Jesteś trochę nie w temacie, popatrz sobie tutaj (najprawdopodobniej będzie wybrany wariant 2 - czyli S-7 pójdzie nowym śladem):

http://siskom.waw.pl/s7-warszawa-grojec.htm

kon_rad
Posty: 158
Rejestracja: 22 grudnia 2006, o 02:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kon_rad » 23 grudnia 2007, o 22:51

msz1 pisze:Jesteś trochę nie w temacie, popatrz sobie tutaj (najprawdopodobniej będzie wybrany wariant 2 - czyli S-7 pójdzie nowym śladem):

http://siskom.waw.pl/s7-warszawa-grojec.htm
No to faktycznie nie byłem w temacie...

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 29 grudnia 2007, o 17:28

z sierpnia:


Ikea wreszcie wystartowała!

Na obrzeżach Łodzi, przy skrzyżowaniu ul. Pabianickiej i Chocianowickiej, ruszyła budowa centrum handlowego Ikea. Na placu budowy pojawiły się ciężarówki, wywożące ziemię. Prace potrwają do sierpnia 2009 roku i pochłoną 260 mln zł. Powstanie jeden z największych kompleksów Ikei w Polsce, większy od znanego wielu łodzianom obiektu w Jankach pod Warszawą.

- Zbudujemy tam duży sklep Ikei o powierzchni 30 tys. mkw. oraz pasaż handlowy z 250 sklepami - informuje Piotr Stępka z centrali szwedzkiego koncernu w Warszawie.

- Kompleks będzie się dzielił na dwie części: meblową i ogólną. W drugiej będzie m.in. supermarket, duży sklep elektroniczny i sklep z artykułami wyposażenia mieszkań. Negocjacje z najemcami jeszcze trwają i nie mogę powiedzieć, jakie firmy poprowadzą te sklepy. W sumie powierzchnia handlowa będzie miała 70 tys. mkw. Powstaną dwa parkingi: naziemny i podziemny. Ponadto inwestor przebuduje i poszerzy ul. Pabianicką na odcinku od zajezdni MPK do granic Łodzi i Ksawerowa.

W nowym centrum Ikei znajdzie pracę dwa tysiące osób.

Sprawa tej inwestycji ciągnęła się od dziesięciu lat. Szwedzi kupili 40 ha gruntów, z których około 5 ha miało status rolny. Inwestorzy chcieli je zmienić na grunty budowlane, ale ministerstwo rolnictwa nie zgodziło się na to. Do tego doszły protesty ekologów i okolicznych mieszkańców. W końcu państwo zgodziło się na odrolnienie terenu i można było przystąpić do projektowania inwestycji.

Ikea to jedna z wizytówek Szwecji. Firmę założył nastolatek Ingvar Kamprad w 1943 roku. Postawił na tanie meble i wygrał. Firma zaczęła podbijać rynek szwedzki, a potem europejski. W latach 60. dla Ikei zaczęły pracować polskie zakłady meblowe, a Ingvar Kamprad zaczął z czasem nazywać nasz kraj "moją drugą ojczyzną". W 1991 roku otwarto w Polsce pierwszy sklep Ikei - Plattan w Warszawie. Potem powstały kolejne: m.in. w Poznaniu, Krakowie i Gdańsku.

Dziś koncern Ikea ma ponad 230 sklepów w 34 krajach i 36 fabryk. Zatrudnia 104 tys. pracowników.

(wp) - Dziennik Łódzki

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Post autor: hey » 29 grudnia 2007, o 17:39

z forum skyscrapercity.com :

"A co do planow Ikei to ja w wiekszosci znam :-) I zapewniam ze od 2008 roku zacznie bardzo szybko sie rozwijac. Nie tylko w najwiekszych aglomeracjach ale takze w mniejszych, wojewodzkich miastach." szafik.pl


To się może doczekamy...

tk3008
Posty: 177
Rejestracja: 10 maja 2007, o 17:11
Lokalizacja: Kielce/ Kraków

Post autor: tk3008 » 29 grudnia 2007, o 20:59

no :P wiec moze w kazdym miescie wojewodzkim bedzie IKEA :D oby w kielcach jak najpredzej :)

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 31 grudnia 2007, o 00:44

Ikea chce budować w Radomiu
Koncern upatrzył sobie działkę przy ulicy Żółkiewskiego. Miasto załatwia już formalności. Czasu jest niewiele, bo mamy poważnego konkurenta.
Ikea rozważa budowę także w Kielcach.
Sklep i magazyny Ikei mogłyby powstać pomiędzy ulicami Żółkiewskiego, Mieszka I, Energetyków i Brzustowską.

NAJPIERW PLAN

Dla tej części miasta nie ma jednak jeszcze miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. A bez tego żadna firma nie zdecyduje się na ulokowanie inwestycji. Dlatego w czasie ostatniej sesji Rada Miejska zgodziła się na przygotowanie planu. Miejska Pracowania Urbanistyczna ma to pół roku.

Ikea wybierze na swój sklep i magazyny miasto, które będzie lepiej przygotowane do rozpoczęcia budowy. O inwestycję rywalizujemy z Kielcami. Jak mówi Igor Marszałkiewicz Radom ma poważne szanse na zwycięstwo.
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... POWIAT0204
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

eM
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1103
Rejestracja: 2 października 2005, o 19:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: eM » 31 grudnia 2007, o 07:23

Patrząc na to, jak załatwiono z NOMI to ja nie widzę szans

ODPOWIEDZ