IKEA

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

tk3008
Posty: 177
Rejestracja: 10 maja 2007, o 17:11
Lokalizacja: Kielce/ Kraków

Post autor: tk3008 » 31 grudnia 2007, o 11:58

kurde a juz sie tak cieszylem ze powstanie w kielcach :( .... aaaa w tych kielcach to nic nie powstanie beda jedna wielka dziura a inne miasta beda sie rozwijac a my stac w miejscu :( ....... mam nadzieje z ejednak u nas wybuduja i niech miasto cos robi w tym kierunku a nie zbija kase do swoich portfelii (urzednicy)!!!!

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 31 grudnia 2007, o 12:07

Ja na pewno podchodze do tematu z dystansem, chcialbym, ale tak jak pisalem, nie spodziewam sie by wladze miejskie walczyly w sposob widoczny o tego typu inwestycje, chyba ze ktos doceni, ze poza marketem powstanie centrum dystrybucyjne.

tk3008
Posty: 177
Rejestracja: 10 maja 2007, o 17:11
Lokalizacja: Kielce/ Kraków

Post autor: tk3008 » 31 grudnia 2007, o 12:11

no to nie wiem trzeba sie jakos skontaktowac z wladzami miasto .... to jest szansa dla nas .... miejsc pracy duzo i jak sie pisze w IKEA dobrze placa .... jezuu gdzie ja zyje .... radom sie rozrasta,poteznieje i w niedalekiej przyszlosci bedzie wiekszy i lepszy od kielc ;/ ..... kocham kielce ale tez marze z eby sie ztad przeprowadzic bo naprawde nic sie tu nie dzieje ;/ ..... | SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZOW :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 31 grudnia 2007, o 12:15

Dla mnie centrum handlowe nigdy nie bedzie waznym elementem rozwoju miasta, lecz jego uzupelnieniem. Ja sporbuje sie skontaktowac w tej sprawie, zobaczymy czy dostane odpowiedz.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 31 grudnia 2007, o 13:07

...ale przez takie inwestycje samo miasto dla jego mieszkańców staje się bardziej atrakcyjnym miejscem i wtedy nie myślą o przeprowadzce.
Wiem że o przeprowadzce powstanie IKEI nie zdecyduje ale im więcej pozytywnych akcentów tym lepiej.

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 31 grudnia 2007, o 13:57

Jurku,mieszkam w dużo większym mieście od Kielc i wierz mi,nawet tu w Lublinie nie widzę inwestorów pchających się drzwiami i oknami mimo,że Lublin ma na pewno lepszą bazę uczelniano-naukową czyli tzw.zaplecze intelektualne.Póki co to wchodzą tu na razie sieci handlowe.Może kiedyś,jak powstanie lotnisko w Świdniku coś się ruszy,ale chwilowo nie widzę innych możliwości.
Kielce póki co mają ok.200 tysięcy mieszkańców,słabo rozwiniętą sieć handlową w porównaniu z miastami podobnej wielkości.Wybudowane tzw galerie handlowe to tandeta w porównaniu z innymi miastami/nawet te wybudowane przez Echo w innych miastach są ładniejsze/.Kwestia Galerii Warszawskiej to może jeszcze rok,dwa o ile coś lub ktoś nie zablokuje budowy,a inne sieci jakoś tu sie nie pchają/np.Auchan/.Więc cóż by szkodziło przyciągnąć nawet te sieci handlowe jak np.IKEA.Przecież jeśli powstanie w Radomiu,to ze względu na odległość już w Kielcach IKEI nie będzie i mieszkańcy ze Świętokrzyskiego jeździć będą do Radomia tak jak jeżdżą kupować wiele marek samochodów do ościennych miast bo w Kielcach pustynia samochodowa/brak wielu marek/.
Pytanie tylko,czy w Kielcach lub okolicy są rzeczywiście grunty pod takie sklepy?No i czy znowu sławetne Echo nie wtrąci swych trzech groszy,a jak widać magistrat chodzi na garnuszku Echa.Na inne inwestycje w samych Kielcach ,poza drogowymi raczej się nie zanosi,a w podkieleckiej Morawicy nadal czekają na te hinduskie opony.Lotnisko definitywnie upadło,tu Lekomin ma rację,to co wygaduje Lubawski i marszałkowie z sejmiku to tylko ruchy pozorowane,żaden inwestor tu nie przyjdzie, aby lotnisko budować,ani żadni chińczycy nie zbudują 40 piętrowca/proszę mnie poprawić jeśli się mylę/.Zejdźmy z piedestałów na ziemię,kocham Kielce tu się urodziłem,wychowałem,ale z tego co obserwuję,a żyję już na tym świecie dosyć długo to region ten będzie zawsze odstawać od czołówki bo ma niestety specyficzne uwarunkowanie mentalne,geograficzne.Przykład powstawania w bólach od lat uniwersytetu w Kielcach/gdzie inne miasta jakoś umiały sobie z tym problemem poradzić już dawno/daje do myślenia.
Niech miasto rozwija infrastrukturę komunikacyjną,niech buduje porządne drogi/a nie 2 lata odcinek spartolonej Łódzkiej z wadliwie zaprojektowanym skrzyżowaniem/,niech rewitalizuje śródmieście które jest coraz ładniejsze,ale jeszcze do spełnienia dużo mu brakuje,mniej patosu i bujania w obłokach,mniej pomników /do prezydenta/,a więcej realnych przedsięwzięć na miarę 200 tysięcznego miasta służących obywatelom.Pozdrawiam forumowiczów ,życzę spełnienia marzeń w 2008roku,dużo zdrowia oraz aby część tych moich negatywów nigdy się nie spełniła/chodzi o Kielce/.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 31 grudnia 2007, o 14:02

jeśli faktycznie ikea ma zatrudnic w Kielcach 2000 osób :!: :idea: to niewiem na co urząd miasta z prezydentem na czele czekaja. zwłaszcza ze lubawski stwierdzil i z duma ogłosil ze w CK nie powstanie żadna fabryka... tzn niema jej w planach :roll: jesli miasto za cel i zadanie postawilo sobie stac sie miastem rekreacyjno turystyczno usługowo handlowym. tymbardziej że tak jak wspomnialem nie powstanie tu nic co byloby związane z przemysłem. prezyden z całą świtą na kolanach powinni udac sie przez bałtyk do szwecji aby błagac wręcz o ów inwestycje. tymbardziej ze ikea to hipermarket którego powstanie spowoduje że ludzie nawet z innych województw zaczna przyjeżdzac do Kielc(oczywiście jeśli bliżej ich miejsca zamieszkania nie będzie innej ikei :wink: ). tak jak ludzie z Kielc jezdza do ikei do Krakowa a ludzie z Radomia do Wawy. przykładów dla których miasto powinno zabiegac o tą inwestycje jest naprawde baaardzo wiele.

a tak odnośnie Radomia to miasto niema nic do zaoferowania ani mieszkańcom a już zwłaszcza turystom. dlatego kładzie nacisk na "plastykowe rozrywki "galerie handlowe,blaszaki itp. jedyny plus tego miasta to tanie mieszkania. ale w krajach 3 swiata też są one tanie(wnioski wyciagnijcie sami). bylem w Radomiu i znam kilka osób z tamtąd ja będąc w radomiu nie "podnieciłem się" a moji znajomi z nieukrywaną zazdrościa mówili o Kielcach.
CK|PL|EU

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 31 grudnia 2007, o 14:45

mieszkam w dużo większym mieście od Kielc
a tam odrazu dużo większym:) macie tam okolo 5 duzych osiedli wiecej od nas
Kielce póki co mają ok.200 tysięcy mieszkańców,słabo rozwiniętą sieć handlową w porównaniu z miastami podobnej wielkości.
jakby Kielce robiły takie zabiegi jak inne miasta które sztucznie powiekszaja swoją liczbe mieszkańców poprzez poszerzanie granic miasta i wcielanie doń wsi też milibyśmy z 300tyś. hitem na skale Europy jest Rzeszów którego "obszar metropolitalny":roll: wynosi około 750tyś :roll: :lol: w dodatku do tegoż obszaru zalicza sie także dębice (gdzie Rzym a gdzie Krym) trzeba byc nielada geniuszem żeby stworzyc takiego "mutanta" :lol: :roll:
Lotnisko definitywnie upadło
no w sumie mozna polemizowac na ten temat jeszcze.
żadni chińczycy nie zbudują 40 piętrowca/proszę mnie poprawić jeśli się mylę/
mylisz sie :P
region ten będzie zawsze odstawać od czołówki bo ma niestety specyficzne uwarunkowanie mentalne,geograficzne.
ten region to Staropolska jakby ktoś nie wiedział a nie zadne tam góry świętokrzyskie i od przemysłu to tu kiedys aż kipiało ale było to dawno dawno temu, za górami za lasami...
Przykład powstawania w bólach od lat uniwersytetu w Kielcach/gdzie inne miasta jakoś umiały sobie z tym problemem poradzić już dawno/daje do myślenia.
tu też bym polemizował uniwerytet rzeszowski, zielono górski i inne "twory" to uniwerki tylko z nazwy a "ludzie z branży" tzn wykładowcy z szeregiem tytułów raczej podchodzą do tych uniwerków z politowaniem
--spartolonej Łódzkiej...
hmm niby spartolona ale mnie tam sie nią jechało bardzo przyjemnie

ale w sumei z wiekszością tego co napisał darek zgadzam się.
ps. sory za ewentualne "byki" :wink: i za to że to lekko offtopowy post :P
CK|PL|EU

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 31 grudnia 2007, o 15:03

A jednak dwukrotnie większym/400 tysięcy z okolicznym Świdnikiem/.
Tak ,też mnie pusty śmiech ogarnia jak widzę jak Rzeszów stara sie powiększać na siłę,ale i tak możemy im wiele rzeczy zazdrościć,nie mówiąc o lotnisku,które dostali w spadku po poprzedniej epoce.Poza tym Rzeszów będzie zawsze w sposób naturalny forowany przez centrum bo jest na pł-wschodnich rubieżach i musi spełniać funkcje metropolitarne,a Kielce w centrum ,miedzy dużymi aglomeracjami niekoniecznie.
A sądzisz,że coś z tych Obic jeszcze będzie?Czas pokaże,chciałbym się mylić.
Jak powstanie pierwszy 40 piętrowiec w Kielcach,pierwszy przyjadę i odszczekam,a wcześniej na forum złoże samokrytykę.
Tak zgadzam się z Tobą nazwa Świętokrzyskie jest sztuczna i zawężona,przemysł kiedyś tak,obecnie to już historia.
A jednak nie wiem czy dobrze być ogonem w wielu kwestiach,a już jeśli chodzi o rozwój szkolnictwa wyższego to nie.Zobacz jak mają w Radomiu.
A poza tym śmiejmy się z Rzeszowa czy Opola,ale tam mają już prawo,o którym w Kielcach można sobie pomarzyć,a kiedyś w końcu i oni okrzepną.A póki co to w Kielcach jeszcze uniwerku nie ma,a jak powstanie to będzie jedynym przymiotnikowym,czyli niższej rangi.

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 31 grudnia 2007, o 15:09

Poza tym wybaczcie,ale coraz mniej mam zaufanie do prezydenta Lubawskiego.Może wartałoby zrobić zestawienie,podsumowanie jego dotychczasowej kadencji,co mu się udało a czego nie zrobił.Plusy i minusy.Ale rzeczy realne.Bo w planach,często nierealnych ,albo budowaniu pomników jest genialny.Jesteście mieszkańcami Kielc,na co dzień korzystacie z dróg ,z komunikacji,widzicie zmiany.Czy rzeczywiście jest tak świetnym włodarzem jak go przedstwiąją w mediach,czy po prostu jest tylko wykreowany.Ile inwestycji przeprowadzonych przez miasto było udanych,przemyślanych i wykonanych dobrze.Pzdrw.

Kiba69
Posty: 230
Rejestracja: 30 października 2005, o 22:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kiba69 » 31 grudnia 2007, o 16:11

darek pisze:A poza tym śmiejmy się z Rzeszowa czy Opola,ale tam mają już prawo,o którym w Kielcach można sobie pomarzyć,
A wyzsza szkola ekonomii i prawa???

darek pisze:A póki co to w Kielcach jeszcze uniwerku nie ma,a jak powstanie to będzie jedynym przymiotnikowym,czyli niższej rangi.
A w miastach ktorymi sie tak zachwycasz uniwersytety moze nie sa przymiotnikowe? Poza tym na naszej akademii/uniwersytecie uczy sie wiecej studentow.

petermks
Posty: 68
Rejestracja: 5 stycznia 2006, o 21:54

Post autor: petermks » 31 grudnia 2007, o 16:44

Darek z ty Świdnikiem to mocno przesadziłeś. Kielce wraz z przyległymi gminami mają około 300 tys. po za tym Lublin to fajne miasto-mieszkałem tam 8 lat ale biedniejsze od Kielc i pozbawione przemysłu. Także nie ma się czym zachwycac

darek
Posty: 339
Rejestracja: 7 października 2005, o 10:42
Lokalizacja: z Polski

Post autor: darek » 31 grudnia 2007, o 17:22

Kiba69 pisze:
darek pisze:A poza tym śmiejmy się z Rzeszowa czy Opola,ale tam mają już prawo,o którym w Kielcach można sobie pomarzyć,
A wyzsza szkola ekonomii i prawa???
To nie to samo co uniwersytet.Nie ma prawa do studiów magisterskich,widziałeś jakiegoś prawnika po tego typu uczelni?

darek pisze:A póki co to w Kielcach jeszcze uniwerku nie ma,a jak powstanie to będzie jedynym przymiotnikowym,czyli niższej rangi.
A w miastach ktorymi sie tak zachwycasz uniwersytety moze nie sa przymiotnikowe? Poza tym na naszej akademii/uniwersytecie uczy sie wiecej studentow.
Niestety nie są przymiotnikowe,kielecki będzie pierwszy.


Lublin ma 360 tysięcy+40 tysięcy Świdnik=400 tysięcy+okoliczne tereny,to dużo więcej niż 200 tysięcy Kielce +okolice.Zresztą nie o licytowanie się chodzi.

Kiba69
Posty: 230
Rejestracja: 30 października 2005, o 22:58
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kiba69 » 31 grudnia 2007, o 17:35

Wikipedia:
....WSEiP jest największą niepaństwową uczelnią w województwie świętokrzyskim i jedną z większych w kraju. Kształci ok. 8 tysięcy studentów na kierunkach: prawo (studia jednolite magisterskie)....

Z tego co wiem nasz uniwersytet ma byc przymiotnikowy dlatego, ze nie posiada 12 kierunkow z prawem do doktoryzowania. W tej chwili na 7 kierunkach jest doktorat. Podobnie jak w Rzeszowie czy Opolu, wiec dlaczego nasz jest przymiotnikowy, a ich nie? Sa jakies inne kryteria?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 31 grudnia 2007, o 17:46

Tamte uniwersystety byly tworzone wg innej ustawy. Temat: Ikea.

ODPOWIEDZ