IKEA

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 6 marca 2008, o 17:11

T0MIKE pisze:Poza tym kwestią czasu są inwestycje Domów Towarowych Centrum (dziś Centrum Development & Investments). Doradzaliśmy im w rozbudowie DT Renoma we Wrocławiu i zobaczcie, co z tego wyszło: http://www.centrumdi.com/inwestycje.php?obiekt=3
to samo (może na nieco mniejszą skalę) w Kielcach, no, może jakieś wyburzonko wchodzi w rachubę (Puchatek). To wprawdzie moje przypuszczenia, ale myślę, że bardzo realne.
Jakiś czas temu rozmawiałem z ludźmi z Vistula&Wólczanka Fashion Group na temat Galerii Centrum.
Galeria Centrum na 100% będzie w Kielcach, tylko jeszcze nie wiadomo w którym miejscu. Raczej będzie to centrum handlowe.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 16 marca 2008, o 22:09

W .pdf oficjalna informacja IKEI z 4.03.2008

http://www.ikea.com/ms/pl_PL/about_ikea ... ycyjne.pdf
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 17 marca 2008, o 17:15

Michal K pisze:
T0MIKE pisze:Poza tym kwestią czasu są inwestycje Domów Towarowych Centrum (dziś Centrum Development & Investments). Doradzaliśmy im w rozbudowie DT Renoma we Wrocławiu i zobaczcie, co z tego wyszło: http://www.centrumdi.com/inwestycje.php?obiekt=3
to samo (może na nieco mniejszą skalę) w Kielcach, no, może jakieś wyburzonko wchodzi w rachubę (Puchatek). To wprawdzie moje przypuszczenia, ale myślę, że bardzo realne.
Jakiś czas temu rozmawiałem z ludźmi z Vistula&Wólczanka Fashion Group na temat Galerii Centrum.
Galeria Centrum na 100% będzie w Kielcach, tylko jeszcze nie wiadomo w którym miejscu. Raczej będzie to centrum handlowe.
Na miejscu "Katarzyny".

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 9 kwietnia 2008, o 13:33

IKEA szuka nowych miejsc
•• Szwedzki koncern meblarski IKEA
planuje kolejne inwestycje w Polsce. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie
- interesuje się działkami w podrzeszowskiej Świlczy.
Narazie wPolscejest siedem sklepów tej firmy. Jak informuje Karolina
Horoszczak, rzeczniczka prasowa IKE-i, w planach inwestycyjnych
koncernu do 2015 roku jest budowa ośmiu nowych sklepów. - Inwestycje
są na razie zaplanowane tylko w Łodzi i Bydgoszczy. Zastanawiamy
się nad Szczecinem - mówi Horoszczak. Każda z inwestycji wymaga
nakładów w wysokości od 100 do 180 mln euro.
Z nieoficjalnych źródeł wiemy że przedstawiciele IKE-i rozmawiali
z wójtem Świlczy o ewentualnej lokalizacji tu jednego z nowych sklepów.
Czy znaleźli w Świlczy odpowiednie miejsce?
- Nie potwierdzam, ale i nie zaprzeczam - odpowiada dyplomatycznie
Wojciech Wdowik, wójt gminy Świlcza. - Mamy tereny, które spełniają
wymagania stawiane przez takiego inwestora - dodaje tylko. Nie
ukrywa, że byłby szczęśliwy, gdyby firma wybudowała w Świlczy swój
sklep. IKEA nie chce potwierdzić, że wiąże ze Świlczą jakiekolwiek plany.
Rzeczniczka firmy mówi oględnie: - Rozglądamy się w wielu miastach.
Interesujemy się przede wszystkim miastami mającymi powyżej 200 tys.
mieszkańców. Jak informuje - konkrety: gdzie i kiedy będą znane w ciągu
pół roku. Przy lokowaniu nowego sklepu pod uwagę brane są przede wszystkim: komunikacja, cena gruntu i widoczność.
Wydaje się, że Świlcza spełnia najważniejsze wymagania firmy. O MAM
GAZETA WYBORCZA - RZESZÓW 2008-04-09

maark
Posty: 243
Rejestracja: 18 października 2006, o 10:05

Post autor: maark » 9 kwietnia 2008, o 16:56

Rzeczniczka firmy mówi oględnie: - Rozglądamy się w wielu miastach.
Interesujemy się przede wszystkim miastami mającymi powyżej 200 tys.
No tak Rzeszów rzeczywiście spełnia te wymagania :shock:

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 28 kwietnia 2008, o 07:22

Obrazek

IKEA rozważa przeniesienie z Polski

Z powodu ułomnych przepisów IKEA może zrezygnować z inwestycji handlowych w Polsce. Koło nosa przejdzie nam 5,5 mld zł., alarmuje "Puls Biznesu".


Na razie szwedzka firma wstrzymała niemal wszystkie inwestycje w Polsce. Powodem jest ubiegłoroczna ustawa o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych (WOH), ograniczająca tworzenie sklepów o powierzchni przekraczającej 400 m. kw.

Ta ustawa była przez polityków nowej koalicji rządzącej wymieniana jako jedna z pierwszych do uchylenia. Niestety, skończyło się na obietnicach, pisze "Puls Biznesu".

Dla IKEI ustawa o WOH jest barierą nie do przejścia w budowie i rozbudowie sklepów i centrów handlowych np. w Łodzi (wartość 200 mln euro, 2000 miejsc pracy) czy Poznaniu (100 mln euro, 1000 miejsc pracy).

Przed laty Ingvar Kamprad, założyciel grupy IKEA, postawił na Polskę, dzięki czemu staliśmy się drugim centrum produkcyjnym grupy na świecie. Nieżyciowe przepisy powodują, że IKEA, która do 2015 r. planowała w Polsce otworzyć kolejnych 8 wielkich sklepów (koszt jednej inwestycji to ok. 200 mln euro), by zwiększyć ich liczbę do 15, zaczyna rozważać przeniesienie inwestowania do Bułgarii i Rumunii.

Nieoficjalnie mówi się też, że takie sieci jak Carrefour czy Tesco wstrzymały łącznie setki projektów inwestycyjnych w Polsce, pisze "Puls Biznesu".

http://biznes.onet.pl/0,1738541,wiadomosci.html
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 28 kwietnia 2008, o 17:28

To hipermarkety dostały po d... (Nie oceniam , stwierdzam fakt)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 28 kwietnia 2008, o 17:33

Jak sie biznes oplaca, to mocniej zaostrzone procedury nie powinny byc przeszkoda. Mysle, ze to tylko straszak, zreszta czekaja nie tylko oni na zmiane procedur.

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 29 kwietnia 2008, o 12:35

I bardzo dobrze niech czekaja mnie ich wcale nie zal :D na wyniesieniu sie ikei i tak nic nie stracimy a jedynie możemy zyskać.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 29 kwietnia 2008, o 13:40

Autor pisze:Jak sie biznes oplaca, to mocniej zaostrzone procedury nie powinny byc przeszkoda. Mysle, ze to tylko straszak, zreszta czekaja nie tylko oni na zmiane procedur.
Ja też tak myślę. Dla mnie dziwna jest ta wiadomośc.
Wszystkim się podoba, a tobie się nie podoba

Awatar użytkownika
vincent
Posty: 379
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, o 13:02
Lokalizacja: Bilcza

Post autor: vincent » 29 kwietnia 2008, o 14:30

Autor pisze:Jak sie biznes oplaca, to mocniej zaostrzone procedury nie powinny byc przeszkoda. Mysle, ze to tylko straszak, zreszta czekaja nie tylko oni na zmiane procedur.
Tylko, że na razie nawet te zaostrzone procedury nie funkcjonują bo nie ma rozporządzeń do ustawy i jeszcze dlugo nie będzie bo PSL skutecznie wydluża taki stan
Żółć i czerwień w naszych sercach aż po życia kres!!!

Awatar użytkownika
Sebastian
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 535
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, o 13:19
Lokalizacja: WIETRZNIA

Post autor: Sebastian » 10 czerwca 2008, o 15:50

IKEA może wycofać inwestycje z Polski
(PAP, pr/10.06.2008, godz. 16:22)
Bez zmiany ustawy o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych może nie dojść do realizacji wszystkich zaplanowanych przez IKEA inwestycji w Polsce - poinformował we wtorek w Łodzi dyrektor ds. inwestycji Inter IKEA Centre Polska, Wojciech Dzwonkowski.

Podkreślił, że ustawa utrudnia otrzymanie zgody na budowę obiektów handlowych o powierzchni powyżej 400 mkw., co w konsekwencji ogranicza inwestycje zarówno polskich, jak i zagranicznych firm.

Jego zdaniem, może to doprowadzić do odpływu kapitału i przeniesienia inwestycji do innych części Europy.

"Obowiązująca ustawa jest szkodliwa i wadliwie skonstruowana. Stwarza zagrożenie dla realizacji długofalowego planu inwestycyjnego IKEA. Jeżeli bariery stworzone przez ustawę nadal będą istniały, mogą spowodować podjęcie decyzji o przeniesieniu naszych inwestycji do innego kraju" - powiedział Dzwonkowski.

W IV kwartale 2009 roku Inter IKEA Centre Polska ma oddać do użytku Centrum Handlowe "Port Łódź", w którym znajdzie się m.in. największy w Polsce sklep IKEA.

Do 2015 roku skandynawska firma zamierza też zainwestować ok. 1 mld euro w kolejne centra handlowe i sklepy m.in. w Poznaniu, Lublinie, Szczecinie, Białymstoku i Rzeszowie.

Czyżby przysłowiowe "nici" z lokalizacji w Kielcach? :cry: :cry: :oops:

Awatar użytkownika
193
Posty: 154
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:39
Lokalizacja: Kielce Biesak, Warszawa
Kontakt:

Post autor: 193 » 10 czerwca 2008, o 19:00

no i dobrze.
niech sie lepiej lokalni stolarze z lokalnymi dizajnerami zmowia i cos oryginalnego i polskiego sprzedaja a nie powtarzalne szwedzkie stempelki.

andrzej
Posty: 259
Rejestracja: 28 maja 2007, o 18:43

Post autor: andrzej » 10 czerwca 2008, o 20:26

[OT]^^ Heh ciekawe, lokalni stolarze na wyjściu IKEI z Polski to akurat najwięcej mogą stracić. Polska to dla IKEA przede wszytkim nie te kilka marketów w większych miastach, ale prawie 100 fabryk, z których spora część żyje wyłącznie z dostaw dla tej firmy.[/OT]

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 12 czerwca 2008, o 20:39

Straszą, bo co mają robić. Dostali po 4 literach i tyle, a tak łatwo się nie wyniosą, to by ich zbyt dużo kosztowało.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

ODPOWIEDZ