Nowy Hotel wieżowiec - ul. Zakładowa

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

msz1
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 910
Rejestracja: 26 stycznia 2006, o 22:13
Lokalizacja: Kielce

Post autor: msz1 » 14 grudnia 2007, o 14:46

Limp pisze:
mike pisze:Natomiast co do pogłosek że to MAC ma być inwestorem jak to było sugerowane to moim zdaniem jest wykluczone aby byli w stanie pozwolić sobie na chodźby ćwierć takiej jak ta inwestycji. Są po po pierwsze za słabi kapitałowo, a po drugie mentalnie.
Jeśli tak jest to dlaczego Pan Prezydent w wywiadzie dla Radia FaMa mówi otwarcie, że MAC będzie budował ten hotel???
Jeżeli Mac będzie inwestorem to nie zbudują 40 pięter, za słabi finansowo są.

Awatar użytkownika
gaki majster
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 558
Rejestracja: 12 września 2007, o 20:36
Lokalizacja: teraz:Zamość/Kielce
Kontakt:

Post autor: gaki majster » 14 grudnia 2007, o 19:26

I my się jeszcze martwimy czy powstanie ta inwestycja. Niech się martwi i zarazem cieszy inwestor, bo dostaje kurę znoszącą złote jaja.
Kielce Kielce Kielce to jest to...

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 14 grudnia 2007, o 23:57

Prawda jest taka, że jak nie będzie lotniska to nie będzie również takich prestiżowych inwestycji... Już dawno to pisałem i nadal tak uważam. Prezydent musi zrobić naprawdę wszystko, aby ten port lotniczy powstał i to już niebawem (najlepiej do Euro 2012, zresztą na 99% nie będziemy przyjmować żadnego z finalistów tych mistrzostw, jeśli nie będzie tego lotniska, wtedy też pewnie nie będzie centrum piłkarskiego na Białogonie - jak widzicie wszystko, albo nic...).
PS - Co do wysokości wieżowca to Echo znów przesadziło ze 150 metrami, ale 120 to i tak gigant jak na Kielce, oby tylo powstał...

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 15 stycznia 2008, o 19:33

Biorąc pod uwagę, że obłożenie miejsc hotelowych w Kielcach wynosi tylko 30% a zaawansowa jest budowa kolejnych, nowych hoteli jestem niemal pewny, że budowa 40-piętrowego hotelu to jedna wielka ściema.

Dziwi mnie tylko, że prezydent Lubawski firmuje to swoim nazwiskiem.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 stycznia 2008, o 20:44

30% odnosi sie do wojewodztwa, nie do Kielc.

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 15 stycznia 2008, o 21:07

Autor pisze:30% odnosi sie do wojewodztwa, nie do Kielc.
A jak wygląda to w samych Kielcach?

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 stycznia 2008, o 21:15

Nie wiem, ale jestem przekonany, ze zdecydowanie lepiej, nawet biorac pod uwage tylko ilosc dni targowych.

Yahagi
Posty: 89
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, o 16:31
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Yahagi » 16 stycznia 2008, o 13:27

... no i biorąc pod uwagę, że liczba dni targowych stale się zwiększa, bo planowane są kolejne imprezy. Gdyby nie ten fakt - nie powstawałyby nowe hotele. Chociaż wg mnie 40 pięter - jest wysoce nieprawdopodobne. Dobry hotel 6-8 kondygnacyjny to wszystko o czym myślę w kategoriach 'racjonalnych'. Naturalnie życzyłbym sobie nawet 50 pięter. :)

---
Wesprzyj wirtualne Kielce : http://kielceyh.myminicity.com

Morell
Posty: 76
Rejestracja: 2 stycznia 2008, o 11:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Morell » 16 stycznia 2008, o 13:33

Biorąc pod uwagę, że obłożenie miejsc hotelowych w Kielcach wynosi tylko 30%
:shock: skąd te dane?? chciałeś chyba powiedzieć aż 30% ?? gdyby hotele w Kielcach miały takie obłożenie srednio w roku to ich właściciele nieposiadaliby sie z radości.

Awatar użytkownika
Petras
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 915
Rejestracja: 7 grudnia 2007, o 16:41
Lokalizacja: Kielce Czarnów

Post autor: Petras » 16 stycznia 2008, o 19:43

:?: A czy na tych 40 piętrach powstanie tylko hotel, czy może też mieszkania dla pracowników albo lokale biurowe? Z drugiej strony, czy inwestycja, jeżeli będzie zaczęta, nie podzieli losów "szkieletora" z Krakowa? Jestem optymistą co do rozwoju Kielc, ale 40-piętrowy drapacz chmur to dla mnie taka abstrakcja, jak i tramwaje (abstrakcja, ale nie nierealność).

:arrow: Jest taka ciekawa strona z wysokosciowcami, z Polski powklejane są nawet 10-piętrowe budyneczki, a z Kielc nic nie ma: ani Złotego ptzy Targowej, ani Exbudu, ani komina:
http://skyscraperpage.com/

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 16 stycznia 2008, o 22:19

Akurat przykład Krakowa jest niefortunny w tym przypadku, bo "szkieletor" niebawem będzie dokończony.

Boss
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1165
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:21
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boss » 16 stycznia 2008, o 22:31

Grzegorz pisze:Akurat przykład Krakowa jest niefortunny w tym przypadku, bo "szkieletor" niebawem będzie dokończony.
tak po 33 latach :roll: :lol: (budowe rozpoczęto w 1975)

ps. o ile faktycznie go dokończą... teoretycznie ma tam cos powstac do 2012 jesli nie powstanie do czasu euro2012 to juz raczej nic nie zrobią z tym czymś :lol:
CK|PL|EU

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 16 stycznia 2008, o 22:45

w Bielsku-Białej też jest bardzo wysoki (na realia miasta tej wielkości) niedokończony budynek - jakieś 20-25 pięter. Stoi sam żelbetowy szkielet. Doskonale go widać z trasy Katowice-Cieszyn.

Nie wiem co tam miało być i dlaczego stoi opuszczony, ale myślę, że przez najbliższe lata jedynie budynki mieszkalne mają szansę osiągnąć w Kielcach wysokości powyżej 10 pięter, a jakiekolwiek inne ambitne próby mogą zakończyć się tym czym zakończyły się w Krakowie i Bielsku.

A tak w ramach ciekawostek... http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryugyong_Hotel :lol:
Ambicja to coś co prowadzi ludzkość do postępu, a ludzi do depresji

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 16 stycznia 2008, o 22:59

Ten budynek to niedkonczona siedziba Fiata i jest wysokosci naszego Zlotego Wiezowca... niebawem juz go nie bedzie.

do tematu!

Awatar użytkownika
Jezpir
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1130
Rejestracja: 7 sierpnia 2007, o 14:24
Lokalizacja: Kielce, KSM Nord

Post autor: Jezpir » 17 stycznia 2008, o 10:51

Sz.J. pisze:
Autor pisze:30% odnosi sie do wojewodztwa, nie do Kielc.
A jak wygląda to w samych Kielcach?
W dni targowe w Kielcach ponoć nie uświadczy się wolnego miejsca w hotelu. Firma mojego kolegi na targi wynajmuje pokoje w hotelu w Ameliówce, bo bliżej nie ma.
Jeżpir

ODPOWIEDZ