Propozycje i podpowiedzi dla menadżera centrum Kielc

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Propozycje i podpowiedzi dla menadżera centrum Kielc

Post autor: hey » 23 stycznia 2020, o 11:59

Od 20 stycznia rozpoczyna pracę nowy menadżer centrum Kielc :) Moim zdaniem warto aby powstał wątek w którym będzie można podzielić się swoimi pomysłami na uatrakcyjnienie centrum naszego miasta. Będzie można je tu skomentować a być może któreś z nich nowy menadżer wcieli w życie...

Na początek propozycje ode mnie:
1) Działka pomiędzy Bodzentyńską a Kaczyńskiego gdzie kilkanaście lat temu miało powstać Centrum Niepełnosprawnych.Do tej pory nic z tego nie wyszło a na działce wciąż działa parking.Może warto w końcu ją zagospodarować,najlepiej wystawiając na przetarg.Wtedy mogą powstać dwa budynki i od strony Bodzentyńskiej i od Kaczyńskiego.Być może powstałby także pasaż handlowy,który umożliwiałby przejście od jednej ulicy do drugiej.
Myślę,że zabudowa tej działki znacznie poprawi wygląd okolicy.
2) Działka przy Solnej,na tyłach Promenady Solnej,od lat przeznaczona w planie zagospodarowania pod parking wielopoziomowy. Działka należy do miasta,obecnie są tam magazyny chyba MZD. Wyburzając obecne budynki i wykładając teren kostką uzyskujemy stosunkowo niskim kosztem około 70-80 miejsc parkingowych.Wątpię,żeby tam kiedykolwiek powstał parking wielopoziomowy ze względu na bardzo bliską odległość i Promenady Solnej i sąsiedniego bloku.Poza tym budowa wielopoziomowego parkingu to pewnie kilkanaście milionów złotych,których po prostu nie ma w budżecie.
Tworząc taki parking można od razu osłupkować ulicę Solną na której i tak obowiązuje zakaz parkowania.
3) Monitorowanie rozmów pomiędzy miastem a urzędem marszałkowskim w sprawie przejęcia części działki w "trójkącie bermudzkim" przy alei IX wieków i jak najszybsze wystawienie całości na przetarg.Widzimy jak zmieniła się okolica po wybudowaniu sąsiedniego biurowca Ventus,pewnie powstanie trochę nowych miejsc pracy a miasto zyska na podatkach od nieruchomości.

Ciąg dalszy nastąpi.Zachęcam do wpisywania swoich pomysłów i komentowania tych dodawanych...

voodoo
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1224
Rejestracja: 5 września 2006, o 12:28
Lokalizacja: Kielce/Ślichowice

Re: Propozycje i podpowiedzi dla menadżera centrum Kielc

Post autor: voodoo » 23 stycznia 2020, o 12:35

Moja propozycja - pierwsza, która przyszła mi na myśl to odnowienie pierwotnej idei "Placu Artystów" (przy okazji naprawa i odnowienie samego placu, ale pewnie standardowo nie ma na to kasy...) - pamiętacie na pewno różne instalacje, które artyści tam umieszczali. Ludzie chętnie oglądali je na żywo i miejsce jako tako tętniło wtedy życiem. Nie do końca rozumiem czemu te akcje przestały się odbywać, a może coś się wydarzyło..? Nie kojarzę.

Druga sprawa to działania mające na celu "przesunięcie" na inne obszary centrum życia wieczornego z Rynku. Wygląda to nieco zabawnie w piątkowe/sobotnie wieczory, przechadzając się po śródmieściu wszędzie pustki, a na Rynku tłumy ludzi, przepełnione knajpy i ogólny karnawał :wink:
Wiadomo, że wpływ na to ma umiejscowienie knajp i klubów w CK ale moim zdaniem Rynek przyciąga ludzi również samym wyglądem, miejscami gdzie można usiąść, spotkać się - taki rasowy meet point :wink: Swego czasu takim miejscem był również wymieniony przeze mnie Plac Artystów (czyli patrz punkt 1). Brakuje w centrum takich "skwerków", placyków i ogólnie wygodnych i przyjemnych dla oka miejscówek do spotkań, wokół których naturalnie otwierane są lokale.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Re: Propozycje i podpowiedzi dla menadżera centrum Kielc

Post autor: hey » 23 stycznia 2020, o 12:50

4) Widoczna na zdjęciu wąska działka wzdłuż budynku na rogu Piotrkowska /Planty ciągnie się aż do widocznego w głębi śmietnika i wg geoportalu należy do miasta.Obecnie jest tu dziki parking czyli na miejskiej działce parkują kierowcy którzy nie chcą płacić miastu za postój w strefie. Może warto byłoby zrobic w tym miejscu mini skwer z ławeczkami,może jakiś zamontowany na stałe stolik do gier itp. A na ścianie tego budynku widziałbym jakiś fajny mural...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2020, o 13:00 przez hey, łącznie zmieniany 1 raz.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Re: Propozycje i podpowiedzi dla menadżera centrum Kielc

Post autor: hey » 23 stycznia 2020, o 12:59

5) Tunele pod rondem Grudzińskiego co jakiś czas są zamazywane jakimiś bazgrołami więc MZD musi je co jakiś czas malować. Już pod koniec grudnia 2015 roku były plany aby oddać te powierzchnie artystom pod murale.Ale jak wynika z poniższego tekstu MZD musiał jeszcze ten pomysł skonsultować.I tak już konsultują ponad 3 lata.Moim zdaniem warto wrócić do tego pomysłu i namalować w obu tunelach coś fajnego...

https://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,472 ... rzyma.html

Awatar użytkownika
spidimarcin
Posty: 213
Rejestracja: 16 lipca 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Propozycje i podpowiedzi dla menadżera centrum Kielc

Post autor: spidimarcin » 24 stycznia 2020, o 11:23

6) Wprowadzić ściśle chroniony obszar w kwadracie ulic żelazna / 1maja-al.IXwieków / tarnowska / seminaryjska-ogrodowa-żytnia jako historyczne centrum Kielc, gdzie główne zdanie co do inwestycji miałby konserwator zabytków.

7) Wprowadzić jednolity wzór szyldów i reklam w centrum.

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Re: Propozycje i podpowiedzi dla menadżera centrum Kielc

Post autor: RZ » 25 stycznia 2020, o 00:26

Czołem!

Jak dawno tu (czyli do matecznika) nie zaglądałem... Wieki całe - facebook w pewnym momencie wygrał.

Ad. 1 Podwójnie tak. Po pierwsze dlatego, że będę bardzo mocno namawiał władze do sprzedaży należących do miasta śródmiejskich działek, które są szczerbami w zabudowie. Po drugie w dotychczasowych społecznych próbach namówienia władz na "rewitalizację 2.0" skupiłem się właśnie na ulicy Bodzentyńskiej jako postulowanym terenie pilotażu pogłębionej rewitalizacji (jeszcze za poprzednich władz wraz z Agatą Wojdą nachodziliśmy się w tej sprawie po dyrektorach i wiceprezydentach). Nie wiem, czy idea centrum niepełnosprawnych jest już całkowicie pogrzebana, ale o działce między Bodzentyńską a Kaczyńskiego, gdzie jest teraz biedaparking już nawet zdążyłem w tym kontekście rozmawiać z kilkoma osobami.

Ad. 2 Do przeanalizowania ze względu na zagrożenie korkowania Paderewskiego.

Ad. 3 Generalnie jedną z pierwszych rzeczy, które chcę zrobić to zebranie informacji o wszelkich nieruchomościach w śródmieściu (stanie prawnym, udziałach we własności itd) a następnie sugerować szybkie porządkowanie tego typu kwestii.

Ad. 4 Jestem za zabudową tej działki

Ad. 5 Jest duża szansa na murale. Co prawda myśleliśmy z dyrektorem Dariuszem Detką o artystycznych muralach na ścianach, ale dobrze, że mi przypomniałeś o tym nieszczęsnym tunelu w tym kontekście.

Ad. 6 Dyrektor Hajdorowicz zmienił zdanie w sprawie parku kulturowego i mam nadzieję, że spróbujemy go zrobić, ale na ograniczonym obszarze - Rynku z przyległościami i Wzgórza Zamkowego.

Ad. 7 Oczywistość. Uchwała krajobrazowa.

Ad. voodoo 1 Akurat przedwczoraj Dyr. Hajdorowicz mówił mi, że bardzo by tego chciał.

Ad voodoo 2 Podobnie to widzę i myślę jak to zrobić. Jedną z dróg są woonerfy.

Pozdrawia Was zdrajca forum: RZ :P
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Re: Propozycje i podpowiedzi dla menadżera centrum Kielc

Post autor: hey » 25 stycznia 2020, o 18:36

Fajnie,że jest odzew nowego menadżera :)
---Można przemyśleć czy z tego drugiego parkingu przy Bodzentyńskiej bliżej Rynku,który obecnie obsługuje PUK/RPZ nie zrobić normalnej ulicy łączącej Bodzentyńską i Kaczyńskiego.Z chodnikami i miejscami parkingowymi na całej długości a działki wzdłuż nowej ulicy przeznaczyć pod zabudowę.Obecnie stoją tam same rudery a po zmianach mogłyby powstać kamienice zwrócone w stronę nowej ulicy z lokalami na parterze.

---Pasaż dla pieszych wzdłuż nowego budynku przy IX wieków miał łączyć tę ulice z Piotrkowską. Miasto miało go budować,potem inwestor Ventusa miał się dołożyć i w końcu nie powstał.Warto wyjaśnić co się dzieje w tej sprawie.

---Zamieszkana rudera na rogu Silnicznej i Cichej.Należy do miasta ale jest to chyba najbardziej zaniedbany budynek w centrum.Moim zdaniem mieszkającym tam ludziom warto byłoby przyznać inne mieszkania a działkę sprzedać.Wtedy inwestor budujący nowy obiekt zapewne zrobiłby też nową nawierzchnię ulicy Cichej albo by się dołożył do przebudowy.

---co z planowaną ulica Nowosilniczną czyli przedłużeniem Silnicznej do Warszawskiej ? Oczywiście potrzebne są wykupy ale powstanie tej uliczki uporządkowałoby trochę okolicę,szczególnie od strony Koziej.

---działka na której jest mały parking miejski u zbiegu Warszawskiej i IX wieków. Kiedyś były plany zabudowy części tego terenu a dokładniej budowy obiektu przyklejonego do ślepej ściany sąsiedniego budynku,na której obecnie znajdują się reklamy.Najlepiej gdyby cała ta działka (ok.600-700 m.kw.) została zabudowana,tworząc ciąg dalszy zabudowy pierzejowej wzdłuż alei IX wieków.

---Teren przy ul.Planty 2 czyli miejska działka ok. 600 m.kw przylegająca do ślepej ściany budynku Rondo 2 przy rondzie Grudzińskiego.Jakieś dwa lata temu planowano tu urządzenie parkingu miejskiego a obecnie ta miejska działka służy kierowcom do dzikiego parkowania aby uniknąć opłat w strefie.Miasto traci pieniądze na własne życzenie,z parkingu przez 2 lata nic nie wyszło a działka aż się prosi aby ją zabudować.Wtedy po zabudowie działki obok Ventusa mamy cały ciąg budynków od ronda Grudzinskiego aż do Warszawskiej.

---co z przebudową skweru Sendlerowej? Plany były,wizualizacje były ale chyba pieniędzy unijnych nie udało się zdobyć.Coś się dzieje w tym temacie?

---wiadomo czy ktoś kupił wystawione na przetarg przez chyba komornika jakieś pół roku temu działki przy Piotrkowskiej 4-6 i ciągnące się aż do Silnicznej ? Miał tam powstać pasaż handlowy i budynek od strony Silnicznej ale inwestor zbankrutował. Może warto zapytać nowego nabywce jakie ma plany wobec tej działki i czy w jakiś sposób można mu pomóc w tworzeniu nowej koncepcji dla tego miejsca.

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Re: Propozycje i podpowiedzi dla menadżera centrum Kielc

Post autor: hey » 20 lutego 2021, o 18:09

Działka w "trójkącie bermudzkim" położona najbliżej parkingu wielopoziomowego (w kształcie trójkąta,ok.900 m.kw.) w połowie należy do miasta i w połowie do firmy Dekom, która jest właścicielem biurowca po drugiej stronie ulicy. Może menadżer centrum mógłby doprowadzić do rozmów obu stron w sprawie wspólnej sprzedaży całej działki? Numer do kieleckiego oddziału firmy łatwo odnaleźć na ich stronie na fejsbuku...

hey
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1475
Rejestracja: 24 kwietnia 2006, o 13:47

Re: Propozycje i podpowiedzi dla menadżera centrum Kielc

Post autor: hey » 11 marca 2021, o 18:34

hey pisze:
20 lutego 2021, o 18:09
Działka w "trójkącie bermudzkim" położona najbliżej parkingu wielopoziomowego (w kształcie trójkąta,ok.900 m.kw.) w połowie należy do miasta i w połowie do firmy Dekom, która jest właścicielem biurowca po drugiej stronie ulicy. Może menadżer centrum mógłby doprowadzić do rozmów obu stron w sprawie wspólnej sprzedaży całej działki? Numer do kieleckiego oddziału firmy łatwo odnaleźć na ich stronie na fejsbuku...
Kolejna działka w „trójkącie bermudzkim” na sprzedaż

https://www.radio.kielce.pl/wiadomosci/ ... daz,124738

ODPOWIEDZ