Qubus Hotel - Echo Investment ul. Składowa 2

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Qubus Hotel - Echo Investment ul. Składowa 2

Post autor: Autor » 3 listopada 2005, o 13:09

Dziwny tez zuraw :) ale wazne ze jest, moze jeszcze jakis dostawia :)

Obrazek
Teren budowy, 12-2005

Lokalizacja :arrow: http://www.gis.kielce.eu/geoportal_tool ... p?link=967
Ostatnio zmieniony 18 września 2006, o 23:41 przez Autor, łącznie zmieniany 3 razy.

!!bart

Post autor: !!bart » 3 listopada 2005, o 16:44

Budowa idzie bardzo szybko, dziwi mnie tylko jedno że jeszcze nikt z Was nie skrytykował wyglądu tego hotelu. O ile na tym forum skrytykowane zpstało juz prawie wszystko i wszyscy to ten hotel jeszcze nie, a z tego co widać na wizualizacji to nie zachwyca niczym (ani szkleń ani polotu, kolor średni, nawet na tle krytykowanego RONDA wygląda słabo) niewiem co sie dzieje z wami chłopaki :lol:


http://www.echo-inv.com.pl/pl/o_firmie/ ... erspektyva

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 listopada 2005, o 20:53

Jak dla mnie ujdzie czesc od strony okrzei i ronda, natomiast od skladowej strasznie :)

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Qubuś

Post autor: halny » 3 listopada 2005, o 21:14

Ponieważ Echo buduje na zamówienie to sądzę że projekt jest w " linii "Qubusia :lol: i jest tak jak kiedyś budowano kilka Nowoteli / jednakie i mało ciekawe architektonicznie/

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 3 listopada 2005, o 21:32

Dzięki Bogu za taki projekt. Widzieliście hotel Qubus w Gliwicach. Na początku mówli w Kielcach ma być podobny. Byłem przerażony :shock:

Podoba mi się, że jedna fasada idzie wzdłuż Składowej. Może w tej części miasta nie zmarnujemy szansy na zabudowę pierzejową.
Vide np. Okrzei.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 3 listopada 2005, o 21:34

gliwicki to typowe pudlo :) tez sie obawialem o nasz, ale jak na hotel jest w porzadku

!!bart

Post autor: !!bart » 4 listopada 2005, o 18:48

napewno projekt jest narzucony ale nie widze tu konsekwencji w ocenie, skoro rondo, chałupki, sienkiewicza era itd uważacie za brzydkie, pudłowate itp to ten hotel jest przebrzydki (przynajmniej tak wygląda na wizualizacji) ale zauważyłem ze jesteście gorącymi zwolennikami budowy hoteli dlatego tez rozumiem brak zdecydowanej krytyki i jakies usprawiedliwianie gliwicami :lol:

Crux

Dlaczego nie ma krytyki?

Post autor: Crux » 4 listopada 2005, o 20:46

To proste - bo ten projekt jest całkiem dobry. Kielce nie mają szczęścia do oryginalnej nowoczesnej architektury, ale ten projekt jest naprawdę bardzo sympatyczny.

A w porównaniu ze wcześniej wspomnianym centrum Rondo (szczególnie w obecnej wersji, kiedy budynek został oblepiony reklamami), to jest wręcz arcydzieło sztuki architektonicznej. Kolorystyka, bryła - pod wszystkimi względami budynek dużo lepszy niż centrum Rondo.

!!bart

Post autor: !!bart » 4 listopada 2005, o 21:25

crux jak ty uważasz ze ten chotel ma ciekawszą bryłe i kolorystykę niz rondo, to gratuluje (co w tej bryle i kolorze niby jest fajnego?) smieszne jest dla mnie to co piszesz i nie bede nawet polemizował

Crux

Post autor: Crux » 4 listopada 2005, o 21:35

Słusznie - o gustach się nie dyskutuje :-)

Wyraziłem osobiste zdanie, że biurowiec Rondo nie bardzo mi się podoba...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 4 listopada 2005, o 22:24

wiesz co mnie sie podoba w tym projekce? Rozmaitosc ksztaltow i dosc ciekawe dopasowanie do samego ronda...Centrum Rondo I podobało mi sie kiedys bardzo, Rondo II to wg mnie totalna porazka - zarowno architektow, inwestora i wykonawcy.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 4 listopada 2005, o 22:47

'Profesor' zganił a ja popieram Autora i Cruxa !!! :lol:

Awatar użytkownika
Charon
Posty: 205
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 02:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Charon » 6 listopada 2005, o 03:06

jeśli mogę dorzucić trochę uwag odnośnie tego hotelu to:
- budynek ma nieprawidłowo ustawione akcenty kompozycyjne (naturalnym kierunkiem dla tej działki jest zamkniecie osi ul. IX Wieków a projektant akcentuje owalnym zwornikiem zupełnie przypadkową oś)
- charakterystyczny dla większości hoteli jest podjazd pod wejście główne, którgo każdy intuicyjnie szuka w przywołanej wyżej elipsie (niestety tu znajdzie je gdzieś z tyłu budynku) ciekawe ilu przyjezdnych pomyli zjazdy, to raczej uwaga dotycząca błędnej lokalizacji inwestycji ale można było poszukać jakiegoś rozwiązania,
- sam obiekt nie powala architekturą ale w naszym mieście żaden nie powala (chyba że dosłownie), tak naprawdę to bardzo prosty budynek przełamany niefortunną elipsą ale jeśli sugeruwana fasada klinkierowa się utrzyma w realizacji (ok. 500 + VAT za 1m2) to będzie znośnie (prawdopodobnie podobna jak na galerii Echo)
- ale największy błąd tej inwestycji popełniony przez architekta to postawienie budynku na wysokiej skarpie; po pierwsze w centrum miasta tak budynków nie powinno się stawiać ponieważ zaburza to pierzejowy charakter ulicy (a tą należało by w tym miejscu wytworzyć) a dodatkowo niepotrzebnie akcentuje go jako dominantę (należało wykorzystać różnicę terenu np. dla organizacji dostępnej z poziomu ulicy restauracji)

podsumowując, budynek hotelu raczej należy ocenić negatywnie (tak na margninesie projektant jest z Lublina), ale porównując z sąsiadami (Centrum Rondo I i II, tak na margninesie projektant obu to jedna osoba, jest niestety z Kielc i nadal działa ... patrz CityPark) to mogło być gorzej np. jak z hotelem Łysogóry, który po nieszczęśliwych przeróbkach nieudolnie udaje zabytek mieszając co mniej 'wyrobionym' architektonicznie kielczanom w głowach

AR

Post autor: AR » 6 listopada 2005, o 09:20

Mam propozycję! Zamieńmy lokalizacje Qubusa z (chociaz go jeszcze nie widzialem) jajkiem Kolportera :)

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 6 listopada 2005, o 15:49

Okiem fachowca ;) wszystko jasne :]

ODPOWIEDZ