Ulica Sienkiewicza - modernizacje, zmiany, plany

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Ulica Sienkiewicza - modernizacje, zmiany, plany

Post autor: Autor » 3 listopada 2005, o 13:01

Prace powoli dobiegają końca :) Jak Wam sie podoba swiezo wyremontowany odcinek? Nazywac plac przy SDM czy nie?

Obrazek
Plac SDM, 02-11-2005
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2007, o 18:51 przez Autor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Sz.J. » 3 listopada 2005, o 21:15

Pozostać przy SDM. Historii się nie da oszukać choć większość mołodzieży pewnie tej nazwy nawet nie słyszało. Plac pięknieje, jeszcze trochę zieleni i będzie super.
Co do zegarów to powinien zostać ustawiony właśnie na tym placu. I tylko jeden, bo drugi komplikowałby sprawę umawiania się "pod zegarem"! :D

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

U Sienkiewicza

Post autor: halny » 3 listopada 2005, o 21:33

Na remontowanym właśnie skwerze przy Kapitulnej stało popiersie H.Sienkiewicza -- po remoncie raczej Go nie będzie. Sądze że można przenieść pomniczek i ustawić przy kawiarni Cztery pory roku a umawiać się na placu " U Sienkiewicza " każdy znajdzie to miejsce.

Awatar użytkownika
Charon
Posty: 205
Rejestracja: 6 listopada 2005, o 02:14
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Charon » 6 listopada 2005, o 04:06

to popiersie już ma swojego nowego właściciela (zdaje sie jakaś szkoła im. Sienkiewicza je dostała)
swoją drogą postać z tej rzeźby bardziej przypomina Beethovena niż Sienkiewicza więc nie ma czego żałować
dyskwalifikuje go też fakt, że popiersie postawiono za Stępnia a teraz są czasy Lubawskiego (co wiele wyjaśnia)

Crux

Proszę - tylko nie wystająca z książki główka...

Post autor: Crux » 6 listopada 2005, o 22:44

Charon pisze:to popiersie już ma swojego nowego właściciela (zdaje sie jakaś szkoła im. Sienkiewicza je dostała)
I bardzo mnie to cieszy, że nie będzie to coś stało na ulicy Sienkiewicza. Pomysł przeniesienia tego popiersia na pl. SDM uważam za kompletnie nieodpowiedzialny.

W sumie nie zadziwia Was ostatnie maniakalne stawianie popiersi w Kielcach? Przecież skwer Szarych Szeregów zaczyna wyglądać karykaturalnie... Czy mam rozumieć, że później stawiany będzie drugi szereg? Jak w wojsku... :?

tom

Post autor: tom » 23 grudnia 2005, o 09:02

Przebudowa placu zakończona! Zegar rzeczywiscie jest, ale drugi znalazł sie przy skrzyżowaniu Dużej z Sienkiewicza. Zastanowiam sie tylko czemu teraz są tam inne latarnie niż na reszcie ulicy? Chociaż bardziej mi sie podobają od tych które są wzdłuz całej ulicy, to jednak powinien być utzrymany jakiś ład architektoniczny i harmonia.

kampio1
Posty: 93
Rejestracja: 17 listopada 2005, o 21:27

Post autor: kampio1 » 23 grudnia 2005, o 13:29

Kolejny etap zakończony. Dobrze, że nie było opóźnień i zdąrzyli przed świętami. Plac wygląda ładnie. Też mnie zastanawia niekonsekwencja w działaniu (chodzi mi o latarnie).
Na wiosnę kolejny odcinek od Paderewskiego do Żelaznej. Po ukończeniu ostatniego etapu Sienkiewicza będzie według mnie jedną z najładniejszych reprezentacyjnych ulic w Polsce.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 stycznia 2006, o 23:10

Obrazek
Nie koniec zmian na wyremontowanym odcinku ulicy Sienkiewicza

Obrazek joge 05-01-2006

Rzeźby postaci z powieści Sienkiewicza albo z legend o powstaniu Kielc, a może coś zupełnie współczesnego? Kielecki deptak czeka jeszcze wiele zmian.

- Nie kończymy przeobrażania ulicy Sienkiewicza, mimo że znaczna jej część została już wyremontowana - zapowiada prezydent miasta Wojciech Lubawski.

Miejscy urzędnicy zastanawiają się m.in., w jaki sposób wzbogacić plac przed kawiarnią Cztery Pory Roku. Jednym z pomysłów było ustawienie na nim rzeźb związanych na przykład z twórczością Henryka Sienkiewicza. - Takie rozwiązanie zasugerowali nam architekci z pracowni Forma z Częstochowy, autorzy projektu modernizacji ulicy - wyjaśnia Zbigniew Czekaj, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. Jego zdaniem pomysł nie jest zły. - Gdyby tak na placu stanęła postać żartobliwego Zagłoby, to na pewno by mu nie zaszkodziło. Takie detale mogą zachęcić do zatrzymania się, dłuższego przebywania w centrum - podkreśla Czekaj.

Ale jakie elementy małej architektury znajdą się na placu, jeszcze nie wiadomo. Z decyzjami prezydent Lubawski chce poczekać do wiosny. - Niech kielczanie przyzwyczają się do nowego miejsca. Zobaczymy, jak wygląda ono bez śniegu, czy potrzeba mu dodatkowego zagospodarowania, a jeśli tak - to jakiego - mówi. Dodaje, że wiosną urzędnicy będą analizować, co jeszcze można zrobić nie tylko na placu przed kawiarnią Cztery Pory Roku, ale na całej przestrzeni deptaka. - Rzeźba, choć nie wiemy jeszcze jaka, stanąć ma na skwerze przy Kapitulnej. Będziemy się zastanawiać, czy plac między ulicami Małą a Dużą naprawdę uzyskał już ostateczny kształt. Po remoncie deptaka na odcinku do dworca pojawi się kolejny miniplac. O nim też warto pomyśleć - wylicza prezydent miasta. Wojciech Lubawski jest pewien, że propozycje wykorzystania Sienkiewiczowskich literackich postaci do dekoracji ulicy to nie jest dobry pomysł. - Wyobraźmy sobie rzeźby Ketlinga, Wołodyjowskiego, a pod nimi kogoś, kto stojąc tam, paliłby papierosy. A nuż jeszcze komuś to ubliży. Ten pomysł narzuca zbyt dużo ograniczeń - ocenił prezydent Kielc.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 5 stycznia 2006, o 23:14

Najpierw niech się zajmą renowacją rysunków naściennych przy SDM-ie. To jest najlepsze urozmaicenie placu, tylko trzeba odnowić te "obrazki" :) . Chyba nawet na jednym z nich widnieje Sienkiewicz i odnowienie jego postaci byłoby najlepszych hołdem złożonym tej postaci.

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11669
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 5 stycznia 2006, o 23:16

tez uwazam,ze powinni je odnowic i to jeszcze w tym roku. Sadze, ze nadaja temu miejsu charakteru.

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 5 stycznia 2006, o 23:27

Mimo, ze budynki mają zaledwie 50 lat to czuje się na tym placu taki staromiejski charakter. W ogóle bardzo ładnie tam jest, chyba najładniejszy plac w mieście.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 10 lutego 2006, o 13:21

Jak zacznie się remont ostatniego fragmentu Sienkiewki sąsiednie ulice czyli Panoramiczna i Wspólna całkiem się zatkają a o parkowaniu należy zapomnieć .wydaje sie że powinno się rok wczesniej przedłuzyc Zelazną do wiaduktu .

Awatar użytkownika
tom
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2504
Rejestracja: 29 grudnia 2005, o 10:15
Lokalizacja: Kielce, Lublin
Kontakt:

Post autor: tom » 26 lutego 2006, o 10:25

Remont kolejnego odcinka deptaka rozpocznie się w połowie marca

smbart 24-02-2006 , ostatnia aktualizacja 24-02-2006 17:47

Remont kolejnego odcinka ul. Sienkiewicza mógłby się rozpocząć już 1 marca. Nastąpi to jednak trochę później, bo plany znów pokrzyżowała pogoda.

- Chcieliśmy rozpocząć remont od samego początku marca, jednak ciągle jest mróz, więc musimy poczekać - mówi Grażyna Świderska z Zakładu Instalacji Sanitarnych, który jest wykonawcą. Prace najprawdopodobniej rozpoczną się w połowie marca. Remontowany będzie odcinek deptaka między ul. Paderewskiego a Żelazną.

- Zaczniemy od fragmentu przy skrzyżowaniu z Paderewskiego. Najpierw będziemy musieli odkryć uzbrojenie terenu, czyli wszystkie media, i dopiero potem wprowadzimy sprzęt, który zacznie wykopy pod kanały deszczowe - opowiada Świderska. Jak zapewnia, mieszkańcy i pracownicy zaopatrzenia okolicznych sklepów nie będą mieli problemów z przejazdem przez odnawiany odcinek. - Zakaz zatrzymywania zostanie wprowadzony tylko na jednej stronie ulicy - zapowiada.

Poważniejsze zmiany w organizacji ruchu będą natomiast wprowadzone na ul. Paderewskiego. Trzeba się ich spodziewać już w kwietniu. - Możliwość przejazdu przez całą ulicę będą miały tylko autobusy komunikacji miejskiej i tylko w kierunku od ul. Żytniej do IX Wieków Kielc - zapowiada Piotr Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Pozostałe pojazdy z obu stron będą miały możliwość dojazdu tylko do połowy ulicy. Zostaną tam wyodrębnione miejsca do zawracania. Na całej ulicy będą wydzielone miejsca parkingowe.

Remont ostatniego odcinka deptaka zakończy się w listopadzie.
Komisja Rewizyjna czuwa!

Gość

Post autor: Gość » 21 marca 2006, o 08:55

Zamkną Sienkiewicza

W środę rozpocznie się remont

Remont ostatniego fragmentu kieleckiego deptaka, od Paderewskiego do Żelaznej, rozpocznie się w środę. Dla kierowców zaczną się utrudnienia, ten odcinek ulicy Sienkiewicza zostanie zamknięty dla ruchu, choć nie od razu w całości.

- Mróz zelżał, pod koniec tygodnia nawet w ciągu nocy mają być dodatnie temperatury, więc możemy przystąpić do remontu. - Prace zaczynamy od strony ulicy Paderewskiego i od środy zamkniemy wjazd na ulicę Sienkiewicza - informuje Grażyna Świderska, współwłaścicielka Zakładu Instalacji Sanitarnych w Kielcach. - Około połowy długości jezdni wyłączymy z ruchu samochodowego. Od strony ulicy Żelaznej na razie będzie można wjechać na Sienkiewicza i zaparkować tam samochód, ale tylko po jednej stronie. Auta nie mogą stawać po obu stronach jezdni, bo wówczas nasz sprzęt miałby problem z dojazdem na plac budowy.
Na razie na ulicy Paderewskiego nie będzie żadnych ograniczeń w ruchu samochodowym, ale już w kwietniu mogą się pojawić. Wtedy też, oprócz utrudnień związanych z remontem, zmieni się organizacja ruchu. Paderewskiego będą mogły przejeżdżać wyłącznie autobusy. Ta ulica zostanie zamieniona w duży parking, który przejmie samochody z Sienkiewicza, a ta po remoncie stanie się deptakiem na całej długości, od Ewangelickiej do Żelaznej.
- W związku z rozpoczęciem remontu tego odcinka ulicy Sienkiewicza, nie planujemy objazdów czy całkowitego zamknięcia innej ulicy. Na Żelaznej pojawią się tylko tablice informujące, że Sienkiewicza jest ulicą ślepą - tłumaczy Grażyna Świderska.

Awatar użytkownika
AR
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5704
Rejestracja: 15 listopada 2005, o 19:01
Lokalizacja: QKI
Kontakt:

Post autor: AR » 22 marca 2006, o 21:01

Dzisiaj została zerwana warstwa asfaltu pomiędzy Paderewskiego a połową odcinka do Żelaznej. Pewnie jutro będzie już stało ogrodzenie budowy.

ODPOWIEDZ