Nowy Biurowiec na ul. Leśnej

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Krzysiek Kielce
Posty: 288
Rejestracja: 2 grudnia 2008, o 16:11
Lokalizacja: KIELCE

Nowy Biurowiec na ul. Leśnej

Post autor: Krzysiek Kielce » 2 lutego 2017, o 15:18

W ścisłym centrum Kielc powstanie nowoczesny biurowiec
W tym roku rozpocznie się realizacja jednej z kluczowych dla Kielc inwestycji na rynku biurowym.
Z analiz Centrum Obsługi Inwestora kieleckiego magistratu oraz współpracujących z miastem instytucji zewnętrznych (Colliers, PAIiIZ, Test) wynika, że stolica regionu świętokrzyskiego wyraźnie odczuwa brak wysokiej jakości powierzchni biurowej. Hamuje to rozwój miasta pod kątem usług biznesowych, które stają się coraz ważniejszym segmentem gospodarki w Polsce. W związku z tym już dwa lata temu powstał pomysł podjęcia konkretnych działań w celu stworzenia nowych biur w Kielcach.
Miasto wskazało lokalizację w ścisłym śródmieściu. Chodzi o część budynku dawnego Uniwersytetu przy ul. Leśnej w sąsiedztwie budynku Urzędu Miasta, ZUS-u i wielopoziomowego parkingu miejskiego. Urząd Miasta zajmie część nieruchomości dawnego Wydziału Fizyki UJK. Pozostała część budynku przeznaczona będzie do rozbiórki, aby zrobić miejsce na nowy obiekt. Opracowano koncepcję architektoniczną biurowca spełniającego standardy klasy A. Zadania podjęła się znana pracownia architektoniczna APA Wojciechowski Architekci.
- Ta propozycja to coś więcej niż tylko przestrzeń do powstania nowych miejsc pracy. Centrum Kielc potrzebuje ożywienia, potrzebuje ludzi, potrzebuje klientów i dlatego przyjęliśmy koncepcję zmiany funkcji tego miejsca. Projekt budynku biurowca wygląda imponująco. Dlatego jestem przekonany, że pojawienie się przy ul. Leśnej obiektu o takim standardzie ożywi tę część miasta. Inwestycja się opłaci, bo będzie oddziaływać na całość śródmieścia - tłumaczy prezydent Kielc Wojciech Lubawski
W wyniku prac koncepcyjnych powstała propozycja budynku biurowego wpisującego się w historyczną strukturę urbanistyczną miasta. Nowy obiekt odnosi się do wysokości pierzei istniejących budynków, pojawiających się w sąsiedztwie podziałów fasadowych oraz szanuje skalę okolicznych zabudowań.
Na podstawie analizy istniejącego układu urbanistycznego zaprojektowano budynek 7-kondygnacyjny o całkowitej pow. 16 tys. m kw. Powierzchnia najmu wyniesie 12 tys. m kw. Dostępny będzie także parking podziemny o pow. 4,5 tys. m kw.
Potrzeba nawiązania do charakteru i rozmiarów okolicznej zabudowy skłoniła projektantów do wycofania strefy przyziemia oraz dwóch ostatnich kondygnacji, co podzieliło bryłę budynku na kilka mniejszych części, optycznie zmniejszając jej wysokość. Dzięki wycofaniu parteru, przed wejściem do budynku powstał także niewielki plac, który może znacząco poprawić jakość przestrzeni znajdującej się przed budynkiem.
W wyniku wielu analiz budynek zaprojektowany został na planie litery U. Jego elewacja będzie mogła być w dużym stopniu przeszklona, co nada jej lekkości i pozwoli na dobre doświetlenie wnętrz.
Przyjęte rozwiązania w zakresie architektury obiektu oraz jego obsługi pozwolą na optymalne zagospodarowanie działki. Proponowane zagospodarowanie terenu wokół budynku da też możliwość połączenia ciągiem pieszym ulicy Leśnej z deptakiem nad Silnicą. Jego brak jest obecnie bolączką tej części śródmieścia, a ponadto mógłby on pełnić funkcję atrakcyjnej przestrzeni publicznej.
Przestrzeń biurowa została zaprojektowana jako biura typu „open space” z możliwością podziału na mniejsze jednostki - na etapie aranżacji wnętrz przez przyszłych najemców. Ponadto na każdej kondygnacji zaprojektowano część ogólnodostępną stanowiącą przestrzeń hallu windowego wraz z zespołem toalet i pomieszczeń pomocniczych. W parterze budynku przewiduje się usługi, handel oraz gastronomię.
Ponieważ nie ma planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, miasto w oparciu o projekt koncepcyjny uzyskuje obecnie decyzję o warunkach zabudowy. Określi ona jednak tylko wymagania brzegowe co do funkcji i lokalizacji budynku. Konkretne rozwiązania będą już zależeć od indywidualnych preferencji biznesowych przyszłego nabywcy.
- Planujemy szeroką akcję promocyjną tej nieruchomości w skali ogólnopolskiej. Chcielibyśmy, aby dotarła ona do jak największej liczby potencjalnych inwestorów. Liczymy także na zainteresowanie ze strony wiodących na rynku graczy z branży – mówi Filip Pietrzyk, Dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji kieleckiego ratusza. – To zresztą nie jedyna tego typu lokalizacja. Jeśli projekt przy Leśnej zostanie zrealizowany, posiadamy wytypowane jeszcze trzy potencjalne lokalizacje na terenie naszego miasta, które chcielibyśmy wystawić na rynek z tym samym przeznaczeniem. Na razie jednak skupimy się na Leśnej, aby nie dopuścić do zjawiska tzw. „kanibalizacji” projektów – dodaje Dyrektor Pietrzyk.
Po uzyskaniu warunków zabudowy miasto ogłosi przetarg na oddanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste z określeniem funkcji budynku, a także terminu zabudowy nieruchomości, co pozwoli na sprawną realizację inwestycji. Władze Miasta mają nadzieję, że powyższa inwestycja stworzy przestrzeń do działania dla firm zainteresowanych ulokowaniem w Kielcach swojego kapitału.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
źrodło: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-51509

Awatar użytkownika
Tomasso
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 582
Rejestracja: 13 kwietnia 2006, o 17:47
Lokalizacja: Kielce - Sieje
Kontakt:

Re: Nowy Biurowiec na ul. Leśnej

Post autor: Tomasso » 3 lutego 2017, o 08:31

To widzę, że wybrałeś najdelikatniejszy tytuł, w wyborczej ma to być Ogromny biurowiec a w Echu GIGANTYCZNY :D

Awatar użytkownika
Sz.J.
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1113
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:14
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowy Biurowiec na ul. Leśnej

Post autor: Sz.J. » 3 lutego 2017, o 13:07

Po wybudowaniu...z powodu braku komercyjnych najemców powierzchnie biurowe klasy A zajmą chętnie...miejscy urzędnicy 8)

Awatar użytkownika
ice
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 5696
Rejestracja: 15 maja 2006, o 09:24
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowy Biurowiec na ul. Leśnej

Post autor: ice » 4 lutego 2017, o 14:02

I tak nie powstanie.
Takie budynki powinny powstać przy al. IX wieków.

ODPOWIEDZ