Spółka Wolność - Dom handlowy, ul. Paderewskiego

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 14 lipca 2007, o 17:29

Czyli pewnie coś na wzór zespołu usługowo-mieszkalnego "Planty 16". Super to by musiało wyglądać, północna i południowa strona parku niemalże identyczne.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
RZ
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3623
Rejestracja: 29 marca 2006, o 20:48

Post autor: RZ » 14 lipca 2007, o 22:53

RZ pisze:Poza tym mam obawy, czy byłaby to dobra architektura. Pani Jaroszyńskiej-Ziach hala na Plantach wyszła sympatycznie, ale inne jej realizacje każą być bardzo powściągliwym (Ceglana, projekt Tarnowska/Wojska Polskiego to bardzo kiepskie rzeczy).
No ale autorstwa pani J-Z jest jeszcze, co przeoczyłem, Centrum Relax, które z kolei mi się bardzo podoba.
Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość (Michał Anioł)

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 15 lipca 2007, o 09:19

Co to za moda likwidować skwery? Najpierw parking za U.M. teraz galeria na Paderewskiego zamiast skweru .Ta galeria powinna powstać na miejscu dawnego miasteczka ruchu na Solnej. Miasto winno się składać nie tylko z ulic ale także z większych wolnych przestrzeni tzw. publicznych.

Awatar użytkownika
Jarek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1118
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 22:35
Lokalizacja: Kielce - Bocianek

Post autor: Jarek » 15 lipca 2007, o 09:35

halny pisze:Co to za moda likwidować skwery? Najpierw parking za U.M. teraz galeria na Paderewskiego zamiast skweru .Ta galeria powinna powstać na miejscu dawnego miasteczka ruchu na Solnej. Miasto winno się składać nie tylko z ulic ale także z większych wolnych przestrzeni tzw. publicznych.
Nie mam do końca wyrobionego zdania odnośnie tego pomysłu, ale masz rację w tym co piszesz. Wystraczyłoby ogrodzić ładnie skwerek, wytyczyć raz jeszcze alejki i zlecić ZM dbanie o niego i mielibyśmy fajne miejsce w centrum miasta. A pomysł z Galeria na solnej - TAK, szczególnie że tamten rejon jest wyjątkowo zaniedbany.
Kielce - tu jest moje miejsce, tu jest mój dom.

halny
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1807
Rejestracja: 27 września 2005, o 20:15
Lokalizacja: Kielce

Post autor: halny » 15 lipca 2007, o 09:46

Dodać tu można że pomiędzy tym placem na Solnej a Domem Usłóg na Paderewskiego jest duzy obszar który pozostał po Policji przeniesionej na Stadion / dawne garaże/ Nie wiem czy to własność miasta czy Skarbu Państwa ale teren strasznie zaniedbany. Razem z placem piękne miejsce i na galerie i na parking piętrowy w samym centrum miasta . Tym sposobem skwery ocaleją .Tylko trochę pracy ...

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 lipca 2007, o 11:15

halny pisze:Co to za moda likwidować skwery? Najpierw parking za U.M. teraz galeria na Paderewskiego zamiast skweru .
Ale przeciez ten skwer nie zostanie zlikwidowany, ale zmniejszony i to nieznacznie, a przy okazji park zostanie wyremontowany. Biorac pod uwage remont terenow 'przysilnicznych' to moze byc dobry pomysl.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 15 lipca 2007, o 13:32

Ale od strony skweru będą zaplecza, altanki śmietnikowe, drogi dojazdowe do galerii. Tam się galeria nie nadaje.

NOWA FAJNA LOKALIZACJA

Fajnie by wyglądała ta galeria na Plantach pomiędzy Sienkiewicza a Solną, naprzeciwko planowanego parkingu wielopoziomowego po dawnym miasteczku ruchu przy ul. solnej

Jeżeli nie mogłaby powstać przy skwerze (tak jak zaproponowałem na rys.) to Planty (Sienkiewicza/Solna) są drugą moją propozycją (na tyłach Ludwika, obok banku PKO BP.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Grzegorz
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3006
Rejestracja: 31 maja 2006, o 17:10

Post autor: Grzegorz » 15 lipca 2007, o 14:07

michal_ck pisze:Ale od strony skweru będą zaplecza, altanki śmietnikowe, drogi dojazdowe do galerii. Tam się galeria nie nadaje...
No to trzeba to właśnie zrobić tak, żeby na tyłach tego budynku nie było żadnych śmietników i innych takich rzeczy a parking zrobić podziemny - wtedy to wszystko może naprawdę bardzo ładnie wyglądać.

maju
Posty: 205
Rejestracja: 10 stycznia 2006, o 18:08
Lokalizacja: Kielce-KSM,Warszawa-StaraPraga
Kontakt:

to jest za blisko Silnicy...

Post autor: maju » 15 lipca 2007, o 14:25

..interesowałem sie kiedyś mieszkaniem w tamtej okolicy....bliskośc Silnicy uniemożliwia wybudowanie parkingu podziemnego, znaczy może nie uniemozliwia, ale na pewno powoduje drastyczny wzrost kosztów....zauważ ,że wszystkie budynki budowane w tamtej okolicy budowane są na wbijanych w ziemię palach

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 15 lipca 2007, o 20:15

LG pisze:No to trzeba to właśnie zrobić tak, żeby na tyłach tego budynku nie było żadnych śmietników i innych takich rzeczy a parking zrobić podziemny - wtedy to wszystko może naprawdę bardzo ładnie wyglądać.
Jeżeli tak to zaprojektujesz, żeby tego nie było widać (i żeby nie zajmowało to pół skweru) to proszę bardzo.
Ale to musieli by mur wystawić od strony skweru. To jest niewykonalne i nieakceptowalne, ale próbuj.

POZDRAWIAM :)
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2007, o 21:29 przez michal_ck, łącznie zmieniany 1 raz.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Re: to jest za blisko Silnicy...

Post autor: michal_ck » 15 lipca 2007, o 20:18

maju pisze:(...) bliskośc Silnicy uniemożliwia wybudowanie parkingu podziemnego (...)
Dobrze mówisz. Przecież ekspertyzy Pl. Konstytucji, który jest nieopodal tego skweru wykazały, że planowany tam parking wielopoziomowy (któremu jestem przeciwny) może być "wpuszczony" w ziemię na ok 0,5 m, przynajmniej tak słyszałem.

W związku z powyższym zmieniam swoją koncepcję lokalizacji galerii na Planty pomiędzy Sienkiewicza a Solną. Tam niedaleko (przy Solnej) jest planowana budowa parkingu wielopoziomowego.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 lipca 2007, o 20:27

michal_ck pisze:Ale to musieli by mur wystawić od strony skweru. To jest niewykonalne i nieakceptowalne, ale próbuj.
To jest wykonalne i do tego bardzo proste do zrobienia. Mozna m.in. zrobic zabudowany parking i pomieszczenia techniczne np. na odpady. Rozwiazanie dosc powszechne i mam nadzieje, ze takie biora pod uwage projektanci.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 15 lipca 2007, o 21:11

Ale to i tak będzie tył hali, niedostępny od strony skweru dla kupujących. Taki obiekt musi być dostępny z obu stron (w przyp budowy na skwerze). Z obu też musi być reprezentacyjny. Poza tym zajmie większą część skweru niż początkowo mówiłeś. Mnie się nie podoba budowa galerii handlowej akurat w tym miejscu, poza tym parking podziemny tam jest nie możliwy do zrobienia.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
Autor
Site Admin
Posty: 11713
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:05
Lokalizacja: Bilbało!
Kontakt:

Post autor: Autor » 15 lipca 2007, o 21:16

michal_ck pisze:Ale to i tak będzie tył hali, niedostępny od strony skweru dla kupujących. Taki obiekt musi być dostępny z obu stron (w przyp budowy na skwerze). Z obu też musi być reprezentacyjny.
W pelnie sie z Toba zgodze, obiekt musi byc dwustronny, z dwoch stron trzeba umozliwic wejscie i uczynic je reprezentacyjnym.
michal_ck pisze:Poza tym zajmie większą część skweru niż początkowo mówiłeś.
Poza tym nie, nigdzie nie mowilem, ile dokladnie ma zajac, a teraz podalem ze max 30m, co nadal jest bardzo niewielkim fragmentem tej dzialki. Napisalem, ze park ma obejmowac teren 1ha.
michal_ck pisze:(...)poza tym parking podziemny tam jest nie możliwy do zrobienia.
Mozliwy pewnie jest, ale kupcow nigdy nie bedzie na to stac.

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 15 lipca 2007, o 21:25

autor pisze:Mozliwy pewnie jest (parking wielopoziomowy-przyp.), ale kupcow nigdy nie bedzie na to stac.
Ale tam Silnica przepływa niedaleko i jeden z forumowiczów pisał, że głęboko osadzać takiego obiektu nie można.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

ODPOWIEDZ