Spółka Wolność - Dom handlowy, ul. Paderewskiego

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
ZappeR
Posty: 67
Rejestracja: 16 lutego 2011, o 23:38
Lokalizacja: Kielce / Lublin

Post autor: ZappeR » 28 sierpnia 2012, o 14:05

Dokładnie. Dość dużo osób udaje się na zakupy do Polo Marketu (który rzadko świeci pustkami). Natomiast co do wyboru pozostałych sklepów to uważam, że ich oferta powinna być skierowana właśnie do takich osób, które podróżują, które chcą kupić coś po pracy lub przed pracą i nie chcą wydawać zbyt dużo pieniędzy (w przeciwieństwie do klientów Echa czy Korony).

Wcześniej był tam sklep komputerowy, Ravel i kilka innych mniejszych i większych sklepów. Jak dla mnie lepiej by było gdyby w Hossie był obecny mniejszy (może niefirmowy) sklep z ubraniami, apteka (ale tańsza niż Schlenker), jakiś bar, ewentualnie kebab (ale też lepszy niż King Burger, czy jak mu tam było, w którym raz jadłem ze znajomymi i potem uznaliśmy, że to był pierwszy i ostatni raz). A tak, choć początki były obiecujące tak później wszystko siadło (ostatnio, jakieś 2 miesiące temu jak tam byłem i poszedłem skorzystać z płatnej toalety okazało się, że panuje w niej straszny syf, co też mnie zniechęciło do przychodzenia w to miejsce).
http://www.mobilestage.in - aktualności, recenzje, relacje ze świata Android, Windows Phone, iOS i innych
http://www.media-machine.pl - tworzenie stron www, grafika, pozycjonowanie.

Michal K
Posty: 213
Rejestracja: 21 września 2007, o 16:55

Post autor: Michal K » 28 sierpnia 2012, o 17:38

MeehoweCK pisze:
michal_ck pisze:
Gazeta.pl pisze:Jego zdaniem sytuacja raczej nie poprawi się po otwarciu węzła Żelazna. - Galerii Hossa raczej to nie pomoże, bo po tej inwestycji będzie bardzo odcięta od pozostałej części miasta i może być skazana na likwidację.
Głupoty gada. "Galeria" Hossa ma dobrą lokalizację, a jak połączą Żelazną z Zagnańską to ruch się w interesie zrobi większy, tym bardziej, że mają parking na dachu. Muszą tylko dobrać odpowiednich najemców i zejść z czynszem w obecnych czasach. Zresztą dziwie się, że czynsze utrzymują się na tak wysokim poziomie, tym bardziej, że większość lokali stoi pustych.
A ja też myślę, że Galerię Hossa czeka w perspektywie likwidacja. Pomimo dworca kolejowego i busów, są tam małe potoki klientów. Ludzie nie chodzą w to miejsce by robić zakupy.
Likwidacja nie, ale przebranżowienie. Tam nie ma miejsca na sklepy z ubraniami. Sądzę, że sprawdzi się tam mini centrum budowlano-hydrauliczno-elektryczne. Okna już są obok, wcześniej dobrze radził sobie Cersanit, który był 20 metrów dalej. Obok jest Apolloplast i Gold Hand. Tak naprawdę w centrum brakuje sklepów gdzie można kupić żarówkę, przedłużacz, pędzel, gips, szpachlę, wiertło itp. Nie każdy ma ochotę i czas jechać po kilka wkrętów do Castoramy czy Obi.
"Lekarz może pogrzebać swoje błędy, architekt może jedynie doradzić klientowi by zasadził winorośl". Frank Lloyd Wright

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 7 października 2012, o 16:20

Co dalej z budową galerii handlowej w centrum Kielc?

- Nasza galeria handlowa już mogła stać przy ulicy Paderewskiego, a teraz nawet, nie wiemy, co będzie z planami budowy. Wszystko zależy od miasta – mówi Andrzej Rożek, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki "Wolność”.

Miasto i spółka "Wolność” miały wspólnie wybudować galerie kupiecką przy ulicy Paderewskiego. W tej sprawie podpisano list intencyjny ponad rok temu, a nie został on wprowadzony w życie. A kupcy po zmianie prezesa w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w czerwcu tego roku, z którym mieli zawiązać spółkę nie wiedzą, co dalej będzie z planami inwestycji.

- Byliśmy u prezydenta Kielc, ale on nas odesłał do prezesa, a z nim nie możemy się skontaktować, więc nic nie wiemy, czy plany poprzedniego prezesa są aktualne, czy nowy ma swoje pomysły – dodaje Andrzej Rożek.

Zgodnie z listem intencyjnym miasto miało wnieść do spółki działkę przy ulicy Paderewskiego (koło Agrocentrum) a kupcy wybudować galerie. Mimo że spółka Wolność spełniła wszystkie warunki, to miasto nie zrealizowało zobowiązania z listu intencyjnego. Władze Kielc uznały, że same wybudują gmach i odsprzedadzą kupcom część budynku, a pozostałe pomieszczenia wynajmą. Ale i ta propozycja jest już nieaktualna.

- Wracamy do pierwszego wariantu. Miasto wniesie do spółki grunt a kupcy sami wybudują galerie. I oni będą nią zarządzać, my tylko wprowadzimy swojego przedstawiciela – informuje prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

- My czekamy właśnie na taką propozycje. Ona nas zadowala. Jesteśmy gotowi do budowy. Nasi udziałowcy zebrali gotówkę, być może nie będzie potrzebny kredyt - deklaruje Andrzej Rożek. – Niestety nowy prezes nie złożył nam takiej propozycji.

My także mieliśmy kłopot, że skontaktowanie się z prezesem przez kilka dni. Po kolejne próbie rozmowy sekretarka poinformowała, że od dzisiaj szef jest na zwolnieniu lekarskim, ale przekazał jej, że spotkanie z kupcami odbędzie się w poniedziałek.

Do nowego budynku mają się przenieść kupcy, którzy handlują w kioskach stojących na placu Wolności.

:arrow: http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/ar ... trum-kielc

P.S.
Dla mnie to patologia, będąc ostatnio na Pl. Wolności naliczyłem 10 stojących bud, które pewnie wg prawa są samowolą budowlaną i nikt z tym nic nie robi. W kamienicach wokół placu jest kilka lokali na wynajem, nie wspominając o lokalach z ulicy Sienkiewicza, dodać do tego pełno wolnych lokali w już działających "Galeriach" typu Czarnowska czy ostatnio opisywana Hossa. Są jeszcze wolne lokale w Galerii Echo czy Korona. Po co więc kolejna budowa tym bardziej w miejscu skweru?

Trojanek
Posty: 223
Rejestracja: 31 lipca 2009, o 22:06
Lokalizacja: CK

Post autor: Trojanek » 8 października 2012, o 00:14

Sirek1 pisze:Dla mnie to patologia(....)
Dla mnie też, bo to jest patologia. Nie dość, że nie wiadomo dlaczego miasto jednym grunty rozdaje a innym sprzedaje, to rozdawanie ich na cel totalnie zbędny to jakaś paranoja. Kiedy wszystko dookoła stoi puste.

Awatar użytkownika
inwestor
Posty: 168
Rejestracja: 9 marca 2009, o 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: inwestor » 8 października 2012, o 08:49

jakby co ja też chętnie piszę się na jakąś działkę za free w centrum miasta, chętnie coś wybuduję za własne
pionki są w pionie, a poziomki w poziomie

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 10 października 2012, o 19:10

Kupcy z Placu Wolności w Kielcach na budowę galerii czekają już 5 lat. Powoli tracą cierpliwość!

Wtorkowe spotkanie kupców z placu Wolności w Kielcach z prezesem Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w sprawie wspólnej budowy galerii handlowej nie przyniosło efektu.

– Nie dostaliśmy żadnej propozycji – mówi Andrzej Rożek, reprezentujący kupców.

- Inne były uzgodnienia z prezesem, wezmę go na rozmowę – mówi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

-Nie dostaliśmy żadnej propozycji od prezesa. Mówił, że szuka wspólników albo najemców przyszłego budynku, ale nic nam nie zaoferował. To my zaproponowaliśmy utworzenie spółki komandytowej. My będziemy w niej udziałowcem dominującym, a miasto wniesie tylko działkę przy ulicy Paderewskiego oraz będzie czerpało profity z działalności spółki i będzie ją kontrolowało. Budynek postawimy my, za nasze pieniądze, ani pan prezydent ani Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych nic nie ryzykują. Prezes nie odniósł się do naszej propozycji. Wyznaczył termin kolejnego spotkania za miesiąc, a my mamy czekać - relacjonuje Andrzej Rożek, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Wolność.

Kupcy są rozżaleni, ponieważ czekają na tę inwestycję od 5 lat.

–Zaangażowaliśmy pieniądze w koncepcję i projekt galerii oraz na udział w spółce. Od roku mamy zebrane fundusze na budowę i prawdopodobnie uda się ją zrealizować bez kredytu. Ta galeria byłaby już gotowa, gdy miasto wywiązało się z obietnicy i zawarło z nami spółkę w terminie, czyli rok temu. To przecież prezydent ją zaproponował, ale potem komuś chyba zrobiło się żal działki? – zastanawia się Andrzej Rożek.

Dodaje, że żałuje, iż kupcy z placu Wolności nie zachowali się jak przed laty ich koledzy z placu handlowego na Plantach.

– My chcieliśmy sprawę załatwić kulturalnie, bez wyzwisk i awantur, a ich działanie okazało się skuteczniejsze. Oni mają halę, którą wybudowało im Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, a my nie mamy, choć chcemy zaangażować swoje pieniądze – informuje.

Pełniący obowiązki prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, Maciej Juszczyk nie widzi powodu do pośpiechu.

– Rozmowy trwają i przed ich końcem nie będę zdradzał szczegółów. Sprawa ciągnie się tyle lat, że kolejny miesiąc czekania nic nie zmieni. Jestem w firmie dopiero od 3 miesięcy i nie mogę podjąć decyzji bez dokładnego zbadania sprawy – twierdzi.

Takim stanowiskiem prezesa zdziwiony jest prezydent Kielc Wojciech Lubawski, który we wrześniu powiedział, że kupcy otrzymają propozycje zawarcia spółki, do której miasto wniesie działkę a budową muszą zająć się sami.

– I podtrzymuję to stanowisko. Było ono uzgodnione z prezesem. Takich rozbieżności nie może być, wezwę go na rozmowę – informuje prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Działka, na której ma powstać galeria kupiecka znajduje się przy ulicy Paderewskiego, obok Agrocentrum. Budynek zajmie około jedną trzecia terenu. Plac zabaw dla dzieci ma pozostać

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /121008802

P.S.
Ta Galeria odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Galeria na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą Galerią? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo...

Awatar użytkownika
MeehoweCK
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3317
Rejestracja: 25 września 2005, o 17:41
Lokalizacja: Warszawa / Kielce
Kontakt:

Post autor: MeehoweCK » 10 października 2012, o 19:57

Sirek, genialna parafraza :D To właśnie opisuje całą tę sytuację :)

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 10 października 2012, o 20:01

Szkoda tylko że ten cytat z Misia jest tak do bólu aktualny w dzisiejszych czasach i na niespotykaną w naszej historii skalę..., myślę tu o setkach inwestycji w całym kraju...

Awatar użytkownika
bender
Ranga: Kierownik budowy ;)
Posty: 829
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:11
Lokalizacja: Bo to Kielce, Kielce są bracie...

Post autor: bender » 10 października 2012, o 20:15

Lubawski ze świtą nie wiedzą jak wybrnąć ze złożonej obietnicy, a jej realizacja wyraźnie nie jest im na rękę. Fajny kabaret.

Ja cały czas podtrzymuję propozycję żeby kupcy wynieśli się pod Sandomierz albo Końskie.
Stowarzyszenie Blokujemy Kieleckie Inwestycje by T. Sayor

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 27 listopada 2012, o 17:31

Za dwa tygodnie decyzje w sprawie bazarów przy Seminaryjskiej

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Kielcach prawdopodobnie nadal będzie zarządzać bazarami przy ulicy Seminaryjskiej. Nowy prezes spółki Maciej Juszczyk rozmawiał na ten temat z właścicielami działki, ale na razie nie chce ujawnić konkretnych ustaleń.
Zdaniem radnej Agaty Wojdy na razie ze względu na brak szczegółowych danych trudno oceniać proponowane rozwiązania. Przyznaję jednak, że radni od dawna apelują o uporządkowanie spraw dotyczących handlu w mieście i obiektów, które PUK dzierżawi lub administruje.

Także radny Jerzy Pyrek sądzi, że zawarcie porozumienia z właścicielami gruntów, na których działają bazary byłoby korzystne dla miasta i mieszkańców, gdyż należy uporządkować handel w centrum miasta.

Prezes PUK Maciej Juszczyk mówi, że konkretne decyzje zapadną w ciągu dwóch tygodni. Właściciele terenów chcą, zachować handlowy charakter tego miejsca, ale nie wykluczają, że powinny zmienić się warunki sprzedaży np. powstać hala targowa. Jednocześnie trwają rozmowy z kupcami ze spółki "Wolność" dotyczące budowy obiektu handlowego na działce przy ulicy Paderewskiego.

Prezes spółki Andrzej Rożek poinformował, że negocjacje dotyczą głównie finansowania budowy i poszukiwania nowych udziałowców.


:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Za-dwa ... 7e952.html

P.S.
Zamiast się kisić w tych budach i obmyślać jak kręcić wałki wspólnie z miastem niech się przejdą na spacer i spiszą telefony z ogłoszeń za witrynami, lokali do wyboru i koloru żeby jeszcze na kilka takich spółek starczyło

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 27 listopada 2012, o 22:07

Kupcy z placu Wolności: mniej PUK przy wspólnej hali

Nowy pomysł na budowę hali handlowej przy ul. Paderewskiego w Kielcach. Przedsiębiorcy z placu Wolności są skłonni zrealizować inwestycję bez Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w zamian za dzierżawę działki na korzystnych warunkach.
O tej hali mówi się już od kilku lat. Mieliby się tam przenieść kupcy handlujący na placu Wolności. Długo trwało jednak ustalanie zasad współpracy pomiędzy spółką Wolność a PUK, które miało realizować inwestycje. Jego prezesa Macieja Juszczyka o zaawansowanie prac zapytali radni z komisji gospodarki komunalnej. - Poprosiłem naszych partnerów o przedstawienie koncepcji biznesowej. Jeżeli mamy współpracować, musimy poznać chociaż ramowe plany drugiej strony - mówił im.

Kupcy zaproponowali przejęcie parteru obiektu i części pierwszej kondygnacji. PUK miałby zarządzać pozostałą, mniej atrakcyjną częścią. - Rozesłaliśmy zapytania do 55 ogólnopolskich podmiotów, takich jak biura podróży, sieci handlowe i firmy ubezpieczeniowe, czy byłyby zainteresowane wejściem do takiego obiektu. Pozytywną odpowiedź dostaliśmy tylko od jednej firmy, bodaj Biedronki - relacjonował Juszczyk.

We wtorek doszło do spotkania kupców z PUK-iem. - Było chyba owocne, chociaż odnieśliśmy wrażenie, że PUK nie bardzo chce realizować tę inwestycję. My patrzymy inaczej: to nasze miejsca pracy, więc jeżeli nie będziemy dokładać do interesu, to będziemy zainteresowani realizacją - mówi Andrzej Rożek z rady nadzorczej spółki Wolność, która skupia około 70 handlowców. Oni też szukali zainteresowanych wynajmem. - Może w innych obszarach niż PUK, ale po jednym telefonie mamy deklarację z Kielc na ok. 3 tys. m powierzchni. I to nie Biedronkę - mówi.

Analizowany będzie teraz alternatywny rodzaj prowadzenia inwestycji. - Moglibyśmy realizować ją wspólnie z większym partnerem, posiłkując się kredytem. A budynek mógłby być nie pięciokondygnacyjny, ale trzy. Wtedy kosztowałby nie 12 mln zł, ale ok. 8 mln zł. PUK nie ryzykowałby finansowo, ale liczymy w zamian na np. wieloletnią dzierżawę terenu czy użytkowanie wieczyste - tłumaczy Rożek.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... _hali.html

P.S.
Ja mam lepszy pomysł dla was Kupców nie budujcie wcale, tylko postawcie tam swoje budy, przenosiny będą was kosztować zamiast 8mln tylko 8 tysięcy w zamian za wieczyste użytkowanie...
Ruszcie na spacer z kartką i po jednym telefonie sami wynajmiecie lokale np w Galerii centrum całe piętro wolne na Sienkiewicza.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 4 grudnia 2012, o 19:02

Coraz mniejsze szanse na porozumienie z kupcami z Placu Wolności

Budowa obiektu handlowego przy ulicy Paderewskiego w Kielcach, pod znakiem zapytania. Jak poinformował prezes spółki „Wolność” Andrzej Rożek - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, do którego należy działka, zaoferowało kupcom warunki nie do przyjęcia.
Prezes PUK-u, Maciej Juszczyk zaproponował dzierżawę gruntu na 30 lat, oraz oprócz czynszu dodatkowe opłaty w wysokości 4 % obrotu. Zdaniem kupców - takie rozwiązania oraz zastrzeżenia, że inwestycja nie może być konkurencją dla działającej w pobliżu galerii Planty są nie do zaakceptowania. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski stwierdził, że stanowisko miasta w tej sprawie nie zmieniło się. Kupcy mogą, albo utworzyć wspólnie z PUK-iem spółkę, albo odkupić działkę na zasadzie pierwokupu. Zdaniem prezydenta - szanse na znalezienie kompromisu są jednak coraz mniejsze.
Kolejne rozmowy w tej sprawie mają odbyć się za dwa tygodnie.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Coraz- ... 2a139.html

P.S.
O czym te osz...y mówią jaka zasada pierwokupu, o co kaman. To miasto się stacza coraz niżej...

Awatar użytkownika
michal_ck
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 2682
Rejestracja: 18 stycznia 2007, o 00:20
Lokalizacja: Kielce-Dąbrowa

Post autor: michal_ck » 9 grudnia 2012, o 11:43

Niech zakupią Galerię Hossa po atrakcyjnej cenie i będzie spokój.
1. Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej SKI
2. Koordynator ds. zieleni miejskiej
3. Koordynator ds. zagospodarowania os. Dąbrowa II

Awatar użytkownika
MAŁY
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1664
Rejestracja: 29 lipca 2006, o 21:43
Lokalizacja: KIELCE_oś.Świetokrzyskie

Post autor: MAŁY » 9 grudnia 2012, o 14:45

totalna głupota z tego co się orientuję cudowna "galeria czarnowska" świeci pustkami! niech tam idą, zainwestują tą kasę co mają w dobry towar i reklamę i niech się kręci jak na plantach a nie budować paskudę w miejscu zieleni.
Kielce- Tu jest moje miejsce! Tu sie urodziłem i tu zakończyć żywot swój pragnę!
Obrazek

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 26 maja 2013, o 20:19

Nie będzie wspólnej hali miasta i kupców. Działka przy ulicy Paderewskiego w Kielcach pójdzie pod młotek

Nie będzie hali kupieckiej na ulicy Paderewskiego w Kielcach. Kupcy z placu Wolności i władze miasta nie dogadali się w sprawie wspólnego przedsięwzięcia.

Z prawie stu kupców prowadzących handel w kioskach na placu Wolności jeszcze kilka lat temu zostało 20-30. I oni wkrótce będą musi się wyprowadzić, bo miasto ma inne plany, co do tego miejsca. Plac zostanie przebudowany i stanie się przedłużeniem Muzeum Zabawek i Zabawy.

Kilka lat temu powstał pomysł wybudowania hali kupieckiej na miejskiej działce przy ulicy Paderewskiego, obok ogródka jordanowskiego. Takie rozwiązanie zaproponowało kupcom miasto, aby pokojowo wyprowadzić ich z palcu Wolności. Miała powstać spółką utworzona przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i kupców z placu Wolności. Miasto miało wnieść działkę a druga strona sfinansować budowę.

TWIERDZĄ, ŻE PIENIĄDZE NA HALĘ MAJĄ

- My spełniliśmy wszystkie warunki, zgromadziliśmy nasz wkład do spółki oraz gotówkę na budowę hali. Przygotowaliśmy dokumentację. Miasto jednak nie kwapiło się do zawiązania spółki i przekazania działki. Potem zmienił się prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i wszystkie ustalenia przepadły. Po wielu rozmowach zaproponowano nam tylko dzierżawę na warunkach nie do przyjęcia – informuje Andrzej Rożek, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Wolność. – Od niedawna jest kolejny prezes a Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych ma być połączone z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni. Nie wiemy co dalej halą będzie. My przygotowaliśmy się do inwestycji, ponieśliśmy koszty 100 tysięcy złotych, których nie odzyskamy. Czujemy się oszukani przez miasto. Jest mi przykro, że władze zlekceważyła nasze starania. Nie łatwo było zebrać pieniądze od prawie 100 osób, ale udało się, bo ludzie chcieli zachować prace. Ich trud został zmarnowany. Stracili nadzieję, że hala powstanie. Większość z nas wyjechała za granicę, bo z handlu na placu Wolności nie da się już utrzymać. Kielczanie nie chcą już kupować w takich warunkach – przyznaje. – Została nas garstka.

PIENIĘDZY PREZYDENT NIE WIDZIAŁ

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski widzi inaczej współpracę z kupcami. – Spółka Wolność miała do końca 2012 roku zdecydować czy budują halę czy nie na miejskie działce. Nie dała odpowiedzi, więc uznałem, że wycofali się z przedsięwzięcia. Moim zdaniem kupcy nie byli przygotowani do tej inwestycji, nie zgromadzili pieniędzy, nigdy nie przedstawili dowodu, że je maja, tylko o nich mówili- informuje prezydent Kielc Wojciech Lubawski. – Działka przy ulicy Paderewskiego, która jest własnością Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych zostanie przekazana po połączeniu Rejonowemu Przedsiębiorstwu Zieleni i prawdopodobnie wystawiona na sprzedaż. Nie zamierzamy zmieniać przeznaczenia tego terenu, powinien zostać zabudowany. A kupcy muszą wkrótce opuścić plac Wolności, teraz to ich sprawa, gdzie się wyprowadzą.

Pisemna umowa na dzierżawę placu miedzy miastem a spółką Wolność wygasła wiele lat temu. – Mamy ustne zapewnienie prezydenta, że możemy tu zostać do czasu powstania hali. Jeśli jej nie wybudujemy, to mamy świadomość, że długo tu nie zostaniemy i nie dlatego, że prezydent nas wyrzuci, ludzie sami się wyniosą, bo taka forma handlu, poza bazarami nie ma przyszłości – dodaje Andrzej Rożek.

Dla działki jest przygotowany miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z jego zapisami na tym terenie może powstać obiekt handlowo- usługowy z restauracją i miejscami parkingowymi.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /130529223

ODPOWIEDZ