Wojewodzki Szpital Zespolony - Inwestycje os. Czarnow

Wszystko na temat nowych inwestycji w Kielcach.

Moderatorzy: Nowak, Autor, sueno, Daniel, Sirek1

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 14 czerwca 2012, o 17:26

W Kielcach powstanie nowy szpitalny odział ratunkowy. Będzie gotowy już za rok!

W środę Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach ma odebrać warunki zabudowy nowego oddziału ratunkowego, który ma powstać na terenie jego szpitala. Zaraz po tym będzie ogłoszony przetarg na wykonanie tej inwestycji.

A jest ona bardzo potrzebna, bo dotychczasowy Szpitalny Oddział Ratunkowy pęka każdego dnia w szwach. Obsługuje 400 tysięcy ludzi, co rodzi wiele problemów. O budowie nowego oddziału mówiono w Kielcach od dawna, miał być usytuowany przy szpitalu w Czerwonej Górze, potem była mowa o lokalizacji koło Szpitala Kieleckiego, ale nic się w tej sprawie nie działo, aż w końcu dyrektor Gierada wziął sprawy w swoje ręce i zdecydował, że oddział może powstać na miejscu starego parkingu. Prawdopodobnie będzie kosztował 14 milionów złotych.

- Wybudowałem już tyle obiektów, że i z tym sobie poradzę - mówił wczoraj. – Dzisiaj z Wydziału Architektury mam otrzymać warunki zabudowy, to będzie bardzo nowoczesna 1200 metrowa inwestycja. Będą w niej sale zabiegowe i operacyjne, sale obserwacyjne chorych. Oddział zostanie połączony z budynkiem głównym łącznikiem, stworzymy przejścia na inne oddziały szpitalne, żeby chory czuł się komfortowo. Niedługo będzie ogłoszony przetarg, chciałbym, aby ten kto go wygra na projektowanie, był jednocześnie wykonawcą całego obiektu.

Z planowanej inwestycji bardzo cieszy się Dorota Adamczyk-Krupska, ordynator oddziału. – Wreszcie skończą się nasze utrapienia z pijanymi pacjentami, bo w nowym oddziale ma powstać osobna część dla chorych po spożyciu alkoholu. Poza tym na pewno będzie krótszy czas oczekiwania na przyjęcie, zmniejszą się kolejki do lekarzy.

Budowa oddziału ratunkowego, jak zapewnia dyrektor, rozpocznie się w już sierpniu. Ma nadzieję, że potrwa rok

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /120619670

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 23 czerwca 2012, o 17:10

Jest zgoda marszałka na budowę drugiego oddziału ratunkowego w Kielcach

- Cieszę się z tego, że budowa tak potrzebnego drugiego oddziału ratunkowego w Kielcach przybliża się szybkimi krokami - mówi Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. – Zgodę w tej sprawie podjął marszałek.

Tydzień temu dyrektor odebrał warunki zabudowy z Wydziału Architektury. W piątek uchwałę w sprawie utworzenia nowego oddziału ratunkowego podjął zarząd województwa świętokrzyskiego. – Mam zarówno zgodę z Urzędu Miasta jak i uchwałę województwa u siebie na biurku - informuje dyrektor. – W przyszłym tygodniu ogłaszam przetarg na wykonanie inwestycji. Od sierpnia chciałbym ruszyć z budową.

Na nową inwestycję z niecierpliwością czekają wszyscy chorzy, bo obecny oddział przeżywa oblężenie. A przecież im krótszy czas dostania się do lekarza, tym większa szansa na całkowite wyleczenie.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /120629603

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 31 lipca 2012, o 20:02

Dwie firmy chcą budować SOR na Czarnowie

Firmy: Dorbud S.A. oraz Unimax S.A. chcą wybudować szpitalny oddział ratunkowy przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Dziś otworzono oferty na zrealizowanie tej inwestycji. Jak poinformował Andrzej Domański, zastępca dyrektora lecznicy, pierwsza z firm zadeklarowała, że SOR wybuduje za 13 mln 198 tys. zł, natomiast Unimax za 16 mln 170 tys. zł.

W ofertach są jednak duże rozbieżności dotyczące powierzchni przyszłego oddziału. Jak dodaje Andrzej Domański, teraz komisja przetargowa i powołani przez dyrektora biegli sprawdzą propozycje pod względem formalno - prawnym oraz merytorycznym. Nowy szpitalny oddział ratunkowy będzie się mieścił w jednopiętrowym budynku, w którym będzie wydzielone miejsce dla osób po spożyciu alkoholu. Będą również sale zabiegowe i operacyjne oraz sale obserwacyjne.

:arrow:

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 21 października 2012, o 11:00

Budowa drugiego SOR w szpitalu wojewódzkim tuż, tuż

Najpóźniej w połowie listopada przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach rozpocznie się budowa drugiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Znajdować się on będzie w miejscu starego parkingu, naprzeciwko głównego wejścia do lecznicy. Jak informuje dyrektor szpitala, Jan Gierada - nowy oddział będzie się mieścił w jednopiętrowym budynku o łącznej powierzchni 2,5 tysiąca metrów kwadratowych.
Będą w nim dwie sale operacyjne. Na jednej z nich przeprowadzane będą zabiegi chirurgii szczękowej. Nowy SOR na pierwszym piętrze będzie połączony łącznikiem z budynkiem głównym lecznicy i - jak podkreśla Jan Gierada - będzie w nim wydzielone miejsce dla osób, które na oddział trafią po spożyciu alkoholu.

Inwestycja, która ma zakończyć się we wrześniu przyszłego roku, kosztować będzie 16 milionów 200 tysięcy złotych. Obecnie na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach trafia około 350 pacjentów miesięcznie


:arrow: http://www.radio.kielce.pl/page,,Budowa ... a1dc3.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 24 października 2012, o 17:43

Zadbają o matkę i noworodka. Nowa ginekologia na Czarnowie

Wanna i sala do porodów rodzinnych, a także komfortowe warunki dla pacjentek. Skończył się remont ginekologii i położnictwa w szpitalu na Czarnowie, od czwartku będą tam przyjmowane pacjentki.
- Na oddziale jest zupełnie inna jakość - ocenia dr n. med. Wojciech Rokita, który od listopada będzie ordynatorem oddziału. Remont na ginekologii i położnictwie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach w Kielcach trwał od maja, kosztował 2,2 mln zł. Sale są małe, od jedno- do czterołóżkowych. Wcześniej na ginekologii sale liczyły nawet osiem łóżek.

Remont ginekologii to jeden z etapów poprawy opieki na matką i noworodkiem. W województwie świętokrzyskim w ostatnich latach był najwyższy poziom umieralności okołoporodowej noworodków. Działał tylko jeden oddział neonatologii z trzecim, najwyższym stopniem referencyjności w szpitalu przy ul. Prostej w Kielcach.

Jest szansa, że od marca przyszłego roku taki oddział powstanie również w szpitalu na Czarnowie. - W następnym tygodniu rozpoczynamy remont. Mamy tę przewagę nad innymi szpitalami, że u nas są m.in. oddziały kardiologii czy kardiochirurgii, gdzie pacjentki mogą uzyskać pomoc - podkreśla Jan Gierada, dyrektor lecznicy. Remont ginekologii, położnictwa i neonatologii wraz z wyposażeniem będzie kosztował około 10 mln zł. - Ale wiem, że teraz pacjentki jeździły po pomoc poza województwo, kosztowało to NFZ ponad 10 mln zł. Teraz te pieniądze zostaną w regionie - zaznacza Gierada.

To kolejna inwestycja tej lecznicy w ostatnim czasie. Otwierano już m.in. kardiochirurgię, neurochirurgię, psychiatrię, rehabilitację czy neurologię. - Dzięki temu pracę otrzymało 400 osób - wylicza Gierada.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... nowie.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 9 listopada 2012, o 20:44

Nowy ratunkowy już za rok. Inwestycja szpitala na Czarnowie

Kielecka firma Unimax rozpoczęła budowę nowego oddziału ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Czarnowie. Dotychczasowa siedziba nie spełnia wymogów.
- Nowy oddział będzie miał dwie sale operacyjne i 2,5 tysiąca metrów kwadratowych. Za budowę wraz z wyposażeniem zapłacimy 16,2 mln zł. Jeśli policzymy, ile wychodzi za metr kwadratowy, to nie jest drogo - ocenia Jan Gierada, dyrektor największej świętokrzyskiej lecznicy. Będzie też osobne pomieszczenie dla nietrzeźwych pacjentów. Odkąd dwa lata temu w Kielcach zlikwidowano izbę wytrzeźwień, stanowią oni ogromny problem i zakłócają porządek na oddziale ratunkowym. Po zakończeniu rozpoczętej właśnie inwestycji pijani nie będą przeszkadzać w leczeniu pozostałych chorych.

Budowa nowego oddziału ratunkowego powinna się zakończyć we wrześniu przyszłego roku. - Będzie to duże udogodnienie i dla pacjentów, i dla personelu - zapowiada Gierada.

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... la_na.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 14 stycznia 2013, o 18:31

Rozpoczyna się budowa oddziału ratunkowego. Pijanych oddzielą

Nowy oddział ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach staje się faktem. Wczoraj wbudowano tam kamień węgielny
Przypomnijmy, że nowy SOR będzie miał dwie sale operacyjne i 2,5 tys. m kw., a budowa będzie kosztować 16,2 mln zł. Z głównym budynkiem szpitala ma być połączony łącznikiem na pierwszym piętrze. - Wydzielone zostanie też miejsce dla osób znajdujących się pod wpływem alkoholu, które od czasu likwidacji izby wytrzeźwień trafiają do nas - mówił Jan Gierada, dyrektor szpitala.

Nowy oddział buduje kielecka firma Unimax, powinien być gotowy we wrześniu tego roku

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... anych.html

Awatar użytkownika
andrzeej
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1786
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:34
Lokalizacja: KOM

Post autor: andrzeej » 22 stycznia 2013, o 14:04

...
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2013, o 12:12 przez andrzeej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 3 lutego 2013, o 14:29

Neonatologię na Czarnowie odnowią na prima aprilis

Najpierw zostanie przekształcony w oddział kliniczny, a potem już tylko krok, by otrzymał najwyższy stopień referencyjny. - Kończymy już wyposażanie neonatologii i uroczyście otworzę oddział ginekologii i położnictwa na prima aprilis - zapowiada Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.
I dodaje, że wtedy będzie on spełniał już wszystkie warunki, by otrzymać trzeci, najwyższy poziom referencyjny. W całym regionie jest tylko jeden taki oddział, w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka przy ul. Prostej w Kielcach.

Remont, a także wyposażenie oddziałów ginekologii i położnictwa oraz neonatologii to część planu poprawy opieki nad matką i noworodkiem w województwie świętokrzyskim. Przez ostatnie lata w naszym regionie umierało najwięcej noworodków w kraju. Specjaliści pod kierunkiem konsultantów krajowych z dziedziny neonatologii, prof. Ewy Helwich, a także ginekologii i położnictwa - prof. Stanisława Radowickiego, pomogli stworzyć program naprawczy.

Ginekologia na Czarnowie już jest po remoncie, neonatologia zmieni się do końca marca. Ale to nie koniec zmian. Niebawem ginekologia na Czarnowie przekształci się w oddział kliniczny, gdzie będzie mógł się kształcić personel medyczny. Do tej pory w lecznicy status klinicznego oddziału miały chirurgia, obydwie kardiologie oraz zakaźny

:arrow: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... rilis.html

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 28 września 2013, o 07:16

SOR przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym gotowy

Zakończyła się trwająca niecały rok, budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Dziś pracę rozpoczęły komisje odbiorcze, które zbadają, czy inwestycja spełnia normy budowlane a wszelkie instalacje zostały wykonane prawidłowo. Swoją opinię wyrazi także sanepid.

Dyrektor lecznicy Jan Gierada, informuje, że otwarcie SOR-u odbędzie się prawdopodobnie 21 października.

Szpitalny Oddział Ratunkowy ma powierzchnię 2,5 tysiąca metrach kwadratowych. Posiada dwie sale operacyjne. Na jednej z nich przeprowadzane będą zabiegi chirurgii szczękowej.

Nowy SOR na pierwszym piętrze będzie połączony łącznikiem z budynkiem głównym lecznicy. Ponadto będzie w nim wydzielone miejsce dla osób, które na oddział trafią po spożyciu alkoholu.
Inwestycja kosztowała ponad 16 mln zł i w całości została sfinansowana ze środków własnych szpitala.

:arrow: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-17069

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 21 października 2013, o 18:26

W Kielcach otwarto nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy

Nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy otwarto w poniedziałek w

Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. W porównaniu ze starym nowy wygląda jak klinika. Rozpoczęto również budowę nowego Szpitala Dziecięcego.
Podczas otwarcie ostatnie cięcia wstęgi wykonali doktor Dorota Adamczyk – Krupska, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Oddział po otwarciu oglądali marszałek województwa Adam Jarubas i wicewojewoda Grzegorz Dziubek.

Nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy mieści się w dwukondygnacyjnym budynku, o łącznej powierzchni 2600 metrów kwadratowych (powierzchnia starego nie przekraczała 400 metrów kwadratowych).

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku i kosztowała 16 milionów 200 tysięcy złotych, wykonawcą była kielecka firma budowlana Unimax. – To wynik determinacji dyrekcji szpitala i ścisłej dyscypliny finansowej, dzięki czemu udało się wygospodarować środki na budowę tego oddziału – powiedział marszałek województwa Adam Jarubas gratulując dyrektorowi Janowi Gieradzie udanej inwestycji.
Nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy posiada dwie sale operacyjne oraz 10-łóżkowy oddział ortopedii, pomieszczenie do diagnostyki, dekontaminacji. Z głównym budynkiem szpitala połączony został łącznikiem. W nowym oddziale wydzielone zostało miejsce dla chorych znajdujących się pod wpływem alkoholu. – To nie będzie izba wytrzeźwień – zapowiedział dyrektor Gierada. – Jesteśmy po rozmowach z komendantem Miejskim Policji w Kielcach, Strażą Miejską, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie i pełnomocnikiem prezydenta miasta. Ustaliliśmy, że pomoc będą tu otrzymywali tylko poszkodowani, pozostałe osoby nietrzeźwe będą odwożone do domów, do lokalu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ulicy Żniwnej albo na komisariat policji przy ulicy Wesołej. Koniec z izbą wytrzeźwień na Szpitalny Oddział Ratunkowy – podkreślił.

Dyrektor zapowiedział również, że przyjmie 15 dodatkowych osób do pracy na nowym oddziale ratunkowym, przede wszystkim lekarzy, ratowników, pielęgniarki i sprzątaczki. – Czeka już kilkaset podań, w pierwszej kolejności będziemy preferować bezrobotnych, bo Szpitalny Oddział Ratunkowy to także nowe miejsca pracy - powiedział.

Dodał również, że zwiększy obsadę ochrony dla bezpieczeństwa pracowników, którzy często byli atakowani przez agresywnych nietrzeźwych pacjentów. – Zatrudnię tu trzech mistrzów Polski w boksie, między innymi Tomasza Kota i Daniela Adamca.

Pomieszczenia po dawnym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zostaną przeznaczone na poradnie chirurgii, ortopedii i aptekę. Rocznie na szpitalny oddział ratunkowy na kieleckim Czarnowie trafia 130 – 140 tysięcy chorych z całego województwa, w weekendy 300-400 osób na dobę. Obecnie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pracuje na zmianie dziennej 6-7 osób (pielęgniarki i ratownicy) oraz lekarz dyżurny, lekarz kardiolog, w razie potrzeby z oddziałów dochodzą ortopeda i chirurg.

Nowy oddział pachnie jeszcze farbą, nie wszystkie pomieszczenia są w pełni wyposażone, bo trwają jeszcze zakupy sprzętu medycznego. - Liczymy, że za kilkanaście dni będziemy mogli przyjmować pacjentów – powiedziała nam doktor Dorota Adamczyk – Krupska, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

:arrow: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /131029766

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 23 listopada 2013, o 10:21

Wreszcie otworzą SOR, mają już meble i ludzi

Nowy oddział ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach od środy zacznie przyjmować pacjentów. Chociaż uroczyste otwarcie było ponad miesiąc temu, do lecznicy dopiero teraz dotarło całe wyposażenie.
- I tak zrobiliśmy to w błyskawicznym tempie - ocenia Jan Gierada, dyrektor szpitala na Czarnowie.

Dodaje, że na zakup wszystkich urządzeń, trzeba było ogłosić przetargi, dlatego to tyle trwało. - Poza tym trzeba było poustawiać meble, wyszkolić ludzi. Od środy nowy SOR będzie już otwarty - zapewnia Gierada.

Budowa oddziału trwała niecały rok, kosztowała 16 mln zł. Była konieczna, bo stary oddział ratunkowy nie spełniał wymagań Narodowego Funduszu Zdrowia. Szpital w przyszłości miałby problem z zakontraktowaniem świadczeń medycznych.


Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... z2lSViAuKo

Awatar użytkownika
Sirek1
Ranga: Dyrektor budowy ;)
Posty: 3934
Rejestracja: 4 maja 2006, o 20:37

Post autor: Sirek1 » 18 grudnia 2013, o 20:03

Szpital pokazał nowe oddziały. Zakaźny i dermatologia po remoncie

Prace trwały aż 10 miesięcy, bo w czasie ich trwania trzeba było leczyć chorych. W końcu się udało. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach pochwalił się wyremontowanymi oddziałami zakaźnym oraz dermatologicznym przy ul. Radiowej.
Kosztem 9 mln zł firma Unimax wymieniła m.in. wszystkie instalacje. Zmniejszyła się liczba sal. Dotychczas na oddziale zakaźnym mogło się leczyć 67 chorych, teraz - 44. Na dermatologii było 12 łóżek, jest 16. Wszystkie mają osobne węzły sanitarne. - Na zakaźnym raz starczało łóżek, a raz nie. Taka jest specyfika tego oddziału - informuje Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Leczą się tam teraz przede wszystkim pacjenci z zapaleniem wątroby, rocznie oddział przyjmuje 3 tys. chorych. - W czasie remontu przyjęliśmy aż 2,3 tys. osób. To był dla nas wielki wysiłek - podkreśla prof. Wiesław Kryczka, ordynator oddziału. Miał podwójną okazję do radości, bo niedawno dowiedział się, że kierowany przez niego oddział stał się kliniką. Oznacza to, że może kształcić kadrę medyczną. - Mamy duży dorobek naukowy liczący się w kraju i za granicą. Moi ludzie uczestniczą we wszystkich znaczących sympozjach - wylicza prof. Kryczka.

Rozwijać chce się również dermatologia. Ordynatorka oddziału Elżbieta Kłujszo ma nadzieję, że niedługo będzie tam można leczyć pacjentów ambulatoryjnie, czyli bez konieczności przebywania dłużej na oddziale. - Kupiliśmy nowoczesny sprzęt. Aparat archiwizuje zdjęcia, można zatem śledzić, jak zmieniał się fragment ciała. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia zgodzi się zapłacić za te świadczenia - informuje lekarka.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255, ... logia.html

P.S.
Inwestycja WSZ na Radiowej, temat o inwestycjach na Czarnowie, ale nie ma sensu zakładac drugiego tematu.

Awatar użytkownika
Tomek
Ranga: Inspektor nadzoru ;)
Posty: 1002
Rejestracja: 13 marca 2006, o 16:12
Lokalizacja: Kielce / Bytom

Re: Wojewodzki Szpital Zespolony - Inwestycje os. Czarnow

Post autor: Tomek » 28 marca 2014, o 07:35

Będzie trzeci oddział chirurgii naczyniowej w Świętokrzyskiem! Od 1 lipca w Kielcach

Obrazek

Oddział chirurgii naczyniowej zamierza otworzyć w lipcu dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Zarząd województwa świętokrzyskiego wyraził zgodę na utworzenie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oddziału chirurgii naczyniowej. Jak zapowiada Jan Gierada, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego, oddział ma ruszyć od 1 lipca.

Będzie to trzeci w województwie świętokrzyskim szpitalny oddział chirurgii naczyniowej. Do tej pory szpitalny oddział chirurgii naczyniowej funkcjonował w Szpitalu Specjalistycznym Świętego Łukasza w Końskich oraz w Polsko – Amerykańskich Klinikach Serca w Starachowicach.

– Podpisałem już umowy z czterema specjalistami chirurgii naczyniowej z Warszawy i Częstochowy, nie było łatwo znaleźć takich lekarzy, bo to wciąż deficytowa specjalizacja. Negocjacje trwały trzy miesiące, ale doprowadziliśmy je do finału – powiedział nam dyrektor Gierada.

Oddziałem pokieruje doktor Jarosław Miszczuk, specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej z Częstochowy.

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140328860

ODPOWIEDZ